Skocz do zawartości
Jaycob

audiotrak prodigy cube black edition + AKG 240 Studio/AKG 702 - brak efektu "wow" - przepłaciłem za DAC'a?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niecałe 2 tyg. zdecydowałem się na kupno słuchawek do grania i wybrałem w/w AKG 240 Studio z polecanych na Audiofanatyk. ;) Grają bardzo dobrze, leżą tak sobie, bo boli mnie trochę lewe ucho (czemu tylko lewe lol), ale mniejsza z tym... W sumie to nie mam porównania z innymi, są to moje pierwsze "konkretne" słuchawki PC w życiu (lol) , ale wiem, że do głośników nie chcę wracać. :D (mam FENDA R30BT Dźwięk na słuchawkach podczas grania to całkiem inne odczucia...

Kartę dźwiękową mam zintegrowaną Realtek ALC1200-VD1 (z płyty głównej msi-mpg-z490-gaming-plus). Dziś mi przyszedł w/w audiotrak prodigy cube black edition, także z polecanych z tej strony i po opiniach także na X-komie wybrałem. Podłączyłem zgodnie z instrukcją, ale nic w systemie nie zmieniałem i... nie widzę zbytnio różnicy w dźwięku? Odtwarzałem muzykę z YT i pograłem "trochę" (kilka h) w Tetris Effect Connected (gra bardzo muzyczna, dużo elektronicznej muzy, ale jest też jazz czy rap...) i The Evil Within 2 (horror).  Rozumiem jeszcze YT, bo kompresja, różna jakość itd,  ale w grach jest praktycznie tak samo(?) jak bez tego DAC'a? (czasami miałem wrażenie, że może być gorzej na wzmacniaczu)  Czy może muszę coś wł. w systemie, doinstalować? Mam Windows 10.  Nie wiem, myślałem, że ładując prawie 4 setki będzie nieco lepszy rezultat, niż na integrze. ;) 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

AKG 240 Studio z polecanych na Audiofanatyk. ;)

I pewnie jeszcze długo polecanych, jako że nie bez powodu do dziś mam swoje MKII, którym wybija 11 lat, recablowane samodzielną konstrukcją własną i z niedawno wymienionym interwiringiem na czyste srebro.

Godzinę temu, Jaycob napisał:

leżą tak sobie, bo boli mnie trochę lewe ucho (czemu tylko lewe lol)

Kwestia dopasowania padów i wkładek. Do tej serii można dokupić welury, choć sprawdzają się głównie po "palowaniu" (robocza nazwa pewnej modyfikacji, którą zbieram się od długiego czasu opisać). Lewe ucho prawdopodobnie notuje większy docisk, bo nigdy nie jest tak, że uszy są równe. Naturalne deformacje anatomiczne. Mogą pomóc mniej poddające się wkładki akustyczne, które mam u siebie na sklepie.

Godzinę temu, Jaycob napisał:

nie widzę zbytnio różnicy w dźwięku?

Zobaczyć byłoby trudno bez wykonania pomiarów, ale usłyszenie może wynikać z kilku czynników:

  • mały dystans między posiadanym układem zintegrowanym a DACiem,
  • niewytrenowany słuch (przychodzi to z czasem).

Cube wbrew pozorom jest dosyć tanim układem. Może się jednak tak zdarzyć, że kupiony będzie musiał zastąpić układ, który nie jest najgorszy sam z siebie i wtedy różnice mogą wydawać się małe. Cube posiada też pewien sekret w postaci możliwości wymiany OPA i podniesieniu jakości dźwięku wyżej. Jest sporo osób, które raportują słyszalną poprawę. Znów jednak - oba punkty sumarycznie mogą generować wrażenie zerowego progresu. Same K240 też można wyciągnąć jeszcze trochę w górę modyfikacjami które wspominałem. O ile będą to zmiany uniwersalne, słuchawki robią się bardziej czułe po ich zastosowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Cube BE zawsze wydawał przeciętnym sprzętem (ze standardowym OPA - innych nie testowałem bo mi się nie chciało w to bawić) i też nie słyszałem jakichś pokaźnych różnic względem dobrej integry (testowane na kilku słuchawkach, m.in. K612 Pro). Fakt, mocy było więcej, ale no nie był to efekt jakiego oczekiwałem, mimo że na forach muzycznych ludzie swego czasu piali z zachwytów nad tym sprzętem. 

Inna sprawa, że to było jakiś czas temu i wybór był mocno ograniczony. Dziś na rynku jest trochę więcej propozycji do tych 4-5 stówek.

Jeśli jednak to twoje pierwsze "lepsiejsze" słuchawki, to daj temu zestawowi trochę czasu, posłuchaj przez jakiś czas, podejrzewam, że z czasem usłyszysz jednak trochę więcej. Do mnie wpadł ostatnio kumpel bo chciał posłuchać DT 1770 Pro - on sam używa jakichś słuchawek gamingowych za 200 zł. Na początku twierdził, że "ale szajs prawie nie ma różnic", ale jak tak sobie posiedział w nich z kilkadziesiąt minut i mu się słuch trochę przyzwyczaił, to nagle w ulubionych kawałkach zaczął słyszeć sporo dźwięków, których wcześniej nie słyszał. Cytując - "o kur*a, to tam grają talerze w tle?". 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna 

Ja kupiłem po opisach na AudioFanatyk HD681 EVO2. Rozsypały się ale grały spoko, wsio jak w opisach. 

Później kupiłem Somic V2 - z efektem WOW ;) Kabel się rozsypał, olać, idziemy dalej.

Kupiłem AKG K702 i nie ma bata, jest dupa jeśli chodzi o przestrzenność i pozycjonowanie w Apex Legends. Scena skurczyła się chyba o połowę :D  Ale za to w Fortnite Scena skurczyła się do normalnych rozmiarów bo w Somic V2 było przegięcie, nie do użytku. Z opisów AudioFanatyka scena miała być OK w V2 i K702. W sumie nawet ogromna scena miała być w K702 a jedynie OK w Somic V2. Wyszło co najmniej odwrotnie :D

No i najlepsze:

Bardzo wygodne i lekkie słuchawki o ogromnym potencjale i atrakcyjnej cenie ( AKG K702 ). Nie wiem czemu w opisie zabrakło informacji, że mimo lekkiej konstrukcji, to opaska na gumkach ciśnie w głowę jakby słuchawki ważyły 3 razy więcej. Może z małą głową nie ma tego efektu zanim zacznie rozciągać się gumkę, ale przy maksymalnym wysunięciu te gumki tak ściągają opaskę, że masakra. 

 

Tak więc niestety, ale nie zawsze opisy do końca się kleją, jak to często w audio bywa. Zastanawiam się teraz, czy nie dać szansy Philips Fidelio X2HR, ale tam też widzę tą głupią opaskę i już się boję :D 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

HD681 EVO2. Rozsypały się

Standard w tym modelu na osi czasu. A czego żadna recenzja, ze względu na bardzo krótki czas trwania, nie wykryje. Plus SL wprowadzał później zmiany w tych modelach, o czym też pisałem w samych recenzjach. 

3 godziny temu, Minciu napisał:

Kabel się rozsypał,

J.w. Naprawdę oczekujesz, że będę w stanie w miesiąc słuchawki zużyć w taki sposób? ;) Bo z kablem nie miałem akurat żadnych problemów. Bardzo rzadko zdarza się, że sprzęt ulega awarii podczas testów. Przyjeżdża, jest opisywany, odjeżdża, biorę następny. Nie pracuję na nim dzień w dzień przez rok badając jak zużyje się ewentualnie kable czy inny element konstrukcyjny, a przewidywanie takowych rzeczy jest bardzo ograniczone. Mogę takowe uwagi czynić tylko przy sprzęcie, który posiadam prywatnie, ale wątpię abyś miał np. HD800 czy K1000, aby móc to tam weryfikować. 

3 godziny temu, Minciu napisał:

Nie wiem czemu w opisie zabrakło informacji, że mimo lekkiej konstrukcji, to opaska na gumkach ciśnie w głowę jakby słuchawki ważyły 3 razy więcej.

Może dlatego, że nie jestem Tobą i nie mam Twojej anatomii :D. Miałem problemy z wypustkami, ale to w wersjach jeszcze Made in Austria. Może w wersjach chińskich jest ciaśniej i wprowadzono ponownie zmiany w dźwięku, bo w zakresie opisu ich dźwięku moje opisy są chyba sprzed 6-7 lat. No i przede wszystkim są to opisy subiektywne, pisane z innego sprzętu, więc jest całkowicie normalnym że coś nie będzie się na jakimś etapie czy w jakimś zakresie zgadzało. K240 Studio także różnią się w wersji chińskiej od austriackiej, choć tam zmiany nie są aż tak duże. Aby móc to wszystko udokumentować, musiałbym słuchawki kupić za własne pieniądze i poświęcić czas, którego niestety nie mam. Dlatego recenzje są pisane z adnotacją, że obowiązują na dzień ich tworzenia i nie mam wpływu na późniejsze fluktuacje rynkowe albo poczynania producenta, ani też szansy aby to śledzić, weryfikować i aktualizować przy kilkuset recenzjach znajdujących się obecnie na blogu.

Dla ciekawości, miałem co jakiś czas pretensje w komentarzach na pewnym etapie, że sprzęt jest niedostępny albo w innej cenie. Były też pretensje o serwis, jakbym był co najmniej odpowiedzialny za poczynania w tym zakresie, a nawet zdarzały się żądania bym poszukał danemu użytkownikowi ofert zakupowych, bo nie może ich znaleźć samodzielnie ;). Także czasami podchodzi to pod absurdy logiczne. Aczkolwiek takie jest audio obecnie, nastawione na sporą dewaluację i subiektywność. Nie oznacza to, że recenzje są pozbawione sensu co do istoty ich tworzenia i publikowania, ale jest wiele czynników, które mogą zaburzyć obraz odbioru, na które mimo wszelkich starań ostatecznie nie mam wpływu i nie mogę do końca wykluczyć. Choć naprawdę zawsze próbuję.

 

PS. Na opaskę jest patent aby się blokowała przy maksymalnym wysunięciu, a o czym też jest artykuł na blogu w zakresie moddingu. Dotyczy co prawda starych Q701, ale to wciąż ten sam mechanizm. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0Kij w kable. Wiadomo że w kilka dni się nie rozsypują. Ale scena K701 jestem trochę zawiedziony ;D

Planujesz może testy philipsow? Teraz już wyszła 3 odsłona. Pomijając lifta HR do HD.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie rozsypały na kablu, a miałem je dosyć długo wtedy jak pamiętam, przynajmniej jak na realia recenzji. Co do sceny - w K7 ona jest o specyficznej konstrukcji, więc może wpadasz w problem "bańki w bańce", przynajmniej w grach.

Miałem ofertę ich testów od osoby prywatnej, ale na razie nie mam możliwości czasowych aby tematem się zająć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było. Mam dwie dzwiekowki plus integre do tych AKG. Chociaż na nowej płycie nie sprawdzałem, tylko na poprzedniej z alc1220.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC1220 mam na płycie 970PRO jako SupremeFX. Nie jest to zły układ, ale generalnie klasy niższej, choć ponad Creative G1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2HR to jedne z popularniejszych słuchawek w sieci. Może x3 też się rozkręca jak cena zejdzie. Więc warto aby się pojawiły w testach.

Może to nawet lepsza opcja taki x2HR z alc1220 niż k240 z Audiotrackiem. Bo X2 ponoć łatwo się napędza.

2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

ALC1220 mam na płycie 970PRO jako SupremeFX. Nie jest to zły układ, ale generalnie klasy niższej, choć ponad Creative G1. 

Sprawdzałem jeszcze na RogThunderbolt Audio i Shalnilng UP2. 

Właśnie też nie widziałem u Ciebie testów BTR5, BTR3K, UP2, UP4, i ibrasso. DragonFly był, ale na dziś dzień to przeżytek z przewalona cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Kwestia dopasowania padów i wkładek. Do tej serii można dokupić welury, choć sprawdzają się głównie po "palowaniu" (robocza nazwa pewnej modyfikacji, którą zbieram się od długiego czasu opisać). Lewe ucho prawdopodobnie notuje większy docisk, bo nigdy nie jest tak, że uszy są równe. Naturalne deformacje anatomiczne. Mogą pomóc mniej poddające się wkładki akustyczne, które mam u siebie na sklepie.

Nie chcę nic zmieniać, nic znam się na tym. Słuchawki są w bardzo dobrym stanie, także już myślę nad sprzedażą i kupną droższych - apetyt rośnie w miarę jedzenia. :D 

 

7 godzin temu, Dirian napisał:

Jeśli jednak to twoje pierwsze "lepsiejsze" słuchawki, to daj temu zestawowi trochę czasu, posłuchaj przez jakiś czas, podejrzewam, że z czasem usłyszysz jednak trochę więcej. Do mnie wpadł ostatnio kumpel bo chciał posłuchać DT 1770 Pro - on sam używa jakichś słuchawek gamingowych za 200 zł. Na początku twierdził, że "ale szajs prawie nie ma różnic", ale jak tak sobie posiedział w nich z kilkadziesiąt minut i mu się słuch trochę przyzwyczaił, to nagle w ulubionych kawałkach zaczął słyszeć sporo dźwięków, których wcześniej nie słyszał. Cytując - "o kur*a, to tam grają talerze w tle?".

Dam czas przez weekend i zastanowię się co dalej z tym zrobić. Jak na razie najlepszą funkcją jaką pełnią to ten przełącznik między głośnikami, a słuchawkami bez odpinania kabelka. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik to ja mam na pasku windowsa obok zegarka. Klik i mam listę wyjść. Klik i mam wybrane wyjście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Minciu napisał:

X2HR to jedne z popularniejszych słuchawek w sieci. Może x3 też się rozkręca jak cena zejdzie. Więc warto aby się pojawiły w testach.

Najpopularniejsze nie znaczy że dobre ;). Zwłaszcza jak będzie coś nie tak i nastąpi wielkie oburzenie, że ośmieliłeś się sprzęt skrytykować. 

22 minuty temu, Minciu napisał:

Właśnie też nie widziałem u Ciebie testów BTR5, BTR3K, UP2, UP4, i ibrasso. DragonFly był, ale na dziś dzień to przeżytek z przewalona cena. 

Najszybciej z wymienionych może udałoby się coś z FiiO, ale na pewno nie pojawią się pozostałe produkty ze względu na to, że nie współpracuję z dystrybutorami tych marek w przestrzeni regularnych testów. Pamiętaj proszę że nie testuję wszystkiego jak leci, tylko wybieram sobie co ciekawszy sprzęt, który mnie również interesuje. Aczkolwiek często głównie i wyłącznie mnie, jak np. LCD-i4 czy AP2000Ti, bo właśnie te modele są teraz na wokandzie. Już widzę jak wszyscy rzucają się na semi-doki za 12 tysięcy. Niemniej z takich ultra-budżetowych rzeczy będą Oneodio PRO50. Mam też kilka recenzji w szufladzie do wykończenia. 

Jak były promocje, to achów i ochów nie było końca. A teraz to przeżytek... ok... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale fizyczny jest wygodniejszy. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaycob napisał:

apetyt rośnie w miarę jedzenia. :D 

Zatem przestroga - to hobby mocno wciąga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

0Kij w kable. Wiadomo że w kilka dni się nie rozsypują. Ale scena K701 jestem trochę zawiedziony ;D

Planujesz może testy philipsow? Teraz już wyszła 3 odsłona. Pomijając lifta HR do HD.  

Poczekaj aż się popsuje prawa słuchawka i ślij na gwarę opisując dokładnie uszkodzenie. Mi 2x naprawiali AKG702 za drugim razem wróciły z adnotacją, że zostały przetestowane dogłębnie przez AKG i spełniają wszystkie wymagania. Co wesołe po drugiej naprawie zaczęły lepiej grać jest więcej basu, poszerzyła się scena i znikną metaliczny nalot w niektórych utworach xD Obstawiam, że kontrola jakości w chinach nie do końca zawsze działa jak trzeba i dźwięk się może różnic pomiędzy egzemplarzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on pisał o Somicach, nie K702...

32 minuty temu, Art385 napisał:

Poczekaj aż się popsuje prawa słuchawka

Jeśli pada prawy kanał, to najpewniej jest to kwestia lutowania. Sygnał idzie po prętach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem za drugim razem opisałem dokładnie co i jak i słuchaweczki nie tylko grają ale też na razie problem nie powrócił. Za pierwszym razem powtórka z rozrywki po 3 miesiącach a słuchawki miałem na głowie może z 10 godzin czyli jakieś 10 razy xD Jak coś to bąkał, że AKG 700 mu nie grają to zakładam, że też ma chińczyki i może po naprawie zaczną ;) Mi zaczęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem audiotrak prodigy cube black edition zachęcony pozytywnymi opiniami i mocno się rozczarowałem. Jeżeli chodzi o grę na słuchawkach to nie mogę powiedzieć złego słowa wiedziałem, że mają ten specyficzny trochę metaliczny dźwięk, ale dla mnie nie był jakiś uciążliwy. W przypadku głośników niestety audiotrak kompletne mnie rozczarowanie dźwięk mega zamglony jak z jakiegoś akwarium. Podobne odczucia miałem z głośnikami bassreflex z tyłu postawionymi za blikso ściany.  Może wymiana opampów by pomgła wiel osób zaleca taką zmianę, ale jakoś mnie nie przekonał ten sprzęt by się na to zdecydować. Bardzo zależało mi na zewnętrznej konstrukcji, ale w ostateczności skorzystałem ze zwrotu i kupiłem Sound Blasterx AE-5 w fajnej cenie i jestem mega zadwolony. Audiotraka testowałem na słuchawkach ISK HD9999, Brainwavz HM5 oraz głośnikach Edifier R1700BT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dobrze wiedzieć że AKG trzyma poziom. Może dla tego moja scena jest jaką jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swoich chińskich AKG K240 Mk II jestem zadowolony. Jak jeszcze miałem MSI B450 Gaming Plus to dokupiłem Dragonfly Black i różnica między ważką a integrą była bardzo duża. Teraz mam ALC1220-VB i ta różnica jest w sumie dość niewielka, chociaż słyszalna (odrobinę czystszy dźwięk w moim odczuciu na Dragonfly oraz głośniejsze granie - chociaż i tak ustawiam standardowo na 30 %).

Na tyle te różnice są teraz nieduże, że przez moment zastanawiałem się nad sprzedażą Dragonfly (patrząc na obecne ceny, to bym jeszcze na tym zarobił), ale ostatecznie na to się nie zdecydowałem, bo ważka jest uniwersalna, mogę sobie ją zabrać w podróż, podłączyć do smartfona nawet, w przyszłości wykorzystać przy innym sprzęcie, a płyta jak płyta. Raz jest, raz jej nie ma. No i już za taką cenę przystępną jak wydane185 złotych za nówkę jej nie dostanę ;) 

Fanatykiem audio nie jestem, ale lubię sobie posłuchać muzyki na słuchawkach, a AKG K240 razem z Dragonfly Black dobrze wpasowują się moje gusta muzyczne  (przede wszystkim  kocham dobry głos ludzki, gitarę klasyczną, skrzypce, lekkie instrumenty, ale też  lubię posłuchać trochę innej muzyki, m.in. rock, metal symfoniczny). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hero586 napisał:

w ostateczności skorzystałem ze zwrotu i kupiłem Sound Blasterx AE-5

Ja natomiast miałem wiele uwag do tej karty w tych pieniądzach, w większości w kwestii sterowników. Potwierdzić mogę natomiast potencjał Cube po wymianie OPA, choć i tu zdarzało się, że niektórzy "nic nie słyszeli". 

4 godziny temu, addept napisał:

Fanatykiem audio nie jestem, ale lubię sobie posłuchać muzyki na słuchawkach, a AKG K240 razem z Dragonfly Black dobrze wpasowują się moje gusta muzyczne  (przede wszystkim  kocham dobry głos ludzki, gitarę klasyczną, skrzypce, lekkie instrumenty, ale też  lubię posłuchać trochę innej muzyki, m.in. rock, metal symfoniczny). 

Zawsze możesz się zastanowić nad wymianą Black na Cobalt. Przeskok będzie spory. Do tego jakiś sensowny kabel i jak to mówią "można słuchać" ;). Używki Cobalta rzadko się trafiają, ale jak już się trafiają, to szybko znikają.

Zaawansowane modyfikacje do K240 to już tylko driver swapping na jednostki z Made in Austria oraz wymieniony interwiring + zmiany w dampingu otworów dyfuzyjnych, ew. zabawa portami BR, ale na kapsułach DKK32 nigdy nie była to przyjemna opcja. Najczęściej wystarczy sam interwiring. Alternatywa to szukać innych modeli K2 z dawnych lat, np. K280 Parabolic. Będzie można się zdziwić jak czysto i schludnie to gra. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ja natomiast miałem wiele uwag do tej karty w tych pieniądzach, w większości w kwestii sterowników. Potwierdzić mogę natomiast potencjał Cube po wymianie OPA, choć i tu zdarzało się, że niektórzy "nic nie słyszeli". 

W pełni się z Tobą zgadzam karta nie jest tyle warta w regularnej cenie. Swój egzemplarz wyrwalem w cenie cube więc nie narzekam. Softwerowo z comanndem jest już znośnie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 05:21, Minciu napisał:

@EvilKillaruna 

Później kupiłem Somic V2 - z efektem WOW ;) Kabel się rozsypał, olać, idziemy dalej.

Ja mam szybkie pytanie - masz jeszcze te Somici? Szukam do kolekcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 01:17, EvilKillaruna napisał:

Kwestia dopasowania padów i wkładek. Do tej serii można dokupić welury, choć sprawdzają się głównie po "palowaniu" (robocza nazwa pewnej modyfikacji, którą zbieram się od długiego czasu opisać). 

U Ciebie w sklepie nie widziałem dedykowanych padów do tych słuchawek.  Kolejna kwestia czy dźwięk się nie zmieni po wymianie na welury? 

Update: słuchawki lepiej ustawiłem, nie czuje bólu takiego jak na początku,  ale dość duże ciepło, uszy mi się pocą. :D Chyba słuchawki z welurowymi gąbkami aż tak się nie nagrzewają?  Może jeszcze kilka dni i przyzwyczaił bym się do ich "komfortu". 

Co do DAC'a to uważam, że na integrze  bas jest mocniejszy, wszystko głośniej? albo źle dopasowałem głośność-  nie wiem, szczerze to bardzo ciężko mi jest odróżnić.  Jaka by mi ktoś zrobił ślepy test to nie powiedział bym na czym co gra. 

Za zwróconą kasę i dołożeniu myślałem o "lepszych" słuchawkach lub innego dac'a (dragonfly red?) :D 

Zastanawiałem się nad:

AKG 720
BEYERDYNAMIC DT990 Edition 32 Ohm lub 250 Ohm ?

I jeszcze 600 Ohm, ale to już raczej nie ma sensu, bo kilkukrotnie więcej od ceny słuchawek musiał bym wydać na jakiś wzmacniacz? Nie stać mnie na coś takiego. 

A także beyerdynamic dt 770 pro 80 Ohm, ale nie wiem czy preferuje otwarte czy zamknięte. Jak pisałem w 1 poście nie miałem żadnych poza tymi AKG. 

Generalnie nie wiem co robić. :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...