Skocz do zawartości
bleck

Telewizor 50' do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

Chciałem zrobić prezent dla moich rodziców na gwiazdkę. Poszukuję telewizora 50' do kwoty 3000zł. Celowałem coś w QLED i Samsunga - jednak, nie jestem pewien czy warto?
Może ktoś z Was aktualnie szuka telewizora i mógłby się wypowiedzieć, doradzić?

Z góry dziękuję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też poszukuję telewizorka w podobnym przedziale cenowym, na oku mam dwa modele Philipsa: 50PUS8535/12 i  50PUS7805

Czy ktoś się orientuje, czym one się właściwie różnią (oprócz 600zł w cenie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, bleck napisał:

Cześć ! 

Chciałem zrobić prezent dla moich rodziców na gwiazdkę. Poszukuję telewizora 50' do kwoty 3000zł. Celowałem coś w QLED i Samsunga - jednak, nie jestem pewien czy warto?
Może ktoś z Was aktualnie szuka telewizora i mógłby się wypowiedzieć, doradzić?

Z góry dziękuję !

Główne kryterium to 50" ?  to w tej kwocie 3k  bierz co ci sie bardziej podoba . Fakt  jest tak i za 50" to i za 1.4k kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

Dziękuję... z innyj beczki - w czym ten telewizor jest lepszy od ? https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49nano867-tv-nanocell-uhd-4k-lg.bhtml 

Jestem małym laikiem jeśli chodzi o TV - używałem jak mieszkałem z kilka dobrych lat temu.. 

 

3 godziny temu, raiders napisał:

Główne kryterium to 50" ?  to w tej kwocie 3k  bierz co ci sie bardziej podoba . Fakt  jest tak i za 50" to i za 1.4k kupisz

Więc chcę wydać jak najrozsądniej - czymś te TV musza się różnić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Konik_90 napisał:

Witam, też poszukuję telewizorka w podobnym przedziale cenowym, na oku mam dwa modele Philipsa: 50PUS8535/12 i  50PUS7805

Czy ktoś się orientuje, czym one się właściwie różnią (oprócz 600zł w cenie)?

PUS8535 ma androida, bluetooth, pilota z klawiaturą, asystenta google, 16gb wbudowanej pamięci, inną stopkę oraz kolor obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, igork napisał:

PUS8535 ma androida, bluetooth, pilota z klawiaturą, asystenta google, 16gb wbudowanej pamięci, inną stopkę oraz kolor obudowy.

W zasadzie wyczerpany temat. W kryteriach multimedialnych jest między nimi duża różnica. Na moje warto kupić TV z Androidem, nawet jeśli teraz nie jesteś do tego przekonany, to prędzej czy później spodobają Ci się możliwości oferowane przez ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bleck napisał:

Dziękuję... z innyj beczki - w czym ten telewizor jest lepszy od ? https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49nano867-tv-nanocell-uhd-4k-lg.bhtml 

Jestem małym laikiem jeśli chodzi o TV - używałem jak mieszkałem z kilka dobrych lat temu.. 

 

Więc chcę wydać jak najrozsądniej - czymś te TV musza się różnić. 

Ponawiam- dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bleck napisał:

Ponawiam- dziękuję :-)

Nie jest lepszy, wybrany TV LG NANO 867 moim zdaniem w przedziale cenowym do 3tys zł jest najlepszą propozycją, 120Hz matryca oraz najprostszy system do obsługi TV, bardzo czytelny a w przypadku Samsunga już na starcie rodzice będą się denerwować nowym pilotem który posiada kilka przycisków funkcyjnych be klawiatury numerycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips stracił 4k w Netflix że względu na zabezpieczenia procesora. I są to niskiej jakości telewizory. Samsung ma problemy z samoprzyciemnianiem w HDR natomiast pilot jest świetny. Cyferki są wyświetlane na ekranie. 

Z 50" pomyśleć o sony 49xh85, będzie miał najlepsze kolory, wysoka jasność, dobre katy widzenia i matrycę 120hz. W tym lg matryca ma osiągi szybkich 60hz. 

I pytanie do czego ma być ten tv? 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu płacić tyle za ten tv. Nan080/81 mimo 60hz maja tak samo szybką matrycę co nano86 a kosztują znacznie mniej. Można też spojrzeć na lg serii nu8000 oraz sm8050(to sm8200). 

Żadnego gownianego Philipsa a tym bardziej Tcl. Nie patrz na te QLED i inne cząsteczki bo one są do palety barw w HDR. Najważniejsze jest to, jak TV wyświetla programy telewizyjne a możesz się bardzo zdziwić. 

W 50" sony seria 85xh oraz Panasonic hx8xx. Najlepsze tv do 3k.

Jak chcesz poczekać chwilkę to w środę będę miał 55hx580 Panasonica. Wersja 50" kosztuje jakieś 1800-1900zl a jest duża szansa, że zaswieci to lepiej niż droższa konkurencja. 

 

I powtarzam, żadnych badziewnych philips, Tcl czy innych xiaomi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze można dodać opcję z Panasonica serii 7 na systemie Android TV

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-50hx710e?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=ff8d98d68afd8c8ce87d338b8b44c84c

Panasonic jak to oni robią pod kątem obrazu bardzo dobre TV i tutaj zamiast ich autorskiego i słabego smarta masz tu Android TV.

Jedyny minus to może być odświeżanie 60 HZ a tak to po za tym nie ma się do czego przyczepić.

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Philips masz oczywiście i andka i ambi - a Soniak i Panas mają takie same parametry, więc dla mnie wybór jest jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TCK napisał:

Ewentualnie jeszcze można dodać opcję z Panasonica serii 7 na systemie Android TV

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-50hx710e?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=ff8d98d68afd8c8ce87d338b8b44c84c

Panasonic jak to oni robią pod kątem obrazu bardzo dobre TV i tutaj zamiast ich autorskiego i słabego smarta masz tu Android TV.

Jedyny minus to może być odświeżanie 60 HZ a tak to po za tym nie ma się do czego przyczepić.

:) 

Seria hx710 to eksperyment panasa z androidem. I to Vestel a nie Panasonic. I na pewno nie jest wart tej ceny. Za tyle to masz 55xh8096 z proc X1 na pokładzie w neonet. 

Prawdziwy Panasonic jest od serii 800, czyli 50hx810/820/830. Sprawny smart ale trochę okrojony. Obraz bdb, procesor HCX, bdb odwzorowanie kolorów. Są testy w sieci. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Petru23 napisał:

Philips stracił 4k w Netflix że względu na zabezpieczenia procesora. I są to niskiej jakości telewizory. Samsung ma problemy z samoprzyciemnianiem w HDR natomiast pilot jest świetny. Cyferki są wyświetlane na ekranie. 

Z 50" pomyśleć o sony 49xh85, będzie miał najlepsze kolory, wysoka jasność, dobre katy widzenia i matrycę 120hz. W tym lg matryca ma osiągi szybkich 60hz. 

I pytanie do czego ma być ten tv? 

 

Głownie kablówka + Netflix - żadne gry itd. Ten Sony jest odrobinie za drogi... 3400 zł za 49'. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2020 o 19:17, igork napisał:

PUS8535 ma androida, bluetooth, pilota z klawiaturą, asystenta google, 16gb wbudowanej pamięci, inną stopkę oraz kolor obudowy.

 

W dniu 22.11.2020 o 20:42, pegasus9 napisał:

W zasadzie wyczerpany temat. W kryteriach multimedialnych jest między nimi duża różnica. Na moje warto kupić TV z Androidem, nawet jeśli teraz nie jesteś do tego przekonany, to prędzej czy później spodobają Ci się możliwości oferowane przez ten system.

 

 

Dzięki za odpowiedź.

 

W dniu 23.11.2020 o 10:12, Petru23 napisał:

I powtarzam, żadnych badziewnych philips, Tcl czy innych xiaomi. 

 

Co konkretnie jest takie ujowe w tych Philipsach?

Posiadam od ponad pół roku model Philips 65PUS7304 i jestem mega zadowolony (3 formaty HDR-u w tym Dolby Vision wykorzystywany na Netflixie oraz Android - przydają się). Oczywiście został mi on polecony na forum. Skłaniałem się wtedy ku Sony,  jednak mają ponoć strasznie słaby system SMART... ?

 

 

Edytowane przez Konik_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten telewizorek Samsung QE55Q70Tw cenie 2900zł jest wart uwagi? Widzę, że średnio chodzą po około 3500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena dobra. Szkoda, że nie ma metalowego pilota, ale cena dobra. Oddałem q77t i szczerze, to znów bym kupił za takie pieniądze. Może kolory były takie a nie inne na moim egz :hmm:

Gdzie on jest w takiej cenie? 

A co z Philipsami to sobie tu poczytaj

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips-f51.html

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech.. pogubiłem się w temacie..@Petru23 proponowany tv jest trochę za drogi, zaproponujesz coś innego, proszę?

@Konik90 załóż proszę własny temat, dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przyjrzeć się bliżej 50nano793 lg. Jakaś nowość, ale znów na matrycy VA. Czyli nano ceel na VA ;) cena wysoka nie jest. Sam bym sprawdził, gdyby nie rozmiar. Ja potrzebuje 55" a tam jest już ips. 

 

Edit

W tym LG 50nano793 jest niby S-MVA, czyli jedna z lepszych VA

https://www.displayspecifications.com/en/model/2cd221e2

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W neonet za 2900 jest 55q74t. Wziąłem... Oby kolory były kwestia mojego egz a ten będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link nie jest dobrym argumentem. Każda bardziej licząca się marka ma taki wątek w polskim internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pegasus9 napisał:

Ten link nie jest dobrym argumentem. Każda bardziej licząca się marka ma taki wątek w polskim internecie.

Nie, takiego nie ma. 

Philips ma o problemach z obrazem i ogólna gównowatością. Sony ma wątek dotyczący systemu. Reszta ma ogólne o problemach. 

I pogadaj z kimś kto siedzi w branży albo najlepiej serwisie. A nie tylko HDTV i kiki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru23, czy Ty jesteś naganiaczem na daną markę? Kilka gównianych Philipsów śmiga mi do dzisiaj, Samsung za 3200zł spieprzył mi się zaraz po 2 latach gwarancji. Także jakoś złego słowa o pierwszych tv powiedzieć nie mogę, a i problemów z obrazem nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...