Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Ja Ci nic nie wmawiam, tylko piszę jak jest. A czarne ekrany to mam jak wyłączę monitor albo tv. Jeszcze raz Ci napisze, 580 Nitro, 5700XT Nitro, 6800 XT Taichi, 6900XT Phantom, zero problemów, a tym bardziej czarnych ekranów :szczerbaty:

Ok, Ty nie miałeś problemów, ale to żaden argument. Problemy ze sterami często zależą od platformy, wersji systemu, itd. Ja też nigdy z Radeonami nie miałem większych problemów, ale to również nie jest powód, aby pisać, że sprawy nie ma. Ze sprzętem NV różne kłopoty też się zdarzają, ale jednak rzadziej niż z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomcug napisał:

Ok, Ty nie miałeś problemów, ale to żaden argument. Problemy ze sterami często zależą od platformy, wersji systemu, itd. Ja też nigdy z Radeonami nie miałem większych problemów, ale to również nie jest powód, aby pisać, że sprawy nie ma. Ze sprzętem NV różne kłopoty też się zdarzają, ale jednak rzadziej niż z AMD.

Ale ja się z Tobą tutaj całkowicie zgadzam, i dlatego też odpisuje na to co pisze nasz kolega, że on nie kupi bo miał problemy, a ja kupiłem ponownie ponieważ nie miałem problemów. Ktoś kto jest przed zakupem karty i przeczyta, że AMD be bo sterowniki, czarne ekrany i inne cuda pomyśli że faktycznie AMD jest skopane, a tak do końca nie jest, bo na NV również zdarzają się kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc z 5700XT nie miałem żadnych problemów (no dobra, nie zbijał taktów pamięci na pulpicie przy natywnym odświeżaniu monitora, ale chwila zabawy i to też działało), stąd do drugiego kompa planuję właśnie 6700XT (o ile będzie bardziej opłacalną opcją niż 3060ti/3070).

 

No chyba że morele mi przyślą 3060ti "kupionego" w grudniu za niecałe 2200...w co wątpię :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, unadarek napisał:

począwszy od ati rage  skończywszy na 5700xt   ,teraz  rx470  wczesniej 460.560,580,570,x2 5700xt  ,7850,5850  i jeszcze z serii 6 też się znajdzie,dziwna sprawa ale jedyna rx580 8gb power color nie sprwiała problemów raz na jakiś czas  to mozna przeboleć  5700xt  rx470,570  watman i czarne ekrany na różnych konfiguracjach nie nie karty sprawne  niedoj.... stery    i dalej chcesz mi wmawiać że wszystko jest ok  ilu ludzi zgłasza a zapytaj ilu nie  :-P  mam znajomego z 5600xt  już nawet sobie darował zgłaszania itd. wiekszość znajomych gf  i  zgłasza dopiero jak się karta sypnie :-P a nie jak działa tylko buble się dzieją ,żeby nie było ati 9000pro  ,x1600pro,9500pro 9700 i jeszcze pare modeli nie sprawiało problemów najgorzej w czasach nowożytnych od serii 4xxx :E  jak dobrze pamiętam oczywiście

To po co wciąż kupujesz radeony i się katujesz, skoro przez tyle wymienionych modeli wciąż coś niedomaga? Ja od czasów R520 miałem wyłącznie NV i w lutym wróciłem do Radeona z pewnymi obawami, i co? I nic! Wszystko działa niezależnie do tego, czy to stery referencyjne, czy beta, jedyny problem jaki mnie irytował to był zawyżony pobór mocy w idle przy wyższych Hz ekranu (usunęli to w końcu w przedostatnich sterach). Za to z czasów Nv pamiętam różne dziwne błędy, choćby niewidzialną dla systemu kartę po instalacji nowych sterów co było nagminne (na gtx1800ti). Niemniej nigdy z tego powodu nie twierdziłem Nv to syf, bo stery się p...ą, tylko Radeon nas może uratować.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomcug napisał:

ale jednak rzadziej niż z AMD

I twierdzisz tak na podstawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2021 o 17:36, santaclous napisał:

A Jak pisałem na początku roku, że Radeony powinny być tańsze przynajmniej o 30 % bo wtedy cena rekompensowała by tragiczną wydajność w Raytracingu i braku odpowiednika DLSS inaczej się nie opłaca to mnie zgłaszali, że troll ?

I za chwilę zostaniesz zgłoszony ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wkamil73 napisał:

To po co wciąż kupujesz radeony i się katujesz, skoro przez tyle wymienionych modeli wciąż coś niedomaga? Ja od czasów R520 miałem wyłącznie NV i w lutym wróciłem do Radeona z pewnymi obawami, i co? I nic! Wszystko działa niezależnie do tego, czy to stery referencyjne, czy beta, jedyny problem jaki mnie irytował to był zawyżony pobór mocy w idle przy wyższych Hz ekranu (usunęli to w końcu w przedostatnich sterach). Za to z czasów Nv pamiętam różne dziwne błędy, choćby niewidzialną dla systemu kartę po instalacji nowych sterów co było nagminne (na gtx1800ti). Niemniej nigdy z tego powodu nie twierdziłem Nv to syf, bo stery się p...ą, tylko Radeon nas może uratować.

Nie kupuję że tak powiem mam dostęp co jakiś czas do części pc  które mogę wziąć ,wypożyczyć lub przytulić na stałe jak kto woli  więc nie znając sytuacji po co sie wcinać ???  :E  a właśnie natywne 144hz  nie zbijają zegarów :E 120hz starcza :-P

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, unadarek napisał:

Nie kupuję że tak powiem mam dostęp co jakiś czas do części pc  które mogę wziąć ,wypożyczyć lub przytulić na stałe jak kto woli  więc nie znając sytuacji po co sie wcinać ???  :E  a właśnie natywne 144hz  nie zbijają zegarów :E 120hz starcza :-P

Teraz już zbija nawet na 240 Hz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wkamil73 napisał:

Teraz już zbija nawet na 240 Hz ;) 

na najnowszych sterach ??? bo szczerze nie instalowałem  :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, unadarek napisał:

na najnowszych sterach ??? bo szczerze nie instalowałem  :-P

Zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

165Hz nie zbija, moze kiedys :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane  nic nie zbija jak było tak jest  120hz  załatwia sprawę tak jak poprzednio  mówię o radełonie rx470 ale jak i on to i pewnie większość  czyli  od miesięcy nawet tego nie poprawili :-P temu pisałem było jest i będzie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy większość, bo nie mam większości. Natomiast mogę potwierdzić (i nie tylko ja), że na 6800xt zbija odkąd to ogłosili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, PiVoSH92 napisał:

Wiesz co, jakbym kupił w 2018 zasilacz z wyższej półki (RM750x) z 10 letnią gwarancją i po 3 latach okazałoby się, że kupiłem kartę graficzną, która się z nim nie lubi to ja już serio mam gdzieś te Radeony, dopłacę do NV. Albo niech dodają w zestawie certyfikowany zasilacz... Z resztą ja też miałem podobny problem z 5700XT, i w sumie mam RM850x, zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest czysta złośliwość Corsaira.

Miałem rmxa 550 z 2x 5700xt, i działy te karty bardzo dobrze. Przy pierwszym 5700xt i jakieś wersji sterowników, potrafił się pojawić Black screen . Ale następny sterownik rozwiązał problem. Na 6800xt się nie wypowiadam, bo po zamontowaniu działa świetnie , tak samo jak NVIDIA . 

Najnowsze sterowniki coś tam poprawiły z Hz na pulpicie, 144hz 1440p i zegary zbija normalnie. Dodatkowo coś się zmieniło z wydajnością, na aktualnym UV wyciskam 19700pkt graficznych w timespy, tyle to ja ukrecalem na realnym 2620mhz a teraz mam tylko 2400mhz ustawione. 

Ogólnie ja jestem zadowolony bardzo z Radeona, tym bardziej że kupiłem go w czasach, gdzie po sprzedaży rtx3070 dołożyłem całe 200zl , więc dla mnie Radeon był tańszy z 40% względem 3080tki, a przecież właśnie ta karta jest konkurentem dla 3080 a nie 3070. Nawet jakbym miał dopłacić więcej do 6800xt względem 3070 to i tak bym doplacil i go kupił. 3080tka z UV jest mocno prądożerna, 6800xt po lekkim UV wyrabia się w 200w maksymalnego poboru, to wynik jak na średnim UV w mocnej wersji 3070tki. A o wynikach wydajności nie wspomnę, bo 3070tka może tylko buty czyścić 6800xt i to nie tylko w timespy 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, novi napisał:

A o wynikach wydajności nie wspomnę, bo 3070tka może tylko buty czyścić 6800xt i to nie tylko w timespy 

W Raytracingu też?

 

18 godzin temu, wkamil73 napisał:

I za chwilę zostaniesz zgłoszony ponownie.

To zgłaszaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, santaclous napisał:

W Raytracingu też?

A z DLSS czy bez ? :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, santaclous napisał:

W Raytracingu też?

 

To zgłaszaj. 

A Ty myślisz, że każdy się ślini na ten RT ? Jeśli tak to się mylisz. Może i  nie jest szybszy w RT, ale można spokojnie grać z tym wynalazkiem na 6800xt. Także przestań zadawać idiotyczne pytania, bo fakt jest taki, że 3070 wydajność vs 6800 XT to duża różnica na korzyść 6800XT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Pitt_34 napisał:

bo fakt jest taki, że 3070 wydajność vs 6800 XT to duża różnica na korzyść 6800XT. 

Dziwne, zeby nie byla skoro 6800XT to wyzszy segment ;)

Swoja droga ciekawa sytuacja robi sie na rynku, karty zielonych tanieja i 3080/3080ti idze dorwac w okolicach 6k, dzis byl 3080ti za 6199zl a ceny radeonow 6800XT/6900XT nadal stoja w miejscu rowniez w okolicach 6k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu porównujecie 6800XT do 3070? Przecież to zupełnie inny segment cenowy. Porównajcie RX6800 do 3070Ti. Albo 6800XT do RTX 3080. 6800 to koszt obecnie ponad 5k pln, gdzie za 4,5k mamy najbardziej wypasionego 3070Ti Suprim X. Inne wersje 3070Ti często w okolicach 4k chodzą. Wczoraj był nawet strzal w xkom na 3070Ti Gaming oc za 3600zł. Wydajność 3070Ti i 6800 bez XT są prawie takie same (widziałem 2% różnicy w grach). Nie będę wspominał o RT. Także Radeony są obecnie nieopłacalne, a szkoda bo chciałem spróbować najnowszej ich serii.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem na pytanie kolegi wyżej, bo jak widać miał wątpliwości co do 3800XT vs 3070.

 

Chyba, że chodziło jemu tylko i wyłącznie o RT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie miał znaczenia RT, ale trafił mi się nowy 3070 TUG Gaming OC za 3600zł, więc kupiłem. Zainstalowałem do sprawdzenia tych promyczków C2077 i takie to sobie jest. 1440p, praktycznie wszystko na full. DLSS Q trochę mydli. Gdybym miał do wyboru 3060ti poniżej 3 koła, albo 6700xt w tej samej cenie, to tylko radeon. Jest coś na rynku, gdzie można się podniecać tym RT i naprawdę robi robotę, czy jak cyber mnie nie urzekł to będzie tylko gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchotnik napisał:

Jest coś na rynku, gdzie można się podniecać tym RT i naprawdę robi robotę, czy jak cyber mnie nie urzekł to będzie tylko gorzej?

Control mój drogi, Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, właściwie postawione pytanie to nie czy coś jest, tylko czy są plany że będzie - chyba, że co generację zmieniasz kartę, to wtedy ma to mniejsze znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Suchotnik napisał:

Jest coś na rynku, gdzie można się podniecać tym RT i naprawdę robi robotę, czy jak cyber mnie nie urzekł to będzie tylko gorzej?

Metro Exodus Enhanced Edition jak masz możliwość jeszcze ogrania w trybie HDR to jest petarda. Dla mnie to zdecydowanie numer jeden pod względem gier z RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...