Skocz do zawartości
Krauziak

Linux Mint CInammon ,problem z Wine

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Jak w temacie. System dziala super,jednak posiadam problem z wine. Wydaje mi sie ze wszystko zainstalowalem poprawnie ..Przy odpalaniu gier ,np Far Cry 5 widze napisy poczatkowe,logo ladowania sie po czym ekran robi sie czarny i dziala tylko dzwiek. Spotkal sie ktos z podobnym problemem? Pytanie czy w ogole mozliwym jest odpalanie tak wymagajacych gier na linuxie? Sterowniki do karty graficznej ktore zainstalowalem to wersja 450.80.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz zainstalowany PlayOnLinux? Tam możesz pobrać najnowszy Wine dla wersji 32 i 64 bitowych, a potem uruchomić grę. Może będzie lepiej.

Można też pograć na wirtualnej maszynie z Windowsem, ale najlepiej z wykorzystaniem dwóch kart graficznych (PCI-E Passtrough i technologia VT-d, Lucid Virtu MVP).

Inne opcje, to Lutris i steam ProtonDB.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze to jednak moze byc problem ze sterownikiem graficznym.Udalo mi sie odpalic starego NFS III .Gra chodzi jednak wystepuja takie artefakty ze to glowa mala :E 

 

EDIT. To jednak nie sterowniki. Steam wykryl moja biblioteke gier w windowsie,gralem przed chwila w cs: go ,powiedzmy ze jest ok,tylko wyglada jakby karta domyslnie miala wylaczony antyaliasing. Przez Lutrisa zainstalowalem Origina. Musze sciagnac jakas gre zeby sprawdzic,nie widzi biblioteki pod winodwsem. Generalnie coraz bardziej mi sie to podoba :D 

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mint nie nadaje się pod Wine. Mint od lat znany jest z tego, iż aktualizacje w Mint to najczęściej tylko zmiana cyferek w wydaniu Minta. Siedziałem na nim 2 lata i odpuściłem po przebojach właśnie z Wine. Proponuję przesiadkę na choćby Manjaro lub Archa, tam z Wine nie ma problemów aż takich, jak są na Mint. Pacman naprawdę zdaje egzamin z zależnościami i aktualizacjami systemu (pakietów), Wine pod Manjaro to nie to samo Wine co w Ubuntu/Mint. W Mint 90% pakietów zaczynających się nazwą lib*** trzeba wymienić na nowsze, ręcznie, albowiem repo ich nie zawiera, aktualizacje wszystkiego wprowadzane są bardzo długo po ich umieszczeniu w oficjalnych repozytoriach systemów konkuencyjnych, przykładów jest tysiące. Mint jest dobry dla bardzo początkujących i raczej tylko dla tych którzy używają linuxa jedynie do www i poczty. Przekonfigurowane wstępnie Wine choćby w Manjaro jest ustawione pod Windows 8.1 x86 oraz x64 po dodaniu prefixów. Wszystko co PlayOnLinux zasysa potem z internetu (Gecko/Mono i podobne) - zasysa pod Win 8.1 a nie ... XP jak ma to miejsce nawet w najnowszym Mint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...