Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajoma potrzebuje laptopa w okolicach 3k. Laptop do pracy typu office itp. 14-15,6 cala. 

Znalazłem coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/598171-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-3500-8gb-512-win10-black.html#Specyfikacja  Na plus 3500U, matryca IPS. Na minus nie wiem czy chłodzenie będzie ok.

https://www.x-kom.pl/p/557204-notebook-laptop-140-huawei-matebook-d-14-r5-3500-8gb-256-win10-srebrny.html - podobnie jak wyżej.

https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-aspire5-i5-11gen-8gb-512ssd-no-os.bhtml#opis - na duży plus i5 11gen, z fajna integrą, IPS. Na minus podobno głośny

https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-d413-14-r5-8gb-512ssd-no-os.bhtml?from=pla&cd=1523925306&ad=57296348334&kd=&gclid=Cj0KCQiAkuP9BRCkARIsAKGLE8VwkoYUZbW5Mop1GsQXQArGQGXTlHiKVOI0DLT-OfutdUe_d4EBzLQaAs0AEALw_wcB&gclsrc=aw.ds - na duży plus 4500U i IPS, tylko znowu nie wiem jak z tym chłodzeniem, z tego co kojarze to Vivo miały bardzo podłe chłodzenia nawet jak na ultrabooka. 

https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x509-i5-8gb-512ssd-no-os_1.bhtml#opis - tu specyfikacja wygląda ok(choć wyżej są lepsze), ale nie wiem jak wykonanie, chłodzenie itp.

Ktoś może miał styczność z laptopami z linku? Ważne żeby laptop trochę posłużył no i fajnie jakby kultura pracy i matryca nie odstraszały i bateria też znośnie trzymała, ale zakładam że przy tej kategorii procesorów to raczej nie będzie problemem. Po specce brałbym vivo lub aspire 5, ale mam obawy co do trwałości i kultury pracy ze względu temperatury.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi być z systemem, to może w którymś z elektromarketów będzie taki Lenovo:

Lenovo IdeaPad 5-15 i5-1035G1/8GB/512

W x-komie nie ma go na stanie, ale konfiguracja jest całkiem przyjemna- matowa matryca IPS, podświetlana klawiatura, duży dysk i 8GB pamięci (choć wlutowanej).

Z tych co podałeś zwróciłbym uwagę na Mastebook'a- b.dobrze wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie przepadam za budżetowymi Lenovo ze względu na jakość wykonania i problemy z serwisem. Dell wydaje się bym całkiem ok 4300U chyba powinien być wydajniejszy od 3500U przynajmniej tam gdzie ważny pojedynczy wątek. Tylko trochę dysk mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, również szukam laptopa w tym budżecie do użytku codziennego bez grania. 

Zainteresowałem się HP 15s w wersji z Ryzen 5 4500U (link)

Niby wszystko OK, mocny procesor z układem graficznym (czyli jeden podzespół mniej do grzania się), Ramu do zwykłego użytku starczy, dysk SSD 256GB bez szału ale w końcu budżetowo, system w wersji home nie jakiś S... i to wszystko za 2999zł no właśnie, taniej niż każdy konkurent 15.6 o przynajmniej 200pln. Nie wiem dlaczego ale to mnie zastanawia :)

Dacie radę wspomóc radą?

Edytowane przez BigMajkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie wybierałbym między Acer a Huawei Matebook.

ASUS VivoBook S14 M433IA R5-4500U/8GB/512 3099 zł
Matryca FULL HD EWV szersze kąty widzenia, aluminiowa obudowa dobre wykonanie, procesor 6 rdzeniowy, podświetlana klawiatura.

Wydajniejsza alternatywa HP 15s Ryzen 5-4500/8GB/512/Win10 3149 zł
Wykonanie praktycznie podobne do w/w modelu z postu wyżej. Z tym że to nowsza odsłona ze sporo wydajniejszy 6 rdzeniowym procesorem AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, BTPOTW napisał:

Z tego jakiegoś S'a można przejść na Home za darmo i bez problemu

W sumie tak, ale czy mamy pewność, że za rok im się to "nie odwidzi"? A kiedyś może być konieczność zrobienia recovery. To już takie "chuchanie na zimne" :) , ale jakby nie było, sprawdziłem jeszcze raz oferty sklepów i system z S czy bez konkurencja nadal droższa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Czekoladka2 napisał:

Z podanych przez Ciebie wybierałbym między Acer a Huawei Matebook.

ASUS VivoBook S14 M433IA R5-4500U/8GB/512 3099 zł
Matryca FULL HD EWV szersze kąty widzenia, aluminiowa obudowa dobre wykonanie, procesor 6 rdzeniowy, podświetlana klawiatura.

Wydajniejsza alternatywa HP 15s Ryzen 5-4500/8GB/512/Win10 3149 zł
Wykonanie praktycznie podobne do w/w modelu z postu wyżej. Z tym że to nowsza odsłona ze sporo wydajniejszy 6 rdzeniowym procesorem AMD.

Tego Vivo S14 nie widziałem i wydaje się ciekawy. Bo z tego co patrzyłem to zwykłe 14 i 15 mają beznadziejne chłodzenie, a Ski jednak bardziej ludzkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na sprzęt z outletu. Decyzja trochę spontaniczna. Ciekawy jestem waszej opinii.

https://www.x-kom.pl/p/605300-notebook-laptop-156-acer-outlet-aspire-5-i5-1035g1-8gb-512-ips-mx350-srebrny.html?j=814473&sfmc_sub=32263973&l=772_HTML&u=14259544&mid=100011870&jb=61&_ga=2.216455126.1390125873.1606113310-1856514009.1604594650

Będę instalować znajomej programy także jak ktoś ciekawy mogę ocenić jak się sprzęt sprawuje.

Edytowane przez TheZioMeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dużo czasu nie miałem żeby spędzić z laptopem, ale coś tam się pobawiłem.

Wykonanie: Dość pozytywnie jestem zaskoczony - w większości laptop jest wykonany z plastiku przyjemnego w dotyku. Nic nie skrzypi, nie ugina się pod palcami. Nie sprawia wrażenia że będzie bardzo zbierał brud. Fajny akcent w postaci aluminiowej pokrywy.

Zapomniałbym że przyjemnie się zaskoczyłem głośnikami które jak na laptopa grają na prawdę nieźle dość głośno, czysto i przestrzennie na ile można to oczywiście powiedzieć o głośnikach w laptopie.

Matryca: tu się dużo nie wypowiem, bo bardzo nie miałem czasu się jej przyglądać ? No i kolorymetru też nie mam ? Ogólnie kąty widzenia w porządku, kolory mimo wszystko bez szału - w końcu sprzęt budżetowy. Oczywiście matowa.

Wydajność: Do prac biurowych jak najbardziej w porządku, wszystko działa responsywnie. 

Temperatury i kultura pracy: To w sumie największa bolączka laptopa. Laptop jest dość głośny. Nawet w lekkich programach np. przeglądarka laptop nie działa pasywnie, wentylator obraca się słyszalnie. Podczas instalacji programów świeżo po instalacji systemu był na tyle głośny że przeszkadzało mi to. Jednak jak już wszystko zainstalowałem i na drugi dzień używałem normalnie było jak najbardziej akceptowalnie. Temperatury są dość wysokie, podczas Cinebencha procesor dość przestawał bostować z ponad 3GHz do niecałych 2GHz i temperatura utrzymywała się w okolicach 80 stopni. Po zakończeniu benchmarka dość szybko chłodził się i wracał do normalnych temperatur i obrotów. Osobiście trochę jeszcze pobawiłem się w undervolting.

Na plus za to fakt że obudowa nie nagrzewa się przesadnie, jedyne miejsce gdzie jest cieplej to okolice górnej części klawiatury i nie są to temperatury które by przeszkadzały.

Bateria: ciężko mi tu ocenić, bo za krótko był w moim posiadaniu plus nie był używany w typowy sposób tylko jakieś benchmarki itp. Myśle że realnie będzie to gdzieś w okoliach 6-7 godzin podczas przeglądania internetu itp. Także wynik przeciętny, nie wyróżniający się w żadną ze stron.

Podsumowując jeśli ktoś nie jest maniakiem ciszy to laptop jak najbardziej godny polecenia, fajnie wykonany z nie najgorszą matrycą i z niezłymi podzespołami. Jeśli ktoś jednak szuka jak najcichszego ultrabooka lub o jak najdłuższym czasie na baterii to pewnie znajdzie coś lepszego w tej cenie.

Myślę że poleciłbym znajomej jeszcze raz ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...