Skocz do zawartości
Grucholek

TV 55" do konsoli do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję telewizora 55" do 3500/4000 zł.

Telewizor w 90% ma służyć do grania na PS5. Przeglądałem wątki na forum jednak większość propozycji była w szczególności do oglądania Netflixa.

Na ten moment mam na oku 2 modele:

- SONY KD-55XH9096BAEP

- Samsung QLED QE55Q80TAT

Od dobrych kilku lat nie mam TV dlatego nie bardzo orientuję się czego mogę się spodziewać po współczesnym sprzęcie. Przesiadam się z PC i 144Hz monitora VA i nie chciałbym się jedynie rozczarować smużeniem czy innego tego typu efektami. 

Czy oprócz tych dwóch modeli jest coś jeszcze wartego uwagi? Ew. który z tych modeli jest lepszym wyborem?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony lub poczekać na ten słynny piątek i być może OLED LG CX będzie tańsze ale to będzie pewnie około 5000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ściemiaj mu sciem@, OLED pod konsole i to jakiś najtańszy. 

Sony HX9 i tyle w temacie. Budżet na więcej nie pozwala. 

 

@up

QLED to reż led. Triluminos sonego lepszy, qled to najprostsze rozwiązanie tego typu. Poza tym q80T to w prostej linii następcą q70r i lepiej szukać tego drugiego, aczkolwiek q80 ma ciekawa powłokę antyrefleksyjna. 

Sony ma dedykowany model do konsoli, chyba h81 ale tam jest 50hz nie wiedzieć czemu. 

Możesz to się wstrzymaj bo aktualnie to są żarty a nie promocje. Ceny premierowe prsekreslili i dali normalne. Miesiąc, dwa temu było znacznie taniej. 

A odpowiadając, czego można się spodziewać po dzisiejszym sprzęcie. 

- problematycznego androida. A to konieczność ponownego uruchomienia tv, a to inne mniejsze lub większe problemy. 

- problematyczne podświetlanie tv, gdzie światło wywala na paski kinowe, nierownomierne podświetlenie powierzchni matrycy, ciemniejsze rogi. 

- kilka lat temu tv że strefowym wygaszaniem miały tych stref koło 100 i więcej. Dziś masz naście lub w porywach dziesiąt.

- ips bez czerni, VA bez kątów. 

-marny dźwięk, bo ważniejsze jest aby tv był cieniutki niż możliwość zastosowania głośników. Soundbar albo zewnętrzne głośniki ratują sprawę 

- ogólnie kiepska jakasoc sprzętu. Cena nie idzie z tym w parze. 

- z jakiegoś powodu zrezygnowano z matryc 120hz, zarezerwowano je dla wyższych i droższych modeli, a w omawianym budżecie są 120hz o osiągach najszybszych 60hz.

 

Z tv porobiło się tak, że głupiej plazmy HD 720 nie ma na co zamienić bez wydawania 3,5-4k a i tak nie będzie to progres w stosunku do jakości obrazu, kolorów, głębi, kątów widzenia itp. Jedynie OLED, który wciąż jest ułomny.

 

Edit 

Dodam jeszcze jedno. Poczekalbym, aż hdmi 2.1 zadomowi się w Tv z niższych segmentów oraz jak 120hz wróci do łask. Bo manraziebtonjestbszczuczne bicie piany i przymus kupowania byle droższych tv. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co hdmi 2.1 , skoro i ps5 i xbox beda chodzic 4k 30 fps jakosc lub 4k 60 fps plynnosc , 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ps5 banglać ma w 120hz. I właśnie po to. 

Sony oficjalnie potwierdza 8K, 4K@120Hz, HDR w PlayStation 5. Co to oznacza dla gracza i jaki potrzebuje telewizor?

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-oficjalnie-potwierdza-8k-4k120hz-hdr-w-playstation-5-co-to-oznacza-dla-gracza-i-jaki-potrzebuje-telewizor/

Edytowane przez Petru23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Grucholek napisał:

Cześć,

poszukuję telewizora 55" do 3500/4000 zł.

Telewizor w 90% ma służyć do grania na PS5. Przeglądałem wątki na forum jednak większość propozycji była w szczególności do oglądania Netflixa.

Na ten moment mam na oku 2 modele:

- SONY KD-55XH9096BAEP

- Samsung QLED QE55Q80TAT

Od dobrych kilku lat nie mam TV dlatego nie bardzo orientuję się czego mogę się spodziewać po współczesnym sprzęcie. Przesiadam się z PC i 144Hz monitora VA i nie chciałbym się jedynie rozczarować smużeniem czy innego tego typu efektami. 

Czy oprócz tych dwóch modeli jest coś jeszcze wartego uwagi? Ew. który z tych modeli jest lepszym wyborem?  

dobry model od LG na pełnym podświetleniu FALD - https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55nano917na?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=45988a729df28f554d96a5b9932b17e1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje. Coraz więcej czytam i coraz więcej chcę wydać na TV :) Odnalazłem coś takiego: LG OLED 55B9SLA jednak nie wiem czy dopłacenie 1000 zł do tego modelu jest rozsądne. Czy zwiększając budżet do np. 4500-4700 jestem w stanie kupić coś co będzie zdecydowanie lepsze niż 55XH90 czy wymieniony wyżej LG55nano91? 

Jeżeli chodzi o czerń to mam Della Precision z matrycą 4K w której czerń jest bardziej pomarańczowa niż czarna i jestem już do tego przyzwyczajony :)  Nie cierpię natomiast nierównomiernego podświetlenia czy ciemnych rogów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie oleda do konsoli to imo głupota. 

Edytowane przez Petru23
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled do konsoli to najlepszy możliwy wybór.

@Grucholek  B9 i BX często są poniżej 4000, wcczoraj BX 3700, dzisiał był za 3978. Zmieścisz się w budżecie i masz świetny TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zdążyłem wczoraj kupić :/ Poczekam do Black Friday być może znowu będzie jakaś promocja na ten model. 
Jeżeli nie potanieje to będzie sens kupienia 
QE55Q80TAT? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Wu70 napisał:

Oled do konsoli to najlepszy możliwy wybór.

@Grucholek  B9 i BX często są poniżej 4000, wcczoraj BX 3700, dzisiał był za 3978. Zmieścisz się w budżecie i masz świetny TV.

Gdzieś BXa wyrwał za 4K? Sam mam mysle do wydania 4500-5000 zł. W sumie wydać mogę i 30K ale po co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie ceny co podałem to neonet i media expert, cena 4k myślę że często będzie za BX, czekać obserwować :D

A co do 30k to dla lepszego HDRa można dopłacić do C9/CX a wyższe modele to już tylko inna forma typu GX na ścianę czy super cienki WX
albo po prostu modele 77" za 15-20k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się do tematu bo też poszukuję TV w budżecie 3-5 tyś zł (budżet jest elastyczny, ponieważ zależy mi na tym aby zakupić coś ciekawego, opłacalnego, lub po prostu wystarczającego do moich wymagań).

TV będzie używany w 30% do telewizji kablowej, w 40% z Netflixem i w 30% do gamingu. Zależy mi na tym, aby grało się przyjemnie na moim niezbyt mocnym kompie z sygnaturki. W Project Cars itp bez problemu osiągnę 100 fps w 1440p, ale są gry w których chciałbym się rozkoszować efektami wizualnymi, które moja karta uciągnie tylko w 30-50 fps, więc dobrze by było gdyby TV:

- posiadał FreeSync/GSync/GSync compatible aby dało się grać na mniejszym fps

- ogarnął symulatory wyścigów w 100 fps

- miał przekątną co najmniej 55" (siedzę 2-2.5m od ekranu)

- oferował możliwie najlepszą jakość obrazu w swojej cenie.  

- dźwięk mnie nie obchodzi bo i tak używam zewnętrznego audio.

 

W tym momencie rozważam zakup LG OLED55BX3 za około 4200 zł. Ma wszystko czego potrzebuję, a do tego jestem zauroczony ekranami OLED ☺ (który mam też w telefonie).

Jakie są wasze opinie o tym modelu?  Znajdę coś ciekawszego do filmów i gier w podobnym budżecie? Do LG 55" CX3 musiałbym dopłacić aż 1300 zł i to już jest dla mnie troszkę za dużo, a poza tym nie wiem czy warto. Czy może lepszy byłby jakiś QLED na matrycy VA?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra raz się żyje, zamówiłem ten LG OLED 55BX3 w Neonecie, z obecnymi promocjami wyjdzie mnie 4160 zł także myślę, że to dobra cena :D CX3 najtaniej 5400 zł także ten BX3 wydaje się być w obecnej chwili bardziej opłacalny. Przekonało mnie głównie to, że jest to OLED i ma wsparcie FreeSync/GSync :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Bo?

Petru miał, testował i jednak lepiej kupić LCD za 1500zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Petru23 napisał:

Bo się wypala. 

Widziałeś wypalonego OLEDa przez gierki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gret napisał:

Widziałeś wypalonego OLEDa przez gierki? 

Nie, przez czas pracy i obraz, tzw oczojebnosc kolorów. OLED to do filmów, na wieczór a nie jako codzienny tv + gry. 

No ale rozmowa o tym będzie wyglądała jak z amoled Samsunga w Galaxy. - Ekrany się wypalają. - Nie wypala ja się. - Samsung za darmo wymienia wypalone ekrany w Galaxy. - Nie, ekrany w Samsungu się nie wypalają. I tak w kółko... 

 

OLED się wypala a im więcej i mocniej świeci tym szybciej to nastąpi. I nic tego nie mzieni. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawiam się, czy wypalanie to jest kwestia tego, że ktoś trafił na bardziej podatny na wypalenie egzemplarz, czy może wyłącznie sposób użytkowania. A jeśli jedno i drugie to które bardziej.

Ja od 2.5 roku użytkuję telefon z OLED (LG V30) i też byłem straszony, że się wypali ekran itp. Do tego często używam telefonu jako nawigacji w aucie i bywa tak, że ekran świeci po kilka godzin, a mimo to do tej pory wszystko dobrze działa. Tylko, że od samego początku staram się w miarę dbać o ekran:

- użytkuję na takiej jasności, jaka wystarcza aby było dobrze widać (raczej niższe zakresy %, bo nie lubię jak coś mi mocno świeci w oczy, może mam jakąś nadwrażliwość na światło :D )

- motywy, tapety od początku ciemne aby przy okazji oszczędzać baterię, w każdej aplikacji która na to pozwala włącznie z przeglądarką również tryb ciemny

- jak już jadę w dalszą trasę na nawigacji to raz na jakiś czas (np co godzinę) gaszę ekran, albo chociaż przeciągam w dół belkę, aby coś się na nim zmieniło

TV też zwykle używam w zaciemnionym pokoju i nie na wysokiej jasności, a jak oglądam kablówkę to często zmieniam kanały ?

Nie wiem może po prostu OLED'y są stworzone pode mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

technologia ta ma to do siebie, ze się wypala. Tak jak lód się topi tak oled się wypala. Koniec i kropka. Jednemu w najtańszym podziała 3 lata, innemu 5 lat a jeszcze innemu po roku. I nie Ty decydujesz, do której grupy należysz.

I spotkałem się z info, że nawet przy zakupie ubezpieczenia dodatkowego to ono wypalenia nie uwzględnia. Bo to nie usterka a zużycie eksploatacyjne. I nie podlega

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Petru23 napisał:

@up

technologia ta ma to do siebie, ze się wypala. Tak jak lód się topi tak oled się wypala. Koniec i kropka.

Super, ale jakieś konkretne badania dotyczące tego zjawiska przedstawisz? Degradacja na przestrzeni lat, skala? Bo bez tego Twoje argumenty są niewiele warte. "Tak bo tak".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎17‎.‎11‎.‎2020 o 18:50, Petru23 napisał:

@up

technologia ta ma to do siebie, ze się wypala. Tak jak lód się topi tak oled się wypala. Koniec i kropka. Jednemu w najtańszym podziała 3 lata, innemu 5 lat a jeszcze innemu po roku. I nie Ty decydujesz, do której grupy należysz.

I spotkałem się z info, że nawet przy zakupie ubezpieczenia dodatkowego to ono wypalenia nie uwzględnia. Bo to nie usterka a zużycie eksploatacyjne. I nie podlega

Kolego Petru23 z którego roku masz informacje odnośnie wypalania się TV Oled i na przykładzie jakiej marki ten problem opisujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...