Skocz do zawartości
mikolaj612

Mass Effect: Edycja Legendarna

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, GS01 napisał:

Na trailerze modele z ME2. Może nawet żywcem wyjęte z gry (widać po Mirandzie). Jak się przyjrzeć, widać podkręcone tekstury i może nawet modele i światło...:hmm: Albo i nie, to będzie raczej głębia pola. Może dadzą obsługę  DX12 chociaż.

UE3 nie obsługuje DX12 i nikt tego nie będzie na siłę dodawać.
Musieliby grę zmigrować do UE4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójka, trójka, OK, ale jedynka tylko z poprawioną grafiką? No nie, ten game-play, te powtarzalne planety i budynki na nich... Tutaj potrzebny jest remake... Sorry, ale ile to minęło? Trzynaście lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zas napisał:

Dwójka, trójka, OK, ale jedynka tylko z poprawioną grafiką? No nie, ten game-play, te powtarzalne planety i budynki na nich... Tutaj potrzebny jest remake... Sorry, ale ile to minęło? Trzynaście lat?

Jeśli jedynka będzie tylko lekko przypudrowanym (trupem) wydaniem - to ja absolutnie daję sobie spokój i przeskakuję od razu do dwójki i przechodzę wszystko na 100% + DLC.
Pierwszy raz ME1 przeszedłem w kwietniu 2016 (a miałem wiele lat wcześniej kilka podejść) i bardzo mnie ta gra wymęczyła mimo fajnych postaci, uniwersum oraz historii.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie tej serii godnie odpoczywać bo zobaczycie, że wam zrobią remake o jakości Andromedy. :lol2: 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Czytałem dwie ploty. Pierwsza że skanowanie będzie usunięte a druga że skanowanie będzie bardzo uproszczone/przyspieszone - np: szybkość przesuwania radaru + wielkość obszaru na którym załapie "trafione w 100% zasoby (gdzie w starej wersji nieraz szukało się 5-10sekund idealnego punktu)".

To jest do ogarnięcia. Próbuję sobie przypomnieć coś, co po prostu za cholerę nie pasuje do 2021 roku, podstawowego standardu mechaniki gier i serii ME pod kątem remastera. Ogólnie jeśli w 2 i 3 można dość łatwo wszystko ogarnąć - tak jedynka.... Nie wiem. Fabularnie jest rewelacyjna, ale to IMO zdecydowanie materiał na Re-Make i dodatkowe treści a nie Remaster. Nawet całkowicie liniowo, bez zmiany fabuły... Wbrew temu, co się może wydawać - ME 1 mocno wgryzał się fabularnie zwłaszcza w trójkę w bardzo subtelnych side questach. Przykładowo.... pamiętacie to?

Artefakty

 

Jak to zremasterować bez dogrania chociażby jakiejś animacji? Paru linii dialogowych? Wywalić całkowicie? Javik przecież o tym wspomina w 3 części. Tak samo z misją dla Wrex-a Zbroja Rodowa. A Admirał Kahoku i ośrodek Cerberusa? Był też motyw po Noverii, jak parę Rakni skoczyło przez przekaźnik i potem na którejś planecie atakowały Przymierze. Misja z terminalem na Cytadeli, misja w kasynie, misja z Metresą, misja z pięścią, skanowanie opiekunów i kilka innych mniejszych, pobocznych misji... Już w momencie premiery było widać, że nie było na to kasy/środków. Te Questy są mega drewniane. Logiczne i spójne, ale zrobione dosłownie w paincie. Wątek główny OK, jakoś to będzie. Ale cholera.... kupa drobnych misji nie jest możliwa do zremasterowania, bo to nie kwestia słabych tekstur, a całkowitego braku podstawowych animacji i linii dialogowych. Zbuntowana WI na księżycu (EDI) tak samo. A to już nie była taka drobna misja. 

 

Problem sięga nawet dalej - DLC Bring Down the Sky, gdzie część animacji realizowana jest przez.... radio a 90 % stacji zbudowane jest z klocków z Cytadeli.

 

Innymi słowy - uważam, że nie da się odnowić tych kwestii przy użyciu tekstur, cieniowania i usprawnień silnika, bo braki strukturalne tych questów sprowadzają się do braku animacji i linii dialogowych. Są też lokacje "liniowe" które pasowałoby przebudować. Stacja szczelinowa chociażby... Łażenie tam to koszmar.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel remasterów jest jedny (poza $$$) - żeby odpalić grę po 13 latach i żeby nie kłuło w oczy. W większości przypadków, grę zobaczymy taką, jaką zapamiętaliśmy. Nie będzie ona tym samym, co współczesne produkcje, ale ME2 chętnie sobie przejdę, bo dobrze wspominam. Może ożywi się multi w ME3 nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

To będzie jeden pakiet czy każda osobno?

Jeden pakiet

Czekam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

To lipa,pewnie z 300 zaśpiewają.

Jak dobrze będzie zrobiony ten Remaster to jestem skłonny tyle dać za wszystkie części z DLC i fabularnymi dodatkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Jak dobrze będzie zrobiony ten Remaster to jestem skłonny tyle dać za wszystkie części z DLC i fabularnymi dodatkami 

Nigdy nie dotykałem tej trylogii. To naprawdę taki hicior?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Nigdy nie dotykałem tej trylogii. To naprawdę taki hicior?

 

No Panie taki Wiedźmin w kosmosie. Musisz koniecznie nadrobić będziesz mega zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

No Panie taki Wiedźmin w kosmosie. Musisz koniecznie nadrobić będziesz mega zadowolony 

Ale ząb czasu ją nadgryzł pewnie, czyli new version remastered, jak najbardziej na miejscu będzie.
THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się odbiłem od jedynki, ale trochę czytałem o uniwersum, nie ma np. tutaj cywilizacji takiej jak Q w Star Trek, Żniwiarze to zabawna cywilizacja przy Q. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Nigdy nie dotykałem tej trylogii. To naprawdę taki hicior?

 

Jak ktoś lubi universum SW to powinien się tu odnaleźć bez problemu. Masz mnogość ras mówiących jednym językiem, zamiast Mocy jest Biotyka no i obowiązkowo dźwięk w kosmosie.

Co do oprawy wizualnej, to naprawdę warto zmodowac wszystkie części, bo jednak gra trochę się zestarzała. Nie wiem co przyniesie ten remaster, ale jak tylko poprawę tekstur to raczej nie ma sensu się nim interesować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w 2008 roku odpaliłem pierwszy raz Mass Effecta - pierwsze wrażenie - dziwny świat, nie porwało mnie. Ale wystarczyło kilka godzin, żeby się przekonać, że zarąbiste uniwersum.  To się wtedy jakoś zbiegło u mnie czasowo z ogrywaniem pierwszego Wiedźmina. Te dwie, choć różne serie kojarzą mi się ze sobą do tej pory. I faktycznie, chyba nie zagram w remaster pierwszej części, bo zburzy mi to te wspaniałe wspomnienia z gry, która wtedy pod względem technologicznym była super (jedna z pierwszych gier u mnie, która ważyła kilkanaście gigabajtów, a i technologia renderowania twarzy w ME była wtedy czymś nadzwyczajnym w grach). Pomijając oczywiście to, co możemy dziś wytknąć tej produkcji - 12 lat temu było znośne.

No i ten "Vigil"  z menu głównego (aż się tęskni za bohaterami):

A ten motyw do tej pory mam ustawiony jako dzwonek minutnika :szczerbaty::

 

 

Edytowane przez GS01
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w ME to jest przegięcie jakieś. Zwłaszcza w jedynce. Vigil theme, Ilos theme, Normandy theme. Większość ambientu z ME1 to gotowa ścieżka dźwiękowa pod co drugi film SCFI. Dwójka mnie już tak dźwiękowo nie wciągnęła, ale motyw Normandy Reborn i Suicide Mission.... Dżizys -  Nie wiem jak można coś takiego skomponować i podstawić do gry. Przecież to nie mieści się na żadnej skali epickości.

https://www.youtube.com/watch?v=HAuVxT8iXh8

 

Moja ulubiona część to 2. Pamiętam, jak ogrywałem pierwszy raz, bez spoilerów i miałem pierwsze spotkanie ze Zbieraczami. Jedno wielkie WTF...

 

Swoją drogą - oglądałem tak jednym okiem stream z N7 Day ze spotkaniem obsady. Jennifer Hale ( Fem Shep ) i cała reszta jednogłośnie wspominała, że Remaster to była dla nich niespodzianka. Nie byli zaangażowani w projekt. Nawet jeśli trzymałoby ich NDA - Wspomnienie, że studio poprosiło ich o nagranie kilku dodatkowych dialogów to dla fanów ME byłaby lepsza promocja edycji, jak te wszystkie wrzutki od Hudsona.

 

Tak, że no... Jak dla mnie słabo z powodu, jaki wymieniłem wcześniej. Fanowskie mody świetnie się sprawdzały w paru miejscach, ale sam fakt kopiuj-wklej linii dialogowych w takich projektach, to próg który mogło przeskoczyć tylko studio. A czego nie zrobiło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST w całej serii jest epicki, tu nie trzeba nic poprawiać ani broń boże remasterować. Ale mój ulubiony fragment to jest jednak w 2 jak lądujemy na Omedze spotkać się z Arią i przy wejściu do jej klubu wita nas to:

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW! Grubo! Nie widziałem, że tam jest taki OST!
Dla fanów takiej muzy polecam Vibrasphere oraz Carbon Based Lifeforms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 13:03, JeRRy_F3D napisał:

Nigdy nie dotykałem tej trylogii. To naprawdę taki hicior?

 

Jak dla mnie to najlepsza trylogia ever! :) Tam jest tak gęsty klimat że jak cię gra wciągnie to nie puści. Stworzony świat z jego historią wliczając opis różnych ras, bardzo mocno zarysowane kilkanaście głównych postaci, scenariusz wątku głównego który pomału z każdą grą odsłania kolejne tajemnice, nawet wątki boczne są lepsze niż wątek główny w wielu grach :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RyszardGTS napisał:

Jak dla mnie to najlepsza trylogia ever! :) Tam jest tak gęsty klimat że jak cię gra wciągnie to nie puści. Stworzony świat z jego historią wliczając opis różnych ras, bardzo mocno zarysowane kilkanaście głównych postaci, scenariusz wątku głównego który pomału z każdą grą odsłania kolejne tajemnice, nawet wątki boczne są lepsze niż wątek główny w wielu grach :E

 

Kurde... no to dawać mnie już te edycję!
;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

WOW! Grubo! Nie widziałem, że tam jest taki OST!
Dla fanów takiej muzy polecam Vibrasphere oraz Carbon Based Lifeforms.

Akurat w tym przypadku bardziej pasuje Stellardrone.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mortex napisał:

Akurat w tym przypadku bardziej pasuje Stellardrone.;)

THX.
Ale 4 minuta YT powyżej = wypisz / wymaluj = Carbon Based Lifeforms. ;)

9 minut temu, mortex napisał:

Akurat w tym przypadku bardziej pasuje Stellardrone.;)

WOW! Nie znam typa! THX!

 

Kto nie zna CBL
Koniecznie przepstrykać kawałki 1, 4, 7... ;)

 

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

WOW! Nie znam typa! THX!

P.S. Zostawiłem Tobie coś na PW. ;)

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Kurde... no to dawać mnie już te edycję!
;)

 

Ograć już możesz dziś tylko sobie trzeba mod graficzny wgrać do jedynki i jak puścisz w 4k to gry wyglądają nieźle nawet dziś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

WOW! Grubo! Nie widziałem, że tam jest taki OST!
Dla fanów takiej muzy polecam Vibrasphere oraz Carbon Based Lifeforms.

No, nie wiedziałem, że Waszmość masz taki gust muzyczny ?
Chyba subskrybujemy podobne kanały na YouTube.

Ja jestem cichym fanem "Lauge & Baba Gnohm", szczególnie ich albumu " Langbortistan"
Pasuje do Mass Effect jak nic. Jeden kawałek:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ryszawy napisał:

No, nie wiedziałem, że Waszmość masz taki gust muzyczny ?
Chyba subskrybujemy podobne kanały na YouTube.

Niewykluczone ;).
Pozostałości z dzieciństwa po kraftwerkach, tengerine dreamach, jarreach, vollenwaiderach, kitaro, vangelisach, schulzach,  i innych ;)
Kiedyś nazywało się to "muzyką elektroniczną", albo "nowa falą" :), a czekało się na środy - jedyną audycję nadawaną w stereo - Marek Fabiańsk prezentuje! ;) 

A teraz - z czasem - poszło w tzw. chill... :)

Twój kawałek ma sporo starego instrumentarium Jarre ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...