Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6700 ma cenę jak 3060 Ti na chwilę obecną, a powinna być droższa, więc nie bardzo wiem o czym piszecie. Problemem jest bardziej to że obie karty są za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Morgon82 napisał:

6700 ma cenę jak 3060 Ti na chwilę obecną, a powinna być droższa, więc nie bardzo wiem o czym piszecie. Problemem jest bardziej to że obie karty są za drogie.

Przed chwilą była:

https://www.komputronik.pl/product/727240/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-pro-8gb-oc-lhr.html?utm_source=convertiser&cvrid=CVR.1033..1112.forum.convertext.f35f655d688b6f23fd1e5b3e6ad798e4

3350zł za 3060Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie po przejściach z R9 290, RX570, RX5700XT branie karty AMD o podobnej wydajności jak RTX w podobnej cenie co RTX to strzał w stopę. Sterowniki, stabilność, jakieś inne detale... Nie zrozumiem chyba po co sobie to robić :E Sam czekałem na 6700XT poniżej 3k i coś czuję, że prędzej doczekam się w tej cenie 3060Ti albo co gorsza (dla AMD) 3070 nieznacznie powyżej 3k - i wtedy jeśli RX nie spadnie poniżej 2,5k to nie będzie opcją dla nikogo poza fanboyami

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, PiVoSH92 napisał:

Jak dla mnie po przejściach z R9 290, RX570, RX5700XT branie karty AMD o podobnej wydajności jak RTX w podobnej cenie co RTX to strzał w stopę. Sterowniki, stabilność, jakieś inne detale... 

Otóż to. Chciałbym wymienić 3060 na 6700 XT w dobrej cenie, ale jak sobie przypomnę wszystkie czarne ekrany, resety sterowników to mi się odechciewa. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jak pisałem na początku roku, że Radeony powinny być tańsze przynajmniej o 30 % bo wtedy cena rekompensowała by tragiczną wydajność w Raytracingu i braku odpowiednika DLSS inaczej się nie opłaca to mnie zgłaszali, że troll ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, santaclous napisał:

A Jak pisałem na początku roku, że Radeony powinny być tańsze przynajmniej o 30 % bo wtedy cena rekompensowała by tragiczną wydajność w Raytracingu i braku odpowiednika DLSS inaczej się nie opłaca to mnie zgłaszali, że troll ?

Najlepiej jakby za darmo oddawali za słabsze RT i brak DLSS

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za free nie  :E ale nie zmienia to faktu że szopki z driverami były są i będą ,czarne ekrany czasami szopki z portami czy to  dp czy hdmi ,  nie zmieniło się to od długich lat ,u zielonych nie stwierdziłem aż takich bubli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopki ze sterownikami były za czasów wczesnych RXów 5700, póki co nie ma narzekań na serię 6000.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa ja już to słysze od chyba zarania dziejów radełonów  nooo ta seria miała ale już nie ma a następna w ogóle :E ,cyklicznie to słysze :E   i żebym nie miał kilku serii to możliwe że bym się nie odzywał  :E serii 6xxx nie miałem reszta chyba była w większości

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kalderon napisał:

Szopki ze sterownikami były za czasów wczesnych RXów 5700, póki co nie ma narzekań na serię 6000.

Kumpel przed weekendem odebrał 6700XT za 3,1k. Dzisiaj zgłosił 14 dniowy zwrot, na dowolnych sterownikach i różnych innych testowanych ustawieniach pojawiały mu się pojedyncze czarne klatki w trakcie używania karty w grach. Na monitorze 144Hz dość widoczne. Podobno nie jest pierwszy z tym problemem, ba - miał go już na 5600XT. Powiecie - płyta główna, procesor, cokolwiek, ale w międzyczasie wszystko poza obudową i PSU zostało zmienione. Więc na ten moment wraca GTX780 i dalej pewnie będzie czekał na obniżki 3060Ti...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, unadarek napisał:

Za free nie  :E ale nie zmienia to faktu że szopki z driverami były są i będą ,czarne ekrany czasami szopki z portami czy to  dp czy hdmi ,  nie zmieniło się to od długich lat ,u zielonych nie stwierdziłem aż takich bubli

Dawno i nieprawda 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PiVoSH92 napisał:

Powiecie - płyta główna, procesor, cokolwiek, ale w międzyczasie wszystko poza obudową i PSU zostało zmienione. Więc na ten moment wraca GTX780 i dalej pewnie będzie czekał na obniżki 3060Ti...

A może właśnie ten zasilacz? Czasem można przeczytać historie, że wymiana zasilacza pomogła na cyrk z Radeonem. Ale z drugiej strony nie dziwi mnie to, że ludzie nie zamierzają wymieniać PSU pod zasilacz, jeżeli ten ma wystarczającą moc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jakbym kupił w 2018 zasilacz z wyższej półki (RM750x) z 10 letnią gwarancją i po 3 latach okazałoby się, że kupiłem kartę graficzną, która się z nim nie lubi to ja już serio mam gdzieś te Radeony, dopłacę do NV. Albo niech dodają w zestawie certyfikowany zasilacz... Z resztą ja też miałem podobny problem z 5700XT, i w sumie mam RM850x, zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest czysta złośliwość Corsaira.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie Corsair ma jakieś problemy z Radkami. Miałem Rm750x, działał bezproblemowo z Vegą64, 2070 Super i 5700XT, a jak zapakowałem 6900XT to chyba po raz pierwszy usłyszałem śpiewające cewki na karcie graficznej. Niby po kilku dniach wygrzewania trochę ucichło, ale w grach, przy lekkim obciążeniu GPU piszczało jak cholera, cichło po dociążeniu na 100%. W życiu bym nie podejrzewał, że to może być wina zasilacza, jednak wymiana na BQ 850W uciszyła Radka.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Dawno i nieprawda 

Taaa jasne  babcia wonsy miała ????  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PiVoSH92 napisał:

Kumpel przed weekendem odebrał 6700XT za 3,1k. Dzisiaj zgłosił 14 dniowy zwrot, na dowolnych sterownikach i różnych innych testowanych ustawieniach pojawiały mu się pojedyncze czarne klatki w trakcie używania karty w grach.

Argument anegdotyczny. Gdy były problemy z 5700 to na wszelakich forach, redditach itp było pełno wątków od ludzi zmagających się z tym samym. W przypadki seriii 6000 problemy są incydentalne i równie dobrze mogą wynikać z innego konfliktu w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość awarii sterownika i nieśmiałego Wattman'a ( "przestał odpowiadać" :) ) w serii 6X00 była faktycznie zdecydowanie mniejsza, niż w przypadku używanego przeze mnie kiedyś 5600XT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam szczescie bo od kilku msc uzywam 5600XT i nigdy sie nic nie wysypalo :cool3: Sterowniki wgrywam co wyjda nowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał:

Taaa jasne  babcia wonsy miała ????  :E 

Nie wiem czy Twoja babcia miała wąsy , ja miałem 5700xt, 6800xt i teraz 6900xt, zero problemów jak wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy pojawiły się przy przejściu z zielonych na AMD na tym samym systemie operacyjnym. Nie pomagało DDU itd. Wywalało z gier, czarne ekrany i podobne atrakcje. Natomiast postawienie systemu od nowa praktycznie wyeliminowało problemy. Skłamałbym, że od wielkiego święta coś się nie wykrzaczyło, ale były to prawdziwie sporadyczne przypadki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Nie wiem czy Twoja babcia miała wąsy , ja miałem 5700xt, 6800xt i teraz 6900xt, zero problemów jak wyżej. 

począwszy od ati rage  skończywszy na 5700xt   ,teraz  rx470  wczesniej 460.560,580,570,x2 5700xt  ,7850,5850  i jeszcze z serii 6 też się znajdzie,dziwna sprawa ale jedyna rx580 8gb power color nie sprwiała problemów raz na jakiś czas  to mozna przeboleć  5700xt  rx470,570  watman i czarne ekrany na różnych konfiguracjach nie nie karty sprawne  niedoj.... stery    i dalej chcesz mi wmawiać że wszystko jest ok  ilu ludzi zgłasza a zapytaj ilu nie  :-P  mam znajomego z 5600xt  już nawet sobie darował zgłaszania itd. wiekszość znajomych gf  i  zgłasza dopiero jak się karta sypnie :-P a nie jak działa tylko buble się dzieją ,żeby nie było ati 9000pro  ,x1600pro,9500pro 9700 i jeszcze pare modeli nie sprawiało problemów najgorzej w czasach nowożytnych od serii 4xxx :E  jak dobrze pamiętam oczywiście

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał:

począwszy od ati rage  skończywszy na 5700xt   ,teraz  rx470  wczesniej 460.560,580,570,x2 5700xt  ,7850,5850  i jeszcze z serii 6 też się znajdzie,dziwna sprawa ale jedyna rx580 8gb power color nie sprwiała problemów raz na jakiś czas  to mozna przeboleć  5700xt  rx470,570  watman i czarne ekrany na różnych konfiguracjach nie nie karty sprawne  niedoj.... stery    i dalej chcesz mi wmawiać że wszystko jest ok  ilu ludzi zgłasza a zapytaj ilu nie  :-P  mam znajomego z 5600xt  już nawet sobie darował zgłaszania itd. wiekszość znajomych gf  i  zgłasza dopiero jak się karta sypnie :-P a nie jak działa tylko buble się dzieją ,żeby nie było ati 9000pro  ,x1600pro,9500pro 9700 i jeszcze pare modeli nie sprawiało problemów najgorzej w czasach nowożytnych od serii 4xxx :E  jak dobrze pamiętam oczywiście

Ja Ci nic nie wmawiam, tylko piszę jak jest. A czarne ekrany to mam jak wyłączę monitor albo tv. Jeszcze raz Ci napisze, 580 Nitro, 5700XT Nitro, 6800 XT Taichi, 6900XT Phantom, zero problemów, a tym bardziej czarnych ekranów :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o 5600 XT Pulse które też świetnie się sprawowało.

I żeby nie było to po przesiadce z 5700 XT na RTX nie zmieniałem systemu, a RTX kilkanaście sztuk przerzuciłem, tak samo nie zmieniałem systemu jak przechodziłem z RTX na 6800 XT a obecnie 6900 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...