Skocz do zawartości
mikolaj612

Mass Effect: Edycja Legendarna

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Na szczęście ? Jezu ludzie czy Wy już naprawdę nie macie żadnych wymagań ?

Klient nasz Pan.... (?)

Język polski jest dla mnie zbędny i z nielicznymi wyjątkami go zostawiam, a tak to wolę grać po angielsku, angielski jest lepiej dla mnie zrozumiały, spójny i naturalny.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hennepin napisał:

Język polski jest dla mnie zbędny i z nielicznymi wyjątkami go zostawiam, a tak to wolę grać po angielsku, baba jest lepiej dla mnie zrozumiały.

Ale tutaj jest przecież język PL dali dokładnie to samo co było w oryginalnej trylogii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, hennepin napisał:

Język polski jest dla mnie zbędny i z nielicznymi wyjątkami go zostawiam, a tak to wolę grać po angielsku, angielski jest lepiej dla mnie zrozumiały, spójny i naturalny.

Ja też wolę oryginalny dubbing, ale w przeciwieństwie do Ciebie lubię w komplecie mieć do tego polskie napisy (szczególnie że one tu są, tyle że EA ma to w D).

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ obawiam się, że twój móżdżek może tego nie pojąć.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

 

Ale nie ma ang dubbing,pl napisy.

No wiem przecież sam o tym pisałem. W oryginale też tak było i trzeba było posiłkować się modyfikacjami https://www.gry-online.pl/newsroom/jak-uruchomic-angielskie-dialogi-w-polskim-wydaniu-mass-effect-2/z0c3a9

To nie jest nic nowego ODIN85 już w 2010 roku to przerabialiśmy. Irytować może tylko to że w LEGENDARY EDITION nic z tym nie zrobiono. Dla Ciebie jednak i tak to nie problem bo jak sam pisałeś wolisz grać z dubbing PL bo nie potrafisz czytać napisów jak strzelasz i warunkiem zagrania była pełna polonizacja.

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Element Wojny napisał:

Ja też wolę oryginalny dubbing, ale w przeciwieństwie do Ciebie lubię w komplecie mieć do tego polskie napisy (szczególnie że one tu są, tyle że EA ma to w D).

Moderzy zmienią linijke w jakims pliku i sie zrobi magicznie wersja polska kinowa:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rambek911 napisał:

Moderzy zmienią linijke w jakims pliku i sie zrobi magicznie wersja polska kinowa:szczerbaty:

Na PC ostatecznie tak a na konsolach ?

Serio tu jest 10 sekund roboty. 10 SEKUND. Otworzyć plik, zmienić 2 wartości, zapisać. Stworzenie takiego patcha na wszystkie platformy to kwestia minut - tyle że EA ma to gdzieś. Ja wiem tu wszyscy zadowoleni, recenzenci unikają tematu jak ognia a youtuberzy nagle oślepli i ogłuchli, ale komentarze wszędzie są takie same. Ludzie mają prawo dostać to za co zapłacili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam gameplay i... niestety modele twarzy postaci ludzkich, na dzisiejsze czasy, to żenada. :(
No i serio? Wiedźmin głosu udziela? Nie można skupić się tym co mówi, tylko kto ;)
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Oglądam gameplay i... niestety modele twarzy postaci ludzkich, na dzisiejsze czasy, to żenada. :(

Dla mnie modele to komedia. Tje nowej FemShep to nawet nie zamieszczę bo to jakiś poroniony pomysł. A wez człowieku popatrz na zdjęcia Mirandy. 

 

Zrzut ekranu 2021-05-14 102010.jpg

Zrzut-ekranu-2021-05-14-102052.jpg

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Oglądam gameplay i... niestety modele twarzy postaci ludzkich, na dzisiejsze czasy, to żenada. :(
No i serio? Wiedźmin głosu udziela? Nie można skupić się tym co mówi, tylko kto ;)

To jest gra z 2007 roku na Unreal Engine 3 i trzeba brać na to poprawkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

To jest gra z 2007 roku na Unreal Engine 3 i trzeba brać na to poprawkę 

Tak tak. Niby wiem to, ale... oczka bolą mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Dla mnie modele to komedia.

 

Zrzut ekranu 2021-05-14 102010.jpg

Jedne i drugie nie zachwycają jak na dzisiejsze możliwości widać że to stara gra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Discorda już dorwali się cutscenek odkryli że wszystkie to fake 4K :)  stwierdzili że może zrobią ALOV do LE, puszczą przez mixer i podniosą rozdziałkę do prawdziwego 4K. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Tak tak. Niby wiem to, ale... oczka bolą mimo wszystko.

Bo się już przyzwyczajamy do pewnego poziomu w dzisiejszych grach ale jak na 2007 rok to i tak dobrze się zestarzała. Odpal sobie teraz Wiedźmina 1 i zobacz jakie tam są modele postać w Enhanced Edition a to przecież 2008 rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Bo się już przyzwyczajamy do pewnego poziomu w dzisiejszych grach ale jak na 2007 rok to i tak dobrze się zestarzała. Odpal sobie teraz Wiedźmina 1 i zobacz jakie tam są modele postać w Enhanced Edition a to przecież 2008 rok ?

DOKŁADNIE!
I to jest fajna puenta (z życia) dla wszystkich tych, którzy mówią "moce GPU rosną, grafa stoi w miejscu".
Oj nie stoi ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BioWare wybrało ciekawą drogę na ten remaster - nawalili filtrów, flar i innych pierdoł przez co prawie nic nie widać :) 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Chłopaki z Discorda już dorwali się cutscenek odkryli że wszystkie to fake 4K :)  stwierdzili że może zrobią ALOV do LE, puszczą przez mixer i podniosą rozdziałkę do prawdziwego 4K. 

Ci sami co mieli już olać Mass Effect po tym co dwalilo EA i po tym jak rzekomo BioWare ukradło pracę moderów używając ich textur? To szybko zmienili zdanie ?. Czyli jednak LEGENDARY EDITION w dłuższej perspektywie może wyglądać jeszcze lepiej jak dojdą nowe mody od klasycznej wersji ?. I ciekawe na czym pracują jak mieli nie kupować tej "padliny" ?? EA rozdaje im jakieś gratisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

BioWare wybrało ciekawą drogę na ten remaster - nawalili filtrów, flar i innych pierdoł przez co prawie nic nie widać :) 

 

TikToka sie pewnie naogladali a ze tam filtry daja efekty to mysleli ze tu będzie tak samo:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

DOKŁADNIE!
I to jest fajna puenta (z życia) dla wszystkich tych, którzy mówią "moce GPU rosną, grafa stoi w miejscu".
Oj nie stoi ;)

 

Tak to już działa. Ostatnio ogrywałem Remaster pierwszego Crysisa i to też już nie było to co w dniu premiery. Teraz są już lepiej wyglądające gry i bardziej dopieszczone modele postaci które uznajemy za pewien standard.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rambek911 napisał:

TikToka sie pewnie naogladali a ze tam filtry daja efekty to mysleli ze tu będzie tak samo:szczerbaty:

W oryginale pierwsze mody które wychodziły to były właśnie te odpowiedzialne za usunięcie flar, niepotrzebnych filtrów typu DOF  i popsutego oświetlenia. Tutaj zaś popatrz na screenshoty - DOF razi niemiłosiernie, wszystko przejaskrawione, flary i inne cuda.

jtz9ev7i02z61.png (3840×2160) (redd.it)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

W oryginale pierwsze mody które wychodziły to były właśnie te odpowiedzialne za usunięcie flar, niepotrzebnych filtrów typu DOF  i popsutego oświetlenia. Tutaj zaś popatrz na screenshoty - DOF razi niemiłosiernie, wszystko przejaskrawione, flary i inne cuda.

jtz9ev7i02z61.png (3840×2160) (redd.it)

 

Przez co gra wyglądała jeszcze bardziej archaicznie a później i tak pojawiały się mody które jeszcze bardziej to podkręcały typu ENB i inne SweetFX'y :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

A raptem kilka tygodni temu był płacz że nie ma spolszczenia do RE Village. 

Teraz z kolei spolszczenie jest tyle że EA jest zbyt leniwe by zmienić kilka wartości w plikach i nagle wszyscy są zadowoleni.

Inny świat :) 

Porównujesz grę (Resident Evil Village) która nie ma żadnego spolszczenia (brak dubbingu PL oraz napisów) do gry (Mass Effect Legendary Edition) która oferuje pełne spolszczenie (ME 1, 2 dubbing PL + napisy oraz ME3 tylko napisy PL podobnie jak wyglądało to w oryginale) i daje też możliwość grania całkowicie po angielsku czyli podobnie jak ma to miejsce w Resident Evil Village. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, ODIN85 napisał:

Mogli podłubać dłużej i zrobić coś na poziomie Mafii.

Też bym wolał pełnoprawny Remake Mass Effect 1, 2 i 3 sklecony już na Unreal Engine 4 no ale nie ma na co liczyć i jest co jest ?

A tutaj jak wypada Polska obsada dubbingu w pierwszej części Mass Effect 

oraz dubbing PL do 2 części 

 

29 minut temu, ODIN85 napisał:

Dlc nie są spolszczone.

Tylko te które nie były w oryginale. Jak już piszesz coś to rób to dokładnie bo wprowadzasz zamieszanie i ktoś może zrozumieć że chodzi o wszystkie DLC.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Sam o tym pisałeś.

Tak napisano w artykule z PPE który tutaj zamieściłem w formie screenshota, ale cały czas czekam na potwierdzenie od zwykłego Kowalskiego. 

Jakiś koleś pisał że odkrył polskie tłumaczenia do DLC w plikach, tyle że nie wie czy są one domyślnie włączone czy jest taka sama kupa jak z dubbingiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...