Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

To mnie zniechęca najbardziej 😐

IMPORTANT: Make sure to completely remove all other DLSS mods and ReShades you have installed

Dlatego poczekam na oficjelne wsparcie.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam Wasze oceny po spędzeniu kolejnych godzin? Jakieś zmiany?

Ja swoje 7/10 podtrzymuję, chociaż nie powiem - gra podoba mi się coraz bardziej i coraz bardziej mnie wkręca :) 

Początek był dość ciężki. Zapoznanie się z mechanikami i połapanie się w świcie dość wymagające. Jak się przeszło ten etap, to już bajka :) 

Jeśli pominąć fatalną optymalizację, to daję 7.5-8/10 :) 

Przeglądając opinie na Steamie, to duża część negatywów jest właśnie przez wymagania. Pewnie gdyby je pominąć to byłoby 85-90% pozytywów ;) 

Teraz lecę linię fabularną frakcji Zjednoczonych Kolonii - imho zadania ciekawsze niż główny wątek.

Grafika przez 90% gry bardzo ładna, tylko ta nieszczęsna Atlantyda... 😐 

To jest chyba najlepsza gra masakrująca nierzetelnych recenzentów. Ma tyle niedociągnięć, że po prostu nie da się jej dać 10/10. A jak wiemy, dostała sporo 10 :)

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MaxaM Jak na razie może 5/10? Tragedii nie ma, ale moim zdaniem wypada słabiej niż inne gry Bethesdy. Nie wciąga mnie rozgrywka, tak jak to było w przypadku serii TES. A szkoda, bo bardzo lubię kosmos. Czuję że zawiniło tu nowe podejście do eksploracji i że to się zwyczajnie nie sprawdziło. Może zmienię zdanie jak jeszcze trochę pogram, kto wie. ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zmodowaniu, spędzeniu 10h w grze stwierdzam, że "gra się ok". Nie ma tutaj za grosze nic specjalnego ale dam feeling gry jest całkiem ok, przy czym muszę przyznać że jestem chorym fanem sci fi.

Do takiego star Citizena nie ma startu, całkowicie inny poziom gry, choć przyziemność Starfielda jest nieporównywalnie prostsza w odbiorze nie wspominając nie wspominając o reszcie, wiadome gra nigdy nie miała być jego konkurentem.

Dla mnie to nic więcej niż skyrim w klimacie sci fi, nie nazwę tego "w kosmosie" bo byłoby to stanowczo za dużo, tego kosmosu tutaj praktycznie nie ma i całkowicie go nie czuć. 

Po wrzuceniu na oko 10 modów, głównie grafika i zmiana UI gra się lepiej, jakby tak minimalnie przymknąć oko to takie 6/10 bym dał, może 6.5. Jak to poprawia i ogarną framerate to 7 będzie zasluzona.

Gra roku? Absolutnie nie, czy warta 300+zł? Oczywiście, że nie. Czy warto zagrać w passie? Jeśli się jest fanem sci fi, jak najbardziej, w przeciwnym wypadku trzeba się dobrze zastanowić.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kosmos jest, skoro są różne planety, stacje kosmiczne, asteroidy itd to jest jak najbardziej kosmos, chyba, że kosmos definiowany jest jako latanie stateczkiem po maciupeńkich układach tak aby nie trwało to godzinami to w takim razie nie ma tu kosmosu. To w takim mass effect to zupełnie nie było kosmosu z tymi zamkniętymi lokacjami w 2 i 3 a w jedynce była proteza swobody w postaci mako i szukania surowców. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to gra jest słaba. Cieszę się że dostałem ją za darmo do procka bo zwyczajnie szkoda mi by było kasy na tą grę. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, MaxaM napisał:

Jak tam Wasze oceny po spędzeniu kolejnych godzin? Jakieś zmiany?

Ja swoje 7/10 podtrzymuję, chociaż nie powiem - gra podoba mi się coraz bardziej i coraz bardziej mnie wkręca :) 

Początek był dość ciężki. Zapoznanie się z mechanikami i połapanie się w świcie dość wymagające. Jak się przeszło ten etap, to już bajka :) 

Jeśli pominąć fatalną optymalizację, to daję 7.5-8/10 :) 

Przeglądając opinie na Steamie, to duża część negatywów jest właśnie przez wymagania. Pewnie gdyby je pominąć to byłoby 85-90% pozytywów ;) 

Teraz lecę linię fabularną frakcji Zjednoczonych Kolonii - imho zadania ciekawsze niż główny wątek.

Grafika przez 90% gry bardzo ładna, tylko ta nieszczęsna Atlantyda... 😐 

To jest chyba najlepsza gra masakrująca nierzetelnych recenzentów. Ma tyle niedociągnięć, że po prostu nie da się jej dać 10/10. A jak wiemy, dostała sporo 10 :)

Ja tak jak już pisałem, bawię się coraz lepiej, ale spowodowane to jest tym, że dziś pchałem do przodu wyłącznie wątek Karmazynowej Floty/UC. Główna linia fabularna jest póki co drętwa i nudnawa, wszystkie bolączki o których wielokrotnie już pisaliśmy nie zostają i nie zostaną zapomniane, eksplorację generycznych pustostanów/grindowanie zasobów/skanowanie/budowanie baz totalnie olałem, bo to najsłabsze dla mnie elementy, które niemiłosiernie nużą lub są po prostu źle zaprojektowane/zrobione. Gra mi się fajnie (przez to, jaki typ zadań właśnie robię), wciąga, przymykam oczy na debilizmy i Beciowe uproszczenia czy to techniczne czy fabularne. Ostatecznie może, może dobije do 7/10, bo to realnie właśnie taką gra. Między 6 a 7/10. Powinno teoretycznie polecieć z dysku, ale mają w sobie coś te gry Berhesdy, coś magnetyzującego, mimo całego tego drewna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A choćby to była fabuła na Oscara to mam to w dupie dopóki wydajność to kibel, jeśli w kolejnej aktualizacji nie zobaczę żadnych wpisów dotyczących poprawek wydajności to u mnie gra leci z dysku. Nie mam zamiaru klaskać kiedy Bethesda szcza mi w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic mi ten DLSS Mod nie daje,procz tego ze gra wyglada lepiej . Klatki jakie byly takie sa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imo gry w Game Passie nie da się modyfikować ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego nie wiem,wrzucilem wszystkie pliki jak opisuja tutoriale. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, zozolek napisał:

Da się Microsoft już jakiś czas temu umożliwił modowanie gier z xbox PC.

26 minut temu, caleb59 napisał:

A choćby to była fabuła na Oscara to mam to w dupie dopóki wydajność to kibel, jeśli w kolejnej aktualizacji nie zobaczę żadnych wpisów dotyczących poprawek wydajności to u mnie gra leci z dysku. Nie mam zamiaru klaskać kiedy Bethesda szcza mi w oczy.

Nie liczyłbym na wiele :E Gra była lata w produkcji, do tego ~rok opóźnienia mieli na dopicowanie :E No i wyszło co wyszło :E No, ale może chociaż dodadzą natywnie DLSS i poprawią wykorzystanie gpu od nvidii za jakiś czas.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lpcl napisał:

Kosmos jest, skoro są różne planety, stacje kosmiczne, asteroidy itd to jest jak najbardziej kosmos, chyba, że kosmos definiowany jest jako latanie stateczkiem po maciupeńkich układach tak aby nie trwało to godzinami to w takim razie nie ma tu kosmosu. To w takim mass effect to zupełnie nie było kosmosu z tymi zamkniętymi lokacjami w 2 i 3 a w jedynce była proteza swobody w postaci mako i szukania surowców. 

Nie zgodzę się, kosmos to przede wszystkim przestrzeń, tutaj jej całkowicie nie ma, dziwne ze przytoczyłeś mass effect gdzie ja tutaj czuje się dosłownie jak tam, każda planeta to tylko i wyłącznie inna mapa. Prawdziwy "kosmos" masz we wspomnianym star citizen, pomimo jednego układu masz giga przestrzeń a nie to co tutaj.

15 minut temu, zozolek napisał:

To jest pytanie czy stwierdzenie? Grę normalnie można modowac

20 minut temu, Krauziak napisał:

Nic mi ten DLSS Mod nie daje,procz tego ze gra wyglada lepiej . Klatki jakie byly takie sa 

U mnie tak samo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze skalowaniem 75 procent w 1440p fps troche rośnie i gra wygląda ok, wiec dlss działa. Z ciekawosci wrzuciłem na monitor 1080p i tutaj robi sie juz ciekawie, trochę powyzej 60fps w new atlantis. Pewnie trzeba czekac na jakies aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Krauziak napisał:

sprawdź pobór prądu - zapewne po włączeniu DLSS Q zleci tobie 50 - 70 W. Ta gra ma tak skopane użycie CPU, że nasze GPU się nudzą. Ja u siebie mam często 70 -80 % obciążenia GPU przy podkręconym 13900K 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

20230910215049-1.jpg

20230910224737-1.jpg

Edytowane przez ditmd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, RTX4090 napisał:

sprawdź pobór prądu - zapewne po włączeniu DLSS Q zleci tobie 50 - 70 W. Ta gra ma tak skopane użycie CPU, że nasze GPU się nudzą. Ja u siebie mam często 70 -80 % obciążenia GPU przy podkręconym 13900K 

Cpu nie wchodzi powyzej 30-35 procent zuzycia. Nie zaleznie od tego co sie dzieje na ekranie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby nie optymalizacja dałbym 6/10, typowy średniak.

Typowa wydmuszka, słaba fabuła, dużo bezsensownej treści, dużo rzeczy wytracjających z imersji głównie przez silnik, muzyka też imo max średnia, strzelanie średnie, ekploracja słaba, praktyczny brak realnego gameplayu w kosmosie, AI głupie ale to dziś standard.

Cała reszta na przyzwoitym poziomie ale też bez szału. 

Na plus czasem grafika daje radę i zdarzają się fajne widoki, sporo rzeczy do roboty jak ktoś lubi typowe open worldy to powinien być zadowolony. No i brak level scalingu typowego dla Bethesdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Prawdziwy "kosmos" masz we wspomnianym star citizen, pomimo jednego układu masz giga przestrzeń a nie to co tutaj.

OK, a czy w tym sc poza lataniem jest jakiś gameplay? Czy to gra w stylu NMS, gdzie po 3 godz widziałeś już wszystko? Pytam bo nie grałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie skonczylem gre.

Tak naszybko,

Plusy:

Gra bethesdy, fajne strzelanie, ciekawa historia glowna, super misje poboczne, ogromny swiat. Pierwsza gra od dluzszego czasu ktora mnie nie wynudzila(mam kryzys gracza XD)

Minusy:

Gra bethesdy, recykling asetow(Od calych planet do pomieszczen. Na przyklad widzialem planete gdzie byla misja poboczna w jaskini za specyficznym wzniesieniem, potem mialem misje glowna w takiej samej jaskini za takim samym wzniesieniem tylko na jednej planecie byla zima a na drugiej nie)

Ekonomia w grze troche skopana, podnosimy bronie warte np 2k-3k, mamy ich pelno. Sklepikarze na ogol maja tylko 5k. Trzba sie nalatac zeby to posprzedawac. Na koncu gry podnoszenie nie ma sensu.

Totalnie archaiczne menu, poruszanie sie po mapie jest fatalne.

Gra malo tlumaczy. Wogole nie korzystalem z badan czy kraftingu...

Moja ocena to 7/10. Jak poprawia ekonomie i menu to pewnie doskoczy do 8-9/10.

Ogolnie to polecam zrobic z 10 misji glownych i potem brac sie za poboczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mieście Akida jest gorzej niż w New Atlantis, klatki spadają poniżej 40 fps, nawet do 35 a graficznie miasto wygląda jak z Morrowinda ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, lpcl napisał:

OK, a czy w tym sc poza lataniem jest jakiś gameplay? Czy to gra w stylu NMS, gdzie po 3 godz widziałeś już wszystko? Pytam bo nie grałem. 

Radze sprawdzic youtube, "latanie" to ważna i duża część gry, a tryb FPP oferuje od groma misji.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Smogsmok napisał:

Dzisiaj YT podsunął mi coś podobnego 

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi