Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Mówicie, że 11 gen jest zbędna. To raczej dobrze, że wychodzi kolejna generacja pasująca do obecnej płyty, nawet jak wzrost wydajności będzie minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy i9 11900k dobije do 300W TDP, bo jak widzę te intelowskie 125W to śmiechłem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Stjepan napisał:

 

One raczej wszystkie dobiją wyżej niż poprzednicy ;) (większość a może i wszystkie mają wyższe zegary 1coreturbo oraz allcoreturbo)

Siedzimy nadal na 14++++++++++++ a taktowania bazowe 11gen vs 10gen w dół by się "utrzymać w widełkach iluzorycznego TDP", przykładowo 10400 vs 11400 itd.

Jeden z komentarzy na pjurze był dobry, coś w stylu "niech Intel ustawi w procesorach do komputerów stacjonarnych bazowy zegar 1Ghz to na 8 rdzeniach zmieści się "NA PAPIERZE" w TDP 25Watt, a może nawet w TDP 15Watt" :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Stjepan napisał:

Jestem ciekawy czy i9 11900k dobije do 300W TDP, bo jak widzę te intelowskie 125W to śmiechłem. :E

PL1 - 125W, a PL2 - 250W. Tu się wszystko zgadza i nie ma nic do śmiechu, a inna para kaloszy jakie zegary będzie trzymał przy limicie 125W.

Pobór mocy zapewne będzie podobny do 10900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiemy cokolwiek na temat obsługi 11 gen przez plyty b460? I ewentualnie do jakich taktowań będzie ograniczony ram?

Edytowane przez Pawllos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawllos niestety tylko odświeżone i3:

Cytat

Rocket Lake na Z490, H470, a odświeżone Comet Lake też na B460 i H410

 

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy "Nehalem" była dla Intela przełomową architekturą? Oprócz serwerów pojawiła się na krótko w LGA1366 oraz pod nazwą Lynfield w LGA1156. Po czym szybko została zastąpiona przez SandyB, który przyniósł znaczący skok wydajności w porównaniu do Nehalema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, blubaju napisał:

Czy ja wiem czy "Nehalem" była dla Intela przełomową architekturą? Oprócz serwerów pojawiła się na krótko w LGA1366 oraz pod nazwą Lynfield w LGA1156. Po czym szybko została zastąpiona przez SandyB, który przyniósł znaczący skok wydajności w porównaniu do Nehalema.

Szybko toto nie było. Bo było dalej w tick tocku. Nehalem koniec 2008. Potem był czysty shrink do 32nm westmere. Sandy początek 2011. Jak sobie spojrzysz na wzrost wydajności zegar w zegar względem core 2. To był jednak większy.

Mimo wszystko bardziej to się odnosi do tego, że Intel pozbył się masy doświadczonych inżynierów w ciągu ostatnich lat. Pidnoel też o tym wspominał, że wyszedł z Intela. Bo nie miał już z kim pracować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przeceniał doświadczenia w hi-tech. To że ktoś dokonał czegoś jakiś czas temu nie oznacza, że jest w stanie popchnąć projekty do przodu. Wręcz czasami taka osoba trzyma się kurczowo schematów które przyniosły jej sukces i przez to jest hamulcowym. Dopływ świeżej krwi jest konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, inconnu napisał:

Ja bym nie przeceniał doświadczenia w hi-tech. To że ktoś dokonał czegoś jakiś czas temu nie oznacza, że jest w stanie popchnąć projekty do przodu. Wręcz czasami taka osoba trzyma się kurczowo schematów które przyniosły jej sukces i przez to jest hamulcowym. Dopływ świeżej krwi jest konieczny.

https://youtu.be/u6bAr5YS41I?t=397

Mniej, więcej tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy filmik, tylko że gość mówi o wymianie starszych inżynierów na menadżerów bez eksperckiej wiedzy, a ja o zatrudnianiu młodych inżynierów.

 

 

 

Edytowane przez inconnu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodych inżynierów tam jest całe mnóstwo ale to nie jest tak że każdą doświadczoną osobę można zastąpić skończoną liczbą studentów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 13:10, blubaju napisał:

Czy ja wiem czy "Nehalem" była dla Intela przełomową architekturą?

Ja uważam że był. Nehalem to kontynuacja rozwiązań architektury Dotham i wyjściem ze ślepej uliczki NetBurst.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Wu70 napisał:

Młodych inżynierów tam jest całe mnóstwo ale to nie jest tak że każdą doświadczoną osobę można zastąpić skończoną liczbą studentów :D

Zgadza się. Ale również nie jest tak, że nad każdy zwolnionym inżynierem z dużym doświadczeniem trzeba płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychód Intela za 4Q 2020 wyniósł 20 mld $. Jest wyższy o 2.6 mld $ niż przewidywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny płyt Z590, przedstawione przez Asusa i Msi są horrendalne. Już Z490 były droższe względem poprzednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, inconnu napisał:

Ciekawy filmik, tylko że gość mówi o wymianie starszych inżynierów na menadżerów bez eksperckiej wiedzy, a ja o zatrudnianiu młodych inżynierów.

Możesz sobie pisać, co chcesz. Tylko nie tyczy się to w żaden sposób intela.
Intel wyzbył się ludzi, którzy pchali tę firmę do przodu. Tam nie było problemu z leśnymi dziadkami. Więc gadanie o "młodych inżynierach" w tym wypadku jest bez sensu. Problem intela polega na czymś kompletnie innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, wiadomo że od i5 w górę nic z Rocket Lake nie wejdzie na chipsety serii 400 (B i H) A czy są jakieś przecieki że dla np B460 odblokują OC ramu dla Comet Lake ?

Edytowane przez kingOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, blubaju napisał:

Czy ja wiem czy "Nehalem" była dla Intela przełomową architekturą? Oprócz serwerów pojawiła się na krótko w LGA1366 oraz pod nazwą Lynfield w LGA1156. Po czym szybko została zastąpiona przez SandyB, który przyniósł znaczący skok wydajności w porównaniu do Nehalema.

To była przełomowa architektura. Po międzu Intel Core a Nehalem była olbrzymia różnica wydajności, znacznie większa niż w późniejszym czasie po między Nehalem-Lynfiled a Sandy. Bridge. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kingOC napisał:

A czy są jakieś przecieki że dla np B460 odblokują OC ramu dla Comet Lake ?

Techniczną możliwość pewnie mają, ale po co mieliby coś takiego robić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Techniczną możliwość pewnie mają, ale po co mieliby coś takiego robić?

 

Dobre pytanie, wszystko tak na prawdę rozbije się o cenę B560, swoją drogą cennik od MSI i Asus'a na Zetki już jest, premiera za tydzień a cen nowych płyt B i H nie znamy, ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...