Skocz do zawartości
dybowsm

Zestaw na ryzen 9 350x z 128GB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

W związku z tym, że mój laptop nie daje rady potrzebuję zestaw, który zapewniłby komfortowe stworzenie domowego laba dla VMek a czasem może i zagrać skoro to już będzie potężny sprzęt :).

Moje wymagania to procek ryzen 9 350x ( ilość corów dla wirtualnych maszyn ma znaczenie) i najlepiej 128GB ramu.

Jakie pozostałe komponenty wybrać by to wszystko ze sobą grało i było ciche? Graczem nie jestem ale przy takim sprzęcie może bym czasem w coś pyknął.

Przyznam także, że ostatniego kompa swojego składałem z 15 lat temu. Widzę, że trochę się pozmieniało ale mam nadzieję, że sobie poradzę :)

Budżet najlepiej do 10k brutto.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/58db6687/

Ryzen, wydajne chłodzenie AIO, 128GB RAM, SSD 1TB, przestronna i przewiewna obudowa, zasilacz z zapasem mocy (gdybyś w przyszlości chciał wrzucić mocniejszą grafikę) i RTX 2060 do sporadycznego pogrania (też kwestia jaki masz monitor, bo jak coś ponad 1080p to rozważyłbym dopłatę do RX 5700 XT).

Można też pomyśleć czy nie wziąć Ryzen 9 5900X - 12 rdzeni zamiast 16 rdzeni, ale sporo wyższa wydajność pojedynczego rdzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/sefx936xbhttps://www.x-kom.pl/lista/sefx936xb

Bonusy w koszyku będą za 1 grosz przy zakupie, więc cena to około 10500.

Ryzen 9 5950X
Noctua NH-D15
ASUS TUF X570 PLUS
GTX 1660 SUPER ( wiem że można lepiej, ale to do niedzielnego grania spokojnie wystarczy póki co, a lepiej wymaksować procesor. Zasilacz ma zapas, także jak będziesz chciał, możesz wymienić grafikę na mocniejszą )
128GB RAM ( w koszyku wbiłem dwa kity po 2x32 )
SSD M.2 1TB
Bardzo dobry zasilacz 750W GOLD
Przewiewna obudowa

Kwestia procesora - poluj na 9 5950X bo to topowy sprzęt i jeśli jesteś w stanie sobie na niego pozwolić to będzie czysty zysk i spokój na lata ;) ( niekoniecznie X-kom, procesor zamów tam gdzie go znajdziesz w tej cenie, a resztę gratów, z X-Komu )
Gdybyś całość zamawiał w X-komie, możesz poprosić w odpowiednim temacie na forum, o jakąś zniżkę :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepiej złożyć coś uniwersalnego. Pompowanie nowego Ryzena prawie wyklucza taką możliwość. Zszedłbym do 3950X (wydajności i tak Ci nie zabraknie) i postarałbym się o RTX 3070. Nie samą pracą człowiek żyje. 

Ile w ogóle będzie tych vmek? 

https://proline.pl/koszyk/cd60ba00

- CPU 16 rdzeni, 32 wątki|
- GPU RTX 3070
- 2x32GB na start + dwa sloty wolne na rozbudowę
- NVME 1TB, zasilacz Seasonica z zapasem, wydajne chłodzenie na CPU, kompaktowa buda Phanteksa

Co ważne, wszystko praktycznie dostępne od ręki bez czekania i zabawy w głupie preordery z czekaniem miesiącami. 

Jakby trza było dobić do tych 128GB DDR4. to:

https://proline.pl/koszyk/b99e8a10

Nadal zostajesz z RTX 3070. Większy dysk do dołożenia za jakiś czas. 

Edytowane przez Caps
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dirian napisał:

Coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/58db6687/

Ryzen, wydajne chłodzenie AIO, 128GB RAM, SSD 1TB, przestronna i przewiewna obudowa, zasilacz z zapasem mocy (gdybyś w przyszlości chciał wrzucić mocniejszą grafikę) i RTX 2060 do sporadycznego pogrania (też kwestia jaki masz monitor, bo jak coś ponad 1080p to rozważyłbym dopłatę do RX 5700 XT).

Można też pomyśleć czy nie wziąć Ryzen 9 5900X - 12 rdzeni zamiast 16 rdzeni, ale sporo wyższa wydajność pojedynczego rdzenia. 

Mam 27 cali 2k.

Godzinę temu, Caps napisał:

Nie wiem czy nie lepiej złożyć coś uniwersalnego. Pompowanie nowego Ryzena prawie wyklucza taką możliwość. Zszedłbym do 3950X (wydajności i tak Ci nie zabraknie) i postarałbym się o RTX 3070. Nie samą pracą człowiek żyje. 

Ile w ogóle będzie tych vmek? 

https://proline.pl/koszyk/cd60ba00

- CPU 16 rdzeni, 32 wątki|
- GPU RTX 3070
- 2x32GB na start + dwa sloty wolne na rozbudowę
- NVME 1TB, zasilacz Seasonica z zapasem, wydajne chłodzenie na CPU, kompaktowa buda Phanteksa

Co ważne, wszystko praktycznie dostępne od ręki bez czekania i zabawy w głupie preordery z czekaniem miesiącami. 

Jakby trza było dobić do tych 128GB DDR4. to:

https://proline.pl/koszyk/b99e8a10

Nadal zostajesz z RTX 3070. Większy dysk do dołożenia za jakiś czas. 

VMek w szczycie włączonych 8. (min 2 core i 8GB RAM)

Chłodzenie wodne czy zwykłe polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dybowsm napisał:

Mam 27 cali 2k.

To dorzuciłbym do RX 5700 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o obudowach bequiet?

1 godzinę temu, Dirian napisał:

To dorzuciłbym do RX 5700 XT.

Czemu nie Nvidia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1440p i chcesz coś porządnie pograć, to RTX 3070. 

Mając 3950X wraz z 128GB DDR4 i RTX 3070 nie wiem po co proponować RX 5700 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caps napisał:

Mając 3950X wraz z 128GB DDR4 i RTX 3070 nie wiem po co proponować RX 5700 XT

Może dlatego, że autor wspomniał, że graczem nie jest i "czasem by coś pyknął". Jeśli to ma być odpalenie gry raz na ruski rok, to nie wiem czy jest sens wydawać 3k na kartę - no chyba że ma to być poważniejszy gaming, to wtedy nie ma sie co zastanawiać i brać 3070.

 

10 godzin temu, dybowsm napisał:

Graczem nie jestem ale przy takim sprzęcie może bym czasem w coś pyknął.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu chłodzenia jeszcze. Na wielu zestawach widzę prócz chłodzenia na procesorze jeszcze wentylatory na dole, które mają zasysać powietrze. Czy to w obecnych sprzętach jest konieczne czy wystarczy samo chłodzenie na procek + to które przychodzi z grafiką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą wentylatory z przodu obudowy (wdmuchujące powietrze do środka) i wentylator odprowadzający powietrze z tyłu obudowy. No i ofc cooler na procek, grafika ma swoje chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dirian napisał:

Może dlatego, że autor wspomniał, że graczem nie jest i "czasem by coś pyknął". Jeśli to ma być odpalenie gry raz na ruski rok, to nie wiem czy jest sens wydawać 3k na kartę - no chyba że ma to być poważniejszy gaming, to wtedy nie ma sie co zastanawiać i brać 3070

Cały zestaw jest praktycznie w tej samej cenie. Twój z 5700 xt około 10600 zł, ode mnie z rtx 3070 w tej samej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Caps napisał:

Cały zestaw jest praktycznie w tej samej cenie. Twój z 5700 xt około 10600 zł, ode mnie z rtx 3070 w tej samej cenie. 

Owszem, ale u mnie jest 128 GB RAM, u ciebie 64 GB. Tu właśnie masz te 1000 zł różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dirian napisał:

Owszem, ale u mnie jest 128 GB RAM, u ciebie 64 GB. Tu właśnie masz te 1000 zł różnicy.

Niżej jest z 128 ddr4 i rtx 3070 z nvme 512. Co by nie było, rtx w tym budżecie bez problemu wchodzi

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wziąć 5950X i poczekać na 3060TI - mają się pojawić 2.12. Też 8GB VRAM i wydajność ponad 2080S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto dopłacać tyle do 5950X względem 3950X. Nie wiem czy przy w/w zastosowaniach zostanie to odczute na tyle wyraźnie, żeby miało to sens no ale też jest to jakieś wyjście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzeć, jeśli 3060ti zostanie wyceniona na 2000-2200 zł i będzie słabsza 5-10% to zakup 3070 też będzie niepewny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy okablowanie teraz przychodzi z zasilaczem czy płytą główną czy trzeba oddzielnie zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie niezbędne kabelki będą w zestawie. Jedynie przewód do monitora potrzebujesz, żeby podłączyć grafikę - najlepiej po Display Port.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomęczę chłodzenie. Wszyscy w zestawach praktycznie zaproponowaliście chłodzenie standardowe. Kolega jeden zaproponował wodne. Kiedyś wydawało mi się, ze wodne jest po to by była cisza. Ceny oby są bardzo podobne. Są jakieś "Za" by nie iść w powietrze a nie zestaw AIO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO wbrew pozorom nie jest cichsze od chłodzenia powietrznego - w AIO też masz dwa wentylatory i dodatkowo niekiedy słychać pracę pompki. Celem AIO jest zapewnienie jak najlepszego chlodzenia - dobre AIO będzie chłodzić lepiej od topowych coolerów powietrznych.

Akurat Freezer którego podałem pod względem ciszy wypada jednak nieźle.

Tu masz porównanie Freezera którego zaproponowałem z najlepszym chłodzeniem powietrznym Noctua NH-D15 i kilkoma innymi AIO;

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3571-arctic-liquid-freezer-ii-cooler-review-benchmark

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pódziesz tj wyżej pisałem w Enthoo Pro 2, to daj sobie AiO Liquid Freezer 420 z 3 wentylatorami 140 mm. Będzie i mega wydajnie i cicho 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszelkie sugestie. Tak myślę, myślę i może tak jak kolega jeden zasugerował wziąć rtx 1660 super? Ja jestem niedzielny gracz. Nie znam się na tym.

Czy na tej karcie odpalą się nowe gierki? Pewnie skończy się na tym, że pogram w jakieś wyścigi, strzelanki pare razy w mc. Chodzi o o to, że tę kartę można za około 1100zł dostać więc miałbym 1900 do przeznaczenia na ram i dysk 2TB M2.

 

Czyli byłoby finalnie to

https://proline.pl/koszyk/bdc423bd

+ OLeOle

    
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W 80+ Gold  - 419zł
MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6 192bit - 1159zł
SilentiumPC Signum SG7V Evo TG ARGB - 379zł < --- wejdzie tu AIO, które wybrałem?

 

Suma: 9 803

 

Co Wy na to? :)

 

Edytowane przez dybowsm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...