Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie ma ktoś może RTX 3080Ti i jak mu chodzi w 4K? Widziałem wczoraj na YT testy i na max ustawień w 4K kręciło się wokoło 30-40fps.

Na 4090 jest 60fps? A może jakaś karta AMD lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na razie nie mogę zmusić do tej gry z póki co jest mega nudno, nawet nie mówie o optymalizacji bo to jest najmniejszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, hubio napisał:

Panowie i Panie ma ktoś może RTX 3080Ti i jak mu chodzi w 4K? Widziałem wczoraj na YT testy i na max ustawień w 4K kręciło się wokoło 30-40fps.

Na YT masz pełno premierowych testów na dużych kanałach, trudno sprawdzić jak wypadają modele o które pytasz ? Bo znalezienie ich zajmuje mniej czasu niż napisanie tego posta ;) 

https://www.ppe.pl/news/326441/starfield-z-potwierdzonym-wsparciem-dla-modow-na-konsolach-premiera-creation-kit-2-w-2024-roku.html

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyszedł CP2077 to były porównania "fizyki" oraz interakcji z otoczeniem do GTAV czy RDR2, a teraz Starfield porównany do CP2077 (oczywiście to jest pewnie aktualna wersja gry, a nie premierowa), ale wygląda to biednie jeśli chodzi o Starfielda

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam mam niezla zabawe w Starfiled, juz dawno mnie zadna gra tak nie porwala :szczerbaty: Moze i jest srednia ale mam ubaw.... 30h juz ja mecze i dalej cos czuje ze jeszcze pocisne xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, brainq napisał:

Ja na razie nie mogę zmusić do tej gry z póki co jest mega nudno, nawet nie mówie o optymalizacji bo to jest najmniejszy problem.

Mówią, że później się rozkręca i można trafić nawet spoko questy.

Ja narazie wczoraj w Akila kilka pobocznych zrobiłem. Poziom ubi, albo i gorzej :E, idź przypomnij ziomkom o datkach na uchodźców, idź na farmę zresetuj komputer bo jedzenia ni ma, idź zanieś zborze biednym ludziom, idź na farmę i przynieś testament, idź pogadaj z dzieciakiem który widział złodzieja i go złap itd. :E ale to wszystko denne i głupie było.

Przy okazji sobie perki rozwijam narazie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie jakby usunąć te wszystkie śmieci z tej gry to by działała na Amidze.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, lukadd napisał:

Mówią, że później się rozkręca i można trafić nawet spoko questy.

Ja narazie wczoraj w Akila kilka pobocznych zrobiłem. Poziom ubi, albo i gorzej :E, idź przypomnij ziomkom o datkach na uchodźców, idź na farmę zresetuj komputer bo jedzenia ni ma, idź zanieś zborze biednym ludziom, idź na farmę i przynieś testament, idź pogadaj z dzieciakiem który widział złodzieja i go złap itd. :E ale to wszystko denne i głupie było.

Przy okazji sobie perki rozwijam narazie.

Te zadania brzmią jak wygenerowane przez AI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukadd

A widzisz ja z tych questów w akila to miałem do tej pory tylko jeden i po raz pierwszy o nich czytam a zrobiłem już 4 frakcje. I to jest fajne, że prawie każdy ma tutaj trochę inne questy na które trafia podczas grania w zależności od tego jak gra. Ja np. robiąc teraz główny wątek nie muszę np. w niektórych misjach w ogóle walczyć bo trzymam sztamę z pewnymi kosmicznym szumowinami. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Kris194 napisał:

Te zadania brzmią jak wygenerowane przez AI.

To wszystko to są chyba zadania z zakładki "Drobne". Tego szajsu nawet nie ruszam, bo to już next level fedex :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, lpcl napisał:

@Pavel87

A czy cyber potrafi coś takiego? xd

pobrane.jpeg-20.jpg

Nie ten poziom technologiczny. Tutaj jak wywalam śmiecie na chodnik w NA po drodze do loży to one sobie tam spokojnie leżą i nikt ich nie tyka. W razie co można sobie coś dobrać i nie trzeba żadnych skrzyń na loot. Ot rzucasz na chodnik i wszystko. Ja osobiście czekam na jakiegoś patcha z drugiej jednak strony męczy mnie strasznie na granie, co by nie przeoczyć najlepszych bugów czy rozwiązań technicznych których by się sasin z suskim niepowstydzili. To chyba już zrycie bani od grania latami w gry bethesdy.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, hubio napisał:

W 1440p Mam spadki do 3x na planetach, choc raczej w granicach 4x gra chodzi. W pomieszczeniach etc jest ok. W 4k slabo to widze :E 

• Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo

W sumie to gra działa na ziemniaku tj. xss. Konsoli za 1k pln. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie odpali nawet na PC na 500zl tylko co z tego. :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, lpcl napisał:

@kadajo

"DZIALA" :E 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, lpcl napisał:

@kadajo

To będzie 4TF mocy pomnożone przez ziemniaka daje z upscalingiem 30fps czyli do 4k60 bez skalowania potrzeba nam jakieś pi razy szafa drzwi 60 TF. Co oznacza, że silnik się elegancko skaluje z mocą sprzętu.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Art385

I o to się rozchodzi w tym temacie, że chyba nie za bardzo skoro na 4090 czyli chyba 90 tera sf niedomaga. 😁

Ale spokojnie następna generacja gpu już za rogiem, więc dni chwały pcmr jeszcze nadejdą.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lpcl napisał:

@Art385

I o to się rozchodzi w tym temacie, że chyba nie za bardzo skoro na 4090 czyli chyba 90 tera sf niedomaga. 😁

Ale spokojnie następna generacja już za rogiem, więc dni chwały pcmr jeszcze nadejdą.

Wiesz rendering gwiazd na niebie to nie są tanie rzeczy. To koszt mocy obliczeniowej blisko trzech ps5. 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro Todd powiedział żeby upgreadować sprzęt to znaczy że łatek poprawiających znacznie optymalizację po prostu nie będzie, wyszedł by na głupka jakby nagle patch poprawił działanie gry.

Szkoda tylko że nowa gen GPU pierwsze co będzie testować w benchmarkach to super Starfielda czy w końcu da radę 😀

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę powiedzieć że się wkręciłem w tą grę, im dłużej gram tym bardziej mi się podoba. Myślę że to kwestia czasu zanim ktoś zrobi możliwość latania po planetach, szczególnie że npc lądują i startują cały czas, już teraz mamy niezły wysyp modów, a nawet narzędzia do modowania nie są jeszcze dostępne.

Mod na DLSS3 z FG

Starfield-2023-09-11-12-02-27-125.png

i bez

Starfield-2023-09-11-12-02-52-459.png

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też się wkręciłem. Początek i latanie po brzydkiej Nowej Atlantydzie skutecznie mnie zniechęcało do grania. Poczytałem że gra się rozkręca po 10 godzinach i postanowiłem dać jej szanse. Teraz mam 20 godzin na liczniku i gra mi się bardzo podoba (pomijając kwestie techniczne).

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli standardowy, standard w grach bethesdy. Pograj wystarczająco długo a wkręcisz się w ten chaos i będziesz czerpał z niego przyjemność.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi