Skocz do zawartości
Grucha512

Najlepszy komputer w tej cenie do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje tańszy zasilacz i w zamian szybszy RAM, albo dołożyć do RTX 2060. Nie jestem pewien, czy zamiana grafiki będzie możliwa, ale może da się coś wykombinować. W każdym razie wziąłbym szybszy RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BTPOTW napisał:

Sprawdź ten zestaw na Ryzenie 5 3600;

PC~4.5k

Uważasz że ten zestaw będzie lepszy dla dziecka pod gry i aby służył dłuższy czas

 

1 minutę temu, Grucha512 napisał:

Uważasz że ten zestaw będzie lepszy dla dziecka pod gry i aby służył dłuższy czas

 

Ogólnie ten zestaw odpada bo jeszcze windowsa  do tego to będzie już 5 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego z490 można wcisnąć tnąc obudowę i dysk (w samych grach różnice są w zasadzie nieodczuwalne) co pozwoli nam puścić ten ram na 3200mhz

https://proline.pl/koszyk/a9f84e79

Pozostaje w przyszłości dorzucić jakieś chłodzenie CPU dla kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Oczywiście, że na B 460 szybsze Ramy nic nie dadzą. Nie wiem czemu zobaczyłem tam Z 490. Jakiś zły dzień dziś mam.?

Jednak może faktycznie udałoby się wcisnąć tam Z 490.

Przepraszam za błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Flik napisał:

Sorki. Oczywiście, że na B 460 szybsze Ramy nic nie dadzą. Nie wiem czemu zobaczyłem tam Z 490. Jakiś zły dzień dziś mam.?

Jednak może faktycznie udałoby się wcisnąć tam Z 490.

Przepraszam za błąd.

Nic się nie stało każdemu się może zdarzyć ?

A co myślicie o Ryzenie nie wyjdzie Taniej? I nie jest bardziej przyszlosciowa opcja? I najważniejsze przy grach to lepsza opcja ten Intel czy ryzen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim Ryzenie myślisz.

Obie opcje są tak samo przyszłościowe (jeśli przy Intelu wybierzesz Z 490 tylko to jest właśnie ta droższa opcja), Mówią, że Intel lepszy w grach, ale Rysie można kręcić. Intele nie zawsze. Zależy od płyty i czy masz procesor z literką K.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyście obejrzeć te płyty z490 na morele i na x komie bo będę zamawiał właśnie z tamtad był bym bardzo wdzięczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grucha512 napisał:

A coś takiego ? Właśnie dostałem emaila  z Morele i chciałbym abyście sprawdzili napisali że dołożyć 300 zł i lepsza kartę wsadza 

https://www.morele.net/of/s2DduY6esYSsEnL/

 

No tak średnio. Drogi Ryzen 3600, jedna z tańszych aczkolwiek mogących być płyt, GPU z d... Gdzie 1660 super było by lepsze nie wspominając o RX 5600xt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując opcje z Intelem na płycie z490 i pamięcią RAM 3200 MHz i ten zestaw to który jest lepszy proszę i odpowiedź bo chce jutro zamawiać a mam.taki mętlik w głowie że to szok 

https://www.x-kom.pl/lista/yv4kv3l42 kosz tego zestawu wraz z windowsem to 4285 zl

I pytanie która opcja jest wydajniejsza i lepsza waszym zdaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobson89 napisał:

Jak chcesz się zmieścić w 4k to weź płytę b460 albo zejdź z gpu do 1660 super

Edit: zestaw z xkom będzie wydajniejszy od tego z morele. Ja bym szedł w Intela.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobson89 napisał:

Jak chcesz się zmieścić w 4k to weź płytę b460 albo zejdź z gpu do 1660 super

Sprawdzałem na x-kom i tam takiej płyty nie mają chyba że mają ale najtańsza z490 chodzi po 666 zł

 

Edytowane przez Grucha512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ta opcja z ryzenem co wysłałem wyżej  jest tańsza niż ta i do tego już wliczylem nawet złożenie komputera wraz w graniem systemu i pytanie czy nie jest lepsza od tej z i5 10400f  a druga rzecz taka chyba jednostkę można dodatkowa rozbudowywać chyba z lepszym stopniu niż intela jak sądzicie Panowie 

https://www.x-kom.pl/lista/yv4kv3l42

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny są chyba bardziej uniwersalne niż Intele. Poczytaj recenzje tych procesorów i sam zdecyduj.

Ryzen ma jednak przewagę w zastosowaniach pozagrowych- tak napisze.

Wydaje mi się, że jak weźmiesz na Intel płytę Z 490 to możliwości rozbudowy będą w sumie porównywalne. Ja chyba w Intela bym jednak szedł, jeśli komputer ma być do tzw użytku typowo domowego.

Ten Rysio jest troche za drogi.

Też miałem dylemat ten Ryzen, czy ta I5. Długo był Ryzen, ale ostatecznie jednak wybrałem I5 10400.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Flik napisał:

Ryzeny są chyba bardziej uniwersalne niż Intele. Poczytaj recenzje tych procesorów i sam zdecyduj.

Ryzen ma jednak przewagę w zastosowaniach pozagrowych- tak napisze.

Wydaje mi się, że jak weźmiesz na Intel płytę Z 490 to możliwości rozbudowy będą w sumie porównywalne. Ja chyba w Intela bym jednak szedł, jeśli komputer ma być do tzw użytku typowo domowego.

Ten Rysio jest troche za drogi.

Też miałem dylemat ten Ryzen, czy ta I5. Długo był Ryzen, ale ostatecznie jednak wybrałem I5 10400.

Ogólnie to jak wsadzę płytę z490 to już cena jest 4480 zł a do tego muszę wziąć szybsze Ramy to będzie już 4500 zł i tak przeznaczyłem na budżet 4 tys a tu już się zrobiło koło 500 zł więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ryzen pomimo że droższy to wychodzi Taniej na tle Intela poprzez ta płytę główną a nie ukrywam że w przyszłości chciałbym ulepszać go 

https://www.x-kom.pl/lista/yv4kv3l42

I czy mimo wszystko pomimo takiego doboru  nadal lepszy jest Intel ?

Edytowane przez Grucha512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkom wyjdzie drożej że 100-200 zł w Proline masz w bardzo podobnej cenie na z490 

https://proline.pl/koszyk/0dfb9fa9

Kwestia ramów do ryzena też najlepiej 3600-3733

Ryzen 3600 z ramem 3200 działa podobnie jak 10400f na ramię 2666

Przy GPU w postaci RX 5600 xt i ramem 3200 w obu przypadkach średni FPS będzie podobny. Natomiast na intelu 1%low będzie lepszy.

Patrząc na przyszłą rozbudowę opcje są podobne.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila czy zadzwoń czy spodziewają się dostaw czy nie, a jak tak to kiedy.

Na morele 4344 z zasilaczem Vero l3 600w.

4 minuty temu, Grucha512 napisał:

https://www.x-kom.pl/lista/xkp3lsqyw a coś takiego z szybszymi Ramami

Poleciałas z tym ramem po bandzie za 370 masz Vipery 3733, tylko niech ktoś jeszcze potwierdzi czy pójdą tyle na tej plycie, albo wrzuć sobie MSI b450 a-pro albo gaming plusa tyle że cena zestawu już znowu jak za Intela :)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakie konkretnie chodzi Vipery chodzi ,można Linka bo tyle ich jest że to szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...