Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, ...:... napisał:

Ja to liczę, że uda się dorwać RX 6800/XT do 3500 w te wakacje (do 4k raczej nie ma co schodzić niżej, a na RTX3080 w takich cenach nawet nie liczę) :E

Poczekaj, może za darmo będą rozdawać 6800 XT :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pitt_34 napisał:

Poczekaj, może za darmo będą rozdawać 6800 XT :szczerbaty:

Dokładnie. Gość ma marzenia ściętej głowy, ale cóż każdy ma nadzieję że będzie lepiej, ale jak się ma IQ  wyższe od ameby to się wie , że cen takich nie będzie, ale cóż się dziwić jak żyjemy w PL i takie idiotyczne myślenie staje się normą... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Poczekaj, może za darmo będą rozdawać 6800 XT :szczerbaty:

 

2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Dokładnie. Gość ma marzenia ściętej głowy, ale cóż każdy ma nadzieję że będzie lepiej, ale jak się ma IQ  wyższe od ameby to się wie , że cen takich nie będzie, ale cóż się dziwić jak żyjemy w PL i takie idiotyczne myślenie staje się normą... 

Dlatego mówię, że liczę, a nie, że czekam (i nigdzie nie mówiłem, że jestem dobry z matmy) :E
No i nie oszukujmy się - jak już to na wersję bez XT (tak realnie nie spodziewam się ani 6800xt ani 3080 w takich cenach póki nie pojawi się nowa generacja w przyszłym roku).

Generalnie jestem na takim etapie życia, że kasa jest tylko czasu na granie mało - a w takiej sytuacji nie będę ładował większych ilości gotówki w GPU. Pojawi się okazja to wezmę, nie pojawi się to będę dalej siedział na konsoli. Obecny zestaw spokojnie mi starcza do pracy i RTSów, a jak już mam chwilę na inne gry to katuję PS5/Switcha.

Bardziej niż ceny GPU wkurza mnie, że brakuje senownych CPU w lapkach - Ryzen 5xxx praktycznie niedostępny poza modelami gamingowymi, Intel dalej lansuje 4/8 (dziadków Lake nie będę brał, Cove z większą ilością rdzeni też raczej w lapkach gamingowych). Skończy się pewnie na tym, że do pracy dostanę ciężkiego Legiona zamiast czegoś biznesowego do 1,6kg :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety - ceny radków coraz mniej konkurencyjne do nv. 70ti coraz bliżej trójki z przodu, a poza pojedyńczymi rodzynkami 6700xt za 3.5-3.7k, to zwykle najtańsze wersje stoją w okolicy 4k, lepsze 4.5k. Lipa. Jak tak dalej pójdzie, to będą taniej sprzedawać 70/ti jak 6700xt. Niewiele do tego brakuje.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kelam napisał:

No niestety - ceny radków coraz mniej konkurencyjne do nv. 70ti coraz bliżej trójki z przodu, a poza pojedyńczymi rodzynkami 6700xt za 3.5-3.7k, to zwykle najtańsze wersje stoją w okolicy 4k, lepsze 4.5k. Lipa. Jak tak dalej pójdzie, to będą taniej sprzedawać 70/ti jak 6700xt. Niewiele do tego brakuje.

Zgadzam się. Jeśli 6700 XT nie spadnie do poziomu 3k będzie za chwilę nieopłacalny przy możliwości zakupu 3070/Ti ~3.5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Skow3r napisał:

Zgadzam się. Jeśli 6700 XT nie spadnie do poziomu 3k będzie za chwilę nieopłacalny przy możliwości zakupu 3070/Ti ~3.5k.

A gdzie Ty widzisz ceny 3.5 k za 3070/70Ti ? chyba pomyliłeś ceny z 3060/60Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma cen 3,5k za 3070/3070 Ti,ale jak trend spadkowy cen GPU będzie kontynuowany,to już dzielą nas dni(wątpliwe,że tygodnie) od takich cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Skow3r napisał:

Zgadzam się. Jeśli 6700 XT nie spadnie do poziomu 3k będzie za chwilę nieopłacalny przy możliwości zakupu 3070/Ti ~3.5k.

Ale póki co 3070/3070Ti za 3,5k nie kupisz. Najtaniej póki co to widziałem RTX 3070 Gigabyte Vision za 3999zł na Morelach. Sam kupiłem kilka dni temu 3070Ti Gigabyte Gaming OC za 4299zł w Komputronik. Pojawiają się obecnie też jakieś Pality 3070Ti w cenie trochę ponad 4k. Ale nie ukrywam, że ceny RX 6700XT i 6800 mnie póki co rozczarowują. Najtaniej 6700XT, które widziałem ostatnio to było bodajże 3500zł. Mimo mojej sympatii do AMD (mam ich 5600X) i chęci kupna 6700XT/6800 , zdecydowałem jednak pójść w stronę 3070Ti, bo ostatnio mocno spadły ich ceny, a do tego ma lepszą wydajność w RT i zdecydowanie rzadziej miałem problemy z kartami Nvidii aniżeli od ATI/AMD. Aczkolwiek jak karta do mnie dojedzie, to poczekam jeszcze z tydzień/dwa i poobserwuję sytuację. Może spadną jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przypomniało się,że 3070 z LHR póki co nie weszły do sklepów,a one za więcej niż 4k zł na pewno nie będą stały.Tego akurat jestem pewny z uwagi na to,co się działo z 3060 Gigabyte Eagle/Gaming OC oraz 3080 Gaming Z Trio,gdzie były o dobre kilka stówek tańsze od odpowiedników bez LHR.
Co do Radeonów i ich marnych ostatnio obniżek,to zapewne dobrze wiecie,że ich jest nieporównywalnie mniej od kart Zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadną ceny spadną , tylko w Polsce dłużej trzeba czekać , w Belgii 3070TI już WISZĄ(a nie pokazują się na chwilę) w sklepach za 4050zł , a 6700 za 3600 zł

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam byłem zdecydowany na zakup 6700 XT w kwocie 3,5k ale obserwując spadek cen 70/70ti postanowiłem poczekać.

Wydaję się, że jest tylko kwestią czasu premiera rynkowa w Polsce 3070 (lhr) na poziomie 3,5-3,8k. Wtedy bez znaczącego spadku ceny 6700XT będzie nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie radki produkowane są w małej ilości. Wafle lecą na apu konsol, potem pewnie procki i na sam koniec resztki na gpu. Niby miało być lepiej, ktoś tam z amd nawet o msrp sapał w zeszłym roku, ale widać jak się skończyło. Ogólnie 6800 bez xt prawie nie ma. Pewnie produkują 6700xt i 6900xt głównie, bo ich najwięcej widać w sklepach. I o ile za takiego 6900xt w polskich sklepach trzeba dopłacić 150-160% ceny bazowej, to niestety za 6700xt wołają zwykle 180% i więcej. Absurd. Tymczasem karty Nv tanieją. I może nie teraz, ale za tydzień-dwa, może się okazać, że 70ti będzie tańszy u nas jak 6700xt, a to już będzie zajob:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Skow3r napisał:

Wydaję się, że jest tylko kwestią czasu premiera rynkowa w Polsce 3070 (lhr) na poziomie 3,5-3,8k.

W lipcu powinny być w sklepach.

Tylko jakiś kataklizm musi się wydarzyć,żeby się nie pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B08T9H18TJ/

1248,60 EUR na podsumowaniu

Powoli karty zaczynają nie schodzić i zalegać. Pojawiają się takie karty, których na oczy nie widziałem. 

 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, addept napisał:

https://www.amazon.de/-/pl/dp/B08T9H18TJ/

1248,60 EUR na podsumowaniu

Powoli karty zaczynają nie schodzić i zalegać. Pojawiają się takie karty, których na oczy nie widziałem. 

 

 

Bo 5600zl to nie jest atrakcyjna cena za ta karte kiedy 3080 juz za 5999zl mozna dostac ;)

Radki byly dosc dobrze wycenione na tel RTX 3080 kiedy cena karty zielonych byla zaporowa. Teraz zaczyna sie powrot do tego co bylo wczesniej czyli nieduza dysproporcja i sporo osob co chcialo polowac na np 6700XT to juz mysli o 3070ti, ktora bez laski mozna bylo kupic za 4299zl przy cenie radka niewiele mniejsza.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PhoenixsupleZgadzam się,  chciałem tylko pokazać trend. No i jest to chyba jeden z najlepszych modeli RX 6800 XT, co też podwyższa odrobinę cenę. Niemniej jednak faktycznie nie opłaca się. O jakieś 400 EUR za drogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, addept napisał:

@PhoenixsupleZgadzam się,  chciałem tylko pokazać trend. No i jest to chyba jeden z najlepszych modeli RX 6800 XT, co też podwyższa odrobinę cenę. Niemniej jednak faktycznie nie opłaca się. O jakieś 400 EUR za drogo ;)

Trend jest napewno dobry jednak jak ktos kupuje tak mocna karte to juz siedzi przynajmniej na 1440p monitorze lyb wyzeh  i nie wyobraza sobie w podobnej cenie brac radka kiedy to nvidia pomijajac juz RT daje takie cos jak DLSS, ktore mocno przedluzy zywot karty. Radek musi kosztowac sporo mniej zeby byl konkurencyjny no ale to juz wiadomo nie od dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi FSR. AMD zostanie więc tylko z RT w dużym tyle. 

Tak, wiem, FSR to mydło, ale z tego co widziałem, mydło głównie w Full HD. W Wyższych rozdzielczościach daje radę. W każdym razie coś się dzieje, aczkolwiek faktycznie Radki na dzień dzisiejszy powinny być tańsze niż konkurencja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSR w obecnym kształcie to takie DLSS 1.0.AMD pod tym względem jest z tyłu i najprawdopodobniej ciężko im będzie dogonić DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, addept napisał:

Wchodzi FSR. AMD zostanie więc tylko z RT w dużym tyle. 

Tak, wiem, FSR to mydło, ale z tego co widziałem, mydło głównie w Full HD. W Wyższych rozdzielczościach daje radę. W każdym razie coś się dzieje, aczkolwiek faktycznie Radki na dzień dzisiejszy powinny być tańsze niż konkurencja. 

Nie nie daje rady w wyzszej rozdzialce i do DLSS 2.0 nie ma to nawet startu, chyba ze ktos jest slepy ;) Druga sprawa odpalisz to tez na karcie zielonych wiec to zaden argument i wychodzi na zero. DLSS do 1080p to  tez tak naprawde zly wybor.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Spl97 napisał:

FSR w obecnym kształcie to takie DLSS 1.0.AMD pod tym względem jest z tyłu i najprawdopodobniej ciężko im będzie dogonić DLSS.

To juz nawet nie chodzi o to jak to wyglada, tylko jesli jest to dostepne na kartach amd/nvidia to nie jest to zaden ficzer przekonujacy do wyboru jednej ze stron. W tym wypadku mozna miec obie techniki i cieszyc w w lepszej badz gorszej jakosci w zalesnosci od gry/rozdzielczosci. Do mnie FSR nie przemawia ale tez nie mam z tym problemu jesli ktos chce tego uzywac. Radki bardzo dobre karty pod warunkiem odpowiedniej wyceny a nie cenie zblizonej do kart zieonych oferujac mniej.

Sam obecnie czekam na premiere 6600XT i spadek cen 6700XT pod warunkiem, ze ebda sporo tansze niz u konkurecnji przy podeobnej wydajnosci.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował co daje najnowszy sterownik amd ? Te same ustawienia uv i zamiast 19000pkt mam ponad 19700pkt :o . Tyle to wyciskałem na 2600mhz na rdzeniu i max oc 

http://www.3dmark.com/spy/21143048

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Ktoś testował co daje najnowszy sterownik amd ? Te same ustawienia uv i zamiast 19000pkt mam ponad 19700pkt :o . Tyle to wyciskałem na 2600mhz na rdzeniu i max oc 

http://www.3dmark.com/spy/21143048

Ja testowałem tyle że na 6900xt, na stock wynik 19500pkt. Na wyniki nie zwracam tak uwagi, ale ten sterownik sprawił że karta pobiera 8w na pulpicie i w końcu vrm zbija taktowania 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już na starszym sterowniku w idle przy 144hz 1440p zbijał vram zegary . Ciekawe czy teraz na 165hz będzie zbijał , bo wcześniej niestety nie zbijał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, novi napisał:

U mnie już na starszym sterowniku w idle przy 144hz 1440p zbijał vram zegary . Ciekawe czy teraz na 165hz będzie zbijał , bo wcześniej niestety nie zbijał 

U mnie na 165Hz nie zbija na nowym sterowniku.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...