Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Te tabelki też głupoty pokazują, z początku zapomniałem o v-sync na 120 i wyszło jakieś 21k klatek, a render był wyższy niż teraz :E.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, MitycznyJeż napisał:

"Mówiłem" :D

A ja mowilem ze ten limit jest nie bez powodu jak sekcja nawet przy limicie 100W throtluje, jednym slowem niezly szrot. Jak widac po przykladzie Aorusa Pro, ktorego rozwazalem na poczatku trzeba slono doplacic nawet do chipsetu "B" zeby mialo to rece i nogi.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale deklarowanie supportu procków 125W na czymś takim to chamskie wprowadzanie w błąd. Cieszę się że HWU podnosi ten temat, może będzie jakaś reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Jasne, ale deklarowanie supportu procków 125W na czymś takim to chamskie wprowadzanie w błąd. Cieszę się że HWU podnosi ten temat, może będzie jakaś reakcja.

Co roku pokazuja jakies wtopy Asrocka wiec raczej wnioskow zadnych po filmie nie wyciagna ;) Kazdy producent obecnie tnie koszty i serwuje mniej za wiecej i nie wazne czy to Asrock, ASUS czy MSI.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, MitycznyJeż napisał:

Jasne, ale deklarowanie supportu procków 125W na czymś takim to chamskie wprowadzanie w błąd.

Czemu się czepiacie Asrocka skoro Gigabyte D2V i Asus Prime są równie beznadziejne? Przecież jest to od 10:01 i wcześniej od 6:40. Jedynie Aorus Pro się nadaje, ale to dużo droższa płyta. Asus nie wprowadza limitów, co tam 107 stopni? A czemu nie. D2V wygrywa ledwo co, najtańsza Asrocka się broni przed spaleniem.

Przecież znasz się lepiej niż ja, a się zachowujesz jakbyś nie wiedział, że do najtańszych H510 też wszystko wejdzie i tak od wielu lat do najtańszych płyt można wsadzać najmocniejsze procesory. Takie brutalne cięcie na 100 W ma większy sens niż Asus Prime, 107 stopni przy 107 W to dopiero sukces, do i5-11400F się nie nadaje. Choć większość kupi, zdejmie limity i nie mając miernika będzie przekonana, że jest chłodno.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sino napisał:

Jedynie Aorus Pro się nadaje, ale to dużo droższa płyta. Asus nie wprowadza limitów, co tam 107 stopni?

Zawsze lepiej jak 1 limit pilnuje a nie dwa a co do asrocka to trochę wiecej wytrzymuje jak 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sino napisał:

Czemu się czepiacie Asrocka skoro Gigabyte D2V i Asus Prime są równie beznadziejne?

 

Moze gosc czuje sie oszukany, ze sprzet , ktorego i tak nie kupi a producent nigdzie nie deklaruje limitow mocy tak jak w tanich plytach nikt nie deklaruje, ze VRM uciagnie topowy cpu po prostu czuje sie oszukany kiedy sekcja przy limicie 100W to gniot a przy 125W jeszcze wiekszy gniot :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2021 o 15:16, MitycznyJeż napisał:

Jasne, ale deklarowanie supportu procków 125W na czymś takim to chamskie wprowadzanie w błąd. Cieszę się że HWU podnosi ten temat, może będzie jakaś reakcja.

Chyba zawsze tak było. Jak cofam się myślami do generacji AMD FX to niby deklarowali na tanich płytach obsługę FX6300... a i tak potrafiło zegary obcinać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tutaj mamy jednak odrębną sytuację. Przy FXach problem stanowiła throttlująca sekcja na tanich płytach, nieraz jeszcze bardziej dobijana wymianą chłodzenia boxowego na tower. Jak zadbałeś o ten bidaVRM, to procek trzymał zegar. A tanie płyty i tak zwykle deklarowały support tylko 95W FX, bez gwałtu na logice i dodawania tych 125W do zestawienia.

A na tym asrocku nawet jak zadbasz o VRM, to restrykcyjne nastawy PL wymuszają na prockach 125W po pewnym czasie pracę na zegarze niższym niż bazowy :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MitycznyJeż napisał:

A na tym asrocku nawet jak zadbasz o VRM, to restrykcyjne nastawy PL wymuszają na prockach 125W po pewnym czasie pracę na zegarze niższym niż bazowy

na tym teście ,asrock ma powyżej bazowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2021 o 14:56, DisconnecT napisał:

Szału nima z tym 11900K ;)

9900KF 50/48 4000cl17.

 

Wersja gry na steam ? Wyłączyłem jakieś dziwne procesy windowsowskie i już mam 202fps średniego w sotr, co nie zmienia faktu że oba procki były testowane na tym samym windowsie, więc u mnie 11 gen nadal wypadałaby słabiej. 

a11164f08e712994.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja demo steam , czyli oryg zaktualizowany 2tyg temu okolo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mozna za free pobrać demo i benchmarkowac do bólu. Teraz tak patrzę, że te benchmarki z dobrymi wynikami to starsze wersje gry. Ciekawe jaki wynik byłby na 11gen na tej samej wersji gry . Mowa o 11700kf wymaksowanym + dobre gpu :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, novi napisał:

Mozna za free pobrać demo i benchmarkowac do bólu. Teraz tak patrzę, że te benchmarki z dobrymi wynikami to starsze wersje gry. Ciekawe jaki wynik byłby na 11gen na tej samej wersji gry . Mowa o 11700kf wymaksowanym + dobre gpu :)

Chcesz dobrego bencha do mierzenia cpu to polecam Horizona ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14dni na zwrot mam XD testy niech dają XD

Chyba że to mobilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na mobile BGA1787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam otwartą ciągle stronę w telefonie, gdzie jest napisane że ten procesor to MOBILE. Teraz jest DESKTOP.

Ale nie ma tam informacji o rodzaju montażu. Teraz jest FCBGA ;-)

 

Ewidentnie strona jest ciągle w trakcie edycji :P Więc nie wiadomo co się z tego ostatecznie urodzi. 

Gniazda FCBGA to lutowane procesory jak się nie mylę, więc wychodzi na to że to jakiś lutowaniec do komputerów SFF? :)  Ciągle jest tam info: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, novi napisał:

Wersja gry na steam ? Wyłączyłem jakieś dziwne procesy windowsowskie i już mam 202fps średniego w sotr, co nie zmienia faktu że oba procki były testowane na tym samym windowsie, więc u mnie 11 gen nadal wypadałaby słabiej.

Steam, niezaktualizowana, ale widzę że już fani teorii spiskowych musieli sobie dopowiedzieć urojoną prawdę, dlatego zaktualizowałem grę do najnowszego buildu 298 i dorzuciłem wersję Demo 505 ;)
Na 298 nawet wyniki odrobinę lepsze, za to na 505 spory spadek, także możesz spać spokojnie, to nie u Ciebie jest problem, Demo jest skopane, nie tylko w benchu jest gorzej, w samej grze też jest zauważalnie niższy framerate.

Eldlitm.png

Cv6gzQP.png

1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Który to pirat bez denuvo?

Pitu pitu, a nawet nie masz pojęcia że Denuvo w przypadku piratów działa nadal, jedynie programiści pozbawiają go triggerów :E

1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

No to by się zgadzało bo posiadaczą 3080 szkoda 50zł na gry?

Dlatego kupujesz dostępy za 5 zł o czym wie całe forum? :hahaha:

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Może bracia z państwa środka zrobią z niego mutanta na LGA1200 :)   Tylko znowu będzie problem z biosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, zanim zrobią te hybrydy to pewnie na tapecie już będzie premiera Meteor-Lake ?

Swoją drogą wszyscy się zajarali 11900KB, a ja od razu wyczułem wałek widząc TDP 65W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...