Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Phoenix. napisał:

https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-537-34

Starfield Performance Improvements

Today, NVIDIA is releasing a Resizable BAR profile for Starfield which increases performance on GeForce RTX 40 Series and GeForce RTX 30 Series desktop and laptop GPUs. In our testing scenario, GeForce RTX 40 Series desktop GPUs see on average a 5% increase in performance. The Starfield Resizable BAR update will be pushed via an Over-The-Air (OTA) update from NVIDIA and will be automatically applied for gamers running the latest Game Ready Driver (537.34) or the previous release (537.17).   

Ja uruchomilem recznie na poczatku jak kupilem gre przez nvidia inspector, srednio mi wyszlo jakies moze 5 fpsow wiecej... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też to niedawno zrobiłem i kilka fps doszło, ale szału nie ma 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle mam do powiedzenia Nvidii w tej sprawie:

L0CH4Fb.jpeg

• Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bagatela 2fps, ale wiedz, że gdy masz 59fps a 61fps, to wtedy powiedz, że grasz w 60fps bez spadków :D

Edytowane przez Reddzik
  • Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Reddzik napisał:

Bagatela 2fps, ale wiedz, że gdy masz 59fps a 61fps, to wtedy powiedz, że grasz w 60fps bez spadków :D

i nagle. Co wy gadacie u mnie nie schodzi niżej niż 60fps super gierka. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie tłumaczy tak fatalnego stanu technicznego gry, ale dzisiaj potestowałem mod z DLSS3 + FG  Beta 06, stabilnosc jak na razie bardzo dobra i co najważniejsze stale 120klatek.

fdff.png

Edytowane przez Meuron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, Isharoth napisał:

Hehe.

No 43 vs 45 to prawie 5% przyrostu, czyli chyba tak pisali, że do ~5%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:E

Zaczynam się poważnie zastanawiać jak to możliwe, że gra jest w stanie udźwignąć fizykę tylu obiektów a jednocześnie jest na tyle skopana, że FPS jest żałosny w normalnych sytuacjach.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast się cieszyć z 5% za free i to bez żadnych poprawek optymalizacyjnych (ciężko nazywać poprawką włączenie rebara), to standardowo marudzenie :) 

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, MaxaM napisał:

Dzięki takim rzeczom to kiedyś będzie niezła gra. Będziesz miał rozbudowane i żyjące planety, będziesz mógł budować bazy na asteroidach, latać i robić w zasadzie wszystko na co masz ochotę.

2-3 lata i będzie można zagrać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, MaxaM napisał:

Zamiast się cieszyć z 5% za free i to bez żadnych poprawek optymalizacyjnych (ciężko nazywać poprawką włączenie rebara), to standardowo marudzenie :) 

RBAR można było sobie wcześniej samemu włączyć edytorem profilów bez łaski NVIDII :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Element Wojny napisał:

Dzięki takim rzeczom to kiedyś będzie niezła gra.

Dzięki jeleniom, którzy to kupili a teraz będą poprawiać nic się nie zmieni na lepsze w kwestii Bethesdy. Od premiery nie minęły nawet 2 tygodnie a po sieci już lata ogrom modów, co zatem robiła Bethesda przez ostatnie 8 lat?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Tyle mam do powiedzenia Nvidii w tej sprawie:

Cóż nvidia ma niewielki wpływ na twórców tej skopanej gry i nie natworzy cudów sterownikami. Z brakiem profilu rbar faktycznie dali ciała.

Ale przynajmniej, dzięki tej rozmowie odnośnie sterowników gapnąłem się, że dalej siedzę na sterach z premiery Diablo 4 :E No rzadko ostatnio grywam w nowe gnioty AAA i zapominam aktualizować.

Po przesiadce z tamtych już relatywnie starych sterowników do najnowszych zanotowałem w losowych otwartych miejscówkach Starfielda wczytywanych z save od kilku do nawet kilkunastu procent boost'a dla fps.

sJhNRsZ.jpg

ARrq81a.jpg

I żeby nie było ta gra dalej w znacznej części wygląda jak kupa z chorymi wymaganiami na tych generowanych planetach. Te chaszcze wyżej na screenach to dalszy ciąg jednego z questów :E

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skończyłem. Więcej kasy wydali chyba na marketing, niż na tworzenie gry. Wszędzie widać niedoróbki (i wybieranie drogi na skróty). Typowa gra z GP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na AMD też polecam zainstalować najnowsze stery. Na 23.9.1 zanotowałem 9% boost względem 23.7.2 którego używałem wczoraj. :pimp:  (RDNA2)

Edytowane przez Melitarny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, slafec napisał:

Skończyłem. Więcej kasy wydali chyba na marketing, niż na tworzenie gry. Wszędzie widać niedoróbki (i wybieranie drogi na skróty). Typowa gra z GP.

Jak skończyłeś to pewnie rzetelna opinia po kilkudziesięciu godzinach. Szanuję. Ale jeśli tyle czasu męczyłeś się to nie wiem po co skoro crap to nie warto było czasu tracić. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@frog67 Ale w tej chwili straciłem szacunek do Arhn. Myślałem że jako jedni z niewielu zrobią jakąś porządną reckę. A tu 'recenzja' gdzie spora część czasu to krytykowanie graczy, za to że śmieli zwrócić uwagę na krętactwo i nieprofesjonalizm pewnych recenzentów. Biedni recenzenci boją się wyrazić swoje zdanie. :E No jakoś tego nie widzę.

Oczywiście od Redaktora Kebaba pojawił się standardowy argument że 'recenzja nie może być obiektywna'.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Isharoth napisał:

@frog67 Ale w tej chwili straciłem szacunek do Arhn. Myślałem że jako jedni z niewielu zrobią jakąś porządną reckę. A tu 'recenzja' gdzie spora część czasu to krytykowanie graczy, za to że śmieli zwrócić uwagę na krętactwo i nieprofesjonalizm pewnych recenzentów. Biedni recenzenci boją się wyrazić swoje zdanie. :E No jakoś tego nie widzę.

Oczywiście od Redaktora Kebaba pojawił się standardowy argument że 'recenzja nie może być obiektywna'.

Mnie najbardziej rozbroiło że w zasadzie u niego chodziło i nie miał blędów, kiedy to jak byłem u kolegi pokazywał mi pierwszą godzinę to przy pierwszej strzelaninie z piratami byly już takie bugi że trzeba było zrobić pauze ze śmiechu :E 

A tutaj mamy retorykę u mnie błedów nie ma chodzi dobrze, coś jak z CP2077 gdy no zdarzyło się na premierze spotkać kogoś kto ci powiedział "ja żadnych błedów nie miałem" gdzie nagle uświadamiam sobie że ja może błedów nie liczyłem bo gdybym to zrobił to pewno dobił bym do 1000 :rotfl:

Recenzja w stylu u mnie chodziło dobrze (a sprzęt nie najnowszy) i w zasadzie błędów trzy na całą grę to jakaś lepsza kopia musiala być, nie twierdze że tak nie miał, ale słaba ta recenzja bo po prostu nie przyjmuje krytyki gry, a jak ktoś krytykuje to już musi być hejterem !  śmieszne.

Dla mnie obecnie Starfield to gra max 5/10 co nie oznacza że nie można przy niej dobrze się bawić, trzeba tylko wiedzieć "jak się poruszać i czego unikać" aby nie psuć sobie zabawy.

Edytowane przez frog67
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, frog67 napisał:

Recenzja w stylu u mnie chodziło dobrze (a sprzęt nie najnowszy) i w zasadzie błędów trzy na całą grę to jakaś lepsza kopia musiala być, nie twierdze że tak nie miał, ale słaba ta recenzja bo po prostu nie przyjmuje krytyki gry, a jak ktoś krytykuje to już musi być hejterem !  śmieszne.

I potem taka osoba ci pisze, że recenzja musi być subiektywna. No normalnie nie ma opcji, żeby zmusić się i ocenić obiektywnie choć jeden element gry. :E

Ale słabo się dzieje w mediach growych, skoro ludzie, którzy zajmują się takimi rzeczami zawodowo, kompletnie nie ogarniają tematu. Najgorzej, że kanały, które uważałem za profesjonalne, popełniają takie gafy. Już nie mówię o krętactwie jak w przypadku Zagrajnika, bo takie przypadki to skreśliłem z góry. Ja naprawdę nie mam problemu z tym że recenzentowi spodobał się Starfield. Mi też może się spodoba. Ale oczekuję, że będzie on w stanie opisać plusy i minusy gry w jak najbardziej obiektywnym stopniu, jak tylko się da. Jeśli recenzent twierdzi że w ogóle nie da się być obiektywnym, to chyba jest coś nie tak.

Bo jak niby kwestia techniczna, np. optymalizacja gry, może być subiektywna? Ona jest albo dobra, albo średnia, albo skopana. Tu nie ma miejsca na 'mam RTX 4090, u mnie chodzi dobrze więc jest spoko'. To już nawet nie jest nieprofesjonalizm, w sumie nawet nie wiem jak to nazwać. I jeszcze spoko, bo takie wymagania dałoby się wybronić, gdyby tylko gra jakoś to pokazywała. Ale Starfield nie jest ani technologicznie do przodu względem innych gier, ani nie ma nawet bardziej szczegółowej grafiki (wręcz przeciwnie). Więc te wymagania są kompletnie z dupy.

Uważanie że gry Bethesdy są jakie są i nie ma w tym nic złego, bo to w końcu Bethesda. Jaki jest sens takich recenzji? Tego nie wie nikt... ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bugi bugami, w cp2077 na premierę miałem większe i gorsze. Ale czym oni się tutaj podniecają, co tą grę wyróżnia na tle innych żeby wysokie noty dawać? Taki cyberpunk chociaż wyglądał, coś tam świeżego wnosił na dobrym sprzęcie chodzi ok a to coś? Dzisiaj już odpuscilem, wróciłem do baldura i cieszę się bo po przerwie jeszcze lepiej się gra.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

Bugi bugami, w cp2077 na premierę miałem większe i gorsze. Ale czym oni się tutaj podniecają, co tą grę wyróżnia na tle innych żeby wysokie noty dawać? Taki cyberpunk chociaż wyglądał, coś tam świeżego wnosił na dobrym sprzęcie chodzi ok a to coś? Dzisiaj już odpuscilem, wróciłem do baldura i cieszę się bo po przerwie jeszcze lepiej się gra.

No właśnie według mnie na szkodę Starfielda bardzo działa niedawna premiera Baldura! 

Ktoś zaraz powie no ale to zupełnie inna gra, nie liczy się, noo nie do końca bo to też jest ogromy tytuł z jeszcze większymi możliwościami w rozgrywce i tam chociaż część elementów jest wykonana na równym wysokim poziomie, inne to wręcz abusrdalny poziom, a znajdą się i takie co wymagają poprawy i kuleją ale tytuł czymś się wybija.

Natomiast w Starfield jest wszystko na mniej więcej podobnym poziomie jakby zrobiła firma na odwal się :E  i nic nie jest absolutnie wykończone.

Wiedźmin 3 też nie był idealny jakby się uprzeć to można i by było ocenić na 6/10 i bym obronił te ocenę ale i z drugiej strony miał pewne elementy co robił wybitnie. 

Starfield jest pod tym względem wybitny że nie ma żadnego elementu wyrażnie ponad stan, ponad konkurencje, dla mnie to Fallout4 mimo że wiele można zarzucić jest bez porównania lepszym tytulem z lepszą eksploracją i lepszym zagospodarowaniem terenu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kris194 napisał:

Dzięki jeleniom, którzy to kupili a teraz będą poprawiać nic się nie zmieni na lepsze w kwestii Bethesdy. Od premiery nie minęły nawet 2 tygodnie a po sieci już lata ogrom modów, co zatem robiła Bethesda przez ostatnie 8 lat?

Liczyła potencjalne zyski, i zapewne się nie przeliczyła.

Serio czego oczekiwaliście od tej gry, skoro na kilka miesięcy przed premierą nie dali nawet możliwości zobaczenia gameplaya? 

Wiadomo było że robią na szybko i byle jak, a potem będą poprawiać moderzy. 

8 minut temu, frog67 napisał:

No właśnie według mnie na szkodę Starfielda bardzo działa niedawna premiera Baldura! 

Tu nawet nie ma co porównywać, granie w BG3 to czysta przyjemność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi