Skocz do zawartości
mikolaj612

Mass Effect: Edycja Legendarna

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Element Wojny napisał:

I pomyśleć że wystarczyło być słownym  - pogadać z moderami tak jak kłamali że zrobią - oni by im z pocałowaniem rączki pomogli, zrobili by porty swoich najlepszych prac do LE i wszystko byłoby pierwsza klasa - EA zarobiło by kasę a moderzy byliby zadowoleni że ktoś docenił ich pracę... no ale po co. 

W tym względzie muszę pochwalić CDPR - dogadało się moderem który zrobił mega robotę, zapewne sporo mu zapłacą za użycie jego moda a sami dadzą nam remastera... za darmo.

Dziwny jest ten świat. 

CDPR jeszcze się z nikim nie dogadał nie podpisali żadnej umowy jedynie potwierdzili że trwają rozmowy i przyglądają się pracy moderom 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Element Wojny napisał:

Fotki z ME3:

Fotki z ME2:

Słabo to wygląda, znaczy się wygląda normalnie jak ME 2 czy 3. Mam porównanie bo 3 teraz ogrywam.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Słabo to wygląda, znaczy się wygląda normlanie jak ME 2 czy 3. Mam porównanie bo 3 teraz ogrywam.

Wiem różnice są minimalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Słabo to wygląda, znaczy się wygląda normlanie jak ME 2 czy 3. Mam porównanie bo 3 teraz ogrywam.

 

1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Wiem różnice są minimalne. 

A ja się zapytam jeszcze raz a jakie miały być te różnice? Jak dodają oświetlenie do sceny to źle bo oczojebne, jak poprawiają textury i wygląda to podobnie jak to co robiły mody to źle i jeszcze pewnie je ukradli, jak dodają drobne detale w postaci np. zieleni to po co przecież w starej wersji też było dobrze. Dodali HDR to źle bo oczy męczy ?. Jakby to był pierwszy Remaster w waszym życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na tym forum była moderacja to apelowałbym o przeniesienie tego tematu bo on uwłacza temu działowi. :(

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

 

A ja się zapytam jeszcze raz a jakie miały być te różnice? Jak dodają oświetlenie do sceny to źle bo oczojebne, jak poprawiają textury i wygląda to podobnie jak to co robiły mody to źle i jeszcze pewnie je ukradli, jak dodają drobne detale w postaci np. zieleni to po co przecież w starej wersji też było dobrze. Dodali HDR to źle bo oczy męczy ?. Jakby to był pierwszy Remaster w waszym życiu. 

Dobra już przestań. Tak samo mogę napisać jak ty kiedyś w temacie CP2077, się chwalili no to teraz niech pokażą czym. Jak na razie jest kompromitacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Jakby na tym forum była moderacja to apelowałbym o przeniesienie tego tematu bo on uwłacza temu działowi. :(

To od razuj apeluj o wszystkie Remastery ten np. od Mafii II też. Zresztą po co się masz męczyć przenieś dyskusję do 1 z 3 tematów jakie masz w tym dziale do klasycznej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Mafia 2 to też był syf ale przynajmniej 1 zrobili jak należy. 

Tutaj nie ma to miejsca. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, kadajo napisał:

Dobra już przestań. Tak samo mogę napisać jak ty kiedyś w temacie CP2077, się chwalili no to teraz niech pokażą czym. Jak na razie jest kompromitacja.

Czym dokładnie się chwalili. Masa ogólników a może jakieś konkrety? Ta Legendary Edition to nawet w tytule nie ma słowa Remaster jak większość teraz Remasterów to robi. Od początku praktycznie było wiadomo czym ma być ta wersja.

1 minutę temu, crush napisał:

No Mafia 2 to też był syf ale przynajmniej 1 zrobili jak należy. 

Tutaj nie ma to miejsca. 

No zgoda ale przecież 1 to Remake a nie Remaster więc i wyszło to zacnie. Pewnie tutaj też by tak było gdyby się bardziej postarali.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Czym dokładnie się chwalili. Masa ogólników a może jakieś konkrety? Ta Legendary Edition to nawet w tytule nie ma słowa Remaster jak większość teraz Remasterów to robi. Od początku praktycznie było wiadomo czym ma być ta wersja.

No czym miała być? Tylko mi nie pisz ze fajną kompilacją z DLC... Miała być wyraźnie poprawiona grafika, a nie jest.
Miały być duże zmiany szczególnie w części 1... gdzie te zmiany ?
coraz więcej faktów się pojawia które wyraźnie rysują ośrodkowy palec EA w kierunku graczy. 

Brak recenzji, GP na kilka dni przed premiera tylko potwierdza to co większość ogarniętych tutaj ludzi pisało. Skok na kasę jak było przy NFSHP2010. Kogoś kto to kupi na konsole jeszcze jestem  w stanie zrozumieć ale na PC to jakaś kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, kadajo napisał:

No czym miała być? Tylko mi nie pisz ze fajną kompilacją z DLC... Miała być wyraźnie poprawiona grafika, a nie jest.
Miały być duże zmiany szczególnie w części 1... gdzie te zmiany ?
coraz więcej faktów się pojawia które wyraźnie rysują ośrodkowy palec EA w kierunku graczy. 

Brak recenzji, GP na kilka dni przed premiera tylko potwierdza to co większość ogarniętych tutaj ludzi pisało. Skok na kasę jak było przy NFSHP2010. Kogoś kto to kupi na konsole jeszcze jestem  w stanie zrozumieć ale na PC to jakaś kpina.

Od początku to była zapowiedź zbiorczego wydania wszystkich 3 części z dodatkami i tym jest, po pierwszej części widać najwięcej zmian nawet z tych szczątkowych urywków i żadne mody wcześniej jej tak nie odpicowały bo skupili się na poprawianiu grafiki głównie 2 i 3. Na konsolach to już totalnie nie ma oczym mówić bo jak ta seria wychodziła w czasach PS3 i X360 to było 720p i 30k/s teraz dają 4K i 60k/s HDR i czy Ci się to podoba lub nie jednak z zmianami w grafice. Na ostatnim zwiastunie było wszystko wyszczególnione jakie "ulepszenia" graficzne trafiają do tej edycji i było to nawet pokazane. No i wybacz ale kampania marketingowa CP2077 który wyskakiwał nawet z lodówki i skarpetek nie jest nawet na tej samej planecie żeby można było to porównywać. Najmniej zmian widać w ME 2 i 3 bo tam pewnie skupili się na texturach tak jak w modach to były późniejsze części które już lepiej wyglądały od jedynki.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić jakoś nerwowo, kończę na razie dyskusje n.t. tego wydania.
Życzę wszystkim którzy będą grać dobrej zabawy, ale bądźcie konsekwentni i nie "liżcie" im dupy jak na to nie zasługują bo będzie więcej takich remasterów.
Na konsole ?
Proszę bardzo ale na PC niech sobie dadzą spokój bo to kompromitacja. Mając dostęp do kodów źródłowych i oryginalnych tekstur ta wersja powinna przynajmniej graficznie zrobić siekę z oryginalnej trylogii nawet zmodowanej. Wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, kadajo napisał:

Zaczyna się robić jakoś nerwowo, kończę na razie dyskusje n.t. tego wydania.
Życzę wszystkim którzy będą grać dobrej zabawy, ale bądźcie konsekwentni i nie "liżcie" im dupy jak na to nie zasługują bo będzie więcej takich remasterów.
Na konsole ?
Proszę bardzo ale na PC niech sobie dadzą spokój bo to kompromitacja. Mając dostęp do kodów źródłowych i oryginalnych tekstur ta wersja powinna przynajmniej graficznie zrobić siekę z oryginalnej trylogii nawet zmodowanej. Wstyd.

A te textury w materiałach źródłowych to w jakiej jakości i rozdzielczości są skoro musieli to rekonstruować z użyciem AI tak jak robili to moderzy? Zresztą oceniać coś na podstawie pojedynczych urywków gdzie nawet screeny często są z różnych kadrów to dość słaby pomysł. Myślę że DF zrobi to o wiele lepiej i faktycznie podejdą do tego obiektywnie a nie jak konserwatywny fan klasycznej trylogii który sobie wgrał kilka modów i mówi że różnica nie jest duża.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej nie rozumiem jednej kwestii: Walters tłumaczył że nic nie będą dodawać ani zmienić w warstwie fabularnej i artystycznej bo chcą by ten remaster w pełni oddał ducha oryginału.

Ok, to ja się pytam kto odpierdzielił ten numer z Eden Prime ? Przecież z tajemniczej i mrocznej misji zrobili tu jakąś generyczny odwał, całkowicie zmienili jej charakter. Widać że kolesie którzy wprowadzili te zmiany nigdy nie byli w ekipie która robiła oryginał i chyba nawet w niego nie grali. Naprawdę, jest w tej trylogii od CH rzeczy które można by zmienić by uczynić je lepszymi. Zamiast tego zdecydowano się spiep... coś co było naprawdę dobre. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Element Wojny napisał:

Ja najbardziej nie rozumiem jednej kwestii: Walters tłumaczył że nic nie będą dodawać ani zmienić w warstwie fabularnej i artystycznej bo chcą by ten remaster w pełni oddał ducha oryginału.

Ok, to ja się pytam kto odpierdzielił ten numer z Eden Prime ? Przecież z tajemniczej i mrocznej misji zrobili tu jakąś generyczny odwał, całkowicie zmienili jej charakter. Widać że kolesie którzy wprowadzili te zmiany nigdy nie byli w ekipie która robiła oryginał i chyba nawet w niego nie grali. Naprawdę, jest w tej trylogii od CH rzeczy które można by zmienić by uczynić je lepszymi. Zamiast tego zdecydowano się spiep... coś co było naprawdę dobre. 

 

No i tutaj mogę się zgodzić i przyznać Ci rację że różnica w wyglądzie tej sceny jest ogromna i może się komuś to nie podobać. Z drugiej strony w klasycznej wersji to jest po prostu czerwona plama z początków X360 jak wychodziła ta gra i nie wykluczone że teraz zrobilby to inaczej. Nie wiem też jak wygląda całość tej "nowej" sceny.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poczekamy miesiąc aż kurz opadnie i się wszystko wyjaśni. Co do tej pory można było napisać już zostało napisane.

3 minuty temu, azgan napisał:

No i tutaj mogę się zgodzić i przyznać Ci rację że różnica w wyglądzie tej sceny jest ogromna i może się komuś to nie podobać. Z drugiej strony w klasycznej wersji to jest po prostu czerwona plama z początków X360 jak wychodziła ta gra i nie wykluczone że teraz zrobilby to inaczej. Nie wiem też jak wygląda całość tej nowej sceny.

Widać ze to zmienili specjalnie żeby LF walnąć po oczach w HDR, ewidentnie to widać. A można to było zrobić o wiele lepiej. A szkoda sobie na to języka strzępić, jaki koń jest kazdy widzi.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, kadajo napisał:

Poczekamy miesiąc aż kurz opadnie i się wszystko wyjaśni. Co do tej pory można było napisać już zostało napisane.

Zgadzam się w 100%. 

 

9 minut temu, kadajo napisał:

 

Widać ze to zmienili specjalnie żeby LF walnąć po oczach w HDR, ewidentnie to widać. A można to było zrobić o wiele lepiej. A szkoda sobie na to języka strzępić, jaki koń jest kazdy widzi.

Wszystko da się zrobić lepiej kwestia podejście do tematu. Jak dla mnie to powinni zrobić pełny Remake już na Unreal Engine 4 ale zrobili to co zrobili. Jednym będzie się to podobać innym nie. Dla konserwatywnych fanów jest klasyczna wersja i mody nikt przecież nie zmusza do grania w LEGENDARY EDITION. Ja z ocenianiem się wstrzymam do czasu aż sam nie zagram.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ODIN85 napisał:

Przecież nawet tu parę osób znacznie podniosło stoją ocenę Andromedy przez świetny hdr. Pewnie twórcy liczą na to samo tu?

Andromeda była słaba i tego nie uratuje nawet lepsza grafika czy HDR. Zresztą mi Andromeda się nie podobała. Stara trylogia Mass Effect to inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRoPZfm.jpg
o6F3KYG.jpg
Tutaj dość duże zmiany. W szczególności te tekstury podłoża. 

Dziś o 17 pre-download. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrywałem jedynkę i dwójke jakiś czas temu.

Nie wiem, zatrzymałem się może mocno w przeszłości, ale Mass Effect nie odrzucił mnie i grało mi się przyjemnie. Oczywiście od razu łatwo zauważyć, że grafika jest niedzisiejsza, ale mimo wszystko nie jest to jakaś strasznie kanciasta i brzydka gra.

Fajnie, że robią Remaster, ale dla mnie nie ma żadnego sensu kupno tego na premierę. Jak pojawi się na Steam za jakieś 100 cebulionów to może rozpatrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam nadzieje, ze HDR w ME LE bedzie lepszy niz w Metro Exodus EE gdzie czarny jest wypłowiały (i jeszcze wystepuje ghosting przy poruszajacych sie postaciach) jak w CP2077... Najlepszy HDR so far to chyba Death Stranding, RE village i może w Andromeda i Far Cry 5.... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do ciebie @ODIN85 większość graczy PC lubi wracać do gier a nie je wypożyczać na miesiąc. W tym wypadku nawet do 3 gier. Powodzenia w skończeniu tego wszystkiego w 30 dni nie siedząc jak wariat przy kompie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie grać 2H przez 30 dni w jedna serie gier i to single player... jak pisałem, powodzenia życzę :E

Już pomijam fakt ze jeśli ktoś będzie grał w ME po raz pierwszy na pewno ich nie skończy w 20H jeśli chce doświadczyć tego świata w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
50 minut temu, kadajo napisał:

W porównaniu do ciebie @ODIN85 większość graczy PC lubi wracać do gier a nie je wypożyczać na miesiąc. W tym wypadku nawet do 3 gier. Powodzenia w skończeniu tego wszystkiego w 30 dni nie siedząc jak wariat przy kompie.

Skończyłem (główny wątek+kilka zadań pobocznych) ACV w ok 60h i jeszcze 80% Immortal Fenyx Rising w msc.  Dokupiłem kolejny msc i gram teraz Farcry 4. Także skończyłem te 2 gry w 2 msc i rozpocząłem kolejna, koszt 120 zł.  Cena za zakup 3-4 większa. 

54 minuty temu, ODIN85 napisał:

W abo za 60zł masz już teraz.

Nie. Na premierę dopiero. Pre-dowanlod nie będzie dostępny w abo. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...