Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na początku ta gra bardzo mi się podobała, bo zacząłem od wątku karmazynowej floty, który jest znakomity. Już przymykałem oczy na nierówną grafikę i ekrany ładowania, ale potem gdy wziąłem się za fabułę to odpadłem po 3-4 zadaniach i do tej pory gry nie odpalałem. 

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co udawac ze Starfield jest nie grywalny. Ma swoje fajne momenty ale to sa tylko momenty. Od studia co wydalo Skyrima i Fallouty oczekuje sie pewnego poziomu. Tak jak pisalem wczesniej, gra jest sredniakiem. Mozna zagrac ale nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Grafika ma nawet swoje momenty.

Wszystkie lokacje podziemne, jakieś laboratoria, bazy, statki kosmiczne wyglądają znakomicie.

Gdyby fabuła był na poziomie wątku już wspomnianej przeze mnie - karmazynowej floty, to spokojnie dałbym tej grze mocne 8/10

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, tomekpcl napisał:

Grafika ma nawet swoje momenty.

Grafika może ma momenty ale prawie wszystko inne zawodzi, zadania poza wyjątkami z frakcji są słabe i nieciekawie.

Dialogi są tak płytkie i nieciekawe jakby pisała je osoba w depresji.

Aktorzy głosowi ich voice acting to jest jakiś dramat czujemy się niemal jakby sztuczna inteligencja czytała nam dialogi, katastrofę dopełnia jeszcze kiepskie wykonanie NPC i ich kukłowate animacje. Człowiek czuje się jakby grał w tytuł sprzed 20 lat. Bethesda popełniła krok w tył bo takiego drewna to w Fallout4 nie było

Edytowane przez frog67
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poczekajcie, bo troche chyba palimy czarownice tutaj. Starfield da sie lubic, to nie jest gra 3/10 to jest sredniak i jak kazdy sredniak znajdzie sie grupa ludzi co bardzo lubi ta gre mimo wad.

Co do grafiki, ma swojej momenty ale asety to absolutna klasa swiatowa. To jak wygladaja kanapki :E :E :E czy inne looty to jest poziom wybitny.

Natomiast polaryzacja miedz tym co siadlo a tym co nie siadlo jest ogromna. Fundamentem kazdej gry od Bethesda Game Studio jest EKSPLORACJA. Tutaj to siadlo na maksa. Chodzenie 5 minut przez pusta planete do lokacji to ABSURDALNY zart.

Nie nazywal bym betonem tych co lubia ta gre bo jak Starfield byl by wydany przez Obsidian to wiekszosc tu by zapewne ocenila ta gre przynajmniej lekko pozytywnie, powyzej przecietnej.

Jezeli natomiast sie patrzymy na Starfielda jako produkt BGS nad ktorym pracowalo przez 8 lat...500 osob :E to rozumiem ludzi co maja beke z tej gierki :E 

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja się zgadzam, ale to co tu występuje to bardziej  efekt zderzenie gigantycznego hypu z rzeczywistością zbliżony do premiery CP2077

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, michaelius33 napisał:

No ja się zgadzam, ale to co tu występuje to bardziej  efekt zderzenie gigantycznego hypu z rzeczywistością zbliżony do premiery CP2077

Tylko że w Cyberpunku pod zalewem bugów było widać u podstaw dobry tytuł tylko wydany za szybko, niedokończony.

Tutaj sam koncept Starfield ssie, jeszcze Bethesda broni swojej decyzji bo tak jest naprawdę, wisi mi to! to i tak nie jest symulator, gra ma dawać frajdę a nie frustrować i zniechęcać.

Nawet gdyby Bethesda wyeliminowała wszystkie loadingi niewiele by to zmieniło bo sam koncept leży u podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@roman.kosecki88@interia.pl Jakby Obsidian zrobił Starfield to pewnie mielibyśmy ciekawszy wątek główny, dialogi, zadania, masę wyborów i ich konsekwencji, i gra przez to byłaby o wiele lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ogrywana w GamePassie z modami dotyczącymi walki, ui, balansu. Po 9H. Odinstalowałem. 
Proszę zapewnijcie mnie, że to nie ja jestem dziwny a z tą grą ewidentnie coś jest nie tak. Totalnie nie poczułem wkręty, jakieś to wszystko miałkie i bez polotu.
Jestem mega fanem Morrowinda, Gothica. Elex 1 i 2 również przeszedłem i bawiłem się świetnie. Nie oczekiwałem po tej grze poziomu Baldura czy Cyberpunka ale czuje się dziwnie, liczyłem, że się wkręcę. 
Graficznie całkiem nieźle aż chciałoby się zanurzyć w ten świat, ale coś jest nie tak.

Edytowane przez Linku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Fundamenty gry sa zwalone. Ekonomia-eksploracja-lootowanie. Poprostu nie chce sie lootowac bo po co??!

Brak kontekstowych historyjek, czyli: W wiedzminie 3 wchodziles do chaty, tam list ze ktos sie powiesil bo mu zabili zone, wychodzisz przed dom i widzisz wiszace zwloki. Takie smaczki male. Zupelny brak w starfieldzie. Tutaj przypomne sobie tylko planete gdzie wyladowalem i byla lokacja z opuszczonym laboratorium(huk z tym z te sama lokacja przewijala sie ze trzy razy na innych planetach). Laboratorium zniszczone, widac slady walki  itp. Az chcialo by sie jakas historyjke kontekstowa do tego napisac. NP ze znajdujesz list ze jedyny ocalaly jest na polnoc od bazy, znajdujesz lokacje a tam jego zwloki ze umarl z wykrwawienia albo cos. Ta gra jest TAK SUROWA!!!

BARDZO BARDZO ciezko o imersje

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W Starfieldzie też masz takie smaczki, znajdujesz list na jakichś zwłokach itp, a później na innej planecie znowu znajdujesz tą samą lokację, te same zwłoki i ten sam list :lol2: Nie wspominając jak to na chama jest wciśnięte w grę. @Linku Każdy z nas miał to samo uczucie i z niedowierzaniem brnął dalej w grę z nadzieją że później się ona rozwinie i będzie lepsza, niestety tak się nie stało i Starfield poszedł w odstawkę, a miała to być gra na setki godzin :cool:

Edytowane przez ditmd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 12.02.2024 o 15:05, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Poczekajcie, bo troche chyba palimy czarownice tutaj. Starfield da sie lubic, to nie jest gra 3/10 to jest sredniak i jak kazdy sredniak znajdzie sie grupa ludzi co bardzo lubi ta gre mimo wad.

Co do grafiki, ma swojej momenty ale asety to absolutna klasa swiatowa. To jak wygladaja kanapki :E :E :E czy inne looty to jest poziom wybitny.

Natomiast polaryzacja miedz tym co siadlo a tym co nie siadlo jest ogromna. Fundamentem kazdej gry od Bethesda Game Studio jest EKSPLORACJA. Tutaj to siadlo na maksa. Chodzenie 5 minut przez pusta planete do lokacji to ABSURDALNY zart.

Nie nazywal bym betonem tych co lubia ta gre bo jak Starfield byl by wydany przez Obsidian to wiekszosc tu by zapewne ocenila ta gre przynajmniej lekko pozytywnie, powyzej przecietnej.

Jezeli natomiast sie patrzymy na Starfielda jako produkt BGS nad ktorym pracowalo przez 8 lat...500 osob :E to rozumiem ludzi co maja beke z tej gierki :E 

Kupiłem to wątpliwe "arcydzieło" na wyprzedaży STEAM ale po Baldur's Gate III które mnie całkowicie oczarowało aż strach odpalać. Czekam na ten duży Update z FSR3 bo nie chcę bawić się w BetaTestera skoro cała gra od Bethesdy to eksperyment 😅

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Interesuje się ktoś bardziej sceną moderską w Starfieldzie? Wiadomo mniej więcej kiedy mają wydać Creation Kit? Pamiętam, że miało być jakoś do końca lutego (?), ale chyba nadal nie ma, a w gry Beth bez totalnego overhaula nie da się grać xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to są mody i są mody.

Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka.

Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.

W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do gier Bethesdy masz również nowe questyline'y, miejsca, overhaule walki etc., niedługo wychodzi Fallout: London do F4, który będzie wielkości DLC. Fixy to zazwyczaj jeden mod poprawiający błędy w skryptach, albo zwiększający jakieś limity pamięci i inne takie, nie zaliczam do tego rebalansów i zmiany innych problemów/niedogodności designowych, bo w tym przypadku często ktoś sobie zmienia grę pod siebie po prostu, zwiększając poziom trudności, albo modyfikując ekonomię na przykład. Poza tym tak jak napisałem - ludzie to robią, bo przede wszystkim lubią to robić, nikt ich do tego przecież nie zmusza, wiem, że to w dzisiejszych czasach ciężkie do ogarnięcia umysłem, ale można robić rzeczy dla ludzi z pasji i niekoniecznie oczekiwać zapłaty, myślę, że tacy "frajerzy" są dużo fajniejszymi i bardziej wartościowymi osobami, niż te, które po użyciu kasy samoobsługowej w sklepie oczekują zapłaty, bo wykonali pracę za kasjera xD Teksty równie smutne jak poprzedniego CEO Unity, który uznał, że jak nie monetyzujesz swojej gry, to jesteś frajer. Jeez, nie można czegoś zrobić dla funu, z dobrego serca, bo jesteś frajer od razu, co za tragiczny świat przeżarty pogonią za hajsem xD

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.03.2024 o 10:01, azgan napisał:

Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 

Poprawili i to sporo, zwłaszcza w optymalizacji. Wróciłem po kilku miesiącach przerwy i gra się nieźle. Co mi się rzuciło to kopiuj/wklej jeśli chodzi o niektóre kopalnie i laboratoria, nawet przedmioty leżą w tych samych miejscach, trochę to słabe 😒
Jednak gram dalej, bo trzeba to w tym roku skończyć, co u mnie może być ciężko :)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wypowiadaj się o optymalizacji mając 7800X3D i 4090 w kompie, tu się liczy opinia kogoś z bardziej przyziemnym PC.

• Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Nie wypowiadaj się o optymalizacji mając 7800X3D i 4090 w kompie, tu się liczy opinia kogoś z bardziej przyziemnym PC.

Ejj, ale ja tą grę dostałem do tego procesora 🤪 , więc Betsheda wiedziała na czym dopiero rozwija skrzydła, nie moja wina, że mieli rację 🤭. Grę mam od pierwszych godzin premiery, ale wtedy działała jeszcze na 3080Ti. Pograłem wtedy ze 40h i odłożyłem na "lepsze czasy" i widzę jak wiele zmienili w kwestii wydajności. 4090tka to taka wisienka do procka, aby się nie nudził :) 
Poza tym w grze wprowadzili więcej zmian, ale niektóre to pewnie dostrzegę jak wrócę do wcześniejszych lokacji, na razie włóczę się po próżni kosmosu i zbieram zadania 🤗.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, caleb59 napisał:

A to jak w grze poprawia optymalizacje to na mocniejszym sprzecie wzrostow nie ma?? Tylko na slabszych maszynach ?? Pokretna logika :thumb: Bo  ja mysle ze na kazdym sprzecie beda wzrosty niezaleznie od wydajnosci.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi