Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Spl97 napisał:

Skoro ma,to musiało mi się umknąć :D

Jak będę w domu po południu, to wrzucę fotkę ze środka ;) Na biurku wyglądała tak :P

e4h6C8B.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszledl moj egzemplarz:

Taichi-1.jpg

Taichi-2.jpg

Taichi-3.jpg

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przynajmniej będzie w łóżku ciepło ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flanelowa pościel. Radeon się zagrzeje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Morelach wrzucili kilka sztuk Powercolorów Red Drogon (zwykła i XT). Wziąłem 6800 xt za 4999 zł. Nikt chyba nie testował tego chłodzenia na 6800 xt, więc jestem ciekaw. Na zwykłym 6800 według techpowerup spisuje się świetnie, 62 stopnie przy 1100 rpm, więc zapas jest i myślę że przy tych samych obrotach więcej jak 75 stopni być nie powinno. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na teraz 5000zl to jeszcze dobra cena, ale szkoda ze to nie Red Devil.

Byloby naprawde dobrze.

Nie podoba sie moja posciel? :D

Obserwujcie karte i pudelko, a nie otoczenie... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, zachy napisał:

Jak na teraz 5000zl to jeszcze dobra cena, ale szkoda ze to nie Red Devil.

Byloby naprawde dobrze.

Nie podoba sie moja posciel? :D

Obserwujcie karte i pudelko, a nie otoczenie... :D

Irytuje mnie Twoje bezustanne jojczenie, że szkoda, że nie to, szkoda, że nie tamto. Tak jakby to czy masz te 60C czy 65C na GPU miało jakiekolwiek znaczenie. Dla większości osób, które nie mają 15 lat Red Dragon wygląda zdecydowanie lepiej niż ta gruba kobyła z gównianym designem. 70C? Szkoda, że nie 65. 65C? Szkoda, że nie 60. 60C? Szkoda, że nie 55C. Bądźmy poważni.

Edytowane przez Marvelm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Marvelm napisał:

Irytuje mnie Twoje bezustanne jojczenie, że szkoda, że nie to, szkoda, że nie tamto.

To ignoruj moje posty.

Pisze swoja opinie na dany temat - wolno mi byc wybrednym, jesli za cos sie placi 5000zl i wiecej masz prawo wymagac tego czy owego.

Ba placac 200zl tez masz prawo czegos wymagac, w koncu to Twoje pieniadze i chcesz zeby dany produkt byl jak najlepszy.

Poza tym, z reguly nie narzekam, tu mam prawo ponarzekac - patrz dwie linijki wyzej.

Edytowane przez zachy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie takie samo zdanie dot. Red Devil. Fajne wydajne chłodzenie, czołówka ale straszny kloc dedykowany dla tych, którzy chcą kręcić na maxa kartę. Ja i tak zrobię lekki uv o 20-30W, oc robił nie będę wcale, a kilka stopni w te czy w tamte nie ma znaczenia, dopóki nie dobija pod 85-90 stopni. Gdyby rynek był normalny, że karty wszystkie leżałyby na półkach, to i tak wybierając z Powercolorów nie dopłacałbym do Red Devila. Red Devil w wersji Limited Edition wisi na Allegro za 5600 zł (z Amazonu), więc dla chętnych dopłacić do lepszego chłodzenia też jakaś opcja w tych chorych czasach. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, zachy napisał:

To ignoruj moje posty.

Pisze swoja opinie na dany temat - wolno mi byc wybrednym, jesli za cos sie placi 5000zl i wiecej masz prawo wymagac tego czy owego.

Ba placac 200zl tez masz prawo czegos wymagac, w koncu to Twoje pieniadze i chcesz zeby dany produkt byl jak najlepszy.

Masz Red Devila za 1089 Euro na mindfactory, 1115 Euro wyjdzie przez Mailbox.de do Polski, równo 5000, proszę.

1 minutę temu, vegetto napisał:

Mam dokładnie takie samo zdanie dot. Red Devil. Fajne wydajne chłodzenie, czołówka ale straszny kloc dedykowany dla tych, którzy chcą kręcić na maxa kartę. Ja i tak zrobię lekki uv o 20-30W, oc robił nie będę wcale, a kilka stopni w te czy w tamte nie ma znaczenia, dopóki nie dobija pod 85-90 stopni. Gdyby rynek był normalny, że karty wszystkie leżałyby na półkach, to i tak wybierając z Powercolorów nie dopłacałbym do Red Devila. Red Devil w wersji Limited Edition wisi na Allegro za 5600 zł (z Amazonu), więc dla chętnych dopłacić do lepszego chłodzenia też jakaś opcja w tych chorych czasach. 

Dokładnie, wszystkie chłodzenia są udane więc jedynymi kryteriami mogą być - przede wszystkim cena, później wygląd i ewentualnie marka pod renomę, gwarancję, widzimisię, whatever. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Marvelm napisał:

Masz Red Devila za 1089 Euro na mindfactory, 1115 Euro wyjdzie przez Mailbox.de do Polski, równo 5000, proszę.

Ale ja juz mam Taichi za 4699 i nie widze opcji, zeby ja wymienic na inna 6800XT. :)

Zadalem pytanie, na jaka karte moze wymienic Nitro i opisalem na co ja bym sie zamienial w takim przypadku.

Czy to za doplata, czy  tez przy odzyskaniu jakiejs  czesci gotowki.

Nie widze sensu downgrade i oddanie Nitro+ za Red Dragona.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, zachy napisał:

Sa jedynie unboxingi itp.

To oznacza, że po wyjęciu z pudełka i włożeniu do komputera albo toto nie działa, albo niemiłosiernie wyje cewkami i każdy oddaje ;) 
PS: Red Dragon robi przyzwoite modele, więc problemów bym się nie spodziewał. A jeśli nawet, to zwrot do sklepu i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, BladyPL napisał:

To oznacza, że po wyjęciu z pudełka i włożeniu do komputera albo toto nie działa, albo niemiłosiernie wyje cewkami i każdy oddaje ;) 

Phantom Gaming bedzie raczej mial kulture pracy troche gorsza od Taichi.

Ma 6 heatpipe'ow, a Taichi ma ich 8.

Ciezarem roznia sie rowno 41g miedzy soba.

Jakosc wykonania? Niezly klocek z Phantoma jest, ma sporo finow itp i ciezko, zeby takie chlodzenie nie robilo zakladanej roboty :)

Mialem Phantoma, ale nie montowalem go do komputera, bo od razu poszedl do kogos innego, jak tylko wyhaczylem Taichi. :)

Edytowane przez zachy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie też Red Dragon świetnie wygląda i mi się podoba.
Minimalistycznie prezentuje się.

A o chłodzenie bym się nie martwił - w 6800 wypada świetnie pod kątem temperatur i kultury pracy.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czy siak przydalyby sie testy i Red Dragona i Phantom Gaminga.

Mozna by sie zorientowac w tym ile te chlodzenia odstaja od starszych braci - odpowiednio Red Devila i Taichi. :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, vegetto napisał:

mam takie samo zdanie. zmieniłem z rtx 3080  vision na suprim-x i oprócz większego poboru prądu nie widzę większych różnic. Na pewno nie ma ich w wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, zachy napisał:

Phantom Gaming bedzie raczej mial kulture pracy troche gorsza od Taichi.

Ma 6 heatpipe'ow, a Taichi ma ich 8.

Ciezarem roznia sie rowno 41g miedzy soba.

Jakosc wykonania? Niezly klocek z Phantoma jest, ma sporo finow itp i ciezko, zeby takie chlodzenie nie robilo zakladanej roboty :)

Mialem Phantoma, ale nie montowalem go do komputera, bo od razu poszedl do kogos innego, jak tylko wyhaczylem Taichi. :)

Nie, nie ma żadnej różnicy, jeśli chodzi o heatpipy i rozmiar. Taichi i Gaming mają ten sam radiator(wystarczy popatrzeć na zdjęcia i wagę). Rożnica to dual bios, plastiki i inne ledy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzies wyczytalem wlasnie, czy tez widzialem film w ktorym mowili, ze Taichi ma 8 hetpipe (to na 100% na TechpowerUP bylo) i w innym miejscu ktos mowil, ze jest 6 heatpipe w Phantomie, tylko nie pamietam juz kto ta druga wiadomosc podawal.

Tak samo jak to, ze 1 karta wazy 41 gram wiecej niz druga. Przeciez konstrukcje maja podobna i rozmiary tez sa mniej-wiecej identyczne, a te 41g z powietrza sie nie bierze.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z morele większość  6800 i XT wymiotło. Ciekawe jak z dostawami i co najważniejsze w jakich cenach .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, zachy napisał:

Gdzies wyczytalem wlasnie, czy tez widzialem film w ktorym mowili, ze Taichi ma 8 hetpipe (to na 100% na TechpowerUP bylo) i w innym miejscu ktos mowil, ze jest 6 heatpipe w Phantomie, tylko nie pamietam juz kto ta druga wiadomosc podawal.

Tak samo jak to, ze 1 karta wazy 41 gram wiecej niz druga. Przeciez konstrukcje maja podobna i rozmiary tez sa mniej-wiecej identyczne, a te 41g z powietrza sie nie bierze.

Zajrzyj na stronę producenta. Cooler od Phantoma Gaming jest dokładnie ten sam co w Taichi. Widać tam 8 heatpipe, bo na zdjęciach jest zaprezentowany dokładnie. Taichi nie waży 41g więcej(na techpowerup zważyli i jest to 1750g, czyli tyle ile producent podaje do Phantoma), a nawet jeśli to różnica weźmie się z innych plastików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W specyfikacji na stronie Asrocka masz:

Taichi: - 1815 g

Phantom Gaming: - 1784 g

Mialem obie karty - organoleptycznie sa takie same.

Niestety nie mialem jak ich zwazyc, wiec nie powiem jaka jest realna waga.

Budowa shroudow? Bardzo podobna, wentylatori tez.

Skad sie bierze te 41g roznicy? Wg mnie w chlodzeniu moze byc to co podalem.

Jak znajde ta informacje o heat-pipe'ach to ja wkleje.

Na razie walcze z karta, bo cos wattman mi resetuje ustawienia OC ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi