Skocz do zawartości
mikolaj612

Mass Effect: Edycja Legendarna

Rekomendowane odpowiedzi

Tematu na forum brak, co mnie dziwi - serię większość pewnie zna, a samych gier ciężko nie lubić.
A zatem oto miejsce do dyskusji na temat ów remastera oraz samej trylogii.

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marki Mass Effect w zasadzie nie ma, bo nie ma ludzi co go tworzyli. Remastera bym ograł tylko w pakiecie z Andromedą. No i nie za 259,99zł. Frostbite nie radzi sobie z tym tytułem więc chyba raczej UnrealE.

Jedynka rzeczywiście dzisiaj jest trudna do grania. Ale wszystkie cztery ograłbym w nowej szacie ze względu na fabułę. O nowych smaczkach poza samą grafiką nie marzę, bo to EA. Może będzie w XGP.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje życzenia są takie żeby te nieudolne parówy nic nie zmieniały. 

Wolę bida remaster z podciągniętymi texturami niż remake w ich wykonaniu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, crush napisał:

Moje życzenia są takie żeby te nieudolne parówy nic nie zmieniały. 

Wolę bida remaster z podciągniętymi texturami niż remake w ich wykonaniu. 

No to na nexusie da się ściągnąć tekstury 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością.

Liczę na 58 opcji wyboru płci tworzonej postaci i oryginalne linie dialogowe dla każdej z nich.

Płacę jak za grę na PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Crew 900 napisał:

No to na nexusie da się ściągnąć tekstury 4k.

I dlatego remastery na PC mi generalnie zwisają. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt remake nie zrobi, było to mówione od dawna. I za dużo by kosztowało, by 3 części na raz remejkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem najarany, ale chyba będzie ogólna kicha.. rozdzielczość, tekstury i tyle. Niczego więcej nie ruszą. Szkoda, bo mogliby wziąć np. walkę z Andromedy, która była świetna (granie biotykiem to była mega frajda). Jedynka w 2020, pomijając kapitalną fabułę, to będzie praktycznie droga przez mękę. Straszna skamielina się z tej gry zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jedynka, to oczywiście niezapomniane windy. :E Zdecydowanie jest to część przy której można by było coś podłubać, z zyskiem dla ostatecznego odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BioWare zapowiedziało w końcu zestaw trzech pierwszych gier z serii Mass Effect. 

https://blog.bioware.com/2020/11/07/happy-n7-day-4/

Razem z grami będą oczywiście wszystkie dodatki, pomniejsze DLC, pakiety broni itd, a do tego jakieś usprawnienia graficzne, w tym takie z myślą o konsolach nowej generacji. Jest też info o lepszej płynności, co pewnie właśnie odnosi się do konsola. Premiera wiosną 2021. Sam czekam na info, co oni niby chcą poprawić w ME1, bo jakby mieli to ruszać, to musieliby jednak ogarnąć tam sporo rzeczy. Ja tę grę uwielbiam, ale mechanicznie to ona już lekko ssie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobała mi się jedynka. Była ciekawa. Dwójka i trójka to już klepany do obrzygania schemat od Bioware - zbierz drużynę (~70% "fabuły" i ruszaj na głównego złego). Ale fakt, że jedynka mechanicznie to było drewno już w momencie premiery, teraz to ciężko to wręcz zdzierżyć. Niedawno chciałem sobie ją odświeżyć ale nie dałem rady, strasznie męczy ta mechanika.

Po samym remasterze nie spodziewam się niczego dobrego poza zebraniem wszystkich DLC-ków w jedno miejsce, bo teraz to ich się nawet kupić nie da bo są za jakieś głupie punkty Bioware, które z kolei są nie do kupienia. No, przynajmniej jak kiedyś sprawdzałem to tak było.

Edytowane przez bleidd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech oni tylko fabuły nie dotykają. Bo ta firma to im dalej w las tym gorzej pod tym kątem. 

Wspomnieli coś o "zespole weteranów"... Mam nadzieję, że nie tych od Inkwizycji i Androbiedy. :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem w innym temacie. tekstury 4k, ulepszone oświetlenie itp. są od dawna dostępne w modzie ALOT Textures...

Sądzę, że te remastery niczym nie zabłysną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jedna z lepszych gier w jakie grałem. Mam nadzieję, że ME3 będzie mieć zakończenie takie jakie było w DLC, a nie w podstawce :szczerbaty:
Zostaje nam czekać, na screeny, gameplaye ukazujące tą lepsza wersję, oby wyszło coś dobrego, wielką chęcią wrócę do "kosmosu" szczególnie po oglądnięciu serialu The Expanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ME to moja ulubiona trylogia. W sumie to ograł bym jeszcze raz, bo gier RPG, które dzieją w kosmosie/planetach jak na lekarstwo, a do Starfield jeszcze daleka droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy połączyłem, bo rzeczywiście był i przeoczyłem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyknie się. W sumie nigdy nie ograłem dlc z trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kelam napisał:

Pyknie się. W sumie nigdy nie ograłem dlc z trójki.

Cytadela to było cudo. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ograłem tylko jedynkę i bardzo mi się spodobała. Potem zacząłem grać w dwójkę i jakoś jej nie skończyłem. Nie wciągnęła mnie już tak samo. Później zobaczyłem z ciekawości Andromedę i odpadłem. :E Nawet kolega, który jest fanem serii stwierdził że Andromeda to syf. Mógłbym ograć jedynkę jeszcze raz, ale czy remaster jest mi do tego potrzebny? Gra nadal wygląda całkiem dobrze, a dawanie pieniędzy takiej firmie jak EA jakoś mnie nie zachęca.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam trylogia dla mnie arcydzieło ale andromeda pierwsza planeta z makiem i chciałem trochę dościągnać i nie dałem rady ta gra to syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz ME1 pamiętam kończyłem o 6 rano po bodajże 15h grania. 

Andropauzę kończyłem kilka miesięcy. 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Isharoth napisał:

Szczerze mówiąc to ograłem tylko jedynkę i bardzo mi się spodobała. Potem zacząłem grać w dwójkę i jakoś jej nie skończyłem. Nie wciągnęła mnie już tak samo. Później zobaczyłem z ciekawości Andromedę i odpadłem. :E Nawet kolega, który jest fanem serii stwierdził że Andromeda to syf. Mógłbym ograć jedynkę jeszcze raz, ale czy remaster jest mi do tego potrzebny? Gra nadal wygląda całkiem dobrze, a dawanie pieniędzy takiej firmie jak EA jakoś mnie nie zachęca.

Daj szanse grze, obejrzyj chociaż letsplaje bo główny wątek fabularny w trylogi jest fenomenalny. W 2 części niestety zbierało się drużynę ale warto moim zdaniem i tak dać szanse bo w 3 części dzieje się oj dzieje a wątek Leviatana potem katalizator oj pięknie się to ogląda, mało jest gier które ma tak świetny wątek główny.

Co ciekawe nigdy nie grałem w tą serię ale niedawno oglądnąłem całą trylogię Letsplaja Sarg'e na YT

Andromeda niestety zawód...

Taki remasterek to szansa dla młodziaków co słyszało o serii a nigdy nie zagrali.

Edytowane przez romcio703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, romcio703 napisał:

Co ciekawe nigdy nie grałem w tą serię ale niedawno oglądnąłem całą trylogię Letsplaja Sarg'e na YT

lol 

2 godziny temu, brainq napisał:

Potwierdzam trylogia dla mnie arcydzieło ale andromeda pierwsza planeta z makiem i chciałem trochę dościągnać i nie dałem rady ta gra to syf.

Jak wspomnieliście o Androbiedzie to przypomniał mi się Azazell. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...