Skocz do zawartości
Jaycob

audiotrak prodigy cube black edition + AKG 240 Studio/AKG 702 - brak efektu "wow" - przepłaciłem za DAC'a?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niecałe 2 tyg. zdecydowałem się na kupno słuchawek do grania i wybrałem w/w AKG 240 Studio z polecanych na Audiofanatyk. ;) Grają bardzo dobrze, leżą tak sobie, bo boli mnie trochę lewe ucho (czemu tylko lewe lol), ale mniejsza z tym... W sumie to nie mam porównania z innymi, są to moje pierwsze "konkretne" słuchawki PC w życiu (lol) , ale wiem, że do głośników nie chcę wracać. :D (mam FENDA R30BT Dźwięk na słuchawkach podczas grania to całkiem inne odczucia...

Kartę dźwiękową mam zintegrowaną Realtek ALC1200-VD1 (z płyty głównej msi-mpg-z490-gaming-plus). Dziś mi przyszedł w/w audiotrak prodigy cube black edition, także z polecanych z tej strony i po opiniach także na X-komie wybrałem. Podłączyłem zgodnie z instrukcją, ale nic w systemie nie zmieniałem i... nie widzę zbytnio różnicy w dźwięku? Odtwarzałem muzykę z YT i pograłem "trochę" (kilka h) w Tetris Effect Connected (gra bardzo muzyczna, dużo elektronicznej muzy, ale jest też jazz czy rap...) i The Evil Within 2 (horror).  Rozumiem jeszcze YT, bo kompresja, różna jakość itd,  ale w grach jest praktycznie tak samo(?) jak bez tego DAC'a? (czasami miałem wrażenie, że może być gorzej na wzmacniaczu)  Czy może muszę coś wł. w systemie, doinstalować? Mam Windows 10.  Nie wiem, myślałem, że ładując prawie 4 setki będzie nieco lepszy rezultat, niż na integrze. ;) 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Cube BE zawsze wydawał przeciętnym sprzętem (ze standardowym OPA - innych nie testowałem bo mi się nie chciało w to bawić) i też nie słyszałem jakichś pokaźnych różnic względem dobrej integry (testowane na kilku słuchawkach, m.in. K612 Pro). Fakt, mocy było więcej, ale no nie był to efekt jakiego oczekiwałem, mimo że na forach muzycznych ludzie swego czasu piali z zachwytów nad tym sprzętem. 

Inna sprawa, że to było jakiś czas temu i wybór był mocno ograniczony. Dziś na rynku jest trochę więcej propozycji do tych 4-5 stówek.

Jeśli jednak to twoje pierwsze "lepsiejsze" słuchawki, to daj temu zestawowi trochę czasu, posłuchaj przez jakiś czas, podejrzewam, że z czasem usłyszysz jednak trochę więcej. Do mnie wpadł ostatnio kumpel bo chciał posłuchać DT 1770 Pro - on sam używa jakichś słuchawek gamingowych za 200 zł. Na początku twierdził, że "ale szajs prawie nie ma różnic", ale jak tak sobie posiedział w nich z kilkadziesiąt minut i mu się słuch trochę przyzwyczaił, to nagle w ulubionych kawałkach zaczął słyszeć sporo dźwięków, których wcześniej nie słyszał. Cytując - "o kur*a, to tam grają talerze w tle?". ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna 

Ja kupiłem po opisach na AudioFanatyk HD681 EVO2. Rozsypały się ale grały spoko, wsio jak w opisach. 

Później kupiłem Somic V2 - z efektem WOW ;) Kabel się rozsypał, olać, idziemy dalej.

Kupiłem AKG K702 i nie ma bata, jest dupa jeśli chodzi o przestrzenność i pozycjonowanie w Apex Legends. Scena skurczyła się chyba o połowę :D  Ale za to w Fortnite Scena skurczyła się do normalnych rozmiarów bo w Somic V2 było przegięcie, nie do użytku. Z opisów AudioFanatyka scena miała być OK w V2 i K702. W sumie nawet ogromna scena miała być w K702 a jedynie OK w Somic V2. Wyszło co najmniej odwrotnie :D

No i najlepsze:

Bardzo wygodne i lekkie słuchawki o ogromnym potencjale i atrakcyjnej cenie ( AKG K702 ). Nie wiem czemu w opisie zabrakło informacji, że mimo lekkiej konstrukcji, to opaska na gumkach ciśnie w głowę jakby słuchawki ważyły 3 razy więcej. Może z małą głową nie ma tego efektu zanim zacznie rozciągać się gumkę, ale przy maksymalnym wysunięciu te gumki tak ściągają opaskę, że masakra. 

 

Tak więc niestety, ale nie zawsze opisy do końca się kleją, jak to często w audio bywa. Zastanawiam się teraz, czy nie dać szansy Philips Fidelio X2HR, ale tam też widzę tą głupią opaskę i już się boję :D 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0Kij w kable. Wiadomo że w kilka dni się nie rozsypują. Ale scena K701 jestem trochę zawiedziony ;D

Planujesz może testy philipsow? Teraz już wyszła 3 odsłona. Pomijając lifta HR do HD.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było. Mam dwie dzwiekowki plus integre do tych AKG. Chociaż na nowej płycie nie sprawdzałem, tylko na poprzedniej z alc1220.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2HR to jedne z popularniejszych słuchawek w sieci. Może x3 też się rozkręca jak cena zejdzie. Więc warto aby się pojawiły w testach.

Może to nawet lepsza opcja taki x2HR z alc1220 niż k240 z Audiotrackiem. Bo X2 ponoć łatwo się napędza.

2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

ALC1220 mam na płycie 970PRO jako SupremeFX. Nie jest to zły układ, ale generalnie klasy niższej, choć ponad Creative G1. 

Sprawdzałem jeszcze na RogThunderbolt Audio i Shalnilng UP2. 

Właśnie też nie widziałem u Ciebie testów BTR5, BTR3K, UP2, UP4, i ibrasso. DragonFly był, ale na dziś dzień to przeżytek z przewalona cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Kwestia dopasowania padów i wkładek. Do tej serii można dokupić welury, choć sprawdzają się głównie po "palowaniu" (robocza nazwa pewnej modyfikacji, którą zbieram się od długiego czasu opisać). Lewe ucho prawdopodobnie notuje większy docisk, bo nigdy nie jest tak, że uszy są równe. Naturalne deformacje anatomiczne. Mogą pomóc mniej poddające się wkładki akustyczne, które mam u siebie na sklepie.

Nie chcę nic zmieniać, nic znam się na tym. Słuchawki są w bardzo dobrym stanie, także już myślę nad sprzedażą i kupną droższych - apetyt rośnie w miarę jedzenia. :D 

 

7 godzin temu, Dirian napisał:

Jeśli jednak to twoje pierwsze "lepsiejsze" słuchawki, to daj temu zestawowi trochę czasu, posłuchaj przez jakiś czas, podejrzewam, że z czasem usłyszysz jednak trochę więcej. Do mnie wpadł ostatnio kumpel bo chciał posłuchać DT 1770 Pro - on sam używa jakichś słuchawek gamingowych za 200 zł. Na początku twierdził, że "ale szajs prawie nie ma różnic", ale jak tak sobie posiedział w nich z kilkadziesiąt minut i mu się słuch trochę przyzwyczaił, to nagle w ulubionych kawałkach zaczął słyszeć sporo dźwięków, których wcześniej nie słyszał. Cytując - "o kur*a, to tam grają talerze w tle?".

Dam czas przez weekend i zastanowię się co dalej z tym zrobić. Jak na razie najlepszą funkcją jaką pełnią to ten przełącznik między głośnikami, a słuchawkami bez odpinania kabelka. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik to ja mam na pasku windowsa obok zegarka. Klik i mam listę wyjść. Klik i mam wybrane wyjście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

0Kij w kable. Wiadomo że w kilka dni się nie rozsypują. Ale scena K701 jestem trochę zawiedziony ;D

Planujesz może testy philipsow? Teraz już wyszła 3 odsłona. Pomijając lifta HR do HD.  

Poczekaj aż się popsuje prawa słuchawka i ślij na gwarę opisując dokładnie uszkodzenie. Mi 2x naprawiali AKG702 za drugim razem wróciły z adnotacją, że zostały przetestowane dogłębnie przez AKG i spełniają wszystkie wymagania. Co wesołe po drugiej naprawie zaczęły lepiej grać jest więcej basu, poszerzyła się scena i znikną metaliczny nalot w niektórych utworach xD Obstawiam, że kontrola jakości w chinach nie do końca zawsze działa jak trzeba i dźwięk się może różnic pomiędzy egzemplarzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem za drugim razem opisałem dokładnie co i jak i słuchaweczki nie tylko grają ale też na razie problem nie powrócił. Za pierwszym razem powtórka z rozrywki po 3 miesiącach a słuchawki miałem na głowie może z 10 godzin czyli jakieś 10 razy xD Jak coś to bąkał, że AKG 700 mu nie grają to zakładam, że też ma chińczyki i może po naprawie zaczną ;) Mi zaczęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem audiotrak prodigy cube black edition zachęcony pozytywnymi opiniami i mocno się rozczarowałem. Jeżeli chodzi o grę na słuchawkach to nie mogę powiedzieć złego słowa wiedziałem, że mają ten specyficzny trochę metaliczny dźwięk, ale dla mnie nie był jakiś uciążliwy. W przypadku głośników niestety audiotrak kompletne mnie rozczarowanie dźwięk mega zamglony jak z jakiegoś akwarium. Podobne odczucia miałem z głośnikami bassreflex z tyłu postawionymi za blikso ściany.  Może wymiana opampów by pomgła wiel osób zaleca taką zmianę, ale jakoś mnie nie przekonał ten sprzęt by się na to zdecydować. Bardzo zależało mi na zewnętrznej konstrukcji, ale w ostateczności skorzystałem ze zwrotu i kupiłem Sound Blasterx AE-5 w fajnej cenie i jestem mega zadwolony. Audiotraka testowałem na słuchawkach ISK HD9999, Brainwavz HM5 oraz głośnikach Edifier R1700BT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dobrze wiedzieć że AKG trzyma poziom. Może dla tego moja scena jest jaką jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swoich chińskich AKG K240 Mk II jestem zadowolony. Jak jeszcze miałem MSI B450 Gaming Plus to dokupiłem Dragonfly Black i różnica między ważką a integrą była bardzo duża. Teraz mam ALC1220-VB i ta różnica jest w sumie dość niewielka, chociaż słyszalna (odrobinę czystszy dźwięk w moim odczuciu na Dragonfly oraz głośniejsze granie - chociaż i tak ustawiam standardowo na 30 %).

Na tyle te różnice są teraz nieduże, że przez moment zastanawiałem się nad sprzedażą Dragonfly (patrząc na obecne ceny, to bym jeszcze na tym zarobił), ale ostatecznie na to się nie zdecydowałem, bo ważka jest uniwersalna, mogę sobie ją zabrać w podróż, podłączyć do smartfona nawet, w przyszłości wykorzystać przy innym sprzęcie, a płyta jak płyta. Raz jest, raz jej nie ma. No i już za taką cenę przystępną jak wydane185 złotych za nówkę jej nie dostanę ;) 

Fanatykiem audio nie jestem, ale lubię sobie posłuchać muzyki na słuchawkach, a AKG K240 razem z Dragonfly Black dobrze wpasowują się moje gusta muzyczne  (przede wszystkim  kocham dobry głos ludzki, gitarę klasyczną, skrzypce, lekkie instrumenty, ale też  lubię posłuchać trochę innej muzyki, m.in. rock, metal symfoniczny). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ja natomiast miałem wiele uwag do tej karty w tych pieniądzach, w większości w kwestii sterowników. Potwierdzić mogę natomiast potencjał Cube po wymianie OPA, choć i tu zdarzało się, że niektórzy "nic nie słyszeli". 

W pełni się z Tobą zgadzam karta nie jest tyle warta w regularnej cenie. Swój egzemplarz wyrwalem w cenie cube więc nie narzekam. Softwerowo z comanndem jest już znośnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 05:21, Minciu napisał:

@EvilKillaruna 

Później kupiłem Somic V2 - z efektem WOW ;) Kabel się rozsypał, olać, idziemy dalej.

Ja mam szybkie pytanie - masz jeszcze te Somici? Szukam do kolekcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 01:17, EvilKillaruna napisał:

Kwestia dopasowania padów i wkładek. Do tej serii można dokupić welury, choć sprawdzają się głównie po "palowaniu" (robocza nazwa pewnej modyfikacji, którą zbieram się od długiego czasu opisać). 

U Ciebie w sklepie nie widziałem dedykowanych padów do tych słuchawek.  Kolejna kwestia czy dźwięk się nie zmieni po wymianie na welury? 

Update: słuchawki lepiej ustawiłem, nie czuje bólu takiego jak na początku,  ale dość duże ciepło, uszy mi się pocą. :D Chyba słuchawki z welurowymi gąbkami aż tak się nie nagrzewają?  Może jeszcze kilka dni i przyzwyczaił bym się do ich "komfortu". 

Co do DAC'a to uważam, że na integrze  bas jest mocniejszy, wszystko głośniej? albo źle dopasowałem głośność-  nie wiem, szczerze to bardzo ciężko mi jest odróżnić.  Jaka by mi ktoś zrobił ślepy test to nie powiedział bym na czym co gra. 

Za zwróconą kasę i dołożeniu myślałem o "lepszych" słuchawkach lub innego dac'a (dragonfly red?) :D 

Zastanawiałem się nad:

AKG 720
BEYERDYNAMIC DT990 Edition 32 Ohm lub 250 Ohm ?

I jeszcze 600 Ohm, ale to już raczej nie ma sensu, bo kilkukrotnie więcej od ceny słuchawek musiał bym wydać na jakiś wzmacniacz? Nie stać mnie na coś takiego. 

A także beyerdynamic dt 770 pro 80 Ohm, ale nie wiem czy preferuje otwarte czy zamknięte. Jak pisałem w 1 poście nie miałem żadnych poza tymi AKG. 

Generalnie nie wiem co robić. :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie OGROMNE DZIĘKI dla autora za wątek i reszty ekipy za rozwinięcie go.

Sam miałem napisać podobny. Całe życie masturbowałem się Sound Blasterami (zostało mi z dawnych IT czasów). Kiedyś nie miały konkurencji. I tak sobie trwałem w soundblasterowym światku. Wsadzałem SB X-Fi z budy do budy, z płyty na płytę (lubiłem jego front panel). Ale przesiadłem się na Z490 i skończyło się "rumakowanie" (brak PCI na mobo) a SB wylądował w szufladzie.

Chciałem sobie sprawić coś dla ucha (bo integra, to się nie godzi! ;) ), ale... z racji tego, że kompletnie wypadłem ze 20 lat temu z tematów IT audio - oczywiście z przyzwyczajenia i nawyku - łyp okiem na SB-G6 (650 pln), ewentualnie na AIM SC808 (550 pln), ale to i tak kasa rzędu 500 - 600 pln. Niby żaden piniondz, ale... właśnie bałem się efektu "zero wow" vs mój dziadunio SB w szufladzie (a kaska w kibel). Nawet jeden z kolegów w wątku o "starym, dobrym SB polecił mi niedoceniany Audiotrak Maya U5 (ledwie 200 pln z haczykiem), a to chyba niedaleko konstrukcyjnie (?) od Prodigy CUBE? (400 pln).

I tak oto głupi jestem nadal.

Marketingowy (znowu?!?) SB-G6 za 600 pln?
AIM SC808 - 500 pln?   
Prodigy CUBE - 400 pln?
a może "marna" Maya U5 - 220 pln?

Co z nich "usłyszę" po latach na SB? 

Lubię muzę, ale przed kompem - nie oszukujmy się - słuchać się nie da.
Głównie jednak gry... co robić? Jak żyć? :hmm:
 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

U Ciebie w sklepie nie widziałem dedykowanych padów do tych słuchawek.  Kolejna kwestia czy dźwięk się nie zmieni po wymianie na welury? 

Update: słuchawki lepiej ustawiłem, nie czuje bólu takiego jak na początku,  ale dość duże ciepło, uszy mi się pocą. :D Chyba słuchawki z welurowymi gąbkami aż tak się nie nagrzewają?  Może jeszcze kilka dni i przyzwyczaił bym się do ich "komfortu". 

Co do DAC'a to uważam, że na integrze  bas jest mocniejszy, wszystko głośniej? albo źle dopasowałem głośność-  nie wiem, szczerze to bardzo ciężko mi jest odróżnić.  Jaka by mi ktoś zrobił ślepy test to nie powiedział bym na czym co gra. 

Dobrze ci się wydaje że na integrze masz mocniejszy bas bo zazwyczaj na integrach/dedykowanych kartach/starych źródłach audio masz na wyjściu impedancję ~100 Ohm lub wyższą. Niektóre słuchawki są wrażliwe na ten parametr. Pech chciał, że kupiłeś jeden z najbardziej wrażliwych modeli na rynku :szczerbaty: Na większości sprzętu niedostosowanego no nowych, niskoomowych słuchawek, będziesz miał podbite o 4-5 dB  okolice 125 Hz, czyli częstotliwości które przesadzone zamulą całe brzmienie.

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/akg-k-240-studio.php#rw6

Chyba tylko Sennheisery HD 518/558/598 są bardziej upierdliwe pod względem wrażliwości na źródło i jego impedancję.

W moim przypadku, gdy okazało się, że słuchawki grają poprawnie tylko na moim telefonie i empetrójce, skończyło się wymianą na Soundblastera Z (jedna z nielicznych kart audio z mniej lub bardziej pełnoprawnym wyjściem słuchawkowym - ok 18 Ohm na wyjściu słuchawkowym). IMO zmiana DACa niewiele zmieni bo masz już na nim "docelową" charakterystykę brzmienia. Po zmianie na welury stracisz trochę ze średniego/wysokiego basu, a zyskasz na górze - kwestia gustu. W nowej muzyce może być lepiej, przy klasyce sprzed epoki "loudness war" - ok 1995 r. już niekoniecznie.

Kiedyś na Reddicie była tablelka ze zmierzonymi przez użytkowników Impendancjami na wyjściach różnych źródeł, jeśli ją znajdę to wkleję.

 

edit:

https://www.reddit.com/r/headphones/wiki/tech/output_impedance_database

Widzę, że stronka została zablokowana, może ktoś ma tam jakieś "chody" i jakoś się dostanie.

 

Edytowane przez Adiq22
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jaycob napisał:

U Ciebie w sklepie nie widziałem dedykowanych padów do tych słuchawek.  Kolejna kwestia czy dźwięk się nie zmieni po wymianie na welury? 

Update: słuchawki lepiej ustawiłem, nie czuje bólu takiego jak na początku,  ale dość duże ciepło, uszy mi się pocą. :D Chyba słuchawki z welurowymi gąbkami aż tak się nie nagrzewają?  Może jeszcze kilka dni i przyzwyczaił bym się do ich "komfortu". 

Co do DAC'a to uważam, że na integrze  bas jest mocniejszy, wszystko głośniej? albo źle dopasowałem głośność-  nie wiem, szczerze to bardzo ciężko mi jest odróżnić.  Jaka by mi ktoś zrobił ślepy test to nie powiedział bym na czym co gra. 

Za zwróconą kasę i dołożeniu myślałem o "lepszych" słuchawkach lub innego dac'a (dragonfly red?) :D 

Zastanawiałem się nad:

AKG 720
BEYERDYNAMIC DT990 Edition 32 Ohm lub 250 Ohm ?

I jeszcze 600 Ohm, ale to już raczej nie ma sensu, bo kilkukrotnie więcej od ceny słuchawek musiał bym wydać na jakiś wzmacniacz? Nie stać mnie na coś takiego. 

A także beyerdynamic dt 770 pro 80 Ohm, ale nie wiem czy preferuje otwarte czy zamknięte. Jak pisałem w 1 poście nie miałem żadnych poza tymi AKG. 

Generalnie nie wiem co robić. :E 

 

Ja od siebie polecam:

Sennheiser HD 599 (Miałem HD 558/598 obecnie posiadam HD 595)

Sennheiser HD 6XX Massdrop (HD 650) posiadam i jest bajka. HD 6XX pod muzykę, HD 595 pod gry oczywiście HD 6XX dużo lepsze słuchawki.

Źródło FiiO E10k gra troszkę czyściej i napędza słuchawki lepiej niż mója integra w MSI GE. Różnica między starym PC czy integrą w lapku (HP Elitebook 8570W dzień i noc)

Co do AKG odradzam K240 Studio lub MKII słuchawki bardzo słabe mi udało się kupić nowe za 200zł i je zwróciłem po 3 dniach HD 595 je zjadły. Jak na mój gust Sony MDR-XD200, które kupiłem dawno temu za 120zł grały dużo lepiej. W AKG K240 bass i sub bass nie istnieje dzwięk jest chudy i zimny jest dobra scena i detale, ale słuchawki nie produkują bassu. Miedzy K240 / HD 595 była duża przepaść na nie korzyść AKG. Jedyny model wart uwagi od AKG to K712 Pro słuchałem i zamierzam nabyć są jeszcze AKG K702, które grały za jasno jak na moje uszy. Z Beyerdynamiców polecam DT 770 PRO 80ohm grają bardzo przystępnie i bass to jest to. Miałem także DT 990 Pro 250ohm bardzo meczące przy długim graniu czy słuchaniu trance grają mocną V-ką 30minut w nich to był dla mnie max. Używając HD 6XX czy HD 558/595/598 mogłem słuchać muzyki po 4-6h bez zmęczenia uszu to samo jeśli chodzi o gry. Co do źródła zastanawiam się nad nabyciem Objective2 + ODAC lub Audio-GD NFB-11.28 tylko czy jest sens? Może ktoś posiada Objective2 + ODAC i się wypowie?

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Sam miałem napisać podobny. Całe życie masturbowałem się Sound Blasterami (zostało mi z dawnych IT czasów). Kiedyś nie miały konkurencji.
I tak sobie trwałem w soundblasterowym światku. Wsadzałem SB X-Fi z budy do budy, z płyty na płytę (lubiłem jego front panel).
Ale przesiadłem się na Z490 i skończyło się "rumakowanie" (brak PCI na mobo) a SB wylądował w szufladzie.

Chciałem sobie sprawić coś dla ucha (bo integra, to się nie godzi! ;) ), ale... z racji tego, że kompletnie wypadłem ze 20 lat temu z tematów IT audio - oczywiście z przyzwyczajenia i nawyku - łyp okiem na SB-G6 (650 pln), ewentualnie na AIM SC808 (550 pln), ale to i tak kasa rzędu 500 - 600 pln. Niby żaden piniondz, ale... właśnie bałem się efektu "zero wow" vs mój dziadunio SB w szufladzie (a kaska w kibel).

miałem dokładnie to samo, zaczynając lata temu od SB16, przez wspaniałego Gravisa, awe 32 itd

potem lata siedziałem na SB live 5.1 ( kupiony w komplecie z DTT2200, szał )  który się zwyczajnie skończył, kupiłem X-Fi Gamer 770.  

W końcu zmiana platformy , brak PCI i co dalej,  integry nawet dla mnie grały okropnie ( była jedna dobra lata temu, nvidia nforce )  , za radą tego forum, kupiłem   Asusa Xonara DX,  jest ok, gra ładnie, choć dla mojego ucha inaczej niż wszystkie stare poczciwe SB...   chciałbym spróbować czegoś innego, słuchawek nie używam,  czy taka mayaU5 byłaby jakimś przeskokiem ? czy kupując procube też będę rozczarowany ? a może jakiś chińczyk ?  

Na dniach zmieniam płytę, na nowej będzie ALC1200, cikw jestem tego cuda vs prosty xonarDX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja seńki HD odradzam. Zawsze na allegro można kupić sobie jakiś połamany set. 

Ja zdecydowałem się zaryzykować i zakładałem teraz HE-400i ver. 2020 za 777pln w przedsprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, byłoby miło, gdybyście zechcieli doradzić nam ciemnym w doborze źródła (karta), nie odbiornika (słuchawki / głośniki). Oczywiście jedno bez drugiego i sensownego parowania nie istnieje, ale... chętnie posłucham Waszych doświadczeń z doborem karty. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem małych dacow z BT i USB na pokładzie. 300-500zl średnio kosztują. Wyjścia JACK mają pod słuchawki i mikrofony w jednym porcie. Ewentualnie nawet podwójny mikrofon wbudowany jak BTR5. 

Nie da się tym zasilić głośników i słuchawek bez przekonania kabla albo bez jego rozdzielenia na stałe lub z jakimś przelacznikiem. To ich podstawową wada przy PC.  

Za to essabre nawet podwójny, wyjścia zbalansowane to standard tam. Czyli dobra jakość i brak szumów i zniekształceń. Dobra moc. Spore możliwości, bo jak się znudzi przy słuchawkach taki dac, to można to wrzucić jako źródło z TV albo z Telefonu do sprzętu analogowego. I nawet po BT gra to bardzo fajnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Panowie, byłoby miło, gdybyście zechcieli doradzić nam ciemnym w doborze źródła (karta), nie odbiornika (słuchawki / głośniki).

dokładnie, też czekam na propozycje, co w sensownych pieniądzach, mogłoby " zaskoczyć "

Rano przekręciłem płytę, jestem po testach ALC1200 i cóż...  XonarDX nawet dla mającego gumowe ucho gra o duuużo lepiej, 1200 to faktycznie poziom wyżej niż 892, ale szału nie ma..

Póki co zostaje xonarDX, nawet ze sporadycznym/losowym ściszaniem prawego kanału ;) 

Ale chciałbym wywalić kartę z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...