Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

przed promocja też były w identycznej cenie (1099zł), dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Stjepan666 napisał:

Mieliście high end za 7k teraz macie low end. :E 

A ja dałem za swojego ASUSA Prime B450M-A 299zł, te mobo na H510 jest droższe i gorzej wyposażone. :E 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h510m-hvs-8157814/

Obecniee promo jakies dzis zaserwowal x-kom to przechodzi samego siebie, cpu i mobo mozna  wyrwac naprawde okazjonalnie.

Przykladowo takie B550 :)

obraz.png.fb214f85382bc67109d93fe937e924f6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Obecniee promo jakies dzis zaserwowal x-kom to przechodzi samego siebie, cpu i mobo mozna  wyrwac naprawde okazjonalnie.

Przykladowo takie B550 :)

obraz.png.fb214f85382bc67109d93fe937e924f6.png

Trochę offtop ale wziąłem tą mobo bo miała też 6xSATA3 które używam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zmiana płyty głównej i kolejne testy. Tym razem Gigabyte :)

Pamięci 3733MHz i 1T. Ogólnie bardzo dobra płyta z bardzo rozbudowanym biosem.

14wJl3K.png

EDIT:

4900MHz na wszystkich rdzeniach (AVX/AVX512 - offset). niestety nie ma szans na utrzymaniu na sensownym napięciu.

Musiałem jednak 100-kę odjąć a to już trochę traci sens aby trzymać tyle na wszystkich rdzeniach.

Przejdę teraz do testów z uwzględnieniem liczby rdzeni przy mnożnikach turbo.

JJmCfp8.png

Edytowane przez jacekcz
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jak to teraz jest ??

Czy jest możliwe UV na rocketlake?? jako fan cichych ITX mam problem chciałbym zamienić 10400 na 11500 dla igpu ,brak gpu daje w kość ( żałuje sprzedaży gtx1660ti) teraz są stany PL1 PL2 a co z UV. jak to się teraz je?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego miałbyś nie zrobić UV? PL1 i PL2 to już były wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, sideband napisał:

A dlaczego miałbyś nie zrobić UV? PL1 i PL2 to już były wcześniej.

Choćby dlatego, że gdy myślałem już, że -0.08V jest stabilne to nagle blue screen po kilku godzinach. Dla mnie stabilność jest najważniejsza.

4 godziny temu, Legtom napisał:

Czy jest możliwe UV na rocketlake??

A gdzieś nie jest? Komputer Świat zrobił szalone -0,3V na i5-11400F (ja zaś przeciętne -0.075V na i7-11700 co mi dało spadek ze 180 na 150 W). Nie masz żadnej gwarancji, że i5-11500 też da radę -0,3. PL1 stock jest bardzo ciche, ale z poprzednikiem często przegra (bo się nie mieści w 65 W, a stary tak).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porzuciłem testy Prime95. Przy ~1.4V nawet bez AVX wypluwa prawie 300W.

Teraz testuję programem od intela - Intel XTU.

Poniżej 20min i 4900MHz. Jakieś niskie to V :)

d3ctD9T.png

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, sino napisał:

Choćby dlatego, że gdy myślałem już, że -0.08V jest stabilne to nagle blue screen po kilku godzinach. Dla mnie stabilność jest najważniejsza.

Najpierw to trzeba umieć robić UV pierwszy sypie się uncore, kolejna sprawa przy wyżej taktowanej pamięci trzeba dorzucić więcej IO/SA na niższym Vcore.

Między sztukami też są różnice dlatego każda sztuka będzie stabilnie pracować na innych napięciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś bawił się w oc ASRock Hyper BCLK III na zablokowanej 11gen ? Pic na wodę, czy coś idzie wycisnąć więcej z cepa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, jacekcz napisał:

Porzuciłem testy Prime95. Przy ~1.4V nawet bez AVX wypluwa prawie 300W.

Przy takim napięciu to raczej normalne :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

btw  kupił ktoś 11th Gen  w morele?  do procesorów były dodawane w promocji gry UBI do wyboru od intela (np. Immortals Fenyx Rising / Watch Dogs: Legion)  przy każdym procku był baner reklamowy

miesiąc minął, morele nabrało wody w usta, nic nie dostałem , dziwnym trafem zniknęły z historii linki i banery promocyjne. 

otrzymał ktoś z Was kod? 

18243.png

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, DarkEater napisał:

btw  kupił ktoś 11th Gen  w morele?  do procesorów były dodawane w promocji gry UBI do wyboru od intela (np. Immortals Fenyx Rising / Watch Dogs: Legion)  przy każdym procku był baner reklamowy

miesiąc minął, morele nabrało wody w usta, nic nie dostałem , dziwnym trafem zniknęły z historii linki i banery promocyjne. 

otrzymał ktoś z Was kod? 

ja z x-cum nie dostalem, wydmyali bez mydla piszac, ze kody sie skonczyly kiedy to ledwo zaczela sie promocja :rotfl:

• Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Ogider napisał:

Niesamowite, Asrock nie jest na ostatnim miejscu. Tym razem MSI. 

Ogólnie tragedia, te trzy płyty z dołu kompletnie nie nadają się do użytku nawet z zablokowanym CPU, paździerze w cenie normalnej płyty sprzed 2 lat :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, TheMr. napisał:

Niesamowite, Asrock nie jest na ostatnim miejscu. Tym razem MSI. 

Ogólnie tragedia, te trzy płyty z dołu kompletnie nie nadają się do użytku nawet z zablokowanym CPU, paździerze w cenie normalnej płyty sprzed 2 lat :E

Tylko limity mozna zmienic recznie, ten test pokazuje tylko jak dany producent ustawia limity out of box i jak sekcja da rade to nie zrzuca zegarow przy zdjetych limitach. Nie bez powdu PL sa roznie ustawione w zaleznosci od sekcji.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle że coraz częściej na płytach low/mid-endowych nie ma możliwości całkowitego zdjęcia limitu, a można go podnieść do jakiejś określonej wartości wybranej przez producenta płyty.

Takie B560M-HDV ma maksymalny ustawialny PL1=100W, co jest wartością mniejszą, niż powinny dostać procesory K z automatu 8:E

Jaki maksymalny limit mają dane płyty nie jest niestety informacją jawną :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Takie B560M-HDV ma maksymalny ustawialny PL1=100W, co jest wartością mniejszą, niż powinny dostać procesory K z automatu 8:E

Jaki maksymalny limit mają dane płyty nie jest niestety informacją jawną :thumbdown:

A jaki jest sens odkrecac PL na plycie ktora nie uciagnie lepszych cpu ?? To chyba logiczne, ze PL jest mniejszy i to juz czepianie na sile. tam moze byc i 200W w PL1 tylko pozytku nie bedzie z tego zadnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwracanie uwagi na to, że dowiadujesz się jaki maksymalny power limit obsługuje dana płyta dopiero po jej zakupie nie jest czepianiem się na siłę.

To, że taki 11600K mimo bycia obecnym na liście wsparcia nie będzie działać nawet na bazowych, rekomendowanych przez intela limitach nie jest ok. Albo tego CPU nie powinno być na liście, albo powinna być w specyfikacji wyraźna adnotacja, że jest duże "ale".

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Intel sam robi zamieszanie. Albo powinien se darować te "Power Limity", albo powinien się ich ostro trzymać (i np. zdjęcie traktować jako OC), bo w przeciwnym wypadku będzie to co mamy teraz, czyli chaos. Efekt jest taki, że i5 11400f jest szybszy od i5 10400f, a nawet wolniejszy 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
48 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Zwracanie uwagi na to, że dowiadujesz się jaki maksymalny power limit obsługuje dana płyta dopiero po jej zakupie nie jest czepianiem się na siłę.

Swoja droga mowisz o tym asrocku ?? Bo w tescie masz MSI. Wrzuc to info o PL 100W jak mozesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Kyle_PL napisał:

Albo powinien se darować te "Power Limity"

Czyli co, powrót do czasów, gdy wybierało się między core 2 duo z wyższym zegarem vs core 2 quad z niższym zegarem? :E

23 minuty temu, Kyle_PL napisał:

albo powinien się ich ostro trzymać (i np. zdjęcie traktować jako OC)

Jako OC nie, bo OC jest jasno traktowane jako nastawy, które nie dają gwarancji stabilności. A odkręcenie limitów stabilność zachowuje.

Wymagałoby to wprowadzenia zupełnie nowego pojęcia, np. "out of spec mode", i wymuszenie na producentach płyt, by nie aktywowali tego automatycznie pod groźbą kary.

27 minut temu, Kyle_PL napisał:

bo w przeciwnym wypadku będzie to co mamy teraz, czyli chaos.

Chaos jest m.in. dlatego, że zarówno media, jak i większość konsumentów lubuje się w powierzchownych, nieraz mylących, ale nośnych i klikalnych materiałach.

Przecież ten mechanizm z niewielkimi zmianami jest z nami od blisko 10 lat... Ale dopiero gdy pojawiła się konkurencja i potrzeba dokręcania osiągów pod kurek nabrał on takiego samego znaczenia jak w mobile.

9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Swoja droga mowisz o tym asrocku czy o msi?? Bo w tescie masz HDV MSI. Wrzuc to info o PL 100W jak mozesz.

Asrock B560M-HDV. Ustawialne max PL1=100W, max PL2=134W. Już jej nie mam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Asrock B560M-HDV. Ustawialne max PL1=100W, max PL2=134W. Już jej nie mam 🙂

11600k nie zmiesci sie w grach w 134W ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi