Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem do karty ale skoro nie naciałes sie na nia za ~200 a jedynie w game pasie z setka gier, czyli de facto za darmo, to szczerze nie wydaje mi sie byś miał prawo narzekać.... jeszcze pewnie GP wysepiony za grosze a nie za 40-60ziko per month.... i  jak taki szajs to pewnie w moment obczaiłes i mogłes skupić sie na tej masie innych gier, czyli ani sie nie wykosztowałes ani nie straciłes za dużo czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bethesda nawet krytyki nie potrafi przyjąć na klatę, podziękować za opinie tylko jeszcze mówią że to nieprawda nie masz racji :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.12.2023 o 14:44, marioking napisał:

Kwestia dałes za nia ~200 czy dostałes w gratisie... jak to pierwsze możesz ponarzekać, ale w drugim przypadku to niektórym w dupach sie poprzewracało... za darmo taka gierka to rewelacja :) Ja nie mam zastrzeżen można popykać, cudu sie nie spodziewałem i jest bez zawodu, a już za free to oby wiecej takich okazji było...

Dałem 350 zł i jak wyjdzie dodatek i dalej nie będę miał dobrze wyglądającego HDR to będę nie tyle narzekał a rzucał k***mi na lewo i prawo :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.12.2023 o 14:06, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

I tu sie mylisz. Rownie dobrze mozna powiedziec ze kupiles ta gre a karte dostales za darmo ;)

Zaplaciles w ten czy inny sposob....

nie powiedziałbym, kupiłem karte w promce takiej ze nawet obecnie ciezko trafic coś lepszego taniej... dla mnie ta gra była w gratisie...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, marioking napisał:

nie powiedziałbym, kupiłem karte w promce takiej ze nawet obecnie ciezko trafic coś lepszego taniej... dla mnie ta gra była w gratisie...

czyli zaplaciles za karte i dostales ta gre. Czyli zaplaciles bo jak bys karty nie kupil to bys gry nie dostal.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze że chcesz udowodnić swoją elokwencje ale dla mnie to tylko udowadniasz swoją głupote... proszę Cie bardzo :P fakt kupiłem  starfileda za 00,00 zł :) gratulacje. Mam nadzieje że to Cię podbudowało jaki jesteś "mądry",.

Edytowane przez marioking
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jednak dostał za darmo.

Są sklepy, które nie uczestniczyły w promocji Nvidii i tam płaciłeś taką samą cenę za kartę ale gry już nie dostałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie...

Ja ostatnio kupiłem  za 100 zł i jeszcze nie odpaliłem :E

Formalnie się pytam - Jak już odpale to mogę ponarzekać? czy za mało zapłaciłem? :D 

I czy coś się zmieniło na plus względem premiery :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpaliłem to truchło wczoraj po raz pierwszy od pierwszych 30 godzin w grze tuż po premierze. Dalej jest to truchło (tylko teraz działające w 70-90fps z FG na RTX 4070 a i podczas mega wybuchów spadając do 50fps), dalej świat jest pusty, dalej nie ma podskoku do feelingu Fallouta czy Skyrima, dalej mechanika jest skopana, dalej nie ma latania w kosmosie i dużo innych dalej i wciąż. W sumie nie wiem czego oczekiwałem po przerwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z misją Oko cyklonu po stronie Karmazynowej Floty. Obroniłem dwie z trzech baterii a jedna (Bateria Beta) nie ma paska życia i wygląda jakby była zniszczona ale nie jest. Gra chyba nie zakładała zniszczenie jednej z nich i teraz misja frakcyjna utkwiła w martwym punkcie.

Teraz druga sprawa, chciałem grać po stronie ZK ale po spotkaniu z kapitanem ZK powiedział że mnie wywala i trafiam do więzienia za to co zrobiłem w Neonie. Wychodzi na to że robię trzecie zakończenie bo mogę już na tym etapie go zaatakować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie już przeszedłem grę ale praktycznie to można zaczynać grę plus chyba w nieskończoność a za każdym razem postać staję się silniejsza i gra wygląda w każdej odsłonie trochę inaczej.

Mi wystarczył 30 godzin ale w tych 30 godzinach było też troszkę zabawy, przejść można szybciej do napisów ale nadal zostaje dylemat czy grać w sposób taki by na nowo rozpoczynać cały czas grę od zera ale z lepsza postacią, umiejętnościami, skafandrem itd.. czy farmić pierwszego Astrana ile się da? Starfield to taka piaskownica na kilkaset albo kilka tysięcy godzin żeby to ograć w 100%.

Co do błędów to w obecnej wersji chyba brak, przed patchem coś tam crashowało ale teraz gra się świetnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.12.2023 o 12:32, MJRegul napisał:

Odpaliłem to truchło wczoraj po raz pierwszy od pierwszych 30 godzin w grze tuż po premierze. Dalej jest to truchło (tylko teraz działające w 70-90fps z FG na RTX 4070 a i podczas mega wybuchów spadając do 50fps), dalej świat jest pusty, dalej nie ma podskoku do feelingu Fallouta czy Skyrima, dalej mechanika jest skopana, dalej nie ma latania w kosmosie i dużo innych dalej i wciąż. W sumie nie wiem czego oczekiwałem po przerwie.

zeby było latanie w kosmosie i na planetach to musieliby całą gre zrobic od nowa a tego nie zrobią, generalnie ja tego czegos nawet nie nazwałbym grą to taki wyrób gro-podobny, mnóstwo elementów zostało wykonanych kiepsko lub zastąpionych placeholderami, dołóżmy do tego stertę drewna (ta gra jest totalnie drewniania) i mamy przepis na super-crapa. Gdyby ta gra miała zupełnie inny tytuł i wyszła spod ręki nieznanego studia w takim samym stanie to by dostała o wiele niższe oceny branżowe.

Edytowane przez Oldman.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.12.2023 o 12:32, MJRegul napisał:

Skyrim to najgorsza gra Bethesdy: nudny symulator łażenia po pustym zadupiu, jeden z moich największych growych zawodów a kupiłem na premierę i już po pierwszym uruchomieniu gra odstraszała przestarzałą oprawą graficzną.

Nie wiem, ale Starfield podoba mi się o wiele bardziej i to nawet pomimo tego, że preferuję Fantasy a nie SF, to nadal jest gra Bethesdy ze wszystkimi jej wadami i zaletami ale dla mnie, to ich najlepsza gra od Morrowinda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twój opis doskonale pasuje do Stafielda, Skyrim to chociaż miał eksplorację na przyzwoitym poziomie, a tutaj wszystko jest zrobione na odwal się.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.12.2023 o 19:41, frog67 napisał:

Ustaw sobie limit udźwigu  na 9999 i zacznij zbierać wszystko co popadnie to zobaczysz jak się gra zaczyna sypać 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem o tym wcześniej, im dłużej grasz, tym większy save, im większy save, tym zaczyna się bardziej kaszanić. Ten sam błąd był w Fallout 4, z tym że tam żeby go osiągnąć trzeba było nawgrywać od wuja modów i pobudować różnych cudowności w osadach. Tutaj wystarczy odwiedzić ileś tam planet. Najpierw będziecie mieli statki-widma bez załogi, od tego się zaczyna. To znak, że trzeba zacząć NG+ 😁

Tego nie da się naprawić, trzeba by przerobić engine.

Aha, i broni "doskonałych" nie szukajcie, bo ich nie ma. Doskonałe mogą być tylko elementy skafandra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie odkryłem że ta gra jest dość nudna i łatwa, w NG+ na normalnym poziomie trudności mam już praktycznie cały statek topowy broni, skafandrów hełmów itd.. które biją nawet po 500 fizycznych a to wszystko w mniej niż 5 godzin grania. Jeszcze pierwsza gra ok ale później takie to troszkę mało ambitne jest bo na upartego w kilka godzin można kolejne gry przechodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Granie w to dalej ma sens tylko na bardzo trudnym.

Ciul wie ile tam tych planet narobili i co na nich jest, większość budowli się powtarza, co jest bez sensu. Ale trafiłem na całkiem sporo niepowtarzalnych i ciekawych obiektów nie związanych z jakimikolwiek zadaniami, np.: statek na którym potwór wymordował całą załogę, platformę wiertniczą zajętą przez silne i upierdliwe insektoidy, statek zajęty przez piratów na którym cyklicznie pojawiała się i zanikała grawitacja, laboratorium w którym wykonywano eksperymenty na ludziach dotyczące przetrwania w niskiej temperaturze, kapitalnie wykonaną dużą bazę najemników Ecliptic... gdyby zamiast 1000 planet zrobili 100 porządnych ta gra byłaby 100 razy lepsza.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Unikalne lokacje są fajne, jest z nimi tylko jeden problem, tam nie ma nic ciekawego, wchodzisz, strzelasz, wychodzisz. Możesz poczytać trochę notatek i to właściwie wszystko.
Jedyną, której odwiedzenie dawało trochę frajdy był Tygiel. No i teraz jestem w tej misji z Artefaktem, gdzie przeskakujesz między wszechświatami, to też jest niezłe.

Trochę mało tej frajdy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra jest prosta nawet na bardzo trudnym, będąc gdzieś na 20 poziomie czyściłem planety z przeciwnikami na 75+, problemem tej gry jak i wszystkich gier od tego śmiesznego studia jest to że loot jest skalowany do twojego levelu, także nawet jeśli polecisz na planetę gdzie npc przewyższają cię o kilkadziesiąt poziomów, to nic ciekawego dla ciebie nie dropną. Dopiero jak już wbijesz wyższy level to zaczną dropić jakieś lepsze itemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może komuś się przyda. Generowanie klatek na dowolnej karcie RTX Nvidii w grze, która obsługuje FG. Działa w Starfield na moim RTX 2070 Super. O dziwo wzrost wydajności to jakieś 100%. 60-70 klatek na sekundę w Akila City, DLSS jakość, 2560x1080.

https://www.nexusmods.com/site/mods/738

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi