Skocz do zawartości
mikolaj612

Mass Effect: Edycja Legendarna

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, DeIntegroo napisał:

Nie mam zamiaru z nią romansować. Hmm mam jeszcze czas, ale chyba migrena Kaidanowi będzie musiała jeszcze podokuczać przez trylogię ;D

Ja tam jestem #TeamMiranda ;) 

Uwielbiam akcent naszej Iwonki :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Uwielbiam akcent naszej Iwonki :D 

W sensie? Grasz PL dubbing? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DeIntegroo napisał:

W sensie? Grasz PL dubbing? xd

A to Ty nie wiesz ? Za Mirandę głos oryginalnie podkłada Yvonne Strahowski - oryginalnie Yvonne Jaqueline Strzechowski - urodzona w Australii córka Bożeny i Piotra Strzechowskich, emigrantów z Tomaszowa Mazowieckiego.

Widziałem raz jak udzielała wywiadu po polsku i byłem w szoku jak płynnie mówi (mama ją nauczyła).

nintchdbpict000341870871-e1624378109642.

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

A to Ty nie wiesz ? Za Mirandę głos podkłada Yvonne Strahowski - oryginalnie Yvonne Jaqueline Strzechowski, córka Bożeny i Piotra Strzechowskich, emigrantów z Tomaszowa Mazowieckiego.

Widziałem raz jak udzielała wywiadu po polsku i byłem w szoku jak płynnie mówi (mama ją nauczyła).

nintchdbpict000341870871-e1624378109642.

To ty niezły masz risercz w tej serii :D Swoją drogą, z twarzy podobna do Mirandy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DeIntegroo napisał:

To ty niezły masz risercz w tej serii :D Swoją drogą, z twarzy podobna do Mirandy :)

Ukończyłem trylogię ME ponad 15 razy, aktorów głosowych to znam na pamięć bo obchodzę razem z nimi N7 Day od 2011r. ;) 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Ukończyłem trylogię ME ponad 15 razy, aktorów głosowych to znam na pamięć bo obchodzę razem z nimi N7 Day od 2011r. ;) 

To nieźle ? 

btw ciągle mam wrażenie że mam napisy tłumaczone nie z ang dubbingu tylko z polskiego (Pamiętam  że był taki problem wcześniej). Np Wrex coś tam mówi normalnie, a tłumaczone że przeklina. Wrex w Pl ciągle przeklinał i w napisach tak jakby też to mam ;/. Kiedyś pisałeś że wystarczy jakiś plik podmienić i będzie cacy. Da radę jeszcze jakoś to zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DeIntegroo napisał:

To nieźle ? 

btw ciągle mam wrażenie że mam napisy tłumaczone nie z ang dubbingu tylko z polskiego (Pamiętam  że był taki problem wcześniej). Np Wrex coś tam mówi normalnie, a tłumaczone że przeklina. Wrex w Pl ciągle przeklinał i w napisach tak jakby też to mam ;/. Kiedyś pisałeś że wystarczy jakiś plik podmienić i będzie cacy. Da radę jeszcze jakoś to zrobić? 

W ME1 masz złe napisy bo BioWare DAŁO DUPY. Tak, to jest tłumaczenie z wersji polskiej którą tłumaczył jakiś odklejeniec. Próbowałem podłożyć napisy z oryginalnej wersji z wydania CDPR ale niestety nie działa. To jest jakiś koszmar kiedy słyszysz przykładowo "I will kill him" a tłumaczą "giń ...urwa !"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

W ME1 masz złe napisy bo BioWare DAŁO DUPY. Tak, to jest tłumaczenie z wersji polskiej którą tłumaczył jakiś odklejeniec. Próbowałem podłożyć napisy z oryginalnej wersji z wydania CDPR ale niestety nie działa. To jest jakiś koszmar kiedy słyszysz przykładowo "I will kill him" a tłumaczą "giń ...urwa !"

Ehh, szkoda. Anderson biegnie do Rady i krzyczy do Sheparda "comme on, hurry" czy coś takiego, a przetłumaczyli "Daj spokój, szybko" XDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Ehh, szkoda. Anderson biegnie do Rady i krzyczy do Sheparda "comme on, hurry" czy coś takiego, a przetłumaczyli "Daj spokój, szybko" XDDD

Właśnie rozmawiam o tym z głównym moderem trylogii może coś da się zrobić xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Właśnie rozmawiam o tym z głównym moderem trylogii może coś da się zrobić xD

Świetnie, trzymam kciuki. A słuchaj.. to jest problem całej trylogii czy tylko ME1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DeIntegroo napisał:

Świetnie, trzymam kciuki. A słuchaj.. to jest problem całej trylogii czy tylko ME1?

Tylko ME1. Właśnie dostałem info że w ME1 nie można ich podmienić ręcznie, ale postarają się zrobić tzw. bink patch który automatycznie podmieni plik tekstowy wersji LE z oryginalną. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Tylko ME1. Właśnie dostałem info że w ME1 nie można ich podmienić ręcznie, ale postarają się zrobić tzw. bink patch który automatycznie podmieni plik tekstowy wersji LE z oryginalną. 

To jakoś przeboleję te ME1. Ale to taka robota na "kiedyś" ma się rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DeIntegroo napisał:

To jakoś przeboleję te ME1. Ale to taka robota na "kiedyś" ma się rozumieć?

Powiedziałbym że raczej na kilka dni, to tylko patch nie nowy mod :D 

Ci kolesie akurat znają ME na wylot - ten koleś z którym rozmawiałem to twórca narzędzi moderskich do całej trylogii, jeden z twórców DLC Pinaccle Station - potężne BioWare zgubiło pliki źródłowe tego DLC z oryginału i "niestety" nie byli w stanie go odtworzyć, a trzech moderów zrobiło to od podstaw w 4 miesiące, poprawili wszystkie błędy oryginału i graficznie podnieśli do poziomu LE. Tacy ludzie to diament. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Element Wojny napisał:

Powiedziałbym że raczej na kilka dni, to tylko patch nie nowy mod :D 

Ci kolesie akurat znają ME na wylot - ten koleś z którym rozmawiałem to twórca narzędzi moderskich do całej trylogii, jeden z twórców DLC Pinaccle Station - potężne BioWare zgubiło pliki źródłowe tego DLC z oryginału i "niestety" nie byli w stanie go odtworzyć, a trzech moderów zrobiło to od podstaw w 4 miesiące, poprawili wszystkie błędy oryginału i graficznie podnieśli do poziomu LE. Tacy ludzie to diament. 

Zgadzam się. Jak ja bym był devem to pierwsze co zatrudniałbym takich ludzi :D

Ps. Co do gadki o Ashley i Alenko.. Teraz już pani piękna przekroczyła granice podważając decyzje o zabieraniu innych ras na Normandię i mówienie że mogą podglądać technologię Przymierza. Lecisz babo w otchłań ;/

 

 

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wgram sejva ze starszej wersji gry do nowszej, to będzie on działać?

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, DeIntegroo napisał:

Czy jeśli wgram sejva ze starszej wersji gry do nowszej, to będzie on działać?

Prawdę mówiąc nie wiem, nigdy nie robiłem czegoś takiego ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Prawdę mówiąc nie wiem, nigdy nie robiłem czegoś takiego ;) 

Ehh, to riski trochę.. Mam chyba tą pierwszą wersję co wyszła i teraz nie wiem czy gra jest warta świeczki to updatować do najnowszej.. (W sensie byłby reinstall starej i install nowa)

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Ehh, to riski trochę.. Mam chyba tą pierwszą wersję co wyszła i teraz nie wiem czy gra jest warta świeczki to updatować do najnowszej.. (W sensie byłby reinstall starej i install nowa)

Hehe ktoś tu pływa statkiem ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Element Wojny napisał:

Hehe ktoś tu pływa statkiem ;) 

No tak. Akurat na premierę to wersja z oceanu była dużo bardziej grywalna niż zakupowa. Choćby miałem launcher z eng VO i pl napisy, a w zakupowej musiałbym czekać do 6 czerwca bodaj. Wybór był prosty :D

Żeby nie było, wersja na którą chcę przeskoczyć to zakupowa bo jest już połatana. Stąd pytanie czy w ogóle warto wydawać siano jeśli sejw ma mi nie działać i mam przechodzić wszystko od nowa.

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę trylogię ME po raz pierwszy (właśnie zacząłem część 3) i o ile nie miałem problemów z kolejnością misji w 1 i 2 odsłonie, to teraz zupełnie nie wiem jak to "ugryźć". Wiadomo, że jest to integralną częścią, wymuszającą presję, ale nie szukam listy misji po kolei, tylko jakiś wskazówek.

Cytat

Czy drastyczne spadki fps podczas eksploracji w Mako (ME1) to norma?

U mnie rzadko były (może na 2 planetach), ale grałem na znacznie gorszym secie (i7-4770+3060ti)

Edytowane przez vonszpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 20:35, DeIntegroo napisał:

Czy drastyczne spadki fps podczas eksploracji w Mako (ME1) to norma?

Chyba tak, miałem to samo na swoim sprzecie/

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans aby mod Pinnacle Station działał z PL napisami?

Niby jakieś pliki są..

image.png.1b09a29e5a877e964c55f9fa555e4a62.png

 

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo oczekiwany mod usuwający kompletnie bezsensowną postać Kai Lenga z ME3: Shut Up Leng at Mass Effect Legendary Edition Nexus - Mods and community (nexusmods.com)

Kai Leng no longer talks for the entire game. All of his lines have been removed from the game.

Kai Leng now has a helmet that covers his entire face. No more wavy hair. He also wears default Cerberus colors.

Kai Leng is no longer the one that takes down Shepard's car during the coup. A Phantom is now the one responsible.

Kai Leng is no longe present on Mars, during the scene when Shepard talks with the Illusive Man.

The scene with Kai Leng and the Illusive Man during the coup has been removed.

The terminal with information on Kai Leng at Cerberus Headquarters has been removed.

The fight with Kai Leng on Thessia has been removed.

The email that Shepard gets after Thessia is now actually from Thessia command instead of Kai Leng.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń dlaczego Kai Leng jest bezsensowną postacią w ME3. Pytanie nie ma złośliwego podtekstu. Po prostu jestem ciekawy.

W Mass Effect Retribution bardzo fajnie został wpasowany w powieść. Nie był jednak takim koksem jak w ME3 gdzie bez wątpienia przez większość gry jest postacią OP. Zabrakło trochę takiego wprowadzenia tej postaci do gry, jakie robiła książka. Wtedy to się kleiło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...