Skocz do zawartości
Guli17

Pomoc przy wyborze routera (orange) Huawei 4G B818 vs 4G Router Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Niestety inny internet odpada, nigdy czegoś takiego nie miałem,
mam w Orange abonament więc mam zniżkę na ofertę od nich i wygląda to następująco 

Huawei 4g b818 - za 720zł (cena bez obniżki, jakby ktoś był ciekaw 999zł :E
lub
Huawei 4G Router 3 Pro - za 336zł (normalna cena 499zł) 

Sprawdziłem zasięg, wygląda to tak
orenD.png
 Czyli rozumiem, że 4g jest tak? 

Co mnie zastanawia, cena tych routerów, 720zł za router? 
To chyba, dlatego, że ma wbudowane jakieś dobre anteny?

Skoro kosztuje tyle kasy to Wifi powinno chyba bardzo dobrze działać po domu?
Da się mniej więcej tak określić jaki to może mieć zasięg?
(Oczywiście w przybliżeniu, telewizor (4k) i netflix będzie nie daleko routera, ale np. na podwórku fajnie byłoby korzystać z wifi na telefonie
(youtube, jakieś pierdoły) 
 
kablem eth nic nie będzie podłączane, nie gram w gry, zastosowanie to internet i filmy, youtube, netflix  (nic nie ściągam) 

z góry dziękuję Wszystkim za pomoc. 

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny za routery powiedzmy okej. B818 agreguje cztery pasma a B535 (Huawei 4G Router 3 Pro ) tylko dwa.  

Masz blisko siebie BTSa ->  Radom, Mazowieckie ul. J.Słowackiego 102 (dach wieży ciśnień)  z kompletem pasm więc możesz wziąć B818. Tak samo T-mobile, Plusa z agregacją 1800+2600 oraz Playa z kompletem pasm. Wiec wybierz operatora z lepszymi prędkościami i odpowiednią ilością GB. Możesz kupić karty różnych operatorów (tylko musisz poczytać bo niektóre karty mają limity prędkości) i zrobić testy prędkości telefonem najlepiej w godzinach 19-22. Jak wygląda speed test z Orange ? 

 

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, a o co chodzi z tymi pasmami? 
4 pasma = teoretycznie lepsza prędkość, zasięg? 

To internet dla Wujka, on mało kumaty w takich sprawach i nie ukrywa, że ten tańszy router jeśli by wystarczył to nie chciałby dopłacać do tego lepszego, 
byleby się netfliks nie ciął na 4k TV + ciekawi go czy taki router złapie zasięg w telefonie na podwórku czyli z 10-20m dalej (1 ściana, po środku szklane drzwi na podwórko) 
nie będzie nic ściągał, ale zaraz spytam jaki ma limit w ofercie GB, bo pewnie netflix też sporo pewnie zjada

zrobiłem test na swoim telefonie z orange (mieszkam na podmiejskiej, z 600m od niego) 
test 1:ping: 38 / DL 14,45Mb/s  / UP 0,75Mb/s 
test 2: p:33 / DL 18,5 / up 0,62 
test 3: p: 36 dl 23 / up 1,55 
test 4: dl 22,5 / up 2,27 

ale rozbieżności :E masakra (siedziałem w tym samym miejscu) 
test po teście robiłem na telefonie, o taki test chodziło? 

a co do różnych operatorów to uparł się na orange, bo biorąc od nich abonamenty + internet ma się 50% zniżki więc pewnie u innych nawet jakby była lepsza prędkość to będzie drożej 




 

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w telefonie słaby sygnał. Tak jak weźmie router B818 to przy agregacji czterech pasm będzie miał lepsze prędkości. Ostatnio cioci kupiłem B535 + kartę nju (Orange) i ona co prawda używa tylko do przeglądania internetu, youtube i jest zadowolona. Do 4k z tego co widzę powinien mieć prędkość w okolicy 25 Mb/s. Najlepiej to nie zgadywać tylko wziąć na testy i ewentualnie zwrócić. Tylko niech weźmie jakiś normalny limit w Orange chyba maks to 250 GB / na firmę jest fajna oferta 999 GB.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mam taki sygnał, wiesz może? (mam p20pro) roczny telefon i zauważyłem, że to lte nieźle muli :/ 

hm a b535 ma cztery pasma czy dwa? 

a może kupić jakiś router z czterami pasmami np. do 400-500zł i wsadzić tam kartę? 

Tylko kurde trzeba, by to potem skonfigurować jakoś? (skomplikowane to?)
bo jest opcja, by kupić swój router osobno 


limit to 250gb

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie konfigurujesz, wkładasz kartę i działa. Router tylko B818 (agreguje cztery pasma LTE800+1800+2100+2600) albo B535 (agreguje dwa pasma LTE1800+2600, LTE2100+2600, LTE800+2600, LTE1800+2100, LTE800+1800 i LTE800+2100). Poczytaj sobie https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/agregacja-pasm-lte-co-to-takiego/

Pobierz sobie na telefon apkę Network Cell Info i szukaj gdzie masz lepszy sygnał. Patrz na RSRP jak będziesz miał w okolicy -90 dBm to będziesz miał lepsze prędkości. Wiem, że masz słaby sygnał bo masz niskie prędkości wysyłania. Wystaw telefon za okno w stronę tego BTSa na Słowackiego 102 i zrób test. Więcej nie ma co gdybać niech wujek się zastanowi czy wystarczy mu 250 GB i niech bierze na testy.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale w grę wchodzi tylko i wyłącznie ten 4 pasmowy b818, a ten b535 czym się rózni od tego Huawei 4G Router 3 Pro
z tego co mówił b535 chyba nie ma już w ofercie (tylko dwa modele mu zostały :/ )ale dopytam (mówił ze do 500zł to spoko) 

ale jakby jednak nie było tego b535 to może niech weźmie na początek ten tańszy 3PRO
i zobaczy czy ten będzie mu odpowiadać skoro mówisz, ze mozna wymienic? 

tamten jest ponad 2x droższy, kurde 750zł za router to kupa kasy jakby nie patrzeć dla kogoś kto tylko filmy chce oglądać

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei 4G Router 3 Pro = B535

Huawei Huawei 4G Router 3 Prime = B818

To niech weźmie B535.

Tak wybór tylko między tymi dwoma.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei 4G Router 3 Pro = B535

no to nieźle zamuliłem :E dzięki za wyjaśnienie 

P.s
co do telefonu mojego to co mi da wystawienie go na dworze w strone anteny? 
W sensie pewnie będzie lepiej, ale w domu dalej będzie kicha ? 

EDIT:
No i jeszcze pisze jak Ty :D 

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla testu aby sprawdzić prędkości jak Ci się chce bawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, powiem mu, żeby dopytał czy na pewno można ewentualnie wymienić router (bierze go na raty) 
na ten lepszy jak coś i niech testuje, ewentualnie zwrócić go i kupić za gotówkę gdzie indziej inny 

p.s
a co z tymi antenami powiększającymi sygnał? 
one mają sens do routerów 2 pasmowych? 

i ile to moze kosztowac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny mu nie są potrzebne BTSa ma 200-300m od miejsca zamieszkania. Już więcej nie kombinuj. Lepiej się dobrze zastanówcie czy mu starczy 250 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba starczy 250gb, na youtube mało siedzi, podejrzewam, że max dziennie 1 film na netfliksie w 4k
(ciekawe ile zjada taki film 2 godzinny z netflixa gb) yhm, poczytam, bo się człowiek nigdy nawet nie zastanawiał nad tym, a to całkiem ciekawe ? 

Matt zamówił ten tańszy, zobaczymy jak to będzie śmigać, dam znać 

a takie pytanie
czy podłączenie tv kablem eth ma sens w takim routerze?
Wiadomo przy stacjonarnym internecie to jest przepaść, ale jak tutaj jest wszystko przez "antenki" to ma to jakikolwiek sens? 
jak router stoi obok telewizora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli router będzie stał obok TV to osobiście podłączyłbym go kablem. Jak dostanie router to sami sobie posprawdzacie.

Według Netflixa w UHD na godzinę wykorzystuję około 7 GB. Nie wiem czy wystarczy mu ten limit na oglądanie codziennie jednego filmu w UHD + YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router B818 to bardzo dobry kawał sprzętu, użytkuje od kilku miesięcy.

Max co wyciągnąłem to 316/43 przy czterech pasmach na nadajniku oddalonym o jakieś 250m (Orange).

TV mam podłączony przez wi-fi i działa to dobrze. Na UHD sporo tego idzie, 250GB powinno wystarczyć jeśli nie ogląda się nałogowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puma no nie wątpię, że jest dobry ? ale cenę też ma dobrą :D
999zł, a w jego promocji (bo ma tel w orange i znajomą kierowniczkę) to 720zł 

Kupa kasy dla kogoś koło pięćdziesiątki co obejrzy czasem tylko netfliksa czy filmik na yt 

Puma, ale oglądasz coś na netfliksie? 
w jakiej jakości i jak często? 

jeśli rzeczywiście idzie 7gb/4k/1godz no to max ~15filmów miesięcznie może oglądać 
No nic najwyżej ustawię mu 2k i powinno starczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swój B818 kupiłem za 749zł z allegro.

Tak, oglądam Netflix.

Mój TV ma przestarzałą aplikacje Netflix i tam nie działa a aktualizacji już nie dostaje. Oglądam na komputerze lub komórce. Netflix działa bardzo dobrze, żadnych ścinek, przeszkód, ideał.

Premium ULTRA HD. Oglądam prawie codziennie. Później pewnie będę rzadziej oglądał, ktoś mi dał dostęp to korzystam póki mogę ;)

Nie sprawdzałem ile GB idzie na film. Monitor mam FullHD, pewnie idzie około 2-3 GB, zależnie od długości filmu na HD.

YT też oglądam codziennie, to już na TV.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;)
Padło w końcu na router B818

i mam pytanie do was 
u Wuja na B818 w speedtest pokazuje między 70, a 90mbs 
mówię sobie, wow, ale ściąga pliki max z prędkością ~3,2mb/s 

u mnie w domu mam też orange tylko przez gniazko telefoniczne/kabel 

mam w speedtest MAX 30mb/s, a pobiera mi pliki z ciut większą prędkością (~3.7mb) 


czemu tak jest? zasięg ma dobry 2/3kreski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z jaką szybkością pobierasz pliki zależy głównie od serwera na którym dany plik się znajduje. Zdecydowana (jak nie wszystkie) serwery mają nałożone ograniczenie abyś nie zapchał serwera. Czasami jest to dynamicznie przydzielane. Bratanek jak robi aktualizacje gier to potrafi lecieć i 100mb a  czasami się ślimaczy 100kb (ten sam serwer).

Ps. Fajno że dobrze leci, 70-90mb to w porządku wynik :)

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puma wiem, ale sprawdzałem z kilku stron i wynik taki sam więc to był max prędkości, coś tu jest nie tak ewidentnie 

spytałem kolesia co ma b818 z orange i jemu pokazuje na speedtest ~40mb/s i pobiera ~4mb/s czyli prawidłowo raczej 
a tutaj 70-90mbs i max 3mb, trochę lipa, no ale nic do netflixa w 4k powinno raczej starczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...