Skocz do zawartości
Astec

Jak nauczyć się jeździć na kierownicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem wczoraj kierownice celem ogrania tytułów takich jak Project Cars (jeszcze nie mam). Wczesniej oglądałem wiele filmików z jazdy na kierownicy i nie wydawało się to być trudne. Zacząłem grać w Forze Horizon 4. Moje pierwsze wrażenie nie jest zbyt pozytywne. Gra się dużo trudniej niż na klawiaturze. Nie wiem czy coś źle ustawiłem (kierownica nie wraca do polożenia wyjściowego, ale nie wiem czy powinna), czy poprostu nie wychodzi mi to. I dlatego miałbym do Was kilka pytań. W jakich tytułach najlepiej nauczyć się grać? (w Dirt 5 barierą nie do przejścia okazał się pierwszy zakręt). Jak skonfigurować Thrustmaster T150 żeby było łatwiej na początek? Jak wyglądały wasze początki z kierownicą? Macie jakieś rady dla żółtodzioba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, troszkę się znam i dlatego się wypowiem :P

Jeśli chodzi o autocentrowanie to musi być to wbudowane w kierownicę, lub jakiś wbudowany silnik do tego (znajomy ma zestaw chyba z ps'a i za każdym jak uruchamia kompa to automatycznie wbudowany silnik przekręca kierownicę max w lewo, max w prawo i na koniec centruje).
Do nauki myślę że dobre były by jakieś spokojniejsze gry jak ETS2. Zgaduję że przy zakrętach za bardzo szarpiesz kierownicę i/lub zapominasz gazie/hamulcach. Sam na początku korzystając z kontrolerów do latania (wiem, co innego, ale jednak ma sporo wspólnego) nie mogłem opanować maszyny, i przy grze w WT często wpadałem w korkociąg, albo w ARMIE nie mogłem zawisnąć w powietrzu.
Myślę, że też może ci pomóc ustawienie czułości i martwej strefy (najszybciej w ustawieniach gry znajdziesz, jeśli nie to ich apka dedykowana powinna pomóc), po to aby przy drobnych ruchach kierownica w grze nie szarpała. Martwa strefa pomaga jeśli chcesz mieć kierownicę prosto, a kontroler jest ustawiony delikatnie w którąś stronę, to gra zignoruje to, dopóki kierownica nie wychyli się dalej. Sam z tego korzystam przy kontrolerach lotu.

Jak nie wiesz o jakie wartości poprzestawiaj to najlepiej zacznij eksperymentować od najniższych wartości (np. martwa strefa na 1%) i sprawdź jak bardzo to poprawiło twoje osiągi/komfort gry.

Myślę, że ode mnie to będzie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jakieś simy jak zwykłe asseto corsa, gdzie lepiej czuć auto. FH4 to taki arcade bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...