Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

RX 6700XT referent to pewnik.
To by bylo dziwne, jakby AMD nie wydalo kart referencyjnych na start nowej serii.

Nie mam szklanej kuli ile na start 6700'ka bedzie kosztowala, ale na MSRP bym nie liczyl, moze poza sklepem amd.com i byc moze pierwszym malym rzutem w morele czy x-kom z ich 'podatkiem od nowosci'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić że proshop jednak nie dostarczy rx6800xt nitro+ z dropu z dnia 9.03.2021.

Dostawa miała być w kwietniu.

Edytowane przez McKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zachy napisał:

Nie mam szklanej kuli ile na start 6700'ka bedzie kosztowala, ale na MSRP bym nie liczyl, moze poza sklepem amd.com i byc moze pierwszym malym rzutem w morele czy x-kom z ich 'podatkiem od nowosci'.

Na pewno nie będą w cenach MSRP,a w x-kom czy morele 6700XT będą pozycjonowane w przedziale cenowym 3-4k zł,bliżej 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, McKay napisał:

Czy ktoś może potwierdzić że proshop jednak nie dostarczy rx6800xt nitro+ z dropu z dnia 9.03.2021.

Dostawa miała być w kwietniu.

dlaczego miałby nie dostarczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że nie ma ciekawych ofert na 6800 XT, a ten drop z proshopa przegapiłem, zamówiłem z x-koma Asrocka 6900 XT, zobaczymy z czym się to je i czy GPU warte grzechu. Względem RTXa 3080 i tak 800zl do przodu :D. A w najgorszym wypadku najwyżej zwrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RENMEi napisał:

Z racji, że nie ma ciekawych ofert na 6800 XT, a ten drop z proshopa przegapiłem, zamówiłem z x-koma Asrocka 6900 XT, zobaczymy z czym się to je i czy GPU warte grzechu. Względem RTXa 3080 i tak 800zl do przodu :D. A w najgorszym wypadku najwyżej zwrócę.

Aua ... ważne ze jest 14 dniowy zwrot :). 

Za 7200 w morele outlet byla 6900xt z aio, co i tak według mnie jest o dobry 1000 przepłacone jak na tą wersję. Ale jak kto lubi :p. 

ps pobawiłem się taichim, 2380mhz @0.98v odczyt z hwinfo, memory 2100mhz i fast timing, w timespy 18750pkt graficznych, pobor max 230w , w grach 1440p max pobor +- 190w widziałem, w apexie sredni pobor na 1440p@165fps to 90-95w :). Na maksymalnym uv sredni pobor mialem bardzo podobny, wiec ja tak zostawiam jak teraz :). Nie będzie mi za mocno podgrzewac atmosfery w budzie, a jak będzie potrzeba to wydajnosc zawsze wyzsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Aua ... ważne ze jest 14 dniowy zwrot :). 

Za 7200 w morele outlet byla 6900xt z aio, co i tak według mnie jest o dobry 1000 przepłacone jak na tą wersję. Ale jak kto lubi :p. 

ps pobawiłem się taichim, 2380mhz @0.98v odczyt z hwinfo, memory 2100mhz i fast timing, w timespy 18750pkt graficznych, pobor max 230w , w grach 1440p max pobor +- 190w widziałem, w apexie sredni pobor na 1440p@165fps to 90-95w :). Na maksymalnym uv sredni pobor mialem bardzo podobny, wiec ja tak zostawiam jak teraz :). Nie będzie mi za mocno podgrzewac atmosfery w budzie, a jak będzie potrzeba to wydajnosc zawsze wyzsza :)

No widziałem ten outlet. Ale za dużo tam kabelków jest, plus musiał bym na topie z wentylów 14cm przejść na 12cm co średnio mi pasuje.

 

Ofc cały czas będę monitorował sytuację i patrzył czy coś fajnego się pojawii. Ciekawe czy na 6900xt da rade wycisnąć 20k w Time Spy dla GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien ogarniać ponad 20k pkt, mój po oc ogarnia 19700pkt, bez zabawy w modyfikowanie biosu. Albo tak fajna sztuke trafilem, bo szczerze nie mam pojęcia jak się kręcą 6800xt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałem, że max dla 6800 i 6900 to widełki 2600-2700mhz na gpu tak uogólniając. Te dwa gpu raczej podobnie się kręcą, a wszystko rozbija się o loterię krzemową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony są bardzo dobre do grania w 3dmarki. ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U  mnie w TS tez ok 19500pkt w  Fire strike  grafic score  ponad 54 k pkt. Ten 6800xt  po OC to zjada w VR  rtx3080  sprawdzone  w FS2020 nawet z tak słabym procesorem jak u mnie  :-)

Edytowane przez G3258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, RENMEi napisał:

No widziałem, że max dla 6800 i 6900 to widełki 2600-2700mhz na gpu tak uogólniając. Te dwa gpu raczej podobnie się kręcą, a wszystko rozbija się o loterię krzemową

Okolice 2630-2650mhz realnie mam podczas timespy. Wyzej nie idzie, za małe napiecie, którego nie mogę podnieść nawet o 2 oczka:). Pl tez by się przydał dodatkowe +5% to 20k pkt by pękło. 

Nie porównywałem do 3080tki bo nie mam, ale 3070tke to zjada z butami, nawet na max uv tzn 2080mhz@0.881v , wykręcony w sufit suprim, nie miał podjazdu nawet do takiego uv. Weryfikowane na podstawie chociażby sotr benchmark, bo w timespy 15250pkt vs 16800pkt było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Doamdor napisał:

Radeony są bardzo dobre do grania w 3dmarki. ?

U mnie to kwintesencja gamingu xD, jak 1,5 roczna córka lata po pokoju. Ustawić gafę puścić marka, i patrzeć czy stabilnie :E. A wieczorem max 1h grania.  Jak to mówią hobby :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na ss, wydajność procka u mnie rośnie na karcie amd, z nvidią rendery cpu zawsze leżały :E . Procek na 5ghz czy to i9 czy i7, ramy 4200cl16, z tym, że na rtxie 4 ławki co mogło też minimalnie podnieść wynik końcowy ;) . Edit nie ten ss, procek 5.1ghz jest na 6800xt fullhd, poprawię później na procka 5ghz. 

d13850379d719428gen.jpg

acb3890714675316gen.jpg

Bonus, 1440p na 6800xt oc :E

e9dc833b5ce042e0gen.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hary_gee napisał:

dlaczego miałby nie dostarczyć? 

bo zniknęła data dostawy przy zamówieniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, McKay napisał:

bo zniknęła data dostawy przy zamówieniu 

to nic nie znaczy, bliżej dostawy się pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hary_gee napisał:

to nic nie znaczy, bliżej dostawy się pojawi

nauczony doświadczeniem może znaczyć tyle, że znowu przesunął dostawę na lipiec :szczerbaty:

Wykrakałem jednak dostawa w lipcu....

Edytowane przez McKay
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 1000 sztuk 6700xt jest na całą EU, sam UK dostaje podobno 1 kafel, więc słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo ... 

Ale ta karta do kopania się niezbyt bedzie nadawać,  wiec cena nie powinna Kubot z nóg zwalić :). 

co do 6800xt wracając, jest fajny potworek, moze byc barankiem a może być potworkiem, a wydajnosc w 1440p mi się zgadza :). Teraz mam fenomenalne ustawienie według mnie, aż o 0.17v nizej na stock zegarze. Dla mnie konkretne uv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już znane są wyniki, że się nie nadaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyniki 6900xt w kpaniu to możesz je śmiało /2 podzielić i wyjdzie Ci wydajność 6700xt.

przeciez ta karta to 1/2 rdzenia 6900xt to czego możesz oczekiwać? (oczywiście jeśli się skaluje rdzen w 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Doamdor napisał:

To już znane są wyniki, że się nie nadaje ?

Do póki power more tool nie dziala na big navi to te karty do kopania beda slabe :). 

6800xt kopie 63mh przy 170w, zabawa w mpt daje zbicie do 136w ale nie wiadomo czy to jest bezpieczne.  3070 kopie 61-62mh przy około 115w średnio. 6700xt moze ukopie z 40mh ale przy 120w , to nie będzie ciekawa karta dla górników. Jak zacznie normalnie działać mpt to pewnie amd bedzie mistrzem kopania. Ale na razie tak nie jest , wiec takie wnioski wyciągam:). 

Ale w grach amd jest mistrzem, pobory jak na 3070 a wydajnosc prawie jak na 3080 :E

Edytowane przez novi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie karta dla graczy w przystępnej cenie, której górnicy nie dotkną.

Pobór prądu ma się zgadzać przy kopaniu, a nie graniu, więc wiesz, jak karta się spłaci, to RX nie ma podjazdu. :szczerbaty:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...