Skocz do zawartości
KICK1256

PROBLEM z działaniem jednej słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zainstalowałem od nowa Windows 10 Home, po zaktualizowaniu wszystkich sterowników pobraniu steama i CS:GO, rozpocząłem grę. 
Nagle okazało się, że działa jedna słuchawka (JBL T110) na początku sądziłem że to typowe w nich, że po jakimś czasie jedna słuchawka pada ale podłączyłem je pod telefon i działają obie normalnie. 
Co próbowałem zrobić:
- reinstall sterowników/ usuwałem całkowicie instalowałem starsze itd. nie pomagało

Gdzieś na anglojęzycznym forum znalazłem poradę, żeby włożyć wtyczke jack na "3 pierścień", wtedy owszem obie słuchawki działają lecz dźwięk nie jest przestrzenny w (np. w lewej słuchawce słyszę to co się dzieje z lewej i prawej stronie, i odwrotnie z prawą) a gdy tylko dopnę wtyczke tak jakby do końca, prawa słuchawka głuchnie i słyszę dźwięk tylko z lewej,
https://imgur.com/q9gBni0
https://imgur.com/gpgRCCw

Czy to diagnoza uszkodzonego jacka przy laptopie? Co zrobić, kupić zewnętrzną karte dźwiękową czy dam rade wymienić sam/lub w miare sensownych pieniądzach to wejście o ile jest ono uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na moje oko ewidentnie coś software tu przekombinował. Co to za model laptopa? Spróbuj podłączyć inne słuchawki do laptopa i napisz czy problem wciąż występuje.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem inne słuchawki, problem występuje dokładnie identycznie. jeślli włożę całe wejście działa lewa słuchawka, gdy włożę na ten "3 pierścień" działają obie ale tak jak pisałem jest tak jakby ten tryb mono

Laptop to MSI GP72/ i7-7700hq/gtx1050ti/8gbRAM/ Win 10 Home

Edytowane przez KICK1256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz go przypadkiem w folderze z realtekiem? Poszukaj, np.  C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...