Skocz do zawartości
Jaycob

audiotrak prodigy cube black edition + AKG 240 Studio/AKG 702 - brak efektu "wow" - przepłaciłem za DAC'a?

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Sidr napisał:

AKG o takim wyglądzie jak 702 mnie wcześniej właśnie odrzucały ze względu na budowę i ten charakterystyczny pasek. Miałem HD681, przez nie nabyłem awersje do tak wyglądających słuchawek do dzisiaj. Tak kiedyś zachwalane, a taka tandeta. Rany. Osobiście uważam, że muzyka elektroniczna jest najbardziej wymagająca z wszystkich gatunków. Tam właśnie główną role odgrywają detale i różne niuanse  dźwiękowe.

 

ps: jak coś to jest później możliwość cofnięcia lajka? ;)

Zależy od głowy danej osoby mnie paseczek w AKG nie uciskał, zawsze można potraktować go kremem Nivea, jeśli jest z prawdziwej skóry. Faktem jest,  że trzeba go co 30 minut poprawiać na głowie. Jedynie mam obawy co do wytrzymałości żyłek, które dostosowują pasek do kształtu głowy. Wygląd K702 jest bardzo sexi przy okazji można wyglądać jak kosmita na przystanku autobusowym :E

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle stron, tyle postów, a tak na prawdę każdy ma inny słuch i potrzeby i szuka czego innego. Sporo osób lubi ciepłe brzmienie, mocny bass i jak założą słuchawki za 10k, które cechują się neutralnością będą zawiedzione. Drudzy zaś na odwrót jak dostaną słuchawki ciepłe i bassowe to powiedzą że zakrywa ona inne pasma i nie da się tego słuchać. Trzeba samemu testować, kombinować, ustawiać a i tak nigdy nie znajdzie się złotego środka, zawsze będzie jakaś ochota poprawy czegokolwiek, czy to wzmaka/karty dźwiękowej/słuchawek itp.

 To tak jak z altusami, którymi jarają się 40-60 latki, możecie im dać do odsłuchu sprzęt za 50k, a powiedzą że ich altusy 140, 20 letnie grają dla nich lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ŁysyZBrazzers napisał:

Zależy od głowy danej osoby mnie paseczek w AKG nie uciskał, zawsze można potraktować go kremem Nivea, jeśli jest z prawdziwej skóry. Faktem jest,  że trzeba go co 30 minut poprawiać na głowie. Jedynie mam obawy co do wytrzymałości żyłek, które dostosowują pasek do kształtu głowy. Wygląd K702 jest bardzo sexi przy okazji można wyglądać jak kosmita na przystanku autobusowym :E

O z Niveą nie znałem triku. Mnie cisną w czaszkę bo nie mam bani, że można na niej hełmy wermachtu z II wojny światowej klepać  znaczy płaskiego. Tak to jak założę to mogę w nich siedzieć. Na szczęście jeśli to nie gra to nie słucham dłużej niż 3h bo wolę na głośnikach.  

 

43 minuty temu, Sidr napisał:

AKG o takim wyglądzie jak 702 mnie wcześniej właśnie odrzucały ze względu na budowę i ten charakterystyczny pasek. Miałem HD681, przez nie nabyłem awersje do tak wyglądających słuchawek do dzisiaj. Tak kiedyś zachwalane, a taka tandeta. Rany. Osobiście uważam, że muzyka elektroniczna jest najbardziej wymagająca z wszystkich gatunków. Tam właśnie główną role odgrywają detale i różne niuanse  dźwiękowe.

 

ps: jak coś to jest później możliwość cofnięcia lajka? ;)

Co do cofnięcia like to nie wiem ale jak lubisz detal to powinno ci podejść a jak jeszcze grasz na kompie to już w ogóle.  Co do komfortu to nie ma tragedii ogólnie komfort jest niezły ale dla mnie nic nie ma podejścia do philipsów HP1000 to rozwiązanie do dziś jest imo perfekcją tych pomimo wagi mogę nie zdejmować z głowy. Gorzej jak ci klasycznie przestanie grać prawa słuchawka w 702 wtedy możesz psioczyć. U mnie 2x to samo. 

Philips_SBC-HP1000_550.jpg

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Art385 napisał:

 

 Gorzej jak ci klasycznie przestanie grać prawa słuchawka w 702 wtedy możesz psioczyć. U mnie 2x to samo. 

 

 Co było przyczyną?

 

edit: TrueFaith, też Ci się te 702 same zepsuły?

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyczyną nie jest słabe połączenie lutownicze? Moje nowe w przesyłce do nowego właściciela już się uwaliły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pady czy kabel jak najbardziej warto, bo jak padnie to będziesz kombinował albo czekał ? Do moich HiFiManów brałem z Ali, dostałem delikatnie grubsze i miększe niż oryginał co pozytywnie wpłynęło na wygodę i dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, EvilKillaruna napisał:

U AKG na ogół jest to proces ubijania się padów. Pisałem o tym artykuły całe ;). W K2 też to jest. 

Jest takie prawdopodobieństwo. Gdy modowałem M220, połączenia były 2x gorsze niż w Made in Austria, nie mówiąc o starszych seriach nienowożytnych. Nawet zwykłe poprawienie lutów potrafiło poprawić wyrównanie kanałów. 

Średnio 5-6 lat. Wymiana w K7 jest jednak masakrycznie trudna i może czasami wymagać kupienia całego pałąka lub uszkodzenia oryginalnego. W K2 można się obejść bez specjalnych ceregieli z samodzielną regeneracją. W K7 często też pękają bezbarwne prowadnice plastikowe. 

To nie pocieszyłeś, chciałem sobie kupić K712 lub zmodować K702, ponieważ są 2 razy tańsze i używać wieczność, ale jeśli mają się popsuć od samego noszenia na głowie to chyba z bastuje. Słuchawki traktuje jak jajko i trochę szkoda zostać z ładną obudową słuchawek po 2 latach użytkowania. K7 to bardzo piękny model.

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/akg/k712/

K712 Pomarańcz Vs. K702 Zielony

k712-vs-k702.png?w=614

K712 Pomarańcz Vs. K7XX Fiolet

k712-vs-k7xx.png?w=614

Pady chyba robią dużą robotę, ale też rewizja głośnika.

K501
Frequency response: 16 – 30.000 Hz
Sensitivity: 94 dB/mW
Nominal power: 200 mW
Impedance: 120 Ohm
Kapsel: DKK45   2400Z0005
 
AKG K701, K702, Q701, K702 Anniversary, K712 Pro
Frequency response: 10 Hz - 39,8 kHz (Q701)
Sensitivity: 105 dB SPL / V
Nominal power: 200 mW
Impedance: 62 ohms
 
K701                       Capsule DKK45     2400Z0007  (2400Z00070)
Q701                       Capsule DKK45    2400Z00080    (early at coming out 2400Z00070 but selected)
K702                       Capsule DKK45    2400Z00080    (early at coming out 2400Z00070 but selected)
K702 Anniversary  Capsule DKK45    2400Z00080
K712 Pro                Capsule DKK45    2400Z00090
K601                       Capsule DKK45    2400Z0006  (2400Z00060)
K612                       Capsule DKK45    2400Z00060
K501                       Capsule DKK45     2400Z0005

Czyli K712 dostaje lepsze głośniki.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Każde słuchawki mogą ulec uszkodzeniu, po prostu takie rzeczy działy się tuż po przejściu na proces chiński. K712 PRO są z tego co wiem made in slovakia i część osób raportowała lepszą jakość wykonania i kontrolę tejże jakości. Sznureczki natomiast to elementy eksploatacyjne, które zużyją się tak czy inaczej. 

Swoje K240 MKII używam od 2009 roku - sznureczki są spoko, nic nie dolega. Także da się.

Masz AKG K240 MKII z 2009 roku ja miałem model z 2019 i grały słabiej niż Superlux HD 681 byłem w szoku. Nawet odlanie obudowy nowych K240 pachniało tandetą lewa muszla inaczej odlana niż prawa. Po ściągnieciu padów zobaczyłem ten defekt.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sidr napisał:

 Co było przyczyną?

 

edit: TrueFaith, też Ci się te 702 same zepsuły?

Słabe połączenie lutownicze prawej słuchawki. Jednego dnia słuchasz, a drugiego już śmiga jedna muszla. U mnie za drugim razem zrobili skutecznie i słuchawki też lepiej grać zaczęły czemu nie wiem z notki z naprawy wiem, że testowane były przez AKG i spełniają po naprawie ich wszystkie mabojambo. Za pierwszym razem dostałem info, że naprawione i po niecałych 3 miesiącach i kilkunastu użyciach powtórka z rozrywki. W chińskich wersjach jest rozrzut jakościowy i to jest fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Sidr napisał:

..  odrzucały ze względu na budowę i ten charakterystyczny pasek. Miałem HD681, przez nie nabyłem awersje do tak wyglądających słuchawek do dzisiaj. Tak kiedyś zachwalane, a taka tandeta. Rany. ...

Pasek się urwał? Mi w HD681EVO odpadł w środku kabel z drutów pałąka, trzeba było lutować bo kanał zniknął. Przeciął się, wyrwał ten mini kabelek z wtyczką Jack przy słuchawkach. Wyrwał się pasek pałąka z zaczepów. Jaka cena taki sprzęt w sumie ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sidr napisał:

 Co było przyczyną?

edit: TrueFaith, też Ci się te 702 same zepsuły?

Na podwójnym DACu masz wyjścia zbalansowane i więcej mocy, tak z regóły.

Jak chcesz coś z ali to wolałbym to:

https://pl.aliexpress.com/item/33062206416.html

https://pl.aliexpress.com/item/4000937917069.html

https://pl.aliexpress.com/item/32912782410.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Sidr napisał:

edit: TrueFaith, też Ci się te 702 same zepsuły?

7xx więc bliżej do K712 chyba, ale ten sam rodzaj budowy, też produkcja chińska. Pograły parę dni, poszły w pudło do kupującego, u kupującego już nie grała prawa ale chłop sobie polutował (to w sumie 5 minut roboty). Jakbyś kupił to daj znać co Ci nie pasuje, mam kilka pomysłów jak wyleczyć AKG z bycia AKG :D To tak w razie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje ktoś dobre źródło dźwięku do gier i muzyki? Ogólnie jestem zadowolony z Fiio E10K, ale jest jeden problem w grach. Niestety nie mogę używać z nim Dolby Home Theather V4 co skutkuje tym, że grając w gry muszę dawać dźwięk w Windowsie na 100% bo wszystko jest bardzo cicho. To samo na Realteku normalnie mam głośność ustawioną na 25%, a odpalając Fallout 4 muszę dać głośność na 75% co skutkuje urwaniem uszu, gdy ktoś zadzwoni mi na messengera w trakcie gry. Dlatego używam Dolby Home Theather V4 i klikam opcję (Autoregulacja głośności) ten problem mam też nie na swoim laptopie i innych komputerach, gdy gram w gry używając głośników nie ma problemu. Czy może Asus Xonar Essence STX II, wspiera Dolby Home Theather V4 lub coś podobnego? Nie mam problemu z instalacją Dolby na każdym komputerze przy użyciu odblokowanego sterownika Realtek, ale każdy wie jak Realtek gra... Myślałem nad zakupem Asus Xonar U7 ponoć wspiera ten dodatek.

Ok już sobie poradziłem z problemem :)

Dolby.jpg

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...