Skocz do zawartości
Eltik

DIRT 5 PC

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada sie swietny tytul troche mi przypomina 2 czesc. Recenzje bardzo pozytywne. Bierzecie na premiere? W pudelku podobno tylko klucz wiec chyba lepiej brac na steam i miec mozliwosc zwrotu gdyby cos. Wymagania sa kosmiczne bo 2080 Super sobie radzi na styk w 1080p Ultra

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What? Szczerze ograłem dirt 2 czy 3 i spoko, ale 5 raz to samo... Mam szczęście że gry mnie nie jarają tak jak kiedyś, każde kolejne części to, to samo(AC wyjątek). Ludzie grają w forze, jak chcą się arcadowo pobawić. 

Od dawna w pudełkach jest tylko klucz ?

Wymagania kosmiczne? Jak to ma latać w 120 fps na konsolach... 

Ile gier ma recenzje pozytywne??? 

Jak widać zainteresowanie tym tytułem jest tak mierne, że do tej pory nikt nie stworzył tematu o grze, jak to wygląda nawet w słabych tytułach, czyli duży screen, opis itp itd. 

Miłego grania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eltik napisał:

Zapowiada sie swietny tytul troche mi przypomina 2 czesc. Recenzje bardzo pozytywne. Bierzecie na premiere? W pudelku podobno tylko klucz wiec chyba lepiej brac na steam i miec mozliwosc zwrotu gdyby cos. Wymagania sa kosmiczne bo 2080 Super sobie radzi na styk w 1080p Ultra

Nie biorę na premierę.

A wymagania nie są takie straszne. No chyba, że ktoś jest maniakiem wszystkich suwaków w prawo :E

Gra spoko się skaluje z detalami.. Zjazd z Ultra na high to przyrost fps na poziomie ~33%.
Dirt-5-GPU-graphics-settings-benchmarks-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale mi hakierzy zwinęli konto na steam

Edytowane przez jestem-bogiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty lukad jak 2080 super w fhd na profilu ultra ledwo zipie generujac na styk 60 fps. RTX 2060 na ultra w fhd kreci sie wokol 30-40 fps. Moim zdanie masakra. Fakt high to juz 60 fps okolo na RTX 2060 np

Poza tym w opcjach graficznych jest 5 opcji na krzyz nie ma zadnego MSAA czy ubijacza. Sa podstawowe ustawienia, bez RT itp

Do gry zalecana karta jest GTX 1070 Ti ktory zeby w ogole nie schodzic ponizej 60 fps w 1080p pozwala na ustawienia SREDNIE, bo juz na wysokich sa delikatne zejscia ponizej 60 tam do 50 fps. Takze grubo.

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież nie musisz grać na ultra. Z tego co piszą to nawet na med ta gra nie różni się jakość mocno względem ultra.
Spokojnie możesz dać większość detali na mix med/high/ultra.

Dokładniejsze testy samemu trzeba będzie zrobić, a teselacja, cienie, chmury to pewnie spokojnie można dać na med. Wolumetria med lub high, GI na high i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo nie podobają mi się te gimbusiarskie festiwale, kręcenie bączków, rozwalanie styropianowych klocków itd. :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa rajdy po prostu. z fajnym modelem jazdy. jak tak patrze na gamepplay to przypomina mi Dirt 2 ktory byl swietna gra i bardzo duzo w niego gralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chociaż grafika jest spektakularna? Czy po prostu Nowe Konsole i Zlewka za Optymalizację? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika jest dobra z tego co widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po youtube patrząc to next gen to nie jest, ale całkiem dobrze wygląda.

A jakby ktoś chciał grać na i3 2/4 :E to może mieć problem. Na gołych 4 rdzeniach też podobno słabizna i dopiero tak dobre 4/8 jest sensownym minimum. Może z czasem poprawią kapkę wydajność

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Nie ma to jak kupić kartę za 2000 zł i łupać w gry na Średnich Detalach. RTX 2060 Super w 2021 starczy do Niskich tylko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam gtx 1080 czyli cos poziom 2060 super no i zeby nie spadalo ponizej 60 fps to w fhd zostaja mi ustawienia srednie, moze wysokie. A co jakbym chcial wiecej fps? Nie da rady

1440p Ultra i ....RTX 3080 w starciu z gra daje jakies 70-80 fps. Wynik zajebisty jednym slowem mowiac (oczywiscie ironia)

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc graczy nawet w 1080p moze zapomniec o ultra i wysokich tez. Przeciez takie 1660 super np czy RX 580 to srednie maks i to nie wiadomo czy uda sie zachowac stabilne 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopany porcik klepnięty na kolanie. Kilka łatek i za 2-3 miesiące będzie to może w miarę śmigać. Pewnie cała moc przerobowa poszła na "kąsole" :P

Na procku 4c/8t mega stutter i spadki nawet do 3! fps wg testu DSO Gaming :E W opcjach brak vsynca czy jakiegoś innego limitera klatek, nie ma zmiany ekranu z pełny na okno, a o jakimkolwiek pasku jasności to nie wspominam nawet :D

Dirt-5-CPU-benchmarks-1.png

CODEMASTERS ?

Na steamie gorzkie żale o kiepską optymalizację i losowe crashe. A dx12 miał być takim mesjaszem... Oczywiście Denuvo władowali bo jakże by inaczej ;)

Jedynie co mi się w tej grze podoba to zmienny system pogody i w sumie miałem niezły fun jak wczoraj pojeździłem 3-4 wyścigi.

Na obecną chwilę nie polecam. Poziom partactwa w tej branży zaczyna mnie przerażać i wku$^#ać jednocześnie.

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli np dosc popularny RTX 2070 Super nie radzi sobie z ta gra w fhd bez zmniejszania detali to nie jest dobrze. Zeby grac na ultra w zaledwie 1080p i myslec o klatkach +60 to zabawa sie zaczyna od RTX 2080 Ti wzywz

Przeciez  w menu jest 7 opcji graficznych i to jeszcze dosc standardowych i podstawowych

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By VK czy DX12 był "mesjaszem" trzeba umieć wykorzystać ich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zalecane wymagania czyli i5 9600K i GTX 1070 Ti to chyba takie niedoszacowane niestety. To sytuacja w ktorej majac kompa za 4-5 tys zl w fhd ciezko bedzie pograc w 60 fps i ustawieniach nawet wysokich juz nie mowiac o klatkach rzedu np 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy pretekst do wymiany sprzętu? No i mamy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim GTX 1060 to na srednich jest sporo ponizej 60 fps.....a to przeciez wciaz bardzo popularny model

GTX 970 jako minimum czyli co ...ultra niskie i cos kolo 60 fps w 1080p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"From Codemasters to Codeamateurs"

?

Za tydzień zobaczymy co przyniesie Godfall z 1080Ti w zalecanych. Będzie ciekawie coś czuję. Pewnie kolejny "korono-porcik" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wychodzi w fazie beta :E. Może będzie jakiś patch day one. A ogólnie gier od nich nie kupuję się na premierę, a po czasie jak połatają i cena spadnie :E

GTX 1050Ti w akcji.

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1050 Ti niegrywalne. Ultra niskie w fhd i ledwo w zakresie adaptive sync. Lipa

Rozsadne minimum to RX 570/580 do tej gry serio

No i nie liczylbym na poprawe optymalizacji. Nie wiem czy ktos z was zauwazyl ale...zarowno Dirt 4 jak Dirt Rally 2.0 to gry w ktorych kibice bardzo mocno wplywali na wydajnosc. W Rally 2.0 w profilu wysokim wszystko bylo na high wydajnosc dosc przecietna. Potem po jakims update wydajnosc wzrosla w cudowny sposob. Tyle ze to nie byl cudowny sposob tylko w profilu high zmieniono jakosc kibicow na srednia co dalo wzrost. Taki maly myk a wielu bylo zadowolonych bo profil wysoki a wydajnosc wyzsza niz wczesniej. Mysle ze duzo graczy nawet nie zauwazylo tego myku

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale beka. RTX 2080 Ti fhd i ultra. Ledwo ponad 60 fps

https://www.youtube.com/watch?v=CpwNpq_h06A

RX 580 fhd taki sredni fps

Ultra 25 fps

Wysokie 35 fps

Srednie 45 fps

Niskie 55 fps

Ultra niskie no jest te 60 ale spadki sie zdarzaja. Posiadacze RX 580. Czas obnizyc rozdzielczosc ponizej 1080p ?

Hmmm a ja myslalem z RDR 2 i Watch Dogs Legion masakruja karty a tu taka niespodzianka ?

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca kibicuję, bo coś musi zarobić na Dirt Rally 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...