Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Ryzena 5900x i zastanawiam się nad chłodzeniem dla niego. Nie planuję OC, grunt żeby stockowy boost hulał. Jeśli za kilka lat zacznie mi brakować wydajności (mała szansa) i zachce mi się OC to zawsze mogę zmienić chłodzenie na lepsze. Procka kupiłem do grania, kompilacji i VM, nie będzie zbyt często stresowany.

Zależy mi na bardzo cichym chłodzeniu zwłaszcza w idle. Rozważam jedynie powietrzne. Obudowa Fractal Design 7 więc raczej z tych cieplejszych, wg testów ma dość kiepskie thermalsy jeśli chodzi o CPU. Zależy mi na ciszy więc chyba będę miał niewentylowany górny panel i przednią klapę zamkniętą. W budzie będzie jeszcze RTX 3070 z fan stopem.

Rozważam Dark Rock Slim - co sądzicie? Wystarczy? https://www.bequiet.com/en/cpucooler/1659

Każdy test mówi co innego ale ten zapowiada się na jeden z cichszych coolerów jeśli chodzi o idle. Natomiast temperatury w stresie ma takie sobie, boję się, że we Fractalu dobije do 90st jak nie więcej.

Moze ktoś już go testował z nowymi Ryzenami?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki masz budżet na chłodzenie? Generalnie Dark Rock Slim ma wydajność na poziomie Fery 3, może lekko lepiej więc tak średnio bym powiedział. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...