Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

We ustawieniach wyjścia video zmienisz na 1440p (a nawet 4k) i taka rozdzielczość pojdzie do telewizora, ale jakosc grafiki bedzie odpowiednio skalowana z 1080p (w wiekszosci przypadków, bo niektóre gry np. FIFA 21 są w natywnym 4k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, kupiłem se S-kę, bo w Euro była po 1220 jakoś... dziś przyszła.

Zassałem: Valhalla, Fifa 20, Fifa 21, Avengers, NHL 21, do tego Mcelroy cośtam golf (luuubię), coś tam jeszcze.

Dysk strasznie mały : )

Wrażenia: niestety, tragedia. Mam nadzieję, że Euro mi przyjmie zwrot, już mam kupioną przesyłkę inpostową.

Valhalla nie wyglądała tak super, w oddali taki dziwny efekt ni to pikseloza, ni to jakby taka miałkość. Niby grywalne spoko, ale to już nie to.

Acha, bo ja X miałem w grudniu przez miesiąc i przez różne względy sprzedałem : /

Fifa 20 - miałem wrażenie zawsze, że lepiej to wygląda niż na PC. Tutaj już tego wrażenia nie miałem.

Fifa 21 - ogólnie grafa fajnie itd... ale przybliżenia po golu - no może 30 klatek tam jest! Masakra!!! Normalnie nie do przyjęcia. Jeszcze pobieram na peceta @EA Play zobaczyć czy to tak gra ma po prostu.

Avengers w opcji performance wygląda jak gra z PS3 : / no dobra, przesadziłem, ale jest słabo... brakuje jakby tekstur. W opcji wyglądu - no 30 klatek? WTF?

Acha, miałem @1440p 120Hz niby...

Jestem mega zawiedziony : / Rozpieszcza człowieka 60+ klatek w 120Hz @1440p  : o DDD

EDIT: Tak sobie myślę - może po prostu to "wina" mojego monitora, że ten upscaling tak widać - na telewizorach jest to wsio bardziej rozmyte : /

EDIT 2: Dobra, troszku mi minęło... na nowo instaluję giery i zrobię taki myk, że na 27-calowym monitorze puszczę to to na 1080p 120Hz - w końcu ludzie na 32 calach potrafią FHD mieć), zobaczymy, może będzie fajnie. Niech trzyma 60 klatek i go zostawię. Dodatkowo pad oczywiście działa pod PC no to 260 zyka mi odpada. No i ten biały S tak fajnie wygląda...

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Sponsi

Co do fify to standardowo powtórki są w 30 fps, nawet na pc (chyba, że wyłączy się synchronizację pionową w ustawieniach gry a zostawi tylko tą w sterowniku graficznym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, pamiętam, ale też ostatnio mi to przeszkadzało z 5 lat temu hehe

ale chyba zostawię... nie mam ochoty dawać 2400 za X, a ten jest spoko. Ogram co mam, zobaczymy co przyniesie przyszłość ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2021 o 20:14, Sponsi napisał:

Dobra, kupiłem se S-kę, bo w Euro była po 1220 jakoś... dziś przyszła.

Zassałem: Valhalla, Fifa 20, Fifa 21, Avengers, NHL 21, do tego Mcelroy cośtam golf (luuubię), coś tam jeszcze.

Dysk strasznie mały : )

Wrażenia: niestety, tragedia. Mam nadzieję, że Euro mi przyjmie zwrot, już mam kupioną przesyłkę inpostową.

Valhalla nie wyglądała tak super, w oddali taki dziwny efekt ni to pikseloza, ni to jakby taka miałkość. Niby grywalne spoko, ale to już nie to.

Acha, bo ja X miałem w grudniu przez miesiąc i przez różne względy sprzedałem : /

Fifa 20 - miałem wrażenie zawsze, że lepiej to wygląda niż na PC. Tutaj już tego wrażenia nie miałem.

Fifa 21 - ogólnie grafa fajnie itd... ale przybliżenia po golu - no może 30 klatek tam jest! Masakra!!! Normalnie nie do przyjęcia. Jeszcze pobieram na peceta @EA Play zobaczyć czy to tak gra ma po prostu.

Avengers w opcji performance wygląda jak gra z PS3 : / no dobra, przesadziłem, ale jest słabo... brakuje jakby tekstur. W opcji wyglądu - no 30 klatek? WTF?

Acha, miałem @1440p 120Hz niby...

Jestem mega zawiedziony : / Rozpieszcza człowieka 60+ klatek w 120Hz @1440p  : o DDD

EDIT: Tak sobie myślę - może po prostu to "wina" mojego monitora, że ten upscaling tak widać - na telewizorach jest to wsio bardziej rozmyte : /

EDIT 2: Dobra, troszku mi minęło... na nowo instaluję giery i zrobię taki myk, że na 27-calowym monitorze puszczę to to na 1080p 120Hz - w końcu ludzie na 32 calach potrafią FHD mieć), zobaczymy, może będzie fajnie. Niech trzyma 60 klatek i go zostawię. Dodatkowo pad oczywiście działa pod PC no to 260 zyka mi odpada. No i ten biały S tak fajnie wygląda...

Monitor to jest do gier moba mmo itd , do ac wiedzmina rdr itd jest tv 4k najepiej chociaz najtanszy oled ale sony czy samsung tez da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, znowu się zaczynają historie, że na konsoli to się na niczym innym niż OLED-zie grać nie da, a monitor to be. Normalnie marketingowcy z Euro czy innego Media.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, konsolka już co raz częściej do dostania po 1200, nawet z drugim padem (oszołom to chyba skroił tira z tymi konsolami :E). Gdyby nie zwariowany świat, to na black friday pewnie byłoby gorąco, a tak pewnie tylko u nas do dostania w niezłej kwocie, skoro gdzie indziej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2021 o 22:16, Kszyrztow napisał:

No tak, znowu się zaczynają historie, że na konsoli to się na niczym innym niż OLED-zie grać nie da, a monitor to be. Normalnie marketingowcy z Euro czy innego Media.

Mozna i monitor czy nawet gorszy tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w zasobach Game Pass są gry w natywnej rozdziałce 4k-120 FPS, które XSS uciągnie bez przycinek :question:

Pytam, bo XSS jest prawie 3x słabsza względem XSX (4 kontra 12 TF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że takich nie ma. A nawet jak coś takiego się znajdzie, to będzie to jakaś pierdoła. To jest tania konsola do grania w 1080p/1440p. Sam MS tego nie ukrywał i nikt tam się nie będzie na tym sprzęcie pchał w natywne 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Aronin napisał:

Witam

Czy w zasobach Game Pass są gry w natywnej rozdziałce 4k-120 FPS, które XSS uciągnie bez przycinek :question:

Pytam, bo XSS jest prawie 3x słabsza względem XSX (4 kontra 12 TF).

Ori and the Will of the Wisps chyba jest w 4K i 120k/s jeśli dobrze pamiętam 

Tak dobrze mówię jest 2160p i działa w 120fps z HDR

Ori and the Will of the Wisps od dzisiaj w 120 fps lub 6K na Xboksie Series X

Godzinę temu, Kszyrztow napisał:

Strzelam, że takich nie ma. A nawet jak coś takiego się znajdzie, to będzie to jakaś pierdoła. To jest tania konsola do grania w 1080p/1440p. Sam MS tego nie ukrywał i nikt tam się nie będzie na tym sprzęcie pchał w natywne 4K.

Są tytuły z natywnym 4K np. ostatni Hitman 3 w dodatku 60k/s

Hitman 3 działa na XSX w natywnym 4K. Na PS5 rozdzielczość jest nieco niższa

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on pytał o Xboxa Series S. Gdzie tam jest napisane, że te gry działają w natywnym 4K na tej konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba1995x napisał:

Na to wychodzi, że tylko Ori ma 4K na XSS.

Tak oglądam tę listę, i nie jest jasno napisane, że Ori ma 4k-120 FPS. Wygląda, jakby 120 FPS miała tylko Ori w 1080p., a w 4k ma 60 FPS.

Generalnie mnie to nie dziwi, bo XSS jest 3x mniej wydajne od XSX. Tak się dopytuję, bo kupno konsoli która nie udźwignie 4k 120 FPS, to - jak dla mnie - kasa w błoto. Chyba muszę zbierać na XSX.

☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem XSS i teraz mam XSX ze względu na 4K i napęd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nawet nie chodzi o 4k. Dziwi mnie ogólna liczba gier w 120 FPS, których jest jak na lekarstwo, nawet na XSX.

A na 120 FPS właśnie najbardziej mi zależy, bardziej niż na 4k (2160p).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 klatek weszło dopiero w tej generacji konsol, więc wszystko będzie stopniowo optymalizowane. 

XSS to idealna konsola pod Game Pass Ultimate, jednakże typowo pod 1080p. Ja swojego puściłem za 900zł, stan idealny. Myślę, że więcej niż 900-1000zł nie jest warta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, seba1995x napisał:

120 klatek weszło dopiero w tej generacji konsol, więc wszystko będzie stopniowo optymalizowane.

Pewno tak się stanie, ale nie dla wersji XSS.

XSS mogli - względem XSX - obciąć o napęd optyczny, ale żeby tak drastycznie zmniejszyć wydajność to przesadzili. Dlatego pewno przeczekam, aż XSX potanieją do sugerowanych przez producenta 499 €.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem za XSX równe 2 tysiące, nowa, zaplombowana, faktura z ME. 

Trzeba szukać po prostu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem topic ale podepne pytanie jezeli mozna tu

 

 

Czy kupujac karty podarunkowe np na kwote 200,00 zl moge kupic dowolna gre (do tej ceny ofc ) ?

 

Zastanawiam sie nad Xbox Series S. Nie bede raczej podpinal zadnej karty kredytowej czy innej tam i wolalym w ten spsoob dokonywac zakupow

Tak samo w kwestii game pass ultimate. Mozna doladowac konto na konsoli w ten sposob ?

Na stronie ms jest takie info

 

Bony upominkowe obecnie nie działają w fizycznych sklepach Microsoft Store.

 

o co chodzi z tym ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, PełenLuz napisał:

Czy kupujac karty podarunkowe np na kwote 200,00 zl moge kupic dowolna gre (do tej ceny ofc ) ?

Kupuj karty przedpłacone Xbox, do tego są, da się kupić wszystko. Choć z abonamentem może być problem, zwykle wymagana jest kwota za kolejny okres więc np. kupując coś za 249 w promocji za 1 musisz mieć 250 (choć pobiorą 1). Przy kartach przedpłaconych zwykle zostają niewydane końcówki.

Karta debetowa to wygoda i warto nią płacić, zabezpieczenia są też zwykle dobre (aż za dobre gdy muszę wpisywać  na konsoli nazwisko panieńskie matki i podawać kod sms), ewentualny złodziej nie ma tych danych (nawet jeśli ukradnie konto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota abonamentu to pozniej 54,99 zł (pomijajac tryb janusza z lowcow gier).

Nie moge swobodnie kupowac co jakis czas np na miesiac ? powiedzmy ze  50 zl + 10 zl w jakims elektromarkecie. ?

 

Edytowane przez PełenLuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będziesz potrzebował 109,98 (zasady mogą się zmieniać). Ponadto obecnie masz 3 miesiące za 4 zł (oficjalne promo), to też się przedłuża auto na miesiąc więc 58,99 powinno wystarczyć. Oczywiście kwota za przedłużenie nie zostanie pobrana jeśli anulujesz automatyczne odnawianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PełenLuz napisał:

Kwota abonamentu to pozniej 54,99 zł (pomijajac tryb janusza z lowcow gier).

Nie moge swobodnie kupowac co jakis czas np na miesiac ? powiedzmy ze  50 zl + 10 zl w jakims elektromarkecie. ?

 

możesz też kupić gold live po 140pln sztuka 12 msc trzy sztuki albo dwie ~~i za 4zł przekonwertować na GPU ;) wtedy masz 140zł rok za GPU a jak masz z kim współdzielić to wychodzi 70zł rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale reasumujac czy karta podarunkowa/przedplcona

 moge

1) kupic xbox game pass ultimate

2) kupic gre w dniu premiery

bez zadnych problemow ?

AA i jeszcze cos. Samo zakupienie subsrykpcji dla nowych czyli te 4 zl za 3m-ce - to tez mozna kupic z tej karty ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...