Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, santaclous napisał:

Ale ja ciebie się nie zapytałem czy się nadają czy się nie nadają tylko czy 6700XT jest  też wydajniejszy od 3060Ti w Raytracingu. Nie. Nie są bez sensu takie porównania.

Ale co Ty dokładnie porównuje  ? Kolega napisał Ci czy to 3060 Ti czy RX 6700, RT można sobie wsadzić w buty. 

Natomiast jeśli chodzi o wydajność bez RT to 6700 jest wydajniejsza, czego tutaj nie rozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pitt_34
 

Ja kolegi nie pytałem się czy Raytracing w  3060 Ti i RX 6700 można wsadzić sobie w buty czy nie można ? 
Kolega napisał cytuję

 

Cytat

3060Ti jest słabsze od 6700XT i tu nie ma nawet to dyskutować.

A ja zapytałem cytuję:

Cytat

W Raytracingu też ?



Więc pytam się teraz ciebie. Czego Ty nie rozumiesz ? 
Przez twoje nierozumienie znowu rozkręcasz gównoburzę a potem jest na mnie że to ja jestem trollem. 

A opowiadanie głupot, że się nie nadaje to tylko głupi argument bo nie chce odpowiedzieć wprost na pytanie.
 

RTX 3060Ti w Control w 1080p z Raytracingiem wyciąga 55 fps a po właczeniu DLSS 85 fps.

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3060-ti-wydajny-maluch?page=0,18

Więc wytłumacz mi łaskawco. Dlaczego RTX 3060Ti nie nadaje się do Raytracingu ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak drugi Kolega, ale ja nie zamierzam przekonywać nieprzekonywalnego ;) Używaj tego RT ile wlezie ( wiem, na razie mało produkcji to wspiera ) i bądź szczęśliwy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, santaclous napisał:

Więc wytłumacz mi łaskawco. Dlaczego RTX 3060Ti nie nadaje się do Raytracingu ? 

Bo nikt normalny nie gra już od dawna w 1080p?  :E 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BladyPL napisał:

Nie wiem jak drugi Kolega, ale ja nie zamierzam przekonywać nieprzekonywalnego ;) Używaj tego RT ile wlezie ( wiem, na razie mało produkcji to wspiera ) i bądź szczęśliwy ;)

Wiesz ja mam podobne podejście tym bardziej, że dowiedziałem się iż znowu rozkręcam gówno burzę :szczerbaty: 

RT the best ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś, to za 3800 PLN mam dwumiesięczną XFX 6700XT Qick - poleci jutro na OLX. Wymieniam na 3070Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BladyPL napisał:

Jakby coś, to za 3800 PLN mam dwumiesięczną XFX 6700XT Qick - poleci jutro na OLX. Wymieniam na 3070Ti

Zaraz w sklepach będą po 3500zł, więc szybko sprzedawaj :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xtn napisał:

Zaraz w sklepach będą po 3500zł, więc szybko sprzedawaj :)

Czekam na 3500, bo sam bym wymienił swojego RTXa 3060 na 6700 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Czekam na 3500, bo sam bym wymienił swojego RTXa 3060 na 6700 XT

Dzisiaj był RTX LHR po 3250zł na x-kom i poszedł. Sam płaciłem 3050zł, więc cena już blisko. Osobiście czekam na RX6800 za 3000zł, chyba że się trafi rx6700xt za 2500zł. Na razie 3060 mi wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Czekam na 3500, bo sam bym wymienił swojego RTXa 3060 na 6700 XT

Jeszcze ze dwa miechy i pewnie kupisz w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mar_S napisał:

Bo nikt normalny nie gra już od dawna w 1080p?  :E 

Czyli 67% graczy na Steam to są nienormalni ludzie bo grają w 1080p a 7.5% które grają w 1366 x 768 to już w ogóle głąby :szczerbaty: 

10 godzin temu, BladyPL napisał:

Nie wiem jak drugi Kolega, ale ja nie zamierzam przekonywać nieprzekonywalnego ;) Używaj tego RT ile wlezie ( wiem, na razie mało produkcji to wspiera ) i bądź szczęśliwy ;)

Nie musisz mnie do niczego przekonywać. Po prostu odpowiedz czy RTX 3060Ti jest również wydajniejszy od RX 6700 XT. 

Ale widocznie nie potrafisz a raczej nie chcesz odpowiedzieć. Więc odpowiem za ciebie. 

RTX 3060Ti w Raytracingu jest 15-45% wydajniejszy od RX6700XT w zależności od gry i ilości efektów wykorzystanych. A po włączeniu DLSS jest jeszcze więcej. 


Ale pomijając Raytracing to z testów na PurePC na 10 gier to 5 z nich wydajniejszy jest RTX3060Ti a drugie 5 RX6700XT. Tylko w Doomie i Control wydajność jest większa na korzyść jednego i drugiego a tak to jest różnica w granicach 2-4 fps. czyli wydajność jest praktycznie identyczna  bez Raytracingu.

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6700-xt-vs-nvidia-geforce-rtx-3070-porownanie-sredniego-big-navi-i-ampere-ktory-szybszy?page=0,7


Więc pisząc cytuję:

Cytat

3060Ti jest słabsze od 6700XT i tu nie ma nawet to dyskutować.

Napisałeś bzdurę. 
Mam nadzieję, że dość dogłębnie ci to udowodniłem ;)

A co do gier z Raytracingiem to jest ponad 30 w tym największe produkcje jak CyberPunk, Metro, Battlefield, Watch Dogs,  Wolfenstein, Call of Duty, Final Fantasy,  Tomb Raider, Doom, Hitman 3.
Ale liczą się tak naprawdę 2.

Minecraft 200 milionów sprzedanych kopii. 150 milionów aktywnych graczy.

Fortnite 350 milionów aktywnych graczy.

 

9 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Wiesz ja mam podobne podejście tym bardziej, że dowiedziałem się iż znowu rozkręcam gówno burzę :szczerbaty: 

RT the best ? 

 Tak. Swoim podejściem rozkręcasz gównoburzę. 
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, santaclous napisał:

Czyli 67% graczy na Steam to są nienormalni ludzie bo grają w 1080p a 7.5% które grają w 1366 x 768 to już w ogóle głąby :szczerbaty: 

No raczej ;) Jeżeli mają RTXa wadajne GPU. 

Pamiętaj też, że miliony much może się jednak mylić.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Minciu napisał:

No raczej ;) Jeżeli mają RTXa wadajne GPU. 

Pamiętaj też, że miliony much może się jednak mylić.

Mam 3060 Ti i 1080p. Idę na terapię ? To połączenie zniszczy każdego.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, santaclous napisał:

Napisałeś bzdurę. 
Mam nadzieję, że dość dogłębnie ci to udowodniłem ;)

Jean-Luc Picard Facepalm Rage comic Internet meme, tech background, comics, white, mammal png thumbnail

A w szybkości pokrywaniu blachy rdzawym nalotem Fiat 126P albo BMW E36 są szybsze od Audi A8. Jak się dobierze bzdurny argument do oceny, to da się udowodnić wszystko. Nawet to, że w którymś życiu byłeś inteligentny i elokwentny. Serio

 

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, santaclous napisał:

Czyli 67% graczy na Steam to są nienormalni ludzie bo grają w 1080p a 7.5% które grają w 1366 x 768 to już w ogóle głąby :szczerbaty: 

Grają w jakieś paździerze na przedpotopowym sprzęcie, Steam to żaden wyznacznik, no i dochodzą jeszcze "pro gaymerzy" ciupiący w CS który jak wiadomo wymaga 1080p i 100000 Hz żeby w ogóle fraga zrobić.  :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700xt za 3900? niby bardzo dobra opcja ale jak chce dlss i ogolnie lepiej dzialajacy sprzet choc na tle 3060 w tej samej cenie to jednak RTX nie ma szans w tym straciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do lipca i ocenimy jak działa odpowiednik DLSS w wykonaniu czerwonych. I jeszcze gwoli ścisłości : dlss to nic innego jak nazwa własna rozwiązania technicznego jednego producenta, więc czekam na argumenty, że rozwiązanie czerwonych jest be, bo to nie jest DLSS !! tylko jakaś podróba ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, xtn napisał:

Dzisiaj był RTX LHR po 3250zł na x-kom i poszedł. Sam płaciłem 3050zł, więc cena już blisko. Osobiście czekam na RX6800 za 3000zł, chyba że się trafi rx6700xt za 2500zł. Na razie 3060 mi wystarczy. 

Były już RX6700 za 2,6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

Gdzie te 6700 XT za 2,6k?

Ceny z dnia premiery, potem szybko poszło ponad 5K z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający Amazon? Jaka data dostawy? A nawet jeśli Amazon, to takie oferty są warte dokładnie tyle samo co moje zamówienie

image.png.55687e93e0926de76e3ad2f232fbfe25.png

Już dwa razy przepraszali, że nie mogą zrealizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ceny mogłyby już spaść, nie rozumiem dlaczego rx 6800 xt jest w takiej cenie gdy kopanie na niej o wiele gorsze niż rtxach, cena stoi ciągle na tym samym poziomie i nic się nie rusza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon, ale jak już dają taką cenę to pewnie więcej się tego pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
    • Siemka, szukam słuchawek z okazji zakupu nowego PC, będę używał ae 5 od soundblastera i zastanawiam się które słuchawki by były ok. Budżet 1000zl może trochę więcej.  Cel to głównie słuchanie muzyki i gierki.   Myslalem nad mmx 300 of bayerodynamic , pytanie czy karta będzie mogła je wykorzystać czy brać coś tańszego. https://www.x-kom.pl/p/420164-sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-mmx300-2nd-gen.html
    • Możesz sobie ustawić w opcjach monitora OC i przestawić w systemie na 180Hz, to w tej cenie w szybkich grach jest fajną opcją.
    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...