Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak wiadomo do premiery już kilka dni a ja dalej nie wiem co wybrać. Ostatni raz na konsoli grałem 15 lat temu w James'a Bonda na ps2 oraz Crasha :D

Najprościej rzecz ujmując, która konsola jest poprostu lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na Game Pass i wsteczną kompatybilność brałbym zdecydowanie Xboxa series X.

Wariant konsola + GPU na abonament to tez bardzo ciekawa forma zakupu.

Na końcu wyżej stawiam też pada od Xbox, którego bez najmniejszych problemów możesz używać w grach na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Najprościej rzecz ujmując....żadna ?

A tak serio to jak nie masz zamiaru kupować PC tylko wolisz jednak konsole to kupuj konsolę pod gry.

Czyli zrób sobie research w jakie gry chciałbyś zagrać i na jaką konsole wychodzą te gry.

Tak jak np Spider-Man Miles Morales wychodzi tylko na PS5/PS4. Chociaż z tego co się ostatnio podziało w świecie gier to wychodzi na to, że exclusive przestał istnieć, więc taki spider-man czy horizon wyjdzie też na PC. I choć jeszcze nie wiadomo ale ja tam sądzę, że tak raczej będzie iż gry nie będą chodzić w natywnym 4K a jak już by miały to znowu będą w 30fpsach więc sorry ale ja lubię chociaż w 60fpsach pograć, ale to tylko moje poglądy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomikus napisał:

Najprościej rzecz ujmując, która konsola jest poprostu lepsza ?

Oh you sweet summer child.

Tak serio, to pewnie będziesz zadowolony z jednej i drugiej. Ale coś trzeba wybrać, a zatem...

Dwa podstawowe pytania:

1) Czy grasz również na PC?

2) Czyje exclusivy bardziej cię interesują?

Xbox Series X jest na ten moment lekko mocniejszy od PS5, więc jest lepszym wyborem do multiplatform + ma Game Pass, tj. subskrypcję pozwalającą grać w dowolną grę w niej zawartą. Exclusivy Microsoftu na stałe są częścią Game Passa, ale są też dostępne na PC day 1, stąd pierwsze pytanie. Problem polega na tym, że zapowiedziane nowe exclusivy, mimo że wyglądają ciekawie, są dopiero w produkcji i nie zaczną wychodzić jeszcze przez kilka lat. Xbox ma natomiast znacznie lepszą wsteczną kompatybilność niż PS5: wkładasz płytkę i działa, także wiele z wcześniejszych generacji, np. Xbox 360 (PS5 odpali tylko gry z PS4).

PS5 z kolei ma swoje exclusivy, które jeśli w ogóle wyjdą też na PC, to po jakimś czasie i z optymalizacją może być różnie - więc jeśli cię interesują, to konsola jest najlepszą opcją. Tu już musisz sam przejrzeć listę i się zastanowić. Ja osobiście bardzo lubię ich styl gier, więc konsola Sony to dla mnie must-have, ale nie wszyscy tak uważają. Nowe fajne exclusivy Sony wychodzą już teraz (Miles Morales, Demon Souls, w przyszłym roku Horizon Forbidden West i God of War Ragnarok - tak, wiem, że część też na PS4, ale OP nie ma teraz żadnej konsoli). Masz też sporą listę rewelacyjnych exów z poprzedniej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawsze grałem na pc, obecnie mam za słaby komputer do gier, jak również trochę mi się znudziło laptopowanie. Mam tv 4k co prawda nie 120 Hz ale na początek wystarczy.

Spidermany, avangersy nie dla mnie. Ja lubię klimaty sredniowiecze, dark fantasy itp. a jak rozpocząć przygodę z god od war? Zapewne pierwszej części nie odpalę?

Czasu na granie też nie mam jakoś strasznie dużo także abonament z xboxa nie jest decydujacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz. PS5 będzie kompatybilne wstecz tylko z PS4. 

Jak lubisz dark fantasy to Demon’s Souls Remake  będzie tylko na PS5 już teraz. Z kolei na Xbox'a zapowiedzieli Avowed, ale jeszcze długa droga przed tym. 

Jeśli lubisz RPG to jednak stawiał bym na konsolę MS, bo więcej studiów mają do tego gatunku. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jaycob napisał:

Jeśli lubisz RPG to jednak stawiał bym na konsolę MS, bo więcej studiów mają do tego gatunku. 

No, to może być kluczowa kwestia. Microsoft ma teraz Bethesdę, Obsidian, inXile + kto tam robi Fable, już nie pamiętam + gry Bioware w ramach Game Passa (przez EA Play). Jeśli to wszystko wypali, to za parę lat będą dominować w zakresie RPG.

Kurczę, żeby to była poprzednia generacja, to by człowiek powiedział: bierz PS4 i z głowy. A teraz Xbox się zrobił całkiem fajny i trudno wybrać. :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło. :D

Sprawdź sobie jeszcze Bloodborne, może ci się spodobać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje rzut monetą i wybrać co podpowie los. W połowie generacji, czyli 3-4 lata sprzedajemy i kupujemy od drugiego producenta. Mamy ograne wszystkie exy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupuje takiego bloodborna (bo jest na PS4) i mi na płycie normalnie odpali na ps5, si?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomikus napisał:

Czyli kupuje takiego bloodborna (bo jest na PS4) i mi na płycie normalnie odpali na ps5, si?

tak ale nie kupuj, lepiej kupic ps plus i bedziesz mial paczke gier do pobrania w bym bloodborne

PS%20Plus%20Collection%20ocena%20gier.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomikus napisał:

Ok Demon’s Souls Remake mnie przekonało do ps5

Mam nadzieję że słyszałeś o Dark Souls, inaczej... Prepare to DIE :E 

Edytowane przez musichunter1x
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomikus napisał:

Czyli kupuje takiego bloodborna (bo jest na PS4) i mi na płycie normalnie odpali na ps5, si?

Polecam zainstalować sobie na telefonie nową wersję aplikacji PlayStation, łatwo i szybko sprawdzisz czy gra z PS4, która cię interesuje działa na PS5 i czy została zoptymalizowana dla PS4 Pro oraz jakie są dostępne do niej dodatki i za ile.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam xboxa jak nie masz pc , jezeli masz pc to kup ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czasu na granie też nie mam jakoś bardzo dużo. Sam nie wiem, zawsze mi się kojarzyło, że jak konsola to z reguły playstation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tomikus napisał:

Generalnie czasu na granie też nie mam jakoś bardzo dużo. Sam nie wiem, zawsze mi się kojarzyło, że jak konsola to z reguły playstation

No i slusznie ;) zdecydowanie mocniejsza biblioteka gier ekskluzywnych dla platformy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego, jeśli za parę lat uznasz, że koniecznie chcesz zagrać w jakiś exclusive Microsoftu, to zawsze jest opcja wyhaczenia tańszej Series S w promocji. No i xCloud pewnie też zostanie już wtedy rozszerzony na PC, więc da radę nawet bez konsoli (pod warunkiem, że masz dobry internet).

Także PS5 to imo dobry wybór w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwsze dwa god of wary możesz zagrać przez ps now nawet na laptopie. 

God3 miał remaster na ps4 więc będziesz mógł zagrać już na ps5 w ramach wstecznej. 

 

Sam się zastanawiam co brać czy xboxa czy ps5 ale narazie pc jeszcze daje rade więc poczekam jak się sytuacja rozwinie czy ps5 będzie głośne czy może jednak tym razem się przyłożyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spacerując wczoraj po mediamarkcie jakimś dziwnym sposobem wpadł mi do koszyka xbox series x :P póki co jest petarda :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór PS5 nie ma co kupować na razie. Jak się wkręcisz w granie to gdzieś tak za 2-3lata jak wyjdzie PS5 slim/pro i nazbiera się ze 4 w miarę ciekawe exy do ogrania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dokupić jeszcze PS4 za mniej niż tysiaczka w dobrym stanie i ogrywać gry, które jeszcze będą się pojawiać także przez najbliższe kilka lat - Sony tak zapowiedziało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO ...żadna  na chwilę obecną .

Sam się zastanawiałem nad Xboxem ...ale po dłuższym namyśle  nie widzę sensu zakupu tej konsoli bo po pierwsze nie będzie  na nią żadnych exów ,a po drugie to co wyjdzie na  xboxa zagrasz też na PC  po przez seson pass PC ...

 

PS5  obecnie  nie ma żadnych  ciekawych gier  to raz ,dwa bolączki wieku dziecięcego  i tak jak radzi @Jaycob  odczekać te 2-3 lata i zakupić ps5 pro/slim z biblioteką  gier i jakiś już exów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...