Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

Aż mi się przypomniał pływający w powietrzu Nick Valentine w Fallout 4, widać to jest taki ficzer tego silnika graficznego 😁 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie o F4 ktoś pisał że w Starfield Becia naprawila jakiegoś buga związanego z savemi, ciekaw jestem o jakiego buga chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

STARFIELD UPDATE 1.9.67 NOTES:
"Changed how FormIDs are freed when loading saves. This should improve stability for saves that have visited many locations"

https://www.reddit.com/r/starfieldmods/comments/17uy7ux/possible_save_breaking_bug_with_dynamic_form_id/

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to, że jak save przekroczył jakąś ilość MB to zaczynały się dziać cuda, najbardziej widocznym objawem tego były statki i osady widmo. Dla przykładu akcja wyglądała tak, że po uszkodzeniu silników statku i wykonaniu abordażu na pokładzie nie było nikogo, a po opuszczeniu statku byliśmy atakowani przez teoretycznie pusty statek kosmiczny. Zostało to naprawione. Błąd z niemożnością znalezienia świątyni z mocą na pewnym etapie rozgrywki też wyeliminowano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dodali mapy i na filmiku reklamującym tego przełomowego patcha można przez mgnienie oka zobaczyć pojazdy (ale to w raczej niezbyt określonej przyszłości). W sumie to myślałem, że już dali sobie spokój z łataniem tej gry, ale chyba jeszcze ze dwóch gości nad tym siedzi. Co nie zmienia faktu, że gra aktualnie jest martwa. Muszą szybko nakręcić jakiś serial o wdzięcznej nazwie "Starfield".

Nie mam nawet siły tego skończyć....

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha i co łyso Wam teraz? Krytykowaliście mnie ze gra nie otrzyma VRR. A tu widzicie, trzeba było zamknąć jadaczkę.  Jak mówiłem gra na XSX będzie śmigać w 40 lub 60 fps dzięki technologii VRR :). Ja mam VRR i 120hz w TV to będzie śmigać. 

Pewnie teraz nawet nie przyznacie się i nie przeprosicie mnie za te wasze wygłupi po premierze Starfielda :). Ale mi na tym zwisa. 

Teraz to wam jest głupio :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, ToCav napisał:

Jak mówiłem gra na XSX będzie śmigać w 40 lub 60 fps dzięki technologii VRR :)

Wzrost fps nie wynika z tego,  ze jakis sprzet oblsuguje vrr tylko dzieki optymalizacji wydajnosci lub pogorszeniem grafiki w celu wydobycia wiekszej ilosc fps bo gra bedzie dzialac w 60fps na kazdym TV niezaleznie czy posiada VRR. Tylko tyb 40fps bedzie wymagal vrr i matrycy 120hz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Phoenix. napisał:

Wzrost fps nie wynika z tego,  ze jakis sprzet oblsuguje vrr tylko dzieki optymalizacji wydajnosci lub pogorszeniem grafiki w celu wydobycia wiekszej ilosc fps bo gra bedzie dzialac w 60fps na kazdym TV niezaleznie czy posiada VRR. Tylko tyb 40fps bedzie wymagal vrr i matrycy 120hz.

Bedą różne tryby. Zwykły tryb co daje 30 fps + ultra detale, 60 fps i gorsze detale ORAZ obsługa VRR dla odbiorników. Wtedy w ultra detalach można uzyskać 40-50fps. VRR super działa ale to Bethesda i różnie bywa z wydajnością.   

Wiele gier na XSX wspiera VRR. I super działają na TV. Przydatne dla tych co mają konsole i narzekają na 30fps. .VRR to rewolucja na konsolach i oby była rozwijana

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ToCav napisał:

30 fps + ultra detale

:rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, ToCav napisał:

.VRR to rewolucja na konsolach i oby była rozwijana

Przeciez to zwykla synchronizacja klatek wyswietlanych przez dane urzadzenie, a monitorem, zebys nie mial tearingu. Tu nie ma zadnej reowolucji, a w kontekscie gier nic to nie zmienia. Kiedys nie bylo vrr i devsi robili sztywne 30fps wiec vrr byl zbedny, dzis partacze nie trzymaja sztywnych fps dlatego vrr sie przydaje.

26 minut temu, Reddzik napisał:

Plus natywne 4k! :szczerbaty:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Reddzik napisał:

Granie w tych 30 fps w Ultra to jak bieganie ze złamaną nogą 🤣

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra się nie obroni z prostego względu - ekrany ładowania, za dużo ich po prostu i jest to po paru godzinach nie do wytrzymania jak dla mnie, kiedyś się to znosiło z braku laku ale teraz? wróciłem do F76 i tam ulga bo chodzę sobie po wielkiej mapie wypełnionej różnymi miejscówkami które są w większości ręcznie zrobione, tu tego nie ma.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, bbandi napisał:

Gra się nie obroni z prostego względu - ekrany ładowania, za dużo ich po prostu i jest to po paru godzinach nie do wytrzymania jak dla mnie, kiedyś się to znosiło z braku laku ale teraz? wróciłem do F76 i tam ulga bo chodzę sobie po wielkiej mapie wypełnionej różnymi miejscówkami które są w większości ręcznie zrobione, tu tego nie ma.

Mam dokładnie to samo. Pograłem troszkę w Starfielda ale hype na fallouta wciągnął mnie i spowodował powrót do 76 - i bawię się naprawdę bardzo dobrze 🫢

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, bbandi napisał:

Grałem niedawno w F76 i wiele obiektów przy wejściu miała ekrany ładowania, więc przestań pisać bzdury 😒
Przeleć się po planetach w Starfield, to zobaczysz, że wiele obiektów kompletnie nie ma ekranów ładowania, tylko w metropoliach jest ich trochę, ale dysk NVME niemal niweluje jakieś czekanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starfield ma bardzo dobre oceny. Wystarczy spojrzeć na OpenCritic. Bardzo fajnie że się przyjął. Jak poprawią błędy i zmienia co nieco to będzie to jedna z lepszych gier RPG w klimatach S-F. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:rotfl:

Tak się przyjął, że po dwóch miesiącach od premiery liczba graczy spadła o 95%. Z średnio dziennie ponad 300 000 do 11 000 tylko po dwóch miesiącach, więcej ludzi grało w 12 letniego Skyrima, świetne przyjęcie :E Miała być gra na długie godziny, tysiące zwiedzania planet, gracze zweryfikowali wszystkie kłamstwa Todda, który zapowiadał to jako największą, epicką przygodę w kosmosie :lol2: Średnia ocen na Steam to 61% a Metaritic 6.9 to nawet ciężko nazwać średnią grą, na pewno Bethesda liczyła na takie "przyjęcie", że musiała ciągle po premierze oświadczenia wydawać.

https://cdaction.pl/newsy/w-starfielda-na-steamie-gra-juz-mniej-osob-niz-w-skyrima

https://ithardware.pl/aktualnosci/starfield_z_ogromnym_spadkiem_liczby_graczy_na_steam_wiecej_graczy_gralo_w_skyrima-31542.html

• Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.05.2024 o 11:55, ToCav napisał:

Starfield ma bardzo dobre oceny. Wystarczy spojrzeć na OpenCritic. Bardzo fajnie że się przyjął. Jak poprawią błędy i zmienia co nieco to będzie to jedna z lepszych gier RPG w klimatach S-F. 

VRR uratuje gre :rotfl:

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie doceniasz tej wspaniałej "rewolucji" jaką jest VRR :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.05.2024 o 11:55, ToCav napisał:

Nooo... to mają dużo do poprawiania i zmieniania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby zmienili absurdalną wagę wielu rzeczy, bo kto to widział jakiś 1.5kg zestaw jedzenia, który przywraca ... 20 zdrowia ... 😂😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jest całe drzewko bezużytecznych perków związanych z jedzeniem ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to jest packa i mydlo z gorszym LOD na 60fps, dramat!

Gorsze textury i cala masa downgrade dla uzyskania 60fps.

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie, dajcie starfieldowi umrzec w spokoju. Lezacego i duszacego sie wlasnymi wymiocinami sie nie kopie.

Kazdy wie ze gra (jak na gre studia BGS) to totalny gniot. Jak by to byl indyk lub gra A-AA zrobiona przez jedna osobe to ok-gra 6/10

Tymczasem nad ta gra pracowalo tysiace osob przez ponad dekade.

Malo tego zaraz grze pyknie rok a progresu nie ma. Widac ze Fallout 76 to byla tylko czerwona flaga, starfield to czerwona latarnia mowiaca o tym ze bethesda to wydmuszka studia co zrobilo Skyrima czy Fallouta 3.

Z perspektywy czasu widac jaka nadzieje w Starfielda mial Phil Spencer. Mial on wybic Game Passa w niebiosa, tymczasem kupa :E 

Fajnie sie czyta stare artykuly np:

Starfield's delay was "disaster situation" for Xbox Game Pass, Phil Spencer said | Eurogamer.net

Moze sie jeszcze okazac ze starfield 'zabil'* nie tylko bethesde ale i game passa a co za tym idzie xboxa (pisze scenariusze wiem ;)) :E

*zniszczyl reputacje i zostal finansowa porazka 

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi