Skocz do zawartości
kross01

Karta dźwiękowa czy może słuchawki?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć

W związku z tym, że idą święta to wraz z narzeczoną szukamy prezentu dla mojego brata. Z tego co wiemy to gra on  głównie w CS GO ewentualnie jakieś podobne strzelanki oraz symulatory rajdowe. 

Ma on PC ze zintegrowaną kartą dźwiękową na płycie głównej ASRock Z370 Pro4 oraz słuchawki Cloud II z dodatkową zewnętrzną kartą dźwiękową (dodawaną do słuchawek). 

Chcieliśmy kupić jakąś kartę dźwiękową do ok 500/600zł ewentualnie słuchawki/głośniki które dadzą mu większą frajdę z gry i słuchania muzyki (głównie klubowa/elektroniczna) 

Dodatkowo wiem, że ma logitech x 230 a w szafie Logitech z 906 (albo jakoś tak) których nie używa bo nie ma jak podłączyć... 

Czy jesteście w stanie coś  polecić? 

Szukam, czytam  ale niestety przez sytuację jaka jest pracuje po 12-14h/24h i naprawdę nie mam czasu możliwości i siły (a o jakiejkolwiek wiedzy w tym zakresie nie wspomnę) a święta coraz bliżej 

Edytowane przez kross01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kross01 napisał:

a w szafie Logitech z 906 (albo jakoś tak) których nie używa bo nie ma jak podłączyć...

Więc może lepiej udać się w tym kierunku i kupić mu jakąś zewnętrzną pod wielokanał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jesteś w stanie coś polecić? Jakieś widziałem np Sound BlasterX G6 ale widzę że jest jedno wejście na mikro i jedno na słuchawki. Głośniki maja chyba albo więcej kabli więc jak to podłączyć? Podobnie ze słuchawkami- to jest mikro i słuchawki na jednym kabli/wtyczce więc jak to podłączyć? Jakieś przejściówki są ? Może i głupie pytanie ale nie moja dziedzina :/ :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że są przejściówki zarówno z dwóch jacków trójpolowych na jeden czteropolowy jak i odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, jacktheripper napisał:

Oczywiście że są przejściówki zarówno z dwóch jacków trójpolowych na jeden czteropolowy jak i odwrotnie :)

Taki adapter jedynie sumuje lub rozdziela mikrofon ze słuchawkami. Głośników 5.1 tak już się nie podłączy. 

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak dla totalnie zielonej osoby? Bo póki co to dla mnie mało co jest zrozumiałe 😅

Wybaczcie ale to jednak nie jest moją dziedzina. Ja to bardziej potrzebowałbym linka/linków i kup to i to a brat sobie podłączy 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zapolował na Sound Blaster X3 w kwestii podłączenia tych logitechów - a jeszcze lepiej jeśli odkurzy te z 906 szafki i się z nimi przeprosi. ;) Jakościowy przeskok z tego układu na płycie głównej (w Twoim przypadku alc892) powinien być bardzo duży. 

Do zastosowań typowo audiofilskich może taki zestaw nie będzie służył, ale dla gracza, który lubi również posłuchać muzyki powinien się sprawdzić w moim mniemaniu. Oczywiście przy uwzględnieniu, że taki zestaw będzie odpowiednio rozstawiony (inaczej nie ma sensu kupować takich kart dźwiękowych). Do słuchawek tylko dokupić jakiś adapter/rozdzielacz słuchawek i mikrofonu (pełno tego w internecie jak wpiszesz w google) - np. pierwszy lepszy z brzegu takie coś. Ważne tylko żeby samo gniazdo było żeńskie, żeby móc podłączyć słuchawki i rozdzielić je osobno na dwa męskie wtyki, które potem podłączy do karty dźwiękowej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie bez powodu korzysta ze słuchawek mając jakieś sensowne głośniki w szafie? Może po prostu woli słuchawki i doradzanie karty dźwiękowej będzie mocno chybione. Sam mam fajny amplituner plus kolumny, a wole przy komputerze korzystać ze słuchawek. Wydaje mi się, że karta dźwiękowa, czy słuchawki, to raczej słaby pomysł na prezent. Zmysł słuchu, to bardzo indywidualna kwestia i z takim prezentem bym tu nie ryzykował - przynajmniej bez jakiejś dokładniejszej konsultacji obarowywanym. :)

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To właśnie jego wybór. Mamy kupić co chcemy (karta albo słuchawki) 😛 Nie używa z906 bo nie ma jak podłączyć a X230 używa jak nie gra

Edytowane przez kross01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sidr, możliwe, że masz rację. Faktem bezdyskusyjnym jest tutaj natomiast słabej jakości chipset audio. Co do podłączenie tych Z906 to domyślam się dlaczego może tak być.

Cytat

To configure 7.1 CH HD Audio, it is required to use an HD front panel audio module and enable the multi-channel audio feature through the audio driver.

Więc MOŻE karta dźwiękowa to wcale nie taki zły pomysł? Poprawi mu jakość dźwięku raczej mocno. O ile słoń nie nadepnął mu na ucho. :D

Edytowane przez MordoTyMoja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że ze słuchem w tym wieku jeszcze jest ok 😅 to rozumiem, że mogę tą zamawiać?

W dniu 22.11.2020 o 18:17, MordoTyMoja napisał:

Sound Blaster X3

Czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi