Skocz do zawartości
Gontarr

Ballistix vs Viper pod R5600x

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Które pamięci lepiej wybrać pod TUFB550 + R5600x? (Zakładając, że są w jednakowej cenie~550PLN oraz mam zamiar robic OC)

Crucial BallistiX 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz CL15 (BL2K16G30C15U4W)

Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 4400MHz CL19 (PVS416G440C9K)

Edytowane przez Gontarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamilos69 napisał:

Crucial Ballistix 16GB 3600/16.

Mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy dlaczego akurat taki wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem cena- wydajność są bardzo opłacalne. I brakowało mi czegoś pomiędzy ww. dwoma modułami :-P
I żeby jeszcze bardziej zagmatwać masz Patriot  Viper Steel 3733/17 :D

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kamilos69 napisał:

I żeby jeszcze bardziej zagmatwać masz Patriot  Viper Steel 3733/17 :D

Które mogą nie wstać nawet na profilu XMP, bo są na marnych kościach Hynix CJR, a co dopiero mówić o OC.

A kolega chyba zapomniał wspomnieć że będzie pamięci podkręcał, tak jak mi pisał na PW?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, KamileN7 napisał:

Które mogą nie wstać nawet na profilu XMP, bo są na marnych kościach Hynix CJR, a co dopiero mówić o OC.

A kolega chyba zapomniał wspomnieć że będzie pamięci podkręcał, tak jak mi pisał na PW?

 

Faktycznie zapomniałem wspomnieć o OC, moja wina. Dziękuje za przypomnienie :)

39 minut temu, kamilos69 napisał:

Najwidoczniej się koledze zapomniało wspomnieć o OC.

Jakie w takim razie pamiątki byś wybrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do OC to dalej nie wymyślono nic lepszego w cenie do 600 zł od patków 4400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no te patrioty do oc w recacji ceny do tego co oferują są najlepsze z tym, że właśnie sam się zastanawiam co było by lepsze.

Zakładam, że te patrioty na intelu pójdą na 4200Mhz CL16, 17 ale CR2. Cruciale powinny pójść na 3800Mhz CL16 CR1? Na amd pewnie dało by się cr1 a na nowych prockach intela to nie wiem.

Chciałbym zobaczyć jakie są różnice w testach między tak ustawionymi tymi pamięciami. Wydaje mi się, że będą minimalne a crucial to jednak 2x16GB

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Art385 napisał:

Jak do OC to dalej nie wymyślono nic lepszego w cenie do 600 zł od patków 4400

Ok, ale czy uzyskam dzięki temu wyższy performance po OC porównując na Ballistixow 3000 CL15 32 GB ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gontarr napisał:

Ok, ale czy uzyskam dzięki temu wyższy performance po OC porównując na Ballistixow 3000 CL15 32 GB ? 

Jeszcze jak pewnie ze 3-4% ugrasz. Mam balistixy 3000c15 co prawda 4x8GB i to też fajne moduły do oc ale do AMD to im bardziej przyciśniesz memki tym wincyj wydajności. Najlepiej by było na 4x8GB pojechać z B-die ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno sam stalem przed wyborem, polecam patrioty, na b-die lataja bezproblemowo 4ghz 15-15-15-35-1T oczywiscie 1:1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 00:23, dom1nguez napisał:

niedawno sam stalem przed wyborem, polecam patrioty, na b-die lataja bezproblemowo 4ghz 15-15-15-35-1T oczywiscie 1:1 :D

Jakie ustawienia ramu - szczegółowo? Wrzuć pixa 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 11:44, KamileN7 napisał:

Które mogą nie wstać nawet na profilu XMP, bo są na marnych kościach Hynix CJR, a co dopiero mówić o OC.

A kolega chyba zapomniał wspomnieć że będzie pamięci podkręcał, tak jak mi pisał na PW?

 

Patriot Viper Steel są na kościach Samsung B-DIE z tego co mi wiadomo :D Ciężko podobno z OC tych tych pamięci bo są już wypałowane na starcie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, RufleX napisał:

Patriot Viper Steel są na kościach Samsung B-DIE z tego co mi wiadomo :D Ciężko podobno z OC tych tych pamięci bo są już wypałowane na starcie :D 

Nie wszystkie, podany przykład 3733 MHz CL17 są na kościach Hynix CJR (Cała reszta niższych wariantów pewnie podobnie albo gorzej), na B-Die są wersje 4000 MHz CL19, 4166 MHz CL19, 4400 MHz CL19. Nie wiem o co ci chodzi z tym że ciężko z OC?, przecież na profilu XMP te pamięci mają bardzo luźne timingi, dociśnięcie ich do maksa da ogromny przyrost wydajności. No i na AMD nikt nie kupuje tych Patriotów na B-Die żeby korzystać z XMP, ustawia się je ręcznie, synchronicznie z taktowaniem Infinity Fabric (Na tyle na ile pozwala dana sztuka procesora), z możliwie jak najciaśniejszymi timingami, co daje najlepszą możliwą wydajność na tej platformie ;).

Edytowane przez KamileN7
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha XD Właśnie sobie uświadomiłem że dałem ciała ? Już na drugim podzespole dałem się zrobić... Zmieniać 3733 na coś innego póki przesyłka nie poszła czy jednak zostawić, duży przeskok w grach ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 11:56, kamilos69 napisał:

Najwidoczniej się koledze zapomniało wspomnieć o OC.

Jak pyta o Patrioty 4400 16GB vs Cruciale 32GB to chyba logiczne że pod OC :P I ma dylemat czy brać DualRank nieco słabsze OC ale za to 2 razy więcej pojemności czy klasycznie 2 kosteczki 8GB SR + co się da wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to 4 moduły SR i atakować 3733 lub 3800 nawet na geardownie to będzie boościk. Pod koniec tygodnia sam będę ganiał taki konfig to mogę napisać jak to gania na B550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 13:08, Gontarr napisał:

Ok, ale czy uzyskam dzięki temu wyższy performance po OC porównując na Ballistixow 3000 CL15 32 GB ? 

Nie koniecznie. Różnica w grach będzie marginalna. Zależy od tego jak polecą DualRanki. Masz niżej filmik, niestety brakuje w nim Dual Rank TUNED. Wszystkie DualRanki lecą z XMP. I moim zdaniem XMP 3600cl18 z kościami Hynixa wypadają już bardzo dobrze. Skrobią marchewki B-Die 3600cl16 po ręcznym strojeniu. A ponieważ rozważamy zakup Micronów DL, to bez problemów wystrojone powinny się zrównać z SR Bdie.

Jedyną rozsądną opcją Performance na ryśkach 5000 okazuje się aktualnie zestaw 2x16 albo 2x8 na Bdie. Tylko tak można rzeczywiście wycisnąć bezkompromisowego maxa, ale to nie będzie kosztowało 500zl:P

https://www.youtube.com/watch?v=AGux0pANft0

2 minuty temu, Art385 napisał:

Lepiej to 4 moduły SR i atakować 3733 lub 3800 nawet na geardownie to będzie boościk. Pod koniec tygodnia sam będę ganiał taki konfig to mogę napisać jak to gania na B550

Zgadzam się, tylko dobre Bdie 4x8 np Patriot4400 to 1100zl a nie 550zl ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym powiedział nie warto ale to ostatnia prosta DDR4 więc kupno wymaxowanych B-die to dobry pomysł trzeba jakoś wycisnąć ostatnie soki z platformy na której posiedzimy trochę czasu. No i a że ścieżkę upgradu AM4 ma teraz wręcz kozacką to imo nie ma co oszczędzać :) Nawet na tej płycie co OP wybrał która ma 4 warstwy nie powinno być problemów z OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ddr4 za chwile odejdą do lamusa i nie wiadomo jak ostatecznie będą kształtować się ceny używek, to pchanie worka siana w to dzisiaj, to spore ryzyko. 

Najbezpieczniejszy zakup to 32gb Cruciala. Przyzwoite OC. Dobra cena. Duża pojemność. DualRank. Potencjalny klient będzie na tak z płytą ATX i ITX. Łatwo bedzie je odsprzedac. 

Na Patriotach 4400 4x8gb będziemy pewnie z bólem rowa liczyć straty.  

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz odsprzedać dwóm osobom. B-die najlepsza kompatybilność a to ważna sprawa przynajmniej dla tych którzy już przeżyli gdy pamięci nie chciały współpracować z płytą. Tutaj już jeden był na mobo asusa i nowych crucialach 3600 MHz jego doświadczenie nie należało do najprzyjemniejszych. Poza tym mając taki komplecik twój target to raczej ludzie co wyrwali starszą high endową platformę od intela i chcą poczuć wiatr we włosach xD wiele nie stracisz bo i tak możesz dać dumpingową cenę w porównaniu do innych B-die xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot wychodzi 2x drożej od takiego Cruciala. Ludzie skłonni tak przepłacać po premierze nowych platform przejda raczej na nowy standard. Warto mieć to na uwadze.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci zapłaci 3x tyle co te b-die warte za coś porównywalnego na ddr5? xD Minciu no prośba. Na początku to będą schodzić pewnie jakieś 3200 c20 do gotowców za kupę siana. Tak jest zawsze. No i dziś to nie jest tak, że na starej platformie będziesz ograniczony do 4/4 lub 4/8 za worek siana te dzisiejsze stare platformy to będą w użyciu tyle co sandy bridge więc zapotrzebowanie na ddr4 będzie im dalej w las tym każdy będzie celował w coś szybszego do tego inflacja i patrząc na cyferki nie stracisz ;) Jeszcze mi się nie zdarzyło abym na najszybszych modułach poprzedniej generacji przy chęci sprzedaży dużo stracił co innego przy średniej półce często 2x w plecy. Zawsze wychodzi na to, że przez kilka lat użytkowałem je zupełnie za darmo bądź w cenie kilku zł na msc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki z kolejną generacją prawie zawsze najmocniej dostają w tyłek te najwolniejsze i te najmniejsze moduły. Dla patriota + jest taki, że nie będzie tym najwolniejszym setem a raczej topowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...