Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Hero586 napisał:

Zamontowałem 11600K w drugim zestawie i mam bardzo mieszane uczucia. Procek żre tyle prądu co moja i9 10900K :E. Na sensownych nastawach na szybko udało mi się ustawić 4.7GHz przy 1.23V pobór prądu ok 150W xD.  Wyższe ładowanie napięcia raczej mija się z celem do 4.8 trzeba dać napięcie 1.29V. Próbowałem wbić 5Ghz ale to samobójstwo przy takim pooborze (+200W) testowo na 1.35V nie dał rady to dałem sobie spokój.

Czym testujesz cpu ?? Przy 1.41v moj w Blenderze bierze 190W. W grach AAA jest to sporo ponizej 100W. W bfie z blokada na 165fps mialem max peaki 120-130W. Obecnie gram w Days Gone i w zaludnionych miejscach pobor wacha sie miedzy 90W-100W na 1.41v wiec Ty na 1.23v to powinienes miec sporo mniej.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Czym testujesz cpu ?? Przy 1.41v moj w Blenderze bierze 190W. W grach AAA jest to sporo ponizej 100W. W bfie z blokada na 165fps mialem max peaki 120-130W.

Cinebench R15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nie będzie dramatu a dużo wydajniej od 10400 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Hero586 napisał:

Cinebench R15

Na 1.41v mam 185W po przelocie w R15 wiec skad niby 200W+ na nizszym napieciu ?? Cos mi tu nie bardzo gra.

Przy 1.24v sprawdzilem i mam rowniutnie 150W tak jak piszesz ale z tym ponad 200+ to cos poplynales.

obraz.png.8baf2c0d269bcb6cf9271292299ca295.png

obraz.png.88983bbe897e05e3cdf44a5cafbc704a.png

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Wu70 napisał:

W grach nie będzie dramatu a dużo wydajniej od 10400 ;-)

W tym samym miejscu na 1.24v mam max 71W w Days Gone kontra max 100W przy 1.41v wiec jak ktos nie bedzie szalal tak jak ja z napieciem a raczej nie bedzie to nie ma sie co martwic. Zreszta roznica 30W to i tak smieszna roznica jesli chodzi o jakies koszty pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram sie jeszcze raz sprawdzić, bo być może jakiś błąd pomiarowy i tylko chwilowy peak po odpaleniu programu. Docelowo raczej i tak zostanę na 4.7GHz bo wydaje mi się być złotym środkiem. Te 200Mhz różnicy mnie nie zbawi :E

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Na 1.41v mam 185W po przelocie w R15 wiec skad niby 200W+ na nizszym napieciu ?? Cos mi tu nie bardzo gra.

Przy 1.24v sprawdzilem i mam rowniutnie 150W tak jak piszesz ale z tym ponad 200+ to cos poplynales.

obraz.png.8baf2c0d269bcb6cf9271292299ca295.png

obraz.png.88983bbe897e05e3cdf44a5cafbc704a.png

Przy kombinowaniu z LLC odczyty mogą być nieco zakłamane. Polecam miernik w gniazdku na początek.

Albo na default bez swoich nastaw z napięciami llc itp tylko zdjęte limity.

U mnie 11700kf na defaulcie w CB brał 250wat, a napięcie było około 1.25v.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Minciu napisał:

Przy kombinowaniu z LLC odczyty mogą być nieco zakłamane. Polecam miernik w gniazdku na początek.

Albo na default bez swoich nastaw z napięciami llc itp tylko zdjęte limity.

U mnie 11700kf na defaulcie w CB brał 250wat, a napięcie było około 1.25v.

Sam jestes zaklamany i nie potrzebuje twoich porad  :szczerbaty:

 

2 godziny temu, Hero586 napisał:

Jutro postaram sie jeszcze raz sprawdzić, bo być może jakiś błąd pomiarowy i tylko chwilowy peak po odpaleniu programu. Docelowo raczej i tak zostanę na 4.7GHz bo wydaje mi się być złotym środkiem. Te 200Mhz różnicy mnie nie zbawi :E

Do 4.8Ghz przy 6jajkach i max 1.30v jest znosne, jesli dziala ci 4.7Ghz na 1.23v pod obciazeniem to bedzie ladnie gralo. Przy 1.30v na 8jajkach juz pobor odlatuje w kosmos. Wrzucalem tu wyniki chyba na 1.31-1.32v to Blender oscylowal w 350W-380W :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Sam jestes zaklamany i nie potrzebuje twoich porad  

Ja tak kiedyś miałem na AsRock Extreme4 z170. I na MSI x570. Wątpię czy te programowe wyliczenia nagle stały się perfekcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio wysyp tych promocji na 11th gen Inteli.  Za dużo tego naprodukowali czy jak? ?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, blubaju napisał:

Coś ostatnio wysyp tych promocji na 11th gen Inteli.  Za dużo tego naprodukowali czy jak? ?

Raczej nikt ich nie kupuje :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blubaju napisał:

Coś ostatnio wysyp tych promocji na 11th gen Inteli.  Za dużo tego naprodukowali czy jak? ?

Wszystkie cpu tanieją, 10th, 11th i Zen3. Nie ma gpu to rynek stoi. Zobacz sobie co się dzieje z promocjami na płyty główne amd/intel. Obecnie jest bardzo dobry okres za zakupy jeśli chłodzi o jakiekolwiek cpu/mobo. B450/B550 to idzie już wyrwać za 250/350zl, Z590/B560 już tez mocno lecą z cen. Zen3 pojawiła się większa dostępność i już zaczynaja lecieć z cen. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Ja kupiłem a to najlepsza rekomendacja?

Chyba w alternatywnej rzeczywistości w której Kaczyński jest kotem :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wszystkie cpu tanieją, 10th, 11th i Zen3. Nie ma gpu to rynek stoi. Zobacz sobie co się dzieje z promocjami na płyty główne amd/intel. Obecnie jest bardzo dobry okres za zakupy jeśli chłodzi o jakiekolwiek cpu/mobo. B450/B550 to idzie już wyrwać za 250/350zl, Z590/B560 już tez mocno lecą z cen. Zen3 pojawiła się większa dostępność i już zaczynaja lecieć z cen. 

Dokładnie na przestrzeni miesiąca było masowo różnych promocji  płyty,cpu,ram itp. i dalej są  np.dzis bodajże 250pln za tomahawk b450 max II czy jak jej  tam :-)  i9 11900 za 1600pln  i jeszcze sporo by sie znalazło :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, unadarek napisał:

Dokładnie na przestrzeni miesiąca było masowo różnych promocji  płyty,cpu,ram itp. i dalej są  np.dzis bodajże 250pln za tomahawk b450 max II czy jak jej  tam :-)  i9 11900 za 1600pln  i jeszcze sporo by sie znalazło :-P

B550 Mortar którego miałem i polecam dziś w media za 350zl ? Śmieszne pieniądze a Tomahawk b450 za ok 250zl to jak za darmo ?

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

B550 Mortar którego miałem i polecam dziś w media za 350zl ? Śmieszne pieniądze a Tomahawk b450 za ok 250zl to jak za darmo ?

b550 były nawet za 329pln mortar z tydzien dwa temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oh,shut up napisał:

Dziękuję za cynk, kupiłem!

Uwielbiam w Media Expert to, że mogę sobie zaznaczyć odbiór na 26 czerwca i płyta będzie na mnie czekać w sklepie za tą kozacką cenę i opłacę dopiero przy odbiorze gdzie promocja już dawno się skończy ;)

Mialem ja z 3900XT/3100/5600X. Kawal solidnej plyty z dobra sekcja. Memki tez krecilem jak chcialem.

ZgNK6jL.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra plyta za dobra kaske.

obraz.png.6b356c503046bfa007a2b2982f82a5b3.png

JVZYvmu.png

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny fajne jak za te konkretne modele płyt, szkoda tylko że to pod koniec życia podstawki a nie na początku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...