Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie stanie, chyba Linus robił kiedyś filmik, gdzie chłodził Ryzena ziemniakiem czy czymś podobnym :E Po prostu komp się zwiesi na pewnym etapie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linus,ja bym chciał choć mu przelewy robić od AMD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega jak składał PC z ryzenem 3600 to coś pomylił przy montażu AIO i nie dotykało cpu 8:E Nic się nie stało, zwiechy i tyle a przy wejściu do biosu bardzo wysoka temp :cool: (albo nawet do systemu się udawało wejść)

  

45 minut temu, Kyle_PL napisał:

Gdyby producenci ostro trzymali się tych limitów, to wydajność RocketLake z napisem TDP65W byłaby bardzo, bardzo blada - i to jest wytłumaczeniem z jakiego powodu mamy ten chaos u intela w RocketLake.

Przecież to nie ma sensu, u mnie no-limit był domyślnie ustawiony na z390 i z490, na długo przed rakietą i nic tu się nie zmieniło.

CPU ma swoje stockowe limity a mobo może mieć lepsze lub gorsze VRM więc może się znaleźć najtańszy model z limitami gorszymi niż mógłby obsłużyć cpu, po to są właśnie limity żeby łączyć różne produkty a nie implementować jedną sztywną wartość. Niektórzy po prostu szukają sensacji gdziekolwiek tylko mogą.

Edytowane przez Wu70
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z tego powodu powstało zabezpieczenie temperaturowe bo linusowi lub kumplowi nic sie nie stało.1000 osobą nic sie nie stało aż do tego razu ze sie stało

Wiele urządzeń z zabezpieczeniem temperaturowym sie spaliło bo zabezpieczenie temperaturowe uległo awarii

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jurekk napisał:

Linus,ja bym chciał choć mu przelewy robić od AMD ?

Przecież dostaje przelewy od AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,zbyt to widać,choć konta nie wiedziałem.

Mozesz sie zastanawiać kto jeszcze dostaje z wielkich i z 5tka jest od strzała ale nie o nim,jak go biorą do roboty na premiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły biznes, jak pomaga w prezentacjach przy premierach, to nie robi tego przecież za darmo ;) Jedna i druga strona jest zadowolona z takiej współpracy, więc koło się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla mnie bo zrobił test ryzena 1800 w 4k.Ogladałem całe 30 sekund ten płacony half fake?

Widocznie pozostałym 4M subskrybentom wystarczyło do połechtania ze AMD na równi z intelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wu70 napisał:

Przecież to nie ma sensu, u mnie no-limit był domyślnie ustawiony na z390 i z490, na długo przed rakietą i nic tu się nie zmieniło.

Nic nie zmieniło bo nie miałeś RocketLake. Kup sobie rakietę i5 z TDP określanym na 65W to pogadamy o tym "braku zmian" przy włączonych limitach vs wyłączonych w takim np. Cinebench R23  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

Kup sobie rakietę i5 z TDP określanym na 65W to pogadamy

A jaka płyta ma 65 wat ustawione na PL1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Nic nie zmieniło bo nie miałeś RocketLake. Kup sobie rakietę i5 z TDP określanym na 65W to pogadamy o tym "braku zmian" przy włączonych limitach vs wyłączonych w takim np. Cinebench R23 

I odkryję, że zegary spadają żeby mieścić się w 65W w cinebench? Muszę nieskromnie przyznać że dla mnie nie byłby to szok :D I we wcześniejszych generacjach działa to tak samo.

A i musiałbym też zmienić płytę albo ręcznie wymusić 65W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

I odkryję, że zegary spadają żeby mieścić się w 65W w cinebench?

Raczej odkryjesz dziwnie dużą ilość ciepła przy i5 RocketLake bez limitów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Raczej odkryjesz dziwnie dużą ilość ciepła przy i5 RocketLake bez limitów :)

I jaki to ma związek z jakimś chaosem przy limitach? Nic się nie zmieniło i tyle.

A że rocket w wypalarkach daje popalić to wszyscy wiemy że to nie jest eko generacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

I jaki to ma związek z jakimś chaosem przy limitach?

No tylko taki, że teraz nawet w najniższych i5 to wyraźnie zmienia wydajność, bo nawet najbardziej "oszczędne" Rocket są tak bardzo nieoszczędne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kyle_PL napisał:

Raczej odkryjesz dziwnie dużą ilość ciepła przy i5 RocketLake bez limitów :)

Ale to samo mamy co generacje, Ty z choinki sie wczoraj urwales?? Pokazujesz cpu z odblokowany limitem na tle zablokwanych i dziwisz sie, ze bierze wiecej pradu :D WOW! To, ze rakieta bierze wiecej papu to jest oczywiste i nikt tego nie kryje. Zapetliles sie na odlbokowanych limitach i w kolko klepiesz bezsensownie to samo tak jakby ludzie o tym nie wiedzieli, ze na NO LIMIT cpu zje wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ale to samo mamy co generacje, Ty z choinki sie wczoraj urwales??

... i5 10400f i 9400f ew. 8400 też tyle ciągnęły? - to faktycznie z choinki się urwałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kyle_PL napisał:

Kup sobie rakietę i5 z TDP określanym na 65W to pogadamy o tym "braku zmian" przy włączonych limitach vs wyłączonych w takim np. Cinebench R23  :)

Ale to nie trzeba rakiety kupowac, w kazdej masz to samo patrzac kilka lat wstecz. Szok, ze proc ze zdjetym kagancem bierze wiecej :rotfl: Zablysnales jak zawsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Pokazujesz cpu z odblokowany limitem na tle zablokwanych i dziwisz sie, ze bierze wiecej pradu :D WOW!

... no ... taki i5 9400f po odblokowaniu więcej nie weźmie.

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Ale to nie trzeba rakiety kupowac, w kazdej masz to samo patrzac kilka lat wstecz. Szok, ze proc ze zdjetym kagancem bierze wiecej :rotfl: Zablysnales jak zawsze!

Spoko, to pokaż mi tego i5 9400f jak po zdjęciu limitów pobiera o wiele więcej i zabłyśnij inaczej jak zawsze ?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

No tylko taki, że teraz nawet w najniższych i5 to wyraźnie zmienia wydajność, bo nawet najbardziej "oszczędne" Rocket są tak bardzo nieoszczędne ;)

No czyli żaden, limity zawsze ograniczały wydajność ;) To że się łapie ten czy tamten model to nie jest chaos z limitami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

No czyli żaden, limity zawsze ograniczały wydajność ;)

No nie zauważyłem tego w i5 10400f choćby ("zawsze" to może w i7/i9 w wersji 65W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpal:

25 minut temu, Kyle_PL napisał:

i5 z TDP określanym na 65W to pogadamy o tym "braku zmian" przy włączonych limitach vs wyłączonych w takim np. Cinebench R23  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

To odpal:

 

Nie mam RocketLake, a niego tyczyło się to co zacytowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kyle_PL napisał:

... no ... taki i5 9400f po odblokowaniu więcej nie weźmie.

Spoko, to pokaż mi tego i5 9400f jak po zdjęciu limitów pobiera o wiele więcej i zabłyśnij inaczej jak zawsze ?

Nie pajacuj, jak cpu zmiesci sie w limicie to nie pobierze wiecej. A to czy sie zmiesci czy nie zalezy od napiecia i obciazenia.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

Nie mam RocketLake, a niego tyczyło się to co zacytowałeś.

No ale zobaczymy czy zauważysz w  i5 10400f :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...