Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MaxaM napisał:

Niesamowite jak się doszukujecie problemów aby tylko pocisnąć po grze ;) Wszystko aby udowodnić, że gra jest 1/10 ;) 

O nie kolego, ja podszedłem do tej gry z czystym umysłem, nawet kupiłem ją za spoko cenę. Ale na starcie już widziałem, że chociażby graficznie TO NIE JEST TO, co w materiałach przedpremierowych. Ale ok, dla mnie grafika nie jest aż tak ważna,  ale tutaj - słaba, słabe oświetlenie i kulejący wydajnościowo silnik, który uwala karty kosztujące niecały rok temu 13000zł. Reszta - aż ciężko opisać, co by wymieniać. Taki przykład skafandra - pomieszanie fantasy z s-f. Mam skafander, który ma 20% szans na podpalenie przeciwnika. Jakim cudem? W Skyrim było coś takiego jak magia, zaklinanie etc., tutaj sprzęt techniczny bez kontaktu z nabojami i pistoletem sprawia, że ten zaczyna podpalać ludzi. Bez skafandra - pistolet działa normalnie, jak to nazwać, jak nie magią? Jaka to technologia sprawia, że normalne naboje stają się za pomocą skafandra zapalającymi? I to z broni z XX wieku i nabojami też? Niby bzdura, ale człowiek gra i wyłapuje takie niedorzeczne pierdy. Brak mapy - teraz obładowany szpejem ponad siłę zgubiłem się na statku. Szukam wyjścia i szukam, kończy mi się tlen i wzrasta dwutlenek węgla - mimo zdjętego hełmu, bo jest nasza atmosfera (!). Więc szukam wyjścia i muszę stawać co jakiś czas, żeby odpocząć, jedyną opcją jest wybranie innej misji niż obecna, żeby pojawił się znaczek statku na tym śmiesznym zegarku. I takich irytujących pierdów jest cała masa.

Ktoś sprzedawał opcję dlss w grze za 5$, jeśli ktoś zrobiłby to, co poniżej, za 1$, to chyba byłby milionerem.
riddick%2004.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, afrikan napisał:

Gościu dał grze 10/10 a teraz próbuje się z tego wykręcić 😅

A na samym początku reklama Corsaira :E
Pierwszy filmik smarowanie wydawcy który udostępnia przedpremierowo grę 10/10 i liczymy kliki w marketingowej szopce. A po kilku dniach jak jednak gracze się gapneli, że z grą jest sporo nie tak, to walimy drugi materiał o wadach, wpychamy reklamy i znowu liczymy kliki. Biznes się kręci :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, MJRegul napisał:

Więcej już nic nie będę mówił o grafice bo chyba wszystko zostało powiedziane ale to muszę wstawić bo się uduszę. Bardzo ładna i dopracowana jak na silnik grafika splata się z tym, dla mnie to boss wszystkich schrzanionych "grafik" w tej grze. Wszystko na maks. 

nNkX9lX.png

Co Ty tam , zapytaj naszego znawcy od 4090, on Ci powiem, że u niego jest ładnie. Najwyraźniej ma 4090 mamy inny silnik w grze. 

BTW komp z sygny 1440p i mam nawet poniżej 40 fps w new Atlantis a gra wygląda jak każdy widzi, no może poza tym jednym panem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, afrikan napisał:

Niemal dosłownie przyznał, że ocena taka wysoka bo to Bethesda i w tym wypadku są inne kryteria, to już naprawdę trzeba mieć tupet

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu trzeba przestać oglądać ten chłam, zresztą nie tylko oglądać, przestać linkować. Zapomnieć o tych pseudo recenzentach. A na forach i społecznościowych starać się wrzucać tylko wartościowe materiały.

Edytowane przez lukadd
  • Like 4
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wy nie wiecie jak ten biznes się kręci? Wydawcy i recenzenci mają jeden krwioobieg, co się chyba mamona nazywa. Właśnie wybuchła afera z recenzjami na Rotten Tomatoes. Niby wszyscy wiedzieli ale nikt się nie spodziewał 😁

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Krauziak napisał:

ja mam wlasnie 40-50 i tego nie czuc w ogole. Gsync mam wylaczony. Gdyby to byl jakis nowy battlefield to pewnie szukalbym rozwiazania,a tak..moze byc :E 

Piątek piątunio wjechał :szczerbaty:

44 minuty temu, JDM napisał:

Więc szukam wyjścia i muszę stawać co jakiś czas, żeby odpocząć

Jest modzik na tę przypadłość ;)  https://www.nexusmods.com/starfield/mods/1234?tab=files

28 minut temu, joloxx9 napisał:

Najwyraźniej ma 4090 mamy inny silnik w grze. 

Bo on ma wersję Starfield, a nie czekaj...., to nie Radeon :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Giereczka jest w pytę ale udźwig początkowy to jest jakiś niesmaczny żart, musiałem biegać wokół słupa przez chyba 10 minut xD  

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Ryszawy napisał:

Właśnie wybuchła afera z recenzjami na Rotten Tomatoes. Niby wszyscy wiedzieli ale nikt się nie spodziewał 😁

Żeby się zeszmacić i to za zaledwie 50$ to już naprawdę trzeba mieć łeb.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, lukadd napisał:

Po prostu trzeba przestać oglądać ten chłam, zresztą nie tylko oglądać, przestać linkować. Zapomnieć o tych pseudo recenzentach. A na forach i społecznościowych starać się wrzucać tylko wartościowe materiały.

Masz rację,ale czasami człowiek z ciekawości włączy żeby posłuchać co za pierdoły oni tam gadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedziałem że Zagrajnik to pajac, ale że aż taki? LOL 
Jak już kłamiesz, to kłam do końca, ciulu :E

Edytowane przez Zas
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, maras2574 napisał:

Piątek piątunio wjechał :szczerbaty:

Jeszcze nie... Ale blisko blisko :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o samą grafikę w grze to nie dorasta do pięt Elite:Dangerous które swoje lata już ma. Tyle w temacie optymalizacji i sugestii upgrade karty graficznej od samego Todda 😆

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, afrikan napisał:

Jak tak oglądam ten film co zalinkowałeś, to postacie są w tej grze wybitnie ... drewniane. Porównajmy naturalność i mimikę postaci z takiego The Last Of Us do tego Starfield ... nie ma czego porównywać, bo ten Starfield jest lata świetlne do tyłu!

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta drama wokół Starfielda chyba wywołała pozytywny efekt, przynajmniej chwilowy. Powstały artykuły i materiały, które w końcu nauczyły ludzi czym powinna być recenzja... I że 'mi się podoba, dam 10/10' nią nie jest i nie przystoi zawodowemu recenzentowi, jeśli nie potrafi rozsądnie i w obiektywny sposób jej uargumentować. Tak, może chociaż na chwilę ludzie skończą z tą bzdurą że 'nie da się być obiektywnym'. Oczywiście że się da, tylko nie w każdej sytuacji i nie w pełni. Recenzent jest od tego żeby wskazać rzeczywiste plusy i minusy gry. A tymczasem recenzenci z hurraoptymizmem wychwalają grę, która ma oczywiste problemy i jak już to tylko nieśmiało o nich wspominają, albo całkowicie pomijają.

Ja rozumiem że gra komuś może się podobać. I mi też na razie nawet się podoba, choć od razu zaznaczę że szału nie robi i nie wciągnąłem się tak jak np, w przypadku BG3, gdzie potrafiłem przesiedzieć pół dnia. Ale 'podoba mi się' to nie jest podstawa do oceny. Fajnie jak recenzent wspomni że gra jest w jego guście. Jest to mile widziane i dla niektórych osób może być przydatne. Ale opieranie na tym całej recenzji jest strasznie nieprofesjonalne i wg mnie takie osoby powinny być skreślone z tego zawodu, jeśli robią to nagminnie. Albo przynajmniej nie powinny nazywać swoich materiałów recenzjami.

Ogólnie w polskiej scenie recenzenckiej ten problem jest spory, a im bardziej znana osobistość, tym paradoksalnie większe prawdopodobieństwo że nie będzie w stanie poprawnie zrecenzować gry.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no nie mogę z tych randomowych lokacji. Jestem na Charonie, księżycu Plutona. Temp. -220 stopni, a tam rozstawione stanowisko a'la jarmark - gołe stoliki pod daszkiem z plandeki (tam nie ma atmosfery, więc deszczu też nie ma prawa być), a na stolikach jedzenie, woda (przypominam - 220stopni) a na końcu najlepsze - chłodziarka :E  Nie liczyłem na jakieś rygorystyczne realia, no ale ludzie...
Już lepsze lokacje i fabuły misji robił ten grubas Walaszek w 2007 roku ;)

• Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dedykacją dla zagrajnika i tego całego szamba. Szczególnie końcówka :)

Edytowane przez skypan
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Isharoth napisał:

Ogólnie w polskiej scenie recenzenckiej ten problem jest spory, a im bardziej znana osobistość, tym paradoksalnie większe prawdopodobieństwo że nie będzie w stanie poprawnie zrecenzować gry.

Ogólnie tak jest na całym świecie, i nie tylko w branży komputerowej. Wszystko się rozchodzi o $, a niezależnych recenzentów trzeba szukać ze przysłowiową świeczką. Chcesz najlepszą recenzję? Zagraj, oceń w swojej skali, zweryfikuj swoje plusy i minusy, wtedy masz recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli się nie sprzedasz to nie dostaniesz za friko klucza żeby móc pograć wcześniej niż reszta, nie będziesz miał benefitów, ani $ z tego, ale niektórzy na yt to już przesadzają, zachwalają badziewie pod niebiosa, gdy w poprzedniej recenzji jechali po lepszej grze itp, najlepiej olać wszystkich youtuberów, jakiś lamus który zaczął swoją przygodę z gamingiem parę lat temu ma za ciebie decydować, albo mówić ci co jest dobre, a co nie :lol2:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HulkHogan zapowiedział Starfield  HD Reworked

• Like 4
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten mod to "must have" jak do CP2077 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HD reworked...dla 3-dniowej gry...

• Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, JDM napisał:

HD reworked...dla 3-dniowej gry...

To Bethesda, tutaj powinieneś liczyć nie czas od premiery a wiek silnika :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kris194 napisał:

Międzyukładowa może tak ale międzyplanetarna? Przecież już od lat przesyłane są zdjęcia na Ziemię z łazika, który znajduje się na Marsie. Pisanie, że komunikacja międzyplanetarna jest niemożliwa z punktu widzenia fizyki to wierutna bzdura.

Jest możliwa, ale dużo bardziej czasochłonna niż jest to przedstawiane w grach czy filmach.
Komunikacja z Marsem to 3-20 minut sygnału radiowego w jedną stronę (w zależności od wzajemnego położenia między Ziemią a Marsem).
Planety zewnętrzne to już kilka godzin w jedną stronę, a inne układy to już lata/dziesiątki/setki/tysiące lat.

2 godziny temu, diggerx napisał:

Co wy nie słyszeliście o splątaniu kwantowym?

Ciekawy koncept, wprowadzony zresztą w Mass Effectach (kwantowy komunikator stanu splątanego).
Niestety, w rzeczywistości prawdopodobnie nie zadziała:
https://www.youtube.com/watch?v=BLqk7uaENAY

Edytowane przez Paw79
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi