Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Ryzena 5900x i zastanawiam się nad chłodzeniem dla niego. Nie planuję OC, grunt żeby stockowy boost hulał. Jeśli za kilka lat zacznie mi brakować wydajności (mała szansa) i zachce mi się OC to zawsze mogę zmienić chłodzenie na lepsze. Procka kupiłem do grania, kompilacji i VM, nie będzie zbyt często stresowany.

Zależy mi na bardzo cichym chłodzeniu zwłaszcza w idle. Rozważam jedynie powietrzne. Obudowa Fractal Design 7 więc raczej z tych cieplejszych, wg testów ma dość kiepskie thermalsy jeśli chodzi o CPU. Zależy mi na ciszy więc chyba będę miał niewentylowany górny panel i przednią klapę zamkniętą. W budzie będzie jeszcze RTX 3070 z fan stopem.

Rozważam Dark Rock Slim - co sądzicie? Wystarczy? https://www.bequiet.com/en/cpucooler/1659

Każdy test mówi co innego ale ten zapowiada się na jeden z cichszych coolerów jeśli chodzi o idle. Natomiast temperatury w stresie ma takie sobie, boję się, że we Fractalu dobije do 90st jak nie więcej.

Moze ktoś już go testował z nowymi Ryzenami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz budżet na chłodzenie? Generalnie Dark Rock Slim ma wydajność na poziomie Fery 3, może lekko lepiej więc tak średnio bym powiedział. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Hpet pod windowsem off? Rdzenie odparkowane? Latki na spectre odinstalowane za pomocą inspectre? Spread spectrum w biosie off ? Moze dodatkowo wylacz ulps , można z poziomu afterburnera, naciskasz ustawienia i pierwsza podzakladka, na dole na liście powinno być. 
    • Ogłoszenia Online24 to bezpłatny serwis ogłoszeniowy w którym znajdziesz ogłoszenia z Twojej okolicy. Szybko, łatwo!Chcesz coć kupić, sprzedać lub wymienić? Darmowe ogłoszenia lokalne – Reklama. Serwis ogłoszeniowy to miejsce, dla tych którzy pragną szybko i sprawnie sprzedać coś w internecie. Na Online24.org.pl sprzedasz zarówno rzeczy z drugiej ręki jak i całkiem nowe, w wielu kategoriach, m.in dom i ogród, dla dzieci, telefony, komputery, sport, książki i podręczniki, motoryzacja, nieruchomości, praca a nawet odzież. Jeżeli pragniesz coś sprzedać, zamienić niepotrzebny osprzęt na nowy, pozbyć się nieprzydatnych przedmiotów to najlepsze miejsce. Nie szukaj gdzie indziej, zobacz już teraz, serdecznie zapraszamy na Online24.org.pl.
    • AMD Radeon RX 6800 series facing limited availability - VideoCardz.com
    • @Pitt_34 najwyraźniej bo obecnie przy chwilkę dłuższym graniu temperatury prawie wcale nie schodzą poniżej 80 stopni. I to po UV to 1000, żeby zachować jeszcze w miarę bliskie oryginałowi taktowania. Jedyną opcją żeby zejść poniżej tej temperatury jest włączenie agresywnej automatycznej krzywej ale wtedy wsio wyje niemiłosiernie jak dla mnie. Jakby sąsiad za ścianą jakimś starym czterdziestoletnim odkurzaczem ogarniał ściany. @RozQ dlatego jedyną sensowną opcją jest tu zwrot. Jest przy nim jeszcze taki patent, że masz maksymalnie 14 dni na zwrot towaru po wysłaniu deklaracji o odstąpieniu od umowy. Więc we wtorek/poniedziałek to zrobię i będę czatował (w sumie nic innego ostatnio nie robię) na jakiś sensowny model ale z jakiegoś znanego pod względem zwrotów elektro-marketu. Niestety, ale obecnie jest taka posucha, że szkoda gadać, ale to każdy pewnie wie. Myślałem, że może na BF coś wrzucą ale pustka więc może Cyber Monday przyniesie jakieś ciekawe rzeczy. Oby.
    • To jest podobno najlepszy monitor w swoim przedziale cenowym i promo prawdziwe: https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/monitor-lg-27-27gl850-b-za-1699-zl-w-polskich-sklepach/   Zastanawiam się czy nie kupić. Ale teraz nie mam PC bo sprzedałem i się zastanawiam czy powolutku nie kupować podzespołów stopniowo w dobrych cenach bo mi się nie śpieszy
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...