Skocz do zawartości
xo1ppzr

Jaki procesor? Socket 1150

Rekomendowane odpowiedzi

Ten na allegro to akurat dobra cena, nie wiele drozszy a ma wyzsze taktowanie i od reki. Nie oplaca to sie wlasnie brac przy takiej cenie z Chin. 
BTW Dlaczego Janusz, dostajesz normalnie fakture do zakupu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xo1ppzr napisał:

Powodzenia! Osobiście wziąłbym cooler od proline ale niektórzy preferują allegro :)
 

 

32 minuty temu, pszemek233 napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/32853137454.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.f9a62e0ekOz4qE

 

taki procek zamów, nie ma co przepłacać u polskich januszy

U Polskich Januszy płacisz ,,ciut" więcej przy aktualnym kursie, a masz na już. Z Ali przyjdzie (albo nie przyjdzie) za miesiąc. Stamtąd biorę rzeczy max do 10$ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, xo1ppzr napisał:

Miales kila propozycji a kupiles najmniej oplacalny zestaw jak tylko mozna bylo xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michaelred napisał:

Miales kila propozycji a kupiles najmniej oplacalny zestaw jak tylko mozna bylo xD

Piszesz o coolerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to o jednym i drugim. :P

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon na papierze bardziej wydajny, ale osobiście też wziąłbym i5... Jak to wygląda stricte w grach? Kiedyś Xeony były lepsze w różnych aplikacjach, ale mniej wydajne w grach w porównaniu do ,,zwykłych" procesorów.

  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, TwisteddJoker napisał:

Xeon na papierze bardziej wydajny, ale osobiście też wziąłbym i5... Jak to wygląda stricte w grach? Kiedyś Xeony były lepsze w różnych aplikacjach, ale mniej wydajne w grach w porównaniu do ,,zwykłych" procesorów.

nie masz pojecia o czym piszesz

xeony 4/8 to idento jak i7 tylko bez integry, xeony 4/4 to jak i5 bez integry z tym ze xeon dalej ma 8mbcache a i5 6mb


gosc za 250 i5 kupił a za 299 proponowali mu xeona 4/8 czyli 50z wiecej, a z ali maiłby za 240 tylko musiałby czekac, ale nie znowu miesiac, miesiac to pierdoły wasnie do 10$ idą, u mnie kazdy zakup powyzej 30-40$ szedł w okolicach 14-18dni

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, duniek napisał:

nie masz pojecia o czym piszesz

xeony 4/8 to idento jak i7 tylko bez integry, xeony 4/4 to jak i5 bez integry z tym ze xeon dalej ma 8mbcache a i5 6mb


gosc za 250 i5 kupił a za 299 proponowali mu xeona 4/8 czyli 50z wiecej, a z ali maiłby za 240 tylko musiałby czekac, ale nie znowu miesiac, miesiac to pierdoły wasnie do 10$ idą, u mnie kazdy zakup powyzej 30-40$ szedł w okolicach 14-18dni

Może masz rację, nie znam się. Ale dlaczego więcej osób używa i5 lub i7 niż Xeonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TwisteddJoker napisał:

Może masz rację, nie znam się. Ale dlaczego więcej osób używa i5 lub i7 niż Xeonów?

bo sie nieznaja ;) - kiedys xeony były na inny socket wogole ktory był nie oplacalny, w dodatku uzywał nawet innych pamieci (RIMM) i do dzis to ludziom w głowach zostało i kazdy powtarza te same mity

ogolnie maja troche racji bo nowy xeon jest zwykle drozszy niz nowy i7 dlatego nie ma sensu go kupowac, z uzywanymi akuart jest na odwrot



jesli nie uzywasz integry wogole, i xeon jest wyraznie tanszy to jak najbardziej jest sens go kupic

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, duniek napisał:

bo sie nieznaja ;) - kiedys xeony były na inny socket wogole ktory był nie oplacalny, w dodatku uzywał nawet innych pamieci (RIMM) i do dzis to ludziom w głowach zostało i kazdy powtarza te same mity

ogolnie maja troche racji bo nowy xeon jest zwykle drozszy niz nowy i7 dlatego nie ma sensu go kupowac, z uzywanymi akuart jest na odwrot



jesli nie uzywasz integry wogole, i xeon jest wyraznie tanszy to jak najbardziej jest sens go kupic

Ale czy naprawdę to aż taki błąd/grzech kupić i5 / i7?
Zaletą tych procków jest to że przy ewentualnej sprzedaży kompa więcej osób zechce kupić taki zestaw niż taki z Xeonem, właśnie z powodów które wymieniłeś.
Druga kwestia - w przypadku autora wątku skok wydajności i tak będzie ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TwisteddJoker napisał:

Ale czy naprawdę to aż taki błąd/grzech kupić i5 / i7?

A czy błędem/grzechem jest zakup tego samego, tylko niepotrzebnie drożej? Niegospodarnością na pewno ;)

2 minuty temu, TwisteddJoker napisał:

Zaletą tych procków jest to że przy ewentualnej sprzedaży kompa więcej osób zechce kupić taki zestaw niż taki z Xeonem, właśnie z powodów które wymieniłeś.

To nie jest wiedza tajemna - xeony na te sockety i tak schodzą. OP kupi taniej niż i7, sprzeda taniej niż i7 - wyjdzie na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, TwisteddJoker napisał:

Ale czy naprawdę to aż taki błąd/grzech kupić i5 / i7?
Zaletą tych procków jest to że przy ewentualnej sprzedaży kompa więcej osób zechce kupić taki zestaw niż taki z Xeonem, właśnie z powodów które wymieniłeś.
Druga kwestia - w przypadku autora wątku skok wydajności i tak będzie ogromny.

zaletą jest, ale mowimy o prockach po 250-300zł a nie 1000, wyjdzie na to samo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idiotyzm, teraz każda gra obsługuje 8 wątków a 4/4 to i tak będzie za mało

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego statystyczni ludzie nie kupują xeonów, odpowiedź brzmi bo nie wiedzą że można takiego wsadzić i patrzą na specyfikację płyty gł. na stronie i w obsługiwanych nic nie ma o Xeonach, winni są też producenci nie informując o tym:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h81m-s2hrev_10#sp

Cytat

Wsparcie dla procesorów Intel® Core™ i7/Intel® Core™ i5 /Intel® Core™ i3 /Intel® Pentium® /Intel® Celeron® dla podstawki procesorowej LGA1150

a wystarczy wejść na stronkę i sprawdzić:

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-H81M-S2H(rev._1.0).html

Do autora tematu, mam nadzieję że w grach ten i5 będzie mieć te 144fps min co wcale może nie być takie pewne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, preston napisał:

i w obsługiwanych nic nie ma o Xeonach

W tabelce wspieranych są ;)

Duniek dobrze napisał. Głównym problemem są bezmyślnie powtarzane i utrwalane przez masę regułki "xeon do serwera a nie do gier", "quadro to do grafiki a nie do gier".

Edytowane przez MitycznyJeż
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyczny patrzy na stronce na opis z pierwszej stronki, też na opisy w sklepach co tam jest obsługiwane a bardziej zorientowany wejdzie na zakładkę wsparcie i obsługa CPU na stronie producenta ale oczywiście te regułki też dają znać o sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, preston napisał:

Dlaczego statystyczni ludzie nie kupują xeonów, odpowiedź brzmi bo nie wiedzą że można takiego wsadzić i patrzą na specyfikację płyty gł. na stronie i w obsługiwanych nic nie ma o Xeonach, winni są też producenci nie informując o tym:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h81m-s2hrev_10#sp

a wystarczy wejść na stronkę i sprawdzić:

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-H81M-S2H(rev._1.0).html

Do autora tematu, mam nadzieję że w grach ten i5 będzie mieć te 144fps min co wcale może nie być takie pewne.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o CS'a.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze taki maly budzet. Bo ja mam i7-4790k, obejrzałem to: 

a ze gram w 1080p a nie 4k, to procka nie zmieniam tylko grafę za niedługo ?? 

Na olx za ponizej 600 jestes w stanir wyrwac i7-4790k. Skok wydajności będzie mega

Edytowane przez marcin0218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wyszedł niszczyciel rynku używek intelowskich 4/8w w postaci i3 10100F, w cenie poniżej 400zł mamy proca o podobnej wydajności jak i7 7700, nowy technologicznie , ramy ddr4, plyte nową i tyle na temat, teraz kupowanie używek w takich cenach to absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcin0218 napisał:

Szkoda, ze taki maly budzet. Bo ja mam i7-4790k, obejrzałem to: 

a ze gram w 1080p a nie 4k, to procka nie zmieniam tylko grafę za niedługo ?? 

Na olx za ponizej 600 jestes w stanir wyrwac i7-4790k. Skok wydajności będzie mega

Ja popieram w calej rozciaglosci i nawet sprzedam autorowi swoj i7-4790k za 1200zl, dlaczego tyle bo jest potezny a poza tym nigdy nie krecony, nigdy nie wyjmowany z plyty glownej, jak nowka.

Warto dla dla tej 4 rdzeniowej potegi tyle wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienwiem czy wpis wyżej to ironia czy nie. Ale tak jak napisałem. Autor na używkę wyda 600 zł. Wiec po co wydawac 400 na amd, plus płyta plus ddr4, skoro na to pójdzie mu więcej kasy, a plyte ma przecież pod 4790k

Edytowane przez marcin0218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 14:15, duniek napisał:

bo sie nieznaja ;) - kiedys xeony były na inny socket wogole ktory był nie oplacalny, w dodatku uzywał nawet innych pamieci (RIMM) i do dzis to ludziom w głowach zostało i kazdy powtarza te same mity

ogolnie maja troche racji bo nowy xeon jest zwykle drozszy niz nowy i7 dlatego nie ma sensu go kupowac, z uzywanymi akuart jest na odwrot

jesli nie uzywasz integry wogole, i xeon jest wyraznie tanszy to jak najbardziej jest sens go kupic

o to jest siła marketingu.

i5 czy i7 to mocno ugruntowane marki "gaming-owe"

xeon to brand serwerowy nie nakierowany na masowego odbiorce

W dniu 17.11.2020 o 14:31, TwisteddJoker napisał:

Zaletą tych procków jest to że przy ewentualnej sprzedaży kompa więcej osób zechce kupić taki zestaw niż taki z Xeonem, właśnie z powodów które wymieniłeś.

ale wy kupujecie te i7 dla wydajności w grach i programach czy jako lokata kapitału?

im taniej kupi procek tym mniej na nim straci: i7 są horrendalnie przewartościowane i tylko kwesta czasu jest korekta ich cen

W dniu 18.11.2020 o 19:59, preston napisał:

a wystarczy wejść na stronkę i sprawdzić:

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-H81M-S2H(rev._1.0).html

Do autora tematu, mam nadzieję że w grach ten i5 będzie mieć te 144fps min co wcale może nie być takie pewne.

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h81m-s2hrev_10#support-cpu

którą zawsze poleca się sprawdzić przy wymianie CPU

statystyczny to nie wie ze takie procesory jak Xeon w ogóle istnieją ... 

W dniu 20.11.2020 o 12:38, marcin0218 napisał:

Szkoda, ze taki maly budzet. Bo ja mam i7-4790k, obejrzałem to: 

a ze gram w 1080p a nie 4k, to procka nie zmieniam tylko grafę za niedługo ??

w 1080p większe znaczenie ma CPU i RTX 3080 będzie się nudził ...

23 godziny temu, karij napisał:

Ja popieram w calej rozciaglosci i nawet sprzedam autorowi swoj i7-4790k za 1200zl, dlaczego tyle bo jest potezny a poza tym nigdy nie krecony, nigdy nie wyjmowany z plyty glownej, jak nowka.

Warto dla dla tej 4 rdzeniowej potegi tyle wydac.

wydać 600 złoty na stary procek? czy na nowe części z gwarancja a stare sprzedać puki "trzymają cenę" wychodząc na te same 600zł? oto jest pytanie ...

następna modernizacja to tak czy inaczej wymiana płyty i RAM wiec od tego się nie ucieknie ...

mieć i7-4790k a kupić to dwie rożne rzeczy!

cztero-rdzeniową potęgą na LGA 1150 to jest i7-5775C po OC wiec Broadwell ("niszczyciel")

nie popełniajcie biblijnego "grzechu nieroztropności"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790k nie ma absolutnie sensu - sensowna płyta kosztuje 200-250zł chyba teraz i proc jest drogi - to juz lepiej pojsc w x99 gdzie plyte jak upolujesz za 500, a procki walaja sie po 300 i masz haswelle 6 core w dodatku z ddr4 ktore są tansze i szybsze

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 11:23, pszemek233 napisał:

idiotyzm, teraz każda gra obsługuje 8 wątków

... jak np. najnowszy Assasin Creed Valhalla, który obsługuje max 6 wątków? :)

Assassins-Creed-Valhalla-CPU-benchmarks-

Skąd wziąłeś tą bzdurę, że "teraz każda gra obsługuje 8 wątków"?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...