Skocz do zawartości
mikolaj612

Mass Effect: Edycja Legendarna

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Tak napisano w artykule z PPE który tutaj zamieściłem w formie screenshota, ale cały czas czekam na potwierdzenie od zwykłego Kowalskiego. 

Jakiś koleś pisał że odkrył polskie tłumaczenia do DLC w plikach, tyle że nie wie czy są one domyślnie włączone czy jest taka sama kupa jak z dubbingiem. 

W oryginalnej wersji nie było spolszczeń dla niektórych dodatków więc jak są tutaj w plikach to raczej będą w formie napisów PL tylko bez dubbingu PL. To są tylko moje domysły i nie mogę tego jeszcze potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Ci sami co mieli już olać Mass Effect po tym co dwalilo EA i po tym jak rzekomo BioWare ukradło pracę moderów używając ich textur? To szybko zmienili zdanie ?. Czyli jednak LEGENDARY EDITION w dłuższej perspektywie może wyglądać jeszcze lepiej jak dojdą nowe mody od klasycznej wersji ?. I ciekawe na czym pracują jak mieli nie kupować tej "padliny" ?? EA rozdaje im jakieś gratisy?

Moderzy muszą remasterować świeżo wydany remaster - azgan nie widzi problemu. 

 

ALE HDR JEST DOBRY TO WIADOMO MORDECZKI, JEST GIT. ?

  • Haha 5
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Szambo napisał:

Czyli gra wybrakowana... po co to wywalali?

 

Ponoć zaginęły kody źródłowe do Pinnacle Station (chyba oficjalna informacja?)

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, crush napisał:

Moderzy muszą remasterować świeżo wydany remaster - azgan nie widzi problemu. 

 

ALE HDR JEST DOBRY TO WIADOMO MORDECZKI, JEST GIT. ?

Nie muszą bo textury są już poprawione i wyglądają lepiej niż w oryginale z tego co zrozumiałem chcą zrobić to jeszcze lepiej i na tą chwilę są to jedynie plany nie wiadomo z jakim efektem to wyjdzie ani kiedy. No i okazało się że jednak BioWare nie ukradło ich pracy jak wcześniej tutaj sugerowano po wiadomościach z GOL'a które były dowolnie interpretowane i z tego co piszą w recenzjach np. tekst na PurePC to wyglądają (zwłaszcza te do jedynki) lepiej niż po modach.

CYTAT:

"Nawet pomimo faktu, iż "nowe" ME1 i częściowo także ME2, graficznie zjada nieoficjalne mody na śniadanie (w mojej opinii)."

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Moderzy muszą remasterować świeżo wydany remaster - azgan nie widzi problemu. 

Yo oni tylko napisali "może". Na chwilę obecną siedzą w plikach i rozkładają na części składowe, nikt się za nic póki co nie bierze.

Tak jak pisałem wcześniej, Ci ludzie tylko i wyłącznie pracują nad stworzeniem narzędzi do modowania LE. Jak już je stworzą to pozostaje pytanie kto się w ogóle wezmie za mody, bo twórcy PEOM, EGM i PV oficjalnie oświadczyli że skończyli swoją pracę i dalej się tym zajmować nie będą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, EA przesunęło się wyżej na liście wydawców gier, których nienawidzę.

A... zaraz, byli już na pierwszym, miejscu ?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma Pl do handlarza i arriwal to mam nadzieje ze na szybko moderzy uwiną żeby w 10 sekund można by było je wgrać bo te dodatki to nie są jakieś popierdółki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, brainq napisał:

Jak nie ma Pl do handlarza i arriwal to mam nadzieje ze na szybko moderzy uwiną żeby w 10 sekund można by było je wgrać bo te dodatki to nie są jakieś popierdółki.

Sam sobie je wgrasz. Bez narzędzi moderskich nie ma modowania :) 

Normalnie można by spróbować podmienić pliki, ale spolszczenie do Handlarza miało własny instalator który tutaj nie zadziała.

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Element Wojny napisał:

Yo oni tylko napisali "może". Na chwilę obecną siedzą w plikach i rozkładają na części składowe, nikt się za nic póki co nie bierze.

Tak jak pisałem wcześniej, Ci ludzie tylko i wyłącznie pracują nad stworzeniem narzędzi do modowania LE. Jak już je stworzą to pozostaje pytanie kto się w ogóle wezmie za mody, bo twórcy PEOM, EGM i PV oficjalnie oświadczyli że skończyli swoją pracę i dalej się tym zajmować nie będą. 

Potencjalnie to Legendary Edition będzie teraz lepszym placem doświadczalnym niż klasyczna wersja. Jeśli uda się im opracować narzędzia to LE może wyglądać dużo lepiej od klasycznej wersji jednocześnie na klasycznej dalej mogą szlifować doświadczenie. Kto wie może część modów uda się przeportować do nowej wersji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ogólnie miał w dupie jak to wygląda, bo w mody się bawiłem ostatni raz przy ME2, a nie pamiętam kiedy w to grałem, więc grafika mi w dużej mierze wisi. Ale już sam fakt tego, że część DLC nie jest spolszczona i że nie ma opcji wyboru angielskie głosy - polskie napisy sprawia, że ta edycja legendarna to legendarny fail. I nie poprawią tego żadne HDR-y i inne usprawnienia. Ograłbym sobie to na konsoli, ale patrząc na to, że ewentualnie tylko na PC jest szansa na ogarnięcie tego językowego failu, to szkoda mi pieniędzy. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie dało się zrobić takiej Legendarnej Edycji, nad którą osoby trzecie nie musiałby w przyszłości pracować, bo po prostu byłaby kompletna.

Dla osoby takiej jak ja, dla której grafika i mechanika ME1 są jeszcze strawne, to całe LE nie wnosi praktycznie nic.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, BlindObserver napisał:

Ja bym ogólnie miał w dupie jak to wygląda, bo w mody się bawiłem ostatni raz przy ME2, a nie pamiętam kiedy w to grałem, więc grafika mi w dużej mierze wisi. Ale już sam fakt tego, że część DLC nie jest spolszczona i że nie ma opcji wyboru angielskie głosy - polskie napisy sprawia, że ta edycja legendarna to legendarny fail. I nie poprawią tego żadne HDR-y i inne usprawnienia. Ograłbym sobie to na konsoli, ale patrząc na to, że ewentualnie tylko na PC jest szansa na ogarnięcie tego językowego failu, to szkoda mi pieniędzy. 

Podobno są napisy PL w plikach do DLC a póki co nikt tego jeszcze nie potwierdził (że nie ma do nich spolszczenia). Opieramy się głównie na tym co było w oryginalnej wersji a nie tym co jest w Legendary Edition ale jeśli faktycznie w odświeżonej wersji brakuje do nich polonizacji to faktycznie słabo.

Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Tak napisano w artykule z PPE który tutaj zamieściłem w formie screenshota, ale cały czas czekam na potwierdzenie od zwykłego Kowalskiego. 

Jakiś koleś pisał że odkrył polskie tłumaczenia do DLC w plikach, tyle że nie wie czy są one domyślnie włączone czy jest taka sama kupa jak z dubbingiem. 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fidell33 napisał:

Szkoda że nie dało się zrobić takiej Legendarnej Edycji, nad którą osoby trzecie nie musiałby w przyszłości pracować, bo po prostu byłaby kompletna.

Dla osoby takiej jak ja, dla której grafika i mechanika ME1 są jeszcze strawne, to całe LE nie wnosi praktycznie nic.

 

LE nie zmienia w żaden znaczący sposób mechaniki. Bo usprawnione poruszanie Mako po pustych, nudnych planetach to nadal poruszanie po nudnych, pustych planetach. 

Możliwość indywidualnego wydawania rozkazów towarzyszom to też żadna zmiana bo wielokrotnie przechodziłem ME1 na najwyższym poziomie i nie był to żaden problem. A pamiętać należy, że obniżyli level cap przy tym mnożąc zdobywane punkty. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mówiąc krótko ułatwili grę ?

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus Legendary Edition jest taki że o Mass Effect jest znowu głośno i może EA odwieszą "karę" dla tej marki chociaż nie wiem czy po Mass Effect Andromeda ktoś by jeszcze czekał na nową część?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie czekał? Ludzie kupują badziewny preorder to i Andromedę 2 pociągną w preorderach z wyciągniętymi jęzorami. 

Gracze to debile. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, azgan napisał:

Plus Legendary Edition jest taki że o Mass Effect jest znowu głośno i może EA odwieszą "karę" dla tej marki chociaż nie wiem czy po Mass Effect Andromeda ktoś by jeszcze czekał na nową część?

Mnie osobiście Andromeda się podobała. Szkoda tylko, że EA zakończyła w tak "dziwny" sposób historię w Andromedzie (pewnie miały być DLC-ki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Mnie osobiście Andromeda się podobała. Szkoda tylko, że EA zakończyła w tak "dziwny" sposób historię w Andromedzie (pewnie miały być DLC-ki).

Przecież Andromeda nic nie zakończyła, wszystkie wątki były otwarte - Jaardanie, Kettowie, Tajemniczy Beneficjent, Matka Ryderów, Spisek, Angariańska AI itd. 

To był prolog do większej historii która została anulowana, tak samo jak DLC z Quarianami które ostatecznie zostało wydane jako książka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Jak by nie czekał? Ludzie kupują badziewny preorder to i Andromedę 2 pociągną w preorderach z wyciągniętymi jęzorami. 

Gracze to debile. 

A ktoś czeka na nowe Dragon Age po ostatniej części? Raczej niewiele osób. Po Mass Effect Andromeda i Anthem wątpię żeby się rzucili na nowe Mass Effect. Stara trylogii to inna para kaloszy bo to były jeszcze dobre gry chociaż już od 3 części było marudzenie i poprawiali ją przecież 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

A ktoś czeka na nowe Dragon Age po ostatniej części? Raczej niewiele osób. Po Mass Effect Andromeda i Anthem wątpię żeby się rzucili na nowe Mass Effect. Stara trylogii to inna para kaloszy bo to były jeszcze dobre gry chociaż już od 3 części było marudzenie i poprawiali ją przecież 

Ręce i nogi dam sobie obciąć, że DA4 sprzeda się dobrze. Oczywiście nie tak dobrze jak chciałoby EA ale nie będzie to żaden oczywisty fail. 

Gracze to debile z pamięcią muchy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co widzę i czytam to nie pomyliłem się zbytnio z osądem.

Największy problem LE to to ze nie jest stricte na plus, cos poprawili cos zepsuli, nie tego się oczekuje od poprawionych gier.

To jest jak mod za który EA chce w tej chwili 250-270zl...

Moim zdaniem warto to będzie ograć tak z czystej ciekowości jak będzie za grosze ale raczej na pewno będę nadal preferował oryginalna trylogie tak jak twórcy ja stworzyli ze wszystkimi DLC itd. zmodowaną.

Największy plus tej edycji to DLC i nic więcej.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

Ręce i nogi dam sobie obciąć, że DA4 sprzeda się dobrze. Oczywiście nie tak dobrze jak chciałoby EA ale nie będzie to żaden oczywisty fail. 

Gracze to debile z pamięcią muchy. 

DA4 jest zapowiedziany już od jakiegoś czasu i przeglądając opinie na forach lub komentarze pod newsami nie widzę żeby gracze byli spragnieni nowej gry od BioWare. Te zapowiedzi zwyczajnie nie robią już takiego hajpu jak Mass Effect 1 czy 2 bo przy 3 były już obawy 

2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Na Da też czekam.

A skończy się jak z Anthem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Z tego co widzę i czytam to nie pomyliłem się zbytnio z osądem.

Największy problem LE to to ze nie jest stricte na plus, cos poprawili cos zepsuli, nie tego się oczekuje od poprawionych gier.

To jest jak mod za który EA chce w tej chwili 250-270zl...

Moim zdaniem warto to będzie ograć tak z czystej ciekowości jak bedside za grosze ale raczej na pewno będę nadal preferował oryginalna trylogie tak jak twórcy ja stworzyli ze wszystkimi DLC itd. zmodowaną.

W którymś wywiadzie (dla PC Gamer?) oni sami przyznają, że pewnie część graczy skupi się na tym co nie wyszło. A przecież oprócz 10 rzeczy popsutych, jest 10 poprawionych... 

:rotfl: Tak. To jest ten poziom bezczelności. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Ręce i nogi dam sobie obciąć, że DA4 sprzeda się dobrze. Oczywiście nie tak dobrze jak chciałoby EA ale nie będzie to żaden oczywisty fail. 

Gracze to debile z pamięcią muchy. 

Wystarczy że BioWare rzuci im pełnoprawny trailer z dopiskiem "preorder now" i tępe masy będą klikać bez zastanowienia.

Jeżeli ktoś uważa że DA4 się nie sprzeda to BARDZO się myli. 

Oni umieją robić dobre kampanie marketingowe co pokazuje obecna sprzedaż ME LE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...