Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oto wielki test małej karty RX 6600XT Sapphire Pulse 8GB

Zacznijmy od tego, że karta jest fajna, mała i nie ma żadnych światełek.

Teraz moje testy na 7700K i z chłodzeniem wodnym na procesorze (czyli w obudowie oczywiście nieco jest chłodniej jak i przestrzenniej).

Testy w Furmarku (fhd), UT4, Wiedźmin 3 i TimeSpy.

Ilość klatek w 1440p Wiedźmin 3 – 70-80 klatek (oczywiście na Uber detalach)
TimeSpy – 9300 pkt w Graphic Score
UT4 – pełna płynność w ultra detalach 1440p

Oczywiście obraz żyleta, jak to w każdym niemalże Radeonie, kontrast, rozbłyski, klarowność, jakość drugiego planu, wszystko na medal.

Teraz część ostatnia czyli głośność/temperatura

Furmark (fhd), temp rdzenia 73 stopnie, wiatraki 1550 obrotów i Szum na poziomie niskim lub nawet bardzo niskim (jak na pelne obciążenie)

Furmark (fhd)  - po zmianie krzywej wentylatorów tak jak na poniższym screenie (czyli ustawienia generalnie minimalne) karta osiąga  1340 obrotów, temp. 77 stopni i co najważniejsze absolutna niemalże cisza, ciszej się nie da, nie ma cichszych kart podczas obciążenia : ]

6600xt.jpg


Ogólnie mówiąc karta REWELACYJNA: cicho, pięknie i wspaniale, generalnie zapewne tak cicha jak lepsze modele 3 –wentylatorowe 3060, choć dwuwentylatorowe 3060 nie są specjalnie głośne, ale coś tam głośniejsze od Radeona, AMD wykonało kawał świetnej roboty a Sapphire nic nie zepsuł : ]

 

Edytowane przez marian666666
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, marian666666 napisał:

Oto wielki test małej karty RX 6600XT Sapphire Pulse 8GB

Zacznijmy od tego, że karta jest fajna, mała i nie ma żadnych światełek.

Teraz moje testy na 7700K i z chłodzeniem wodnym na procesorze (czyli w obudowie oczywiście nieco jest chłodniej jak i przestrzenniej).

Testy w Furmarku (fhd), UT4, Wiedźmin 3 i TimeSpy.

Ilość klatek w 1440p Wiedźmin 3 – 70-80 klatek (oczywiście na Uber detalach)
TimeSpy – 9300 pkt w Graphic Score
UT4 – pełna płynność w ultra detalach 1440p

Oczywiście obraz żyleta, jak to w każdym niemalże Radeonie, kontrast, rozbłyski, klarowność, jakość drugiego planu, wszystko na medal.

Teraz część ostatnia czyli głośność/temperatura

Furmark (fhd), temp rdzenia 73 stopnie, wiatraki 1550 obrotów i Szum na poziomie niskim lub nawet bardzo niskim (jak na pelne obciążenie)

Furmark (fhd)  - po zmianie krzywej wentylatorów tak jak na poniższym screenie (czyli ustawienia generalnie minimalne) karta osiąga  1340 obrotów, temp. 77 stopni i co najważniejsze absolutna niemalże cisza, ciszej się nie da, nie ma cichszych kart podczas obciążenia : ]

 


Ogólnie mówiąc karta REWELACYJNA: cicho, pięknie i wspaniale, generalnie zapewne tak cicha jak lepsze modele 3 –wentylatorowe 3060, choć dwuwentylatorowe 3060 nie są specjalnie głośne, ale coś tam głośniejsze od Radeona, AMD wykonało kawał świetnej roboty a Sapphire nic nie zepsuł : ]

 

Zgadzam się w 100%. Od wielu lat mam tylko Radeony i zawsze od Sapphire. Zero problemów z wydajnością czy sterownikami, kultura pracy i temperatury bardzo dobre. Obecnie mam wersję Pulse, która jest bardzo dobra, a przecież jest jeszcze wyższa seria Nitro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, marian666666 napisał:

gólnie mówiąc karta REWELACYJNA: cicho, pięknie i wspaniale, generalnie zapewne tak cicha jak lepsze modele 3 –wentylatorowe 3060, choć dwuwentylatorowe 3060 nie są specjalnie głośne, ale coś tam głośniejsze od Radeona, AMD wykonało kawał świetnej roboty a Sapphire nic nie zepsuł : ]

 

Te wyniki sa na stock bez OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na, teoretycznie, najsłabszym modelu od XFX wyciągnąłem w TS około 10k w Graphic score, więc myślę że większość przyzwoitych sztuk tyle zrobi.

W dodatku na 3900X a więc spokojnie jeszcze kilka punktów po zmianie na nowego Intela by przyrosło.

TS-XFX-UVOC-mem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mar_S napisał:

Ja na, teoretycznie, najsłabszym modelu od XFX wyciągnąłem w TS około 10k w Graphic score, więc myślę że większość przyzwoitych sztuk tyle zrobi.

Ja mam 5600XT po modzie i dziala jak 5700. Tak naprawde gram obecnie tylko w jedna gre jakim jest Warzone i przydaloby sie w przyszlosci ciut wiecej fps. Ale nie jestem tez takim wariatem, zeby plaic 2x za gpu dla kilku fps.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pewnie rzędu 10-20% w zależności od testu/gry, ja bym odpuścił przy obecnych cenach.

Z drugiej strony 5600 XT daje się opędzlować za 3000+ więc w zasadzie przejście bez strat, a nawet może z małym zyskiem.  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Sapphire Pulse 6600 XT wszystko pięknie ładnie (owszem zgodzę się kultura pracy jak na małą kartę - naprawdę bardzo fajna). Ale przed nią miałem RTX 3060 i jak zobaczyłem w dwóch grach (wiem, wiem, może za mało by być obiektywnym), że ma wydajność niższą niż RTX 3060, to sobie dalej dałem spokój :) Miałem ją zaraz po premierze, także nie wiem co i czy się zmieniło.

Edytowane przez klimasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 7700K jest stokowy 4.2 GHz a pamięci 2133 MHz, nic nie kręce bo absolutnie nie potrzeba 

Komputer śmiga pięknie, 8.5 roku Windows 7 (jeden i ten sam), nawet przerobiłem go ostatnio na Windows 10 (przy czym przetsstowałem sobie i7-12700K) ale się okazało że słabiej chodzi i raczej klapa lub średnio na jeża ... co mnie nie smuci, śmiga wszystko pięknie na właśnie 7700K + Win7,  na Win10 czy 11 lepiej chodzić nie będzie, jak widac system to system, XP pewnie lepiej by śmigał od Win7, oczywiście gdyby miał jeszcze wsparcie i mozna go było w ogóle używać  : ]

ps. jak Win10 przerabiał mi Win7 to pisało że ma do przeanalizowania 1 milion 400 tys. plików (komputer chodzi 15h dziennie) : ]

 

Edytowane przez marian666666
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

97233_4d30764ac42b4cb7b0eb009af5e3c38e.g

1 godzinę temu, marian666666 napisał:

nawet przerobiłem go ostatnio na Windows 10 (przy czym przetsstowałem sobie i7-12700K) ale się okazało że słabiej chodzi i raczej klapa lub średnio na jeża ...

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6 rano wisi

Był też GTX 1660 za 263 EUR

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, addept napisał:

Od 6 rano wisi

Był też GTX 1660 za 263 EUR

To wrzucaj linki i nie fochaj już :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xtn napisał:

Od listopada wisi u mnie w zamówionych i cisza z wysyłką. Raczej nie ma co się napalać na realizację.  

Właśnie dostałem info dot. zakupu z listopada.

Nadal staramy się uzyskać przedmiot(y) zawarte w Twoim zamówieniu 407-xxxxxxxx, zatwierdzone 17 listopada 2021 r.         

  „Sapphire Nitro+ Radeon RX 5500 XT 8 GB Special Edition, 8192 MB G”

Edytowane przez Majki78
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmignął mi kilka minut temu obok klawiatury RX 6600 XT za 500 EUR na Amazonie (została tylko cena niestety)

Czyli jest szansa, ze w kolejnych dniach będzie można dorwać te karty w podobnych cenach 

Edytowane przez addept
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, addept napisał:

Śmignął mi kilka minut temu obok klawiatury RX 6600 XT za 500 EUR na Amazonie (została tylko cena niestety)

Czyli jest szansa, ze w kolejnych dniach będzie można dorwać te karty w podobnych cenach 

Jakbyś gdzieś zobaczył daj znać, to już jest akceptowalna cena za tą kartę ??

I RX 6600 w morelach z mojego porzednie postu ponownie jest do kupienie , 3 sztuki obecnie zostały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, addept napisał:

Śmignął mi kilka minut temu obok klawiatury RX 6600 XT za 500 EUR na Amazonie (została tylko cena niestety)

Czyli jest szansa, ze w kolejnych dniach będzie można dorwać te karty w podobnych cenach 

A który oddział sprzedawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2021 o 12:33, Pitt_34 napisał:

Tak mówisz ? to jakim cudem w xkom leży pełno kart 3060 począwszy cenowo od 3800 zł do 4400 zł , jest dokładnie to ta sama sytuacja co RX, także to wykupowanie jak napisałeś w cenie po 4300 nie trzyma się kupy. 

Człowieku. Śledzę kilka forów i grup i wszyscy kupują RTXy. Raz tylko się ktoś zdarzył z Radeonem. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, santaclous napisał:

Człowieku. Śledzę kilka forów i grup i wszyscy kupują RTXy. Raz tylko się ktoś zdarzył z Radeonem. 

Człowieku nie kompromituj się :szczerbaty::szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...