Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

11700k ma ścianę przy taktowaniu pamięci 3733 na Gear 1. Być może Intel odblokuje to w i9 żeby kupować droższy model :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Minciu napisał:

Możliwe, że miało być 2DPC 2R wejdzie na i9-10900K Przy 3200 :) Czyli 4 kości Dual Rank. Pozostałe mają obsługiwać 2DPC 2R przy 2933. Albo 3200 przy 2DPC 1R, czyli 4 moduły 1R. Ale to tylko można się domyślać ;) 

Twoje domysły są chyba bliższe rzeczywistość :] 

Ale byłem blisko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jak te "Gear" wpływają na wydajność w AMD? (w Intel Rocket pewnie będzie analogicznie) Czy bardziej się opłaca 2933 Gear1 czy może 3200 Gear2?

Przy generacji 10 już jakieś "giry" były (strona 69):

https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/datasheets/10th-gen-core-families-datasheet-vol-1-datasheet.pdf

Tutaj jeszcze coś pisują o tym:

https://www.linkedin.com/pulse/what-ddr4-memory-gear-down-mode-barbara-aichinger

 

https://pclab.pl/art73566-3.html

Cytat

Gear Down Mode – włączenie (Enabled) nieco pogarsza wydajność, ale pozwala poprawić stabilność, kiedy opcja Command Rate jest ustawiona na 1.

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Snajper3 napisał:

11700k ma ścianę przy taktowaniu pamięci 3733 na Gear 1. Być może Intel odblokuje to w i9 żeby kupować droższy model :D

Chyba nie odblokuje bo taka sama ściana będzie na I9 chyba.

To zwykły dzielnik pamięci / szyna Ifinity fabrick (AMD)  gear1 1:1 gear2 1:2

Edit

Dzielnik

1/2 umożliwia OC ramu gdy IF nie wyrabia R5000 na ogół powyżej  1900 co daje ram taktowany 3800

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

O co biega z tymi pamięciami (3200 vs 2933), bo opis (*3) jest co najmniej dziwny:

W wielu procesorach intela istnieje 2 rodzaje ramu

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/65520/intel-core-i5-3570k-processor-6m-cache-up-to-3-80-ghz.html

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/88183/intel-core-i5-6500t-processor-6m-cache-up-to-3-10-ghz.html

 

 

32 minuty temu, Snajper3 napisał:

11700k ma ścianę przy taktowaniu pamięci 3733 na Gear 1. Być może Intel odblokuje to w i9 żeby kupować droższy model :D

Mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roberto78 napisał:

Chyba nie odblokuje bo taka sama ściana będzie na I9 chyba.

To zwykły dzielnik pamięci / szyna Ifinity fabrick (AMD)  gear1 1:1 gear2 1:2

 

Tak? Dzielnik pamieci w AMD to moze i bylby zwykły. Ale w intelu?

To wlasciwie po co kupowac Intela? Bedzie wolniejszy od AMD. Bedzie mial mniej rdzeni. Ram bedzie mial ścianę szybciej jak AMD. Ze świeczka szukac gier ktore poleca lepiej jak na 10gen. Opoznienia wzrosna. Bdie bedzie chodzic na pol gwizdka. Proces 14nm vs 7nm w AMD. Pradu bedzie jadlo na pewno nie malo.

Ja cos moze sie pogubiłem. Ale wlasciwie to czym chca mnie zachęcić do zakupów? Przyznam ze nie tak wyobrazalem sobie te nowe CPU. To mial byc zakup najszybszego procesora pod DDR4. Cos na miare Brodwella. A tutaj lipa XD

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Roberto78 napisał:

Chyba nie odblokuje bo taka sama ściana będzie na I9 chyba.

To zwykły dzielnik pamięci / szyna Ifinity fabrick (AMD)  gear1 1:1 gear2 1:2

 

Właśnie chyba. Intel musi jakoś zachęcić do wydania 7 stówek więcej na i9 bo sam wyższy boost to trochę mało. Szczerze bym się nie zdziwił gdyby i9 pozwalało na wyższe taktowanie w gear 1. Po cichu nawet na to liczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam bedzie cos na styl IF to nawet z selektem dojdzie 100-200mhz max w plus. Czyli Ciagle slabo. 

Zeby kupic i9 11900k gorsze pod KAŻDYM wzgledem od 5900X to trzeba byc juz tylko fanboyem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minciu napisał:

Tak? Dzielnik pamieci w AMD to moze i bylby zwykły. Ale w intelu?

To wlasciwie po co kupowac Intela? Bedzie wolniejszy od AMD. Bedzie mial mniej rdzeni. Ram bedzie mial ścianę szybciej jak AMD. Ze świeczka szukac gier ktore poleca lepiej jak na 10gen. Opoznienia wzrosna. Bdie bedzie chodzic na pol gwizdka. Proces 14nm vs 7nm w AMD. Pradu bedzie jadlo na pewno nie malo.

Ja cos moze sie pogubiłem. Ale wlasciwie to czym chca mnie zachęcić do zakupów? Przyznam ze nie tak wyobrazalem sobie te nowe CPU. To mial byc zakup najszybszego procesora pod DDR4. Cos na miare Brodwella. A tutaj lipa XD

 

Nie wiem po co w gen11 dzielnik pamięci może coś się zmieniło....w budowie cpu

Są wpisy w tym temacie z OC ramu na 11700k

Przy dzienniku 1/2 Gdzie ram wykrecił do ponad 4500 MHZ

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc gradacja produktu bo ta i9 to naprawdę słabo by wyglądała wtedy.

W laptopie co innego jak ma ta sama liczbę watków bo tam jest poblokowane jak na procesorach non k w pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Intel-11th-Gen-Core-Rocket-lake-Specific

Fajny slajd,ale mnie interesuje najbardziej ceny MSRP. To się dowiemy za kilka dni.

Godzinę temu, Wu70 napisał:

Ten gear 1&2 to ten badziewny dzielnik od amd, porażka. Czy to w ogóle do czegoś się przydaje i ktoś z tego korzystał na ryzenach?

Mam wrażenie,że gear 1 oraz 2 to odpowiedniki trybów synchronicznego i asynchronicznego IF u AMD.

Z Rakietami będzie to samo co z Ryzenami,czyli będzie się opłacać podkręcać RAM do max.3733/3800 MHz,żeby dzielnik RAM:FCLK był 1:1.Tryb asynchroniczny pamięci jak wiemy sprawia,że można podkręcać RAM wyżej,ale za to latency wzrasta i następuje spadek wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez juz je poznalismy ...

Ta z mindfactory to bylo MSRP ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnej wyceny od Intela cały czas nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, Snajper3 napisał:

Szczerze bym się nie zdziwił gdyby i9 pozwalało na wyższe taktowanie w gear 1. Po cichu nawet na to liczę :)

Zapewne tak będzie skoro w specyfikacji już jest różnica, i9 to tylko lepszy bin i tyczy się to też IMC, w 10gen też trudno bić rekordy bez dobrego binu :)

31 minut temu, Minciu napisał:

Zeby kupic i9 11900k gorsze pod KAŻDYM wzgledem od 5900X to trzeba byc juz tylko fanboyem. 

Przecież to zupełnie inna cena to od razu mogłeś napisać 5950x :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Minciu napisał:

Zeby kupic i9 11900k gorsze pod KAŻDYM wzgledem od 5900X to trzeba byc juz tylko fanboyem. 

Miałem 5900x przez 2 miesiące. Procesor jest oczywiście mega wydajny i najpewniej intel go nie przebije. Co mnie natomiast drażniło w nim to skoki temperatur w idle przy np byle otwarciu przeglądarki. Temperatury wyższe bez wyraźnego powodu niż podczas grania. Do tego te całe agesy z błędami...szkoda na to nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel na slajdach pozycjonował I9 właśnie obok 5900x więc cena będzie podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro niemczuchy sprzedają za 2099 zł z mniejszym VATem to u nas będzie ile? 2199 w janusztronikach i innych morelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2199 zł najtaniej za 11700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Spl97 napisał:

2199 zł najtaniej za 11700K.

a ile za i9 11900K ?

Widzę, że ryzen zdrożał nieznacznie o 1000zl :D Przyznaje, nie byłem na bieżąco. Ale biorąc pod uwagę wstępną wycenę 2800zl to i9 pewnie byłby bardzo blisko ze swoją? 

Dzisiaj składać komputer, to jak za komuny :D 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiedyś widziałem cenę 2799 zł za 5900X,teraz? 3599 zł nie mówiąc że 5900X/5950X w ogóle nie są dostępne.

2800-2900 zł za 11900K? Całkiem realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jeszcze taką rakietą wjedzie na salony, że AMD chyba dalej będzie mało i drogo :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Spl97 napisał:

2199 zł najtaniej za 11700K.

Dokladnie tyle placilem za 10700K na premiere, byl maly rabacik na 100zl jak sie wzielo cpu z mobo od razu wiec Rakieta bedzie zapewne tyle kosztowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...