Skocz do zawartości
Fowo

Opłacalność kupowania chłodzenia do 5600x

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim :D

Zastanawiam się na ile opłaca mi się kupować chłodzenie do ryzena 5 5600x. Na chwilę obecną nie planuję go podciągać w górę , w to będę się bawić jak zajdzie konkretna potrzeba.

 

Procek dojdzie w poniedziałek, Ci z was którzy go już dostali, jak sprawdza się stockowe chłodzenie? Czy każdy się już go może pozbył na rzecz lepszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Fowo napisał:

Hej wszystkim :D

Zastanawiam się na ile opłaca mi się kupować chłodzenie do ryzena 5 5600x. Na chwilę obecną nie planuję go podciągać w górę , w to będę się bawić jak zajdzie konkretna potrzeba.

 

Procek dojdzie w poniedziałek, Ci z was którzy go już dostali, jak sprawdza się stockowe chłodzenie? Czy każdy się już go może pozbył na rzecz lepszych?

Stockowe chłodzenie jest głośne, więc warto wydać te ~200zł na porządne chłodzenie, do tego procek będzie wyżej boostował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek pobiera mniej prądu niż stockowy Ryzen 3600 (o jakieś 13W według GN, to jest jakieś 17% mniej), więc to boxowe chłodzenie może jednak być tu trochę cichsze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już Scythe Fuma 2 na 2600, to przełożyłem do 5600X. ~50-60 stopni w grach na 4.6-4.7Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 11:47, stark2991 napisał:

Ten procek pobiera mniej prądu niż stockowy Ryzen 3600 (o jakieś 13W według GN, to jest jakieś 17% mniej), więc to boxowe chłodzenie może jednak być tu trochę cichsze.

 

W Zen 2/3 nie ma znaczenia wydzielana moc tylko jej skoncentrowanie. Mam porównanie gdzie na Zen 2 z jednym lub dwoma CCD temp na tym samym chłodzeniu były niemal identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 11:03, lukibossss napisał:

Stockowe chłodzenie jest głośne, więc warto wydać te ~200zł na porządne chłodzenie, do tego procek będzie wyżej boostował

A po co ma wydawać  200zl skoro za 130zl może dostać Gelida Phantom - chłodzenie wydajniejsze od Fortisa 3. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

A po co ma wydawać  200zl skoro za 130zl może dostać Gelida Phantom - chłodzenie wydajniejsze od Fortisa 3. 

 

Na Intelu moze i tak.

Na Ryzenach nie ma znaczenia ....

Fortis czy Phantom roznica sie zamknie w 2 stopniach w stresie ...

Nie mowiac ze jesli by znormalizowac wzgledem cisnienia akustycznego to wyjdzie to samo albo nawet na korzysc Fortisa .... Oczywiscie pisze o wersji RGB/ARGB z nowym wiatrakiem.

Mialem Boxa,mialem starego Fortisa i Fortisa RGB a teraz mam Fume.

Roznica jest taka ze Scythe moze sie wolniej krecic pomimo ze to 2 x 120mm i jest ciut ciszej ale przy pelnym wymuszonym obciazeniu temperatury moze 1 do 2 stopni nizsze i to wszystko. Jakbym zmienil wiatraki na Arctica i dal te 1800rpm to moze bym jeszcze urwal z 2 stopnie , moze ......

Gdyby nie okazja na Fume to bym wogole nie kupowal bo by bylo to calkowicie nie oplacalne przy cenie Fortisa.

Phantoma mozna kupic i wsadzic mu 2x Arctic P12 jak se kupuje value packa do obudowy. Wtedy staje sie juz bardzo oplacalny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid Phantom jest świetny, tylko montaż na AMD to nieporozumienie. Chyba że ktoś montuje poza budą, to ujdzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grayman_1 napisał:

Na Intelu moze i tak.

Na Ryzenach nie ma znaczenia ...

Na Ryzenach ze względu na znacznie mniejszą powierzchnię notuje się podobne wyniki do Intela, który ciągnie znacznie więcej prądu ale ma właśnie większą powierzchnie oddawania ciepła. 

Miałem wcześniej R5 3600 i Gelidem Phantom zarówno w grach jak i programach notowałem wyższe temperatury niż obecnie notuje na i7 10700. Oczywiście temperatury przekładały się na większe obroty. 

6 godzin temu, galakty napisał:

Gelid Phantom jest świetny, tylko montaż na AMD to nieporozumienie. Chyba że ktoś montuje poza budą, to ujdzie... 

Kwestia obudowy ;) 

Ja zakładałem chłodzenie w obudowie to z zegarkiem w ręku zajęło mi to ~7min. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...