Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomina mi chłodzeniem Kingpina 3090 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje Asrocka w pigulce:

RADEON RX6800XT 16G

2 YEARS

RADEON RX6800 16G

2 YEARS

RX6800XT TCX 16GO

3 YEARS

RX6800XT PGD 16GO

3 YEARS

RX6800 PGD 16GO

3 YEARS

RX6800 CLP 16GO

3 YEARS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc  tak na szybko 

-karta jakieś 20% szybsza od 6800 

- kultura pracy co można było się spodziewać bardzo dobra 

-testy robiłem w Time Spy /bios karty w trybie OC/ wynik

ustawienia  Częstotliwość GPU -2596 /średnie 2492/ ,VOLTAGE 1035mV ,Ram 2110

 

IMG_20210217_155828o.jpg.86d40c2fe262388098faf381417f5897.jpg

Edytowane przez G3258
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wynik przy:

- GPU 2650MHz - realny 2523MHz

- VRam 2150Mhz

- Vcore 1075mV

3DMark Time Spy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taktowanie pamięci zróbcie na fabryczne bo zaniżacie sobie wydajność, prze pamieciach ustawcie tylko fast timing, słuchajcie starszego i dumnego posiadacza MSI 6800xt x trio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,  to dziwne, bo wydaje mi się, że wyniki w benczach idą w górę (przynajmniej u mnie) na 2100 względem 2000. Robiłeś jakieś solidne porównanie w grach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ci4stek co dla Ciebie jako użytkownika było lepszym wyborem : rtx  3080 czy 6800xt ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mozna powiedziec ze miales nie równo pod sufitem kupując obudowę, w której sie nie zmieści ta karta :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, kowallosu napisał:

@ci4stek co dla Ciebie jako użytkownika było lepszym wyborem : rtx  3080 czy 6800xt ? 

Z perspektywy czasu to 3080, stabilniejszy FPS w większości gier, niedawno przyszedł blok wodny do sprzedanej 3080 i mógłbym kopać krypto a mój egzemplarz pozwalał na bezproblemowe podkręcenie pamięci na 1000mhz ale 6800 xt też jestem zadowolony i wszystko byłoby by dobrze gdyby nie cena którą zapłaciłem za tę kartę, odnośnie samego wykonania x trio to jest bardzo dobre i karta po undervoltingu jest bardzo cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ci4stek napisał:

i wszystko byłoby by dobrze gdyby nie cena którą zapłaciłem za tę kartę

To ile Cie RT 6800 XT kosztowal, ze w obecnych czasach cena byla 'zla'? :o

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kowallosu napisał:

Równie dobrze mozna powiedziec ze miales nie równo pod sufitem kupując obudowę, w której sie nie zmieści ta karta :) 

Ee, no nie bardzo. 34cm to nie jest w żadnym wypadku standard długości kart graficznych. Słyszałeś kiedyś o itx? Nie każdy lubi mieć budę o objętości 54L (patrz bydlę w Twojej sygnaturze). Skillem jest zmieścić mocny hardware w małej objętości. Dla porównania obudowa, na którą przejdę jak tylko się pojawi ma 14,5L i zmieści karty do 33cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34cm - musialbym juz koszyki na hdd wymontowywac najprawdopodobniej.

Na szczescie Taichi X ma 32-33cm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zachy napisał:

34cm - musialbym juz koszyki na hdd wymontowywac najprawdopodobniej.

Na szczescie Taichi X ma 32-33cm ;)

No ma też 3x 8pin z jakiegoś kompletnie randomowego powodu więc też niestety odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marvelm napisał:

No ma też 3x 8pin z jakiegoś kompletnie randomowego powodu więc też niestety odpada.

Tez sie zastanawiam po co Phantom Gaming i Taichi X maja te 3x8 pin zlacza.

Moze beda biosy modowalne na 420W do 6800 XT ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marvelm napisał:

No ma też 3x 8pin z jakiegoś kompletnie randomowego powodu więc też niestety odpada.

Na szczęście po Suprimie X byłem na to przygotowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wkamil73 napisał:

Na szczęście po Suprimie X byłem na to przygotowany ;)

No niestety, nie będę zmieniał zasilacza na SF750 tylko po to, jest okej wybór 6800/XT z 2x 8pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zachy napisał:

Tez sie zastanawiam po co Phantom Gaming i Taichi X maja te 3x8 pin zlacza.

Moze beda biosy modowalne na 420W do 6800 XT ? ;)

Karty pod względem wydalania ciepła są porównywalne do 3080 także jak chcesz mieć piekarnik w obudowie to modowane biosy są w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800 XT Taichi jest troche mniejsza grzalka niz 3080 Suprim X, ktorego mialem.

Generalnie na 331W max, ktore uzyskalem na RX'ie, grzeje sie troche, ale nijak ma sie to do 330-420W na moim bylym RTX'ie. :)

 

Modowalne biosy moga sie przydac do krotkotrwalego wysilku i np bicia rekordow, a nie codziennego uzytkowania karty.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Marvelm napisał:

Ee, no nie bardzo. 34cm to nie jest w żadnym wypadku standard długości kart graficznych. Słyszałeś kiedyś o itx? Nie każdy lubi mieć budę o objętości 54L (patrz bydlę w Twojej sygnaturze). Skillem jest zmieścić mocny hardware w małej objętości. Dla porównania obudowa, na którą przejdę jak tylko się pojawi ma 14,5L i zmieści karty do 33cm.

Oj moje bydelko to był najlepszy zakup jaki mi sie trafił w ostatnim czasie :) nawet ten 3080 tak nie cieszy jak ta obudowa. Wcześniej mialem małego nzxt h500 :) 

abstrahując od wielkości karty z tego co sie orientuje jest to bardzo udany model. A jak Ci sie nie zmieści, to zawsze mozesz isc w tufa, taichi itd. Do wyboru do koloru ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kowallosu napisał:

Oj moje bydelko to był najlepszy zakup jaki mi sie trafił w ostatnim czasie :) nawet ten 3080 tak nie cieszy jak ta obudowa. Wcześniej mialem małego nzxt h500 :) 

abstrahując od wielkości karty z tego co sie orientuje jest to bardzo udany model. A jak Ci sie nie zmieści, to zawsze mozesz isc w tufa, taichi itd. Do wyboru do koloru ;) 

H500 to i tak duża obudowa, ale whatever.

No niestety ten XFX jest i spoko wyceniony i wygląda najlepiej ze wszystkich dostępnych modeli, także szkoda, że uznali, że muszą zrobić z niego wielkiego e-peena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ci4stek napisał:

Z perspektywy czasu to 3080, stabilniejszy FPS w większości gier, niedawno przyszedł blok wodny do sprzedanej 3080 i mógłbym kopać krypto a mój egzemplarz pozwalał na bezproblemowe podkręcenie pamięci na 1000mhz ale 6800 xt też jestem zadowolony i wszystko byłoby by dobrze gdyby nie cena którą zapłaciłem za tę kartę, odnośnie samego wykonania x trio to jest bardzo dobre i karta po undervoltingu jest bardzo cicha

Dzieki za opinie. Przyglądam sie ceną 6800xt i 3080 i jeśli ta druga przekroczy magiczne 10k, to ja swojego suprima wystawiam na sell i celuje wlasnie w 6800xt.

za 6800xt przemawia za mną mniejszy pobór prądu. Niby nic, ale suprim jest serio prądożerny. Wcześniejszy 3080 vision oc nie miał takiego apetytu, a wydajność miał identyczna (nie mowie o ekstremalnym oc, bo dla mnie to sie mija z celem) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kowallosu napisał:

Dzieki za opinie. Przyglądam sie ceną 6800xt i 3080 i jeśli ta druga przekroczy magiczne 10k, to ja swojego suprima wystawiam na sell i celuje wlasnie w 6800xt.

za 6800xt przemawia za mną mniejszy pobór prądu. Niby nic, ale suprim jest serio prądożerny. Wcześniejszy 3080 vision oc nie miał takiego apetytu, a wydajność miał identyczna (nie mowie o ekstremalnym oc, bo dla mnie to sie mija z celem) 

Potwierdzam, własnie taką zamianę uczyniłem ;) Zresztą @zachy też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marvelm napisał:

H500 to i tak duża obudowa, ale whatever.

No niestety ten XFX jest i spoko wyceniony i wygląda najlepiej ze wszystkich dostępnych modeli, także szkoda, że uznali, że muszą zrobić z niego wielkiego e-peena.

Mi tez sie marzy złożenie kiedyś mini PC, ale co poradzisz ze teraz sprzęty są coraz większe i coraz cieplejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...