Skocz do zawartości
greyspider

Czy posiadając RTX 3080 warto teraz upragedować 8700k na 10900k? Gruba rozkmina

Rekomendowane odpowiedzi

Rozkmina (perfekcjonista)

Mam aktualnie płytę z370 msi pro carbon gaming. Niestety coś padło i dopiero teraz zauważyłem, że od pewnie już dłuższego czasu gpu chodzi na PCI-E x8 /3.0 zamiast na x16 /3.0
Proc kupiony dawno używany po delidzie (może być też winowajcą) 8700k, 4.8ghz max więc słabo, już szkoda gadać ale cena dobra. Czasu nie cofne.

Ramy bdie 3800 cl16 max dobrze jak na sprzęt wycisniete OC, bo płyta max 4000mhz obsługuje.

Kupiłem wczoraj outletowa płytę z390 gigabyte ultra za 800zl więc cena dobra, od x-kom
Cel jest taki by sprawdzić czy gpu (rtx 3080) pójdzie na x16 pci-e na nowej płycie

Jeżeli tak to będę wiedział że to wina mojej aktualnej plyty z370, a sprawdzałem wszystkie możliwości (oprócz wymiany procka i wyjęcia dysku NVME z płyty głownej ale nie sądzę by to ograniczało)

Z uwagi że gram na 1080p/240hz to wiadomo że przydałby się lepszy proc a jestem też osoba która walczy o każdy FPS, tylko kusi by przeczekać na kolejną 10 generację, co będzie się rownalo z kolejna wymiana płyty. Więc szkoda siana na teraz.
Przejście z PCI-E x8 na x16 to tylko 4% różnicy.
Czyli wydatek 800zl dla może 10fps.

Co wy byście zrobili?

Na tego swojego RTX 3080 od asusa tufa czailem się od 1 generacji ze swoim 1080ti bo wiedziałem że seria rtx 2000 nie będzie tego warta.
Teraz wiem że nie 3080 jeszcze w tak niskiej cenie to zakup życia i na lata. 3090 jest niby lepsze ale nie opłacalne więc wiem że na 3080 zostanę na długo.

Rozkminą jest tylko procek a później ramy i właśnie nie wiem czy kolejna 10 generacja od Intela będzie za rok, dwa czy dłużej. I tu pojawia się to pytanie, czy korzystać z tej nowej płyty-> zostać na razie na 8700k (o ile on nie będzie winowajcą pci-e x8 zamiast x16) - > kupić jakieś lepsze ramy jeśli te nie podkręcą się wyżej niż aktualnie.

Lub: pogodzić się z tym co jest, olać te max 4% różnicy w fps z uwagi na niższą linie pci-e x8, przekoczować na tej płycie, ramach, procku i poczekać aż wyjdzie coś jak ten rtx 3080, bo jak wiadomo te aktualne procki nawet 10900k nie do końca dają sobie radę, więc nawet jakbym kupił tego proca to pewnie i tak pod 1080p czy 1440p nie był do końca zadowolony na 240hz)- a może 360hz w przyszłości.

Pomijam tez że wychodzą teraz nowe AMD z 12 rdzeniami 24 wątkami , to tym bardziej warto moze przeczekac.

W razie co wiadomo ta płytę gigabyte mogę za free zwrócić.

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek musisz zidentyfikować co jest u Ciebie zepsute. 

Delid raczej nie ma na to wpływu.

Pytanie co robisz. Jak zarobkowo to ciśniesz 5950X lub 5900X i płyta x570, jak gierki to nie przesadzasz i ciśniesz w 5600X i płytę na B550. W intela mając teraz intela nie ma sensu cisnąć bo koszt efekt żaden upgrade. Przynajmniej do czasu aż nie pojawi się rocket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MRx21 napisał:

Na początek musisz zidentyfikować co jest u Ciebie zepsute. 

Delid raczej nie ma na to wpływu.

Pytanie co robisz. Jak zarobkowo to ciśniesz 5950X lub 5900X i płyta x570, jak gierki to nie przesadzasz i ciśniesz w 5600X i płytę na B550. W intela mając teraz intela nie ma sensu cisnąć bo koszt efekt żaden upgrade. Przynajmniej do czasu aż nie pojawi się rocket.

No cos w tym jest...
Kolega mi doradza bym poczekal na kolejna 11 generacje i wtedy dopiero nowa płyte kupic i nowego procka, bo teraz zmiana plyty tylko by miec pci-e x16 to szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz ścieżkę wyboru.

 

  

Teraz, Damiankowalski napisał:

bym  czekal na  ddd5  i  150   watowego alderlake

tak to można czekać w nieskończoność. Decyzje można podejmować tu i teraz.

Edytowane przez MRx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chyba nic nie trzeba... Pokusić się o skalp, zrobić OC całej platformy, zgłębiać przy tym OC ram jak ci się nudzi i raczej sprzedaż i upgrade całej platformy to będzie już strata kasy zwłaszcza że złotówka stoi jak stoi. Chyba że w tym 1080p bardzo brakuje tych kilku fps które daje 10850k bo nowe ryzeny 5/12 z OC ram podgonisz jak nie przechodzi. W 4k to ciężko będzie nawet różnice między stock a tym co na rynku jest zobaczyć w większości gier. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...