Skocz do zawartości
mikolaj612

Mass Effect: Edycja Legendarna

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Element Wojny napisał:

błąd z Omegi z obracającą się Arią

Jaki to był dokładnie błąd bo nie pamiętam tego albo go nie miałem.

Co do porównania wyżej to głównie zauważyłem że Liara dostała bardziej opinający strój reszta wygląda biednie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, _Unix_ napisał:

Jaki to był dokładnie błąd bo nie pamiętam tego albo go nie miałem.

Kręcąca się Aria podczas przemówienia, jakoś z rok temu jeszcze widziałem posty ludzi pytających się jak to naprawić ?

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tego. a bo to chyba z dlc? Bo ja nie miałem wszystkich dlc w 2 ani 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz pamiętam też miałem ten błąd XD

Swoją drogą są sensowne mody do 1,2,3 na proporcję 21:9 bo kilka lat wstecz miałem tylko tekstury załadowane a z tym  jakoś nie mogłem sobie poradzić i jedyne na co wpadłem to edytowałem hex ale tylko obraz mi rozciągało a nie dodawało widoczności więc szybko z tego zrezygnowałem, z padem też walczyłem ale się poddałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, _Unix_ napisał:

 

Swoją drogą są sensowne mody do 1,2,3 na proporcję 21:9 bo kilka lat wstecz miałem tylko tekstury załadowane a z tym  jakoś nie mogłem sobie poradzić i jedyne na co wpadłem to edytowałem hex ale tylko obraz mi rozciągało a nie dodawało widoczności więc szybko z tego zrezygnowałem, z padem też walczyłem ale się poddałem :/

Sensowne ? 

Heh.

N7 Day | Modding Community Showcase - 2020 #N7Day - YouTube

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

No wstyd tak wykorzystać graczy... wstyd... :E

Wstydzić to się powinni gracze którzy dają się wykorzystywać. 

Godzinę temu, Reddzik napisał:

Nie pamiętam tego. a bo to chyba z dlc? Bo ja nie miałem wszystkich dlc w 2 ani 3.

Z DLC Omega do 3.

Miałem ten bug. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie widzę zbyt dużo łapek w dół przy tych porównaniach/trailerach na youtube. Czyli graczom się podoba :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Reddzik napisał:

Wolę już wydać na D2 Remastera niż na to coś! :szczerbaty:

Nawet nie ma czego porównywać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lukadd napisał:

Ogólnie to nie widzę zbyt dużo łapek w dół przy tych porównaniach/trailerach na youtube. Czyli graczom się podoba :E

 

 

Ogólnie to zainteresowanie małe jak na tak dużą markę. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam jak dadzą w passie :E, albo jak będzie w promo za ~50 zeta.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja jednak kupiłem na XSX

20210502-074915

nie grałem we wszystkie dodatki a mam ochotę wrócić do tego uniwersum ?

Mass Effect Legendary Edition - szczegóły i rozmiar day 1 patch. Dowiedzieliśmy się, co zaoferuje aktualizacja 01.01 do Mass Effect: Legendary Edition, czyli patch, który zostanie udostępniony w dniu premiery produkcji.

  1. lepsza wydajność i stabilność silnika,
  2. ładniejsze oświetlenie i okluzja otoczenia,
  3. naprawione niedoróbki związane z rozgrywką.
Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Kudłaty22 napisał:

Remember no preorders ?....

Tutaj oczekiwania co do Remastera są małe. Wiem czego można się spodziewać po tej edycji (kto przeglądał temat ten wie). Kupuję głównie dla dodatków fabularych i tego że to stary dobry Mass Effect a takich gier już nie robią.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, azgan napisał:

Tutaj oczekiwania co do Remastera są małe. Wiem czego można się spodziewać po tej edycji (kto przeglądał temat ten wie). Kupuję głównie dla dodatków fabularych i tego że to stary dobry Mass Effect a takich gier już nie robią.

Nie taniej było kupić dodatki do oryginalnej trylogii ?
Przynajmniej miał byś pewność ze grasz w to co stworzyła oryginalna ekipa i ze nie ma żadnych kretyńskich zmian ktore wprowadzi edycja "Legendarna"

Oj czuje ze będzie niezły smród jak to już dostanie się w ręce graczy.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Nie taniej było kupić dodatki do oryginalnej trylogii ?
Przynajmniej miał byś pewność ze grasz w to co stworzyła oryginalna ekipa i ze nie ma żadnych kretyńskich zmian ktore wprowadzi edycja "Legendarna"

 

Nie gram już na PC poza tym tutaj będzie też dodany HDR co traktuję jako dodatkowy bonus. Nie muszę się też bawić w modowanie gry żeby trochę lepiej to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem ze ty to na konsoli będziesz ogrywał.
No nic, powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten remaster był potrzebny. 

Ale nie pod kątem tej pudrowanej grafiki na starym silniku, ale pod kątem zachowania spójności całej trylogii.

 

Kto grał to pamięta, jak ciężko było ograć to ze wszystkimi DLC, które były drogie, bugowały się, nie było polskich napisów ( oficjalnie )

 

Jedynka to już w ogóle była zrobiona jak Soulsy. Pewne aspekty tej gry były, jak wiedza tajemna.

 

Kojarzy ktoś chociaż apartament Shepparda z ME1. Intai'sei > Gromada Argos Rho > układ Phoenix. 

 

Wiele osób nie kojarzy nawet Bring Down The Sky, które to już jakiś wpływ na fabułę ma.... ( Balak pojawia się w ME3 )

 

Swoją drogą - myślę, że Legendary Edition poucina kilka takich właśnie aktywności pokroju

Pościg za Raknii ( kilka układów tam było )

Aktywność Gethów ( 4 układy )

Helena Blake i jej gang,

Ojciec Kyle i jego sekta,

Na pewno z czymś dadzą D..y, a trochę szkoda, bo będzie to widać w ME3 czy ME2

 

 

Dawno temu trzeba to było wpiąć wszystko w jeden segregator, sprawić, żeby działało i można było suchą stopą przejść od ME1 do ME3 bez jakichś kombinacji alpejskich typu grzebanie  w CFG czy ściągania Laucherów bez przerywników filmowych ( które wywalały grę na plecy )

 

Bardzo źle, bo nawet bez przypominania sobie pamiętam kilka momentów, linii dialogowych gdzie po prostu TRZEBA BYŁO wpleść kilka linii, żeby zachować spójność. Rękę sobie dam uciąć, że tego nie zrobiono. A szkda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PrimoGhost napisał:

Kto grał to pamięta, jak ciężko było ograć to ze wszystkimi DLC, które były drogie, bugowały się, nie było polskich napisów ( oficjalnie )

Spolszczenie wszystkich DLC to było jakieś 120 sekund roboty, wystarczyło kliknąć na instalatory i wskazać katalog gdzie gra jest zainstalowana.

5 minut temu, PrimoGhost napisał:

Kojarzy ktoś chociaż apartament Shepparda z ME1. Intai'sei > Gromada Argos Rho > układ Phoenix. 

Oczywiście. Był tam komputer na którym można było kupić najlepsze przedmioty w całej grze. Można nawet było sobie muzyczkę włączyć i pooglądać widoki.

6 minut temu, PrimoGhost napisał:

Wiele osób nie kojarzy nawet Bring Down The Sky, które to już jakiś wpływ na fabułę ma.... ( Balak pojawia się w ME3 )

Balak to akurat jeden z lepszych motywów w ME1. Na jego queście można było zarobić jednorazowo najwięcej punktów paragon/renegade w całej grze. W ME3 zaś jeśli się go nie zabiło dostawało się w zamian floty Batarian do walki ze Żniwiarzami.

7 minut temu, PrimoGhost napisał:

Swoją drogą - myślę, że Legendary Edition poucina kilka takich właśnie aktywności pokroju

Pościg za Raknii ( kilka układów tam było )

Aktywność Gethów ( 4 układy )

Helena Blake i jej gang,

Ojciec Kyle i jego sekta,

A dlaczego ? Helena Blake dzięki Twoim decyzjom może stać się dobrą osobą i w ME2 pomagać biednym; Ojciec Kyle i jego sekta to przykład desperacji biotyków którzy byli odrzuceni przez społeczeństwo czyli lore ME w czystej postaci; Gethy i Raknii zaś to esencja ME1 - jedni współpracowali z Sarenem a drudzy byli przedmiotem eksperymentów Cerberusa - dzięki właśnie takim motywom zaczynając ME2 wiemy czym jest Cerberus. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PrimoGhost napisał:

Kojarzy ktoś chociaż apartament Shepparda z ME1

To czasem nie było tylko jako miejsce ćwiczeń w strzelaniu? Serio z Bring Down The Sky był aż taki problem, bo nie przypominam sobie żeby to było jakoś ukryte.

Co do DLC to nie miałem z nimi problemów wszystkie napisy też miałem, ale powiem szczerze że na piracie ogrywałem bo oryginał na Origin to jakaś porażka i tylko z ME1 na Steam nie miałem problemu XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, ODIN85 napisał:

No na pc za 60zł w abo by to ograł?

W abo. jest tylko podstawka którą już dawno ograłem na PC (wszystkie 3 części) za dodatki dalej musiałbym zapłacić poza tym i tak nie było wsparcia HDR a chcę zobaczyć Mass Effect z tym bajerem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, azgan napisał:

W abo. jest tylko podstawka którą już dawno ograłem na PC (wszystkie 3 części) za dodatki dalej musiałbym zapłacić poza tym i tak nie było wsparcia HDR a chcę zobaczyć Mass Effect z tym bajerem 

@azgan zrozum, ta gra nie była tworzona z myślą o HDR tak ze tam nie będzie nic ciekawego, możesz sobie odpalić emulacje HDR w TV i osiągnąć dokładnie ten sam efekt w oryginalnej trylogii, tylko po co.
To ze oni wymusza ten "HDR" nic za bardzo nie zmieni. Gdyby HDR był tak prosty do dodania to miałbyś to w każdej grze.

Obraz musi od samego początku być tworzony z myślą ze będzie HDR, inaczej spodziewaj się przepaleń, błędów gammy jak i crushblack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

@azgan zrozum, ta gra nie była tworzona z myślą o HDR tak ze tam nie będzie nic ciekawego, możesz sobie odpalić emulacje HDR w TV i osiągnąć dokładnie ten sam efekt w oryginalnej trylogii, tylko po co.
To ze oni wymusza ten "HDR" nic za bardzo nie zmieni. Gdyby HDR był tak prosty do dodania to miałbyś to w każdej grze.

Obraz musi od samego początku być tworzony z myślą ze będzie HDR, inaczej spodziewaj się przepaleń, błędów gammy jak i crushblack.

Halo 5 też nie było tworzony pod HDR a AUTO HDR zrywa gracie w tym tytule ?

Tutaj nie wiem jak będzie ale jak nie spróbuję to się nie przekonam 

Jak mi się nie spodoba to zrobię refunda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, azgan napisał:

Halo 5 też nie było tworzony pod HDR a AUTO HDR zrywa gracie w tym tytule ?

Tutaj nie wiem jak będzie ale jak nie spróbuję to się nie przekonam 

Jak mi się nie spodoba to zrobię refunda 

Auto HDR to nic innego jak pseudo emulacja HDR w TV. Nie łudź się ze jest inaczej. To ja w swoim oledzie mam już to od 4 lat i nie jedną grę tak ograłem na PC, z ciekowości. Odpowiednio ustawiony daje fajne efekty ale meczy wzrok gdyż gamma jak i sam obraz źródłowy przez to ze nie jest natywnym HDR nie "działa" tak jak HDR powinien. Masz tylko większą jasność ogólnie obrazu jak i szczytowy peak white (czasem z bledami). Paradoksalnie w takich przypadkach dynamika obrazu jest mniejsza a nie większa.
To ze gdzieś jest napisane HDR nie oznacza ze faktycznie ten HDR działa jak należy, to się tyczy sprzętu jak i sygnału video.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, kadajo napisał:

Auto HDR to nic innego jak pseudo emulacja HDR w TV. Nie łudź się ze jest inaczej. To ja w swoim oledzie mam już to od 4 lat i nie jedną grę tak ograłem na PC, z ciekowości. Odpowiednio ustawiony daje fajne efekty ale meczy wzrok gdyż gamma jak i sam obraz źródłowy przez to ze nie jest natywnym HDR nie "działa" tak jak HDR powinien. Masz tylko większą jasność ogólnie obrazu jak i szczytowy peak white (czasem z bledami). Paradoksalnie w takich przypadkach dynamika obrazu jest mniejsza a nie większa. 

Ten AutoHDR z XSX wygląda dużo lepiej od tego co możesz ustawić sobie z profilu TV bo zawiera metadane do mapowania 

1-l

Grałem wczoraj w Crysis Remastered i tam też HDR został dodany do starej gry z 2007 roku i wygląda to lepiej od oryginału bez HDR

Na starym Mass Effect nie uzyskam takiego efektu profilem w TV to nie ta bajka 

Natywnie pisana gra od podstaw oczywiście będzie robić to lepiej ale w sarych tytułach (filmy lub gry) też da się uzyskać ten efekt odpowiednio masterując obraz.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica czy metadane będzie tworzyła konsola czy TV. Kwestia może być ewentualnie w systemie implementacji samej emulacji. Ale tak czy siak to pseudo HDR, to tak jakby z mp3 zrobić FLAC i udawać ze ma się jakość jak oryginalny plik bez kompresji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, kadajo napisał:

A co to za różnica czy metadane będzie tworzyła konsola czy TV. Kwestia może być ewentualnie w systemie implementacji samej emulacji. Ale tak czy siak to pseudo HDR, to tak jakby z mp3 zrobić FLAC i udawać ze ma się jakość jak oryginalny plik bez kompresji.

Bo TV nie tworzy Ci metadanych tylko ten profil nazwany "efekt HDR" to możesz uzyskać taki sam efekt ruszając suwak od kontrastu, jasności i podbijając kolory. No właśnie jest różnica i to spora bo sam sprawdzałem w Halo 5 jak to wygląda.

Jak w Mass Effect będzie tylko tak dobrze zrobiony HDR jak ten AutoHDR z Halo 5 to będę już zadowolony.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...